Ogres tehnikuma audzēkņi uzvar Ikšķiles novada biznesa ideju konkursā - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņi uzvar Ikšķiles novada biznesa ideju konkursā

Jau trešo gadu Ikšķilē tika organizēts skolēnu biznesa ideju konkurss "Labs sākums biznesam", kurā piedalās Ikšķiles novada izglītības iestāžu audzēkņi.

Biznesa ideju konkursā ar atzīstamiem panākumiem startē arī Ogres tehnikums, kura juridiskā adrese ir Ikšķiles novadā.

25.novembrī Ikšķiles novada Jauniešu telpā norisinājās labāko un veiksmīgāko biznesa ideju konkursa dalībnieku apbalvošana.

Šogad ideju konkursam "Labs sākums biznesam" kopumā iesniegti 42 pieteikumi. Līdz finišam nokļuva tikai 26 biznesa idejas.

Kā atklāja vērtēšanas komisijas pārstāvis un uzņēmējs SIA "Sula" īpašnieks Linards Liberts, šogad nebija viegli izvēlēties, kura biznesa ideja ir labāka. "Man ir prieks, ka jūs to darāt. Es vēlētos, lai jūs to darītu arī nākamgad," vēlēja L.Liberts.

Apkopojot rezultātus, noskaidroti 2016.gada konkursa "Labs sākums biznesam" uzvarētāji.

10.-12.klašu grupā:

1.vieta Ogres tehnikuma audzēknim Ādamam Larionovam par biznesa ideju "Galdniecības uzņēmums";
2.vieta Ogres tehnikuma audzēknei Lindai Jaunītei par biznesa ideju "A.f.c" (automašīnu aksesuāru izgatavošana);
3.vieta Ogres tehnikuma audzēknei Agritai Vorei par biznesa ideju SIA "Agave" (biohumusa ražošana).

Vēl divas Ogres tehnikuma audzēknes - Laila Kalvāne un Nadja Berdņika par biznesa ideju "Bērniem draudzīgs plastilīns" saņēma konkursa rīkotāju Pateicību.

OT audzēkņi – konkursa dalībnieki – saņēma ne tikai balvas, bet arī daudz atzinīgu vārdu no vērtēšanas konkursa komisijas.

Vērtēšanas komisijas pārstāvis L.Liberts atklāja, ka par pirmās vietas ieguvēju žūrijai šaubas neradās.

 

Pirmā vieta 10.-12.klašu grupā vienbalsīgi tika piešķirta OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu mēbeļu galdnieku izglītības programmas 3.kursa audzēknim Ādamam Larionovam, kurš prezentēja biznesa ideju par galdu ražošanu, kuros iestrādāts LED apgaismojums.

 

2.vietas ieguvēja Dizaina un mākslas nodaļas Apģērbu dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Linda Jaunīte prezentēja biznesa ideju par viegli noņemamu un mazgājamu auduma aksesuāru izgatavošanu. Kā skaidroja L. Jaunīte, aksesuāru uzdevums ir pasargāt automašīnu sēdekļus no bērnu apavu un suņu ķepu atstātās netīrības. „Arī līdz šim ir bijuši līdzīgi izstrādājumi, bet manis gatavotie būs personalizēti. Tiem būs kabatiņas vai uzraksti, kas atgādinās par nepieciešamību brauciena laikā piesprādzēties,” stāsta Linda Jaunīte. Šo ideju viņa nolēmusi attīstīt arī OT Skolēnu mācību uzņēmumā.

 

OT Dizaina un mākslas nodaļas Apģērbu dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Agrita Vore konkursā startēja ar izvēlētajai profesijai neierastu biznesa ideju. „Es piedāvāju kritušās un savāktās koku lapas pārstrādāt biohumusā. Mani vecāki ir lauksaimnieki, tāpēc arī man šīs problēmas nav svešas,” saka Agrita Vore.

Vērtēšanas komisija īpaši atzīmēja A.Vores biznesa ideju kā draudzīgu videi, proti, tā ir kritušo koku lapu savākšana, pārstrāde un otrreizējā izmantošana.

Skolēnu biznesa ideju konkursa organizatori pateicās arī Ogres tehnikuma ekonomikas skolotājai Lindai Pastarei, kura rosināja audzēkņus piedalīties konkursā.

„Es informēju audzēkņus par konkursu, un tos, kam bija perspektīva biznesa ideja, aicināju piedalīties. Visi šie audzēkņi ir startējuši tehnikuma biznesa ideju konkursā ,un šī jau ir nākamā pakāpe. Ikšķiles novada biznesa ideju konkursa pirmās vietas ieguvējs Ādams Larionovs, kurš uzvarēja arī tehnikumā, plāno piedalīties arī Latvijas mēroga konkursā, kas nākamā gada pavasarī notiks Malnavas koledžā,” norāda L.Pastare.