OT audzēkņi prezentē savus sasniegumus starptautiskā izstādē

Jau trešo gadu Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un pedagogi piedalījās starptautiskajā dizaina izstādē "Design Isle".

No 30. septembra līdz 2. oktobrim Ķīpsalā notika Rīgas starptautiskā dizaina izstāde "Design Isle 2016", kurā varēja apskatīt Baltijas dizaina nozares uzņēmumu, profesionāļu un studentu rūpnieciskā, modes, vides, interjera, foto un grafiskā dizaina darbus.

Izstādē bija iekārtots arī OT Dizaina un mākslas nodaļas stends, kurā apmeklētāji varēja redzēt ne tikai gala rezultātu, bet arī audzēkņu veikumu tapšanas procesā un attīstībā. „Veidojot savu stendu, bijām ļoti drosmīgi. Jāatzīst, ka mūsu uzdrīkstēšanās robežojās ar risku, jo par savu darbu varējām saņemt visdažādākos vērtējumus. Pierasts, ka izstādē viss ir perfekts, bet mēs aizvedām instalāciju, kas ataino radošo procesu,” stāsta OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Multimediju dizaina programmas 4.kursa audzēkne Anastasija Briloviča atzīst, ka Ogres tehnikuma stends ir bijis viens no interesantākajiem un spilgtākajiem, un piesaistījis daudzu apmeklētāju uzmanību.

Stenda iekārtošanā piedalījās Interjera dizaina programmas 4.kursa audzēkņi, bet tajā tika izvietoti 3. un 4.kursa audzēkņu, kā arī tehnikuma absolventu darbi.

Izstādes apmeklētāji varēja redzēt Apģērbu dizaina programmas absolventes Diānas Stoļerovas tērpu kolekciju, Multimediju dizaina programmas absolventa Linarda Žukovska veidoto video spēli un Interjera dizaina programmas 3. un 4.kursa audzēkņu veidoto instalāciju. Audzēkņi veidoja arī stenda grafisko noformējumu.

"Lai izvēlētos labāko grafisko noformējumu, sarīkojām iekšējo konkursu. Katru gadu cenšamies izveidot atšķirīgu stenda noformējumu," informē OT Dizaina un mākslas nodaļas pedagoģe Zane Ūpe.

Izstāžu stenda grīdas konstrukcija un mēbeles tapa sadarbībā ar OT Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu nodaļas pedagogu Romānu Borisēviču.

"Sadarbību ar Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu nodaļu turpmāk vēl vairāk pastiprināsim, jo šajā mācību gadā tehnikumā uzņemta pirmā vides dizaina speciālistu grupa. Reklāmas stendu izgatavošana ir tieši vides dizaina audzēkņu darbs. Audzēkņi tikko sākuši mācīties, tāpēc viņiem vēl nepietiek zināšanu un prasmes, lai to varētu paveikt patstāvīgi. Plānojam, ka sadarbībā ar Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu nodaļu audzēkņi varētu apgūt nepieciešamās zināšanas, kā strādāt ar koku un kā to izmantot dažādu vides objektu veidošanā," norāda Z.Ūpe.

"Kopīgā darbošanās izstāžu veidošanā vēl vairāk nostiprināja pārliecību par šādas sadarbības attīstīšanu. Kad plānojām par vides dizaina programmas veidošanu tehnikumā, ņēmām vērā arī citu mācību iestādes nodaļu sniegtās iespējas, ko varētu izmantot speciālistu sagatavošanā," piebilst V.Kaļeiņikova.

OT stendu apmeklēja Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētājs Andrejs Broks, Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, dizaineri un uzņēmēji.

"Apmeklētāju interese bija ļoti liela, jo tā ir gada nozīmīgākā un plašākā izstāde, kas kalpo kā atskaites punkts posmam līdz nākamajai izstādei. Dizaina izstādes apmeklētāji lielākoties ir savas jomas profesionāļi, tāpēc viņi izrāda padziļinātu interesi par dizaina novitātēm, tostarp arī par mācību iestāžu paveikto," uzsver V.Kaļeiņikova.

Visas trīs izstāžu dienas OT stendā darbojās Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi, kuri guva ne mazums jaunu ideju un ierosmes arī saviem darbiem.

"Iepazināmies ar izstādi, bija ļoti interesanti uzzināt, kādas tendences šobrīd valda dizaina pasaulē. Redzētais noteikti noderēs gan veidojot kvalifikācijas darbu, gan arī turpmākajā dzīvē," saka OT Multimediju dizaina programmas 4.kursa audzēkne Andželika Koņaškina.

Izstādi apmeklēja arī citi OT Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi.

Izstādes "Design Isle" laikā tika apbalvoti konkursa "Latvijas Dizaineru Savienības balva dizainā 2016" laureāti. OT absolventi – Daniela Proškina (2.vieta) un Andris Gailītis (3.vieta) – saņēma Latvijas Dizaineru Savienības Atzinības rakstus.