Ogres tehnikumā nodibināts jauns skolēnu mācību uzņēmums - Ogres tehnikums

Ogres tehnikumā nodibināts jauns skolēnu mācību uzņēmums

Mācību gada sākumā Ogres tehnikumā tika nodibināti trīs skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), kuriem tagad pievienojies vēl viens.

Uzņēmums "Jauna elpa virtuvei" tapis tikai pirms pāris mēnešiem, bet jau kā vienīgais pārstāvēja Ogres tehnikumu "SMU Pavasara gadatirgū 2017", kas 11.martā notika Rīgā, tirdzniecības centrā "Domina Shopping".

Uzņēmumā "Jauna elpa virtuvei" darbojas Grāmatvedības izglītības programmas 1.kursa audzēkne Megija Ermansone un Klientu apkalpošanas izglītības programmas 1.kursa audzēkne Maija Ermansone. Šo uzņēmumu var dēvēt arī par ģimenes uzņēmumu, jo visi tā dalībnieki ir vienas ģimenes locekļi. Māsas Megija un Maija uzņēmuma darbībā iesaistījušas arī mammu, kura jaunajam uzņēmumam ražo produkciju. Megija ir uzņēmuma vadītāja, bet Maija – labākais palīgs.

Uzņēmums "Jauna elpa virtuvei" piedāvā virtuves cimdus, kas izgatavoti no ekoloģiska un videi draudzīga materiāla – lina un kokvilnas.

Lai ieinteresētu pircēju, virtuves cimdiem izvēlēts īpašs dizains. Valentīndienas dāvanām tika šūti cimdi ar sirsniņām, bet, gaidot Lieldienas, tiek piedāvāta produkcija ar vistiņām. Atkarībā no dizaina, gadatirgū virtuves cimdi maksāja 6 un 7 eiro. Pircējiem uzņēmuma "Jauna elpa virtuvei" piedāvātā produkcija patika, un no 33 pāriem jaunus īpašniekus atrada 18 pāri cimdu, kas pirmoreiz piedaloties šādā pasākumā ir visnotaļ labs rādītājs.

Abas jaunietes ir gandarītas par pircēju atsaucību un ir apņēmības pilnas turpināt iesākto. Jau aprīlī uzņēmums piedalīsies nākamajā tirgū. Plānots meklēt ierosmes jaunam dizainam, kā arī paplašināt piedāvāto ražojumu klāstu ar priekšautiem un virtuves dēlīšiem. Koka virtuves piederumu izgatavošanai varētu piesaistīt kādu no Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem.

Par jaunā uzņēmuma veiksmēm gandarīta arī OT skolēnu mācību uzņēmumu konsultante Solvita Buša: "Megija Ermansone pirms tam darbojas uzņēmumā "A.f.C." par grāmatvedi, bet pēc piedalīšanās Ziemassvētku gadatirgū sarosījās, aktivizējās, piesaistīja māsu un nodibināja savu uzņēmumu. Šobrīd man, kā konsultantam, jāsaka, ka tas ir visjaukākais un aktīvākais uzņēmums."

OT patlaban darbojas četri skolēnu mācību uzņēmumi: "Jauna elpa virtuvei", "A.f.C”,"Sajūtu laboratorija" (visu uzņēmumu konsultante Solvita Buša) un "Wood ARK" (konsultants Armands Lapiņš).