Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda gatavojas Eiropas čempionātam - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda gatavojas Eiropas čempionātam

No 25. līdz 28.maijam Šveicē norisināsies 16.Eiropas mežsaimniecības studentu čempionāts, kurā piedalīsies arī Ogres tehnikuma (OT) komanda.

Pagājušajā gadā šajā čempionātā OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Mežsaimniecības tehniķa izglītības programmas tolaik 2.kursa audzēkne Mārīte Līga Griķe individuālajā vērtējumā jaunietēm izcīnīja 3.vietu.

Veiksmīgs bija arī Ogres mežinieku starts 52. Baltijas valstu Meža nozares profesionālajās sacensības, kur OT komanda bija spēcīgākā no visām trim Baltijas valstīm.


Lai labāk sagatavotos atbildīgajiem startiem Baltijas un Eiropas sacensībās, OT kokgāzēju komanda no 18.līdz 19.martam piedalījās treniņnometnē Igaunijā, Luua Mežsaimniecības skolā, kas maijā rīkos 53. Baltijas valstu Meža nozares profesionālās sacensības.


Sadarbībai starp abām profesionālās izglītības iestādēm ir vairāku desmitu gadu ilga vēsture, bet šī gada 12.janvārī Ogres tehnikums noslēdza sadarbības līgumu ar Luua Mežsaimniecības skolu, un tas ir pirmais kopīgais projekts pēc oficiāla līguma noslēgšanas.

 

"Vēl pirms sadarbības līguma noslēgšanas pagājušā gada decembrī Nordplus Jauniešu izglītības programmas ietvaros Ogres tehnikuma vadība un pedagogi apmeklēja Luua Mežsaimniecības skolu, lai apspriestu savstarpējo sadarbību, tajā skaitā mācību programmu un audzēkņu apmaiņas iespējas. Noslēgtais sadarbības līgums mums ļauj vēl ciešāk sadarboties. Nupat bijām kokgāzēju treniņnometnē Luua, aprīļa nogalē atkal dosimies uz Igauniju, lai kopīgi gatavotos Eiropas sacensībām. Savukārt Igaunijas jauniešus aicināsim piedalīties Ogres tehnikuma organizētajās kokgāzēju sacensībās izstāžu kompleksā „Rāmava”. Šāda pieredzes apmaiņa ir vērtīga gan audzēkņiem, gan pedagogiem," norāda OT profesionālo priekšmetu skolotājs, Kokgāzēju pulciņa vadītājs Armands Lapiņš.

Treniņnometnē Igaunijā piedalījās seši OT Kokgāzēju pulciņa dalībnieki: Matīss Mūrnieks (3MT), Jevgēnijs Semjonovs (2MT), Dagnis Daņilevičs (2MT), Gints Kārlis Bernšteins (1MT), Helvijs Šulga (1MT), Rūdolfs Mahts (1MT). Pavisam pulciņā aktīvi darbojas vairāk nekā 10 audzēkņu.


Gints Kārlis un Helvijs pulciņā ir tikai pirmo gadu, un abiem jaunajiem kokgāzējiem tā bija pirmā starptautiskā pieredze, ko pēc tam varēja pārrunāt un analizēt.


"Devāmies uz Igauniju, lai iegūtu sacensību pieredzi, un iemācījāmies daudz ko jaunu. Igauņi rādīja, kā pareizi zāģēt," stāsta Helvijs.


"Ir novērojamas daudzas atšķirības zāģēšanas tehnikā, kuras salīdzinājām. Abas metodes var būt noderīgas, ja pietiekami daudz trenējas un attīsta savas prasmes," atzīst Kārlis.


Pagājušā gada rudenī abi OT audzēkņi piedalījās kokgāzēju sacensībās izstāžu kompleksā "Rāmava", bet jau pēc pāris nedēļām atkal dosies uz Rāmavu, kur sacentīsies ar igauņu kokgāzējiem.


Aprīļa beigās notiks Igaunijas atklātais čempionāts kokgāzējiem, kurā piedalīsies Baltijas valstu un Somijas profesionālie koku gāzēji. Šajās sacensībās būs iespēja startēt arī trijiem OT audzēkņiem, savukārt Eiropas mežsaimniecības studentu čempionātā varēs piedalīties četri kokgāzēji.