OT absolventi – Latvijas Dizaineru savienības balvas laureāti

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā apbalvoti konkursa "Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016" laureāti, kuru vidū arī divi Ogres tehnikuma (OT) bijušie audzēkņi.

Skolu konkursā kategorijā "Interjera dizains" OT Dizaina un mākslas nodaļas Interjera dizaina programmas 2016.gada absolvente Daniela Proškina ieguva 2.vietu, bet šīs pašas specialitātes absolvents Andris Gailītis – trešo vietu. Abi konkursa laureāti tika apbalvoti ar Latvijas Dizaineru savienības Atzinības rakstu.

Daniela konkursam bija iesniegusi darbu "Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zāles interjers" (darba vadītāja Guna Poga). Interjera dizains izstrādāts Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zālei.

Galvenā interjera ideja bija radīt funkcionālu un estētisku vidi izstāžu zālē. Krāsas interjerā izvēlētas maigas, neuzkrītošas - viegli baltais, vēsi pelēkais un smilškrāsas. Spēlējoties ar auksti siltajām toņu attiecībām panākta neuzkrītoša, bet patīkama estētiska vide Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zālē.

Savukārt Andris Gailītis bija izstrādājis interjera dizainu Ķeguma novada Sociālās aprūpes centra "Senliepas" pasākumu un atpūtas telpai (darba vadītāja Guna Poga).

Izpētot veco ļaužu vajadzības un ikdienu, izveidots grīdas motīvs, kas sadala telpu zonās. Grīdas motīvam tika izvēlēta zaļa un pelēka krāsa, jo tās atspoguļo liepas krāsas. Grīdas materiālam ir izmantots linolejs, jo tas ir neslīdošs, viegli kopjams un antibakteriāls. Kā akcents uz košā fona, mēbeles ir baltā un pelēkā krāsā. Mēbeles ir viegli pārvietojamas. Gar sienām izvietota stacionārā marga. Mēbeļu izmēri izvēlēti pēc standartiem, kādi paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Topošo dizaineru darbus vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija interjera dizainers, arhitekts Imants Rubīns; arhitekte, interjera arhitekte, vairāku vietēju un starptautiski atzītu arhitektūras projektu autore, interjera dizaina pasniedzēja Zane Tetere-Šulce; interjera arhitekts, Igaunijas Interjera arhitektu asociācijas prezidents Urmo Vaikla (Igaunija), interjera dizainere Dace Zeltiņa; interjera dizainers, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, autortiesību konsultants vizuālo mākslu jomā Mārtiņš Heimrāts.

Konkursā par Latvijas Dizaineru savienības Gada balvu piedalījās vēl divi OT Mākslas un dizaina nodaļas absolventi - Multimediju dizaina programmas absolvents Linards Žukovskis un Apģērbu dizaina programmas absolvente Diāna Stoļerova.

Linards Žukovskis konkursam bija iesniedzis darbu "Grafisko materiālu un telpisko modeļu izstrāde spēlei "Blacksmith adventures".

Šī spēle seko līdzi neierastam varonim, kalējam. Piedzīvojumi aizved viņu uz neparastām un mistiskām vietām, kur jāpielieto savi rīki un asprātība, lai atrisinātu dažādas mīklas. Vidi papildina maģiski elementi, kas dot resursus un spējas lietotājam. Spēles vide veidota kombinētos stilos. Kombinējot reālistiskākus fona objektus ar stilizētajiem, veidojas iespaids, ka attēlotā pasaule ir atpazīstama un vienlaikus neparasta.

Apģērbu dizainere Diāna Stoļerova konkursā piedalījās ar tērpu kolekciju "Dark radiance", kas paredzēta māksliniecēm, kuras ir pārliecinātas par sevi un nebaidās vizuāli spilgti pasniegt sevi un būt uzmanības centrā.

Kā informē OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova, darbus konkursam izraudzījās tehnikuma pedagogi sadarbībā ar to autoriem. Konkursam tika iesniegti OT absolventu kvalifikācijas darbi.

"No četriem tehnikuma pārstāvjiem divi – Daniela Proškina un Andris Gailītis – iekļuva laureātu vidū. Iespējams nepietiekamā dalībnieku skaita dēļ, šogad netika piešķirtas balvas Apģērbu dizaina kategorijā, tāpēc nezinām, kāds būtu bijis konkursa žūrijas vērtējums par Diānas Stoļerovas tērpu kolekciju. Arī Linarda Žukovska darbs Saziņas dizaina (digitālās saziņas grafika) kategorijā neiekļuva apbalvoto skaitā, taču tika ievietots Latvijas Dizaineru savienības mājas lapā, kur ar šo spēli var iepazīties ikviens interesents. Tas arī ir mūsu audzēkņa darba novērtējums un sasniegums," norāda V.Kaļeiņikova.

OT audzēkņu darbus var apskatīt Latvijas Dizaineru savienības mājas lapas sadaļā: Konkursa "Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016" laureātu saraksts