Ogres tehnikuma skolēnu mācību uzņēmumi piedalās Ziemassvētku nakts tirdziņā - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma skolēnu mācību uzņēmumi piedalās Ziemassvētku nakts tirdziņā

Sagaidot Ziemassvētkus, Ogrē notika pirmais nakts tirdziņš, kurā varēja iegādāties kārumus, našķus un dāvanas.

Daudzo tirgotāju vidū arī Ogres tehnikuma (OT) skolēnu mācību uzņēmumi – "Sajūtu laboratorija" un "WoodARK", kurus pārstāvēja Annija Lūse, Alisa Palamarčuka, Kārlis Bernšteins un Andris Miezis.

Skolēnu mācību uzņēmums "Sajūtu laboratorija" piedāvāja iegādāties Ziemassvētku dekorus, bet "WoodARK" – koka izstrādājumus.

Par OT audzēkņu piedāvātajiem ražojumiem izrādīja interesi ne tikai tirgus apmeklētāji, bet arī citi amatniecības izstrādājumu izgatavotāji un tirgotāji. Sarunas ar OT audzēkņiem izvērtās arī par profesionālām niansēm.

Abi skolēnu mācību uzņēmumi izveidoti šajā mācību gadā, un tā laikā viņiem jāspēj sevi pierādīt, jo pēc Nolikuma skolēnu mācību uzņēmuma darbība ilgst vienu gadu.

"Sajūtu laboratorijā" darbojas četras 1.kursa audzēknes - Lienīte Paula Ozola, Annija Lūse, Alisa Palamarčuka un Agita Silkāne -, kuras ikdienā apgūst grāmatvedību. "Mēs ražojam sveces, ziepes, interjera dekorus. Izstrādājumi paliek nemainīgi, pieskaņojot to tematisko noformējumu, piemēram, šobrīd tirgojam Ziemassvētku dekorus," stāsta Annija Lūse.

Uzņēmuma konsultante ir OT skolotāja Solvita Buša. "Cik varu, tik atbalstu ar padomu. Ideju autori ir paši audzēkņi. Viņi izvēlas reālas idejas par lietām, ko prot izgatavot savām rokām, vai arī zina, kurš varētu viņiem iemācīt un palīdzēt. Skolēnu mācību uzņēmuma dalībnieki paši gādā materiālus, paši gatavo produkciju. Tā ir biznesa galvenā ideja, lai jaunietis saprot, ka viņam pašam jānopērk materiāli, jāizrēķina, cik tas izmaksā, kurā vietā tos izdevīgāk iegādāties," norāda S.Buša.

Savukārt uzņēmumā "Wood ARK" apvienojušies trīs puiši ar līdzīgām interesēm. Visi trīs mācās Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 1.kursā. Kārlis Bernšteins un Andris Miezis būs topošie mežsaimniecības tehniķi, bet Ritvars Catlakšs – mēbeļu galdnieks.

"WoodARK" jau ir pieredze darbā ar pircēju, jo 10.decembrī uzņēmums kopā ar vēl vienu OT skolēnu mācību uzņēmumu "A.c.f." tirdzniecības centrā "Domina" piedalījās Vislatvijas skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū, kur saņēma organizatoru balvas.

Abi OT uzņēmumi izpelnījās AS "Swedbank" simpātiju balvu, bet uzņēmums "Wood ARK" tika nominēts kategorijā "Uz zināšanām balstīts SMU produkts" un ieguva balvu – iespēju apmeklēt "Bizness 24" nometni Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolā.