Ogres tehnikuma audzēkņiem labs sniegums Baltijas valstu profesionālajās spēlēs - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņiem labs sniegums Baltijas valstu profesionālajās spēlēs

No 8. līdz 11.jūnijam Igaunijā, Luua Mežsaimniecības skolā, norisinājās 53.Baltijas valstu meža nozares profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās sporta spēles, kurās piedalījās arī Ogres tehnikuma (OT) pārstāvji.

OT sacensībās pārstāvēja kokgāzēju komanda, meža stafetes komanda, četri meža mašīnu operatori, kuri startēja harvestera un forvardera operatoru sacensībās, kā arī basketbola komanda.

Šajās profesionālajās sporta spēlēs netika apkopoti katras dalībvalsts iegūtie punkti, bet tikai noskaidroti un apbalvoti individuālie uzvarētāji.

OT Kokgāzēju komandas dalībnieks Matīss Mūrnieks (3MT) ieguva 3.vietu kopvērtējumā, pirms tam tiekot vairākkārt aicināts uz goda pjedestāla, lai saņemtu balvas par iegūtajām godalgotajām vietām atsevišķās disciplīnās. Arī Kokgāzēju komandas dalībniekam Rūdolfam Mahtam (1MT) 3.vieta kombinētajā garumošanā.

Savukārt Raitim Legzdiņam (3MT) – 3.vieta meža stafetē. Juris Navickis (MOV-1) izcīnīja 3.vietu harvestera operatoru sacensībās, bet viņa grupas biedrs – Oļegs Adamovičs – šajā pašā disciplīnā ierindojās tūlīt aiz godalgoto trijnieka - 4.vietā.

Par savu audzēkņu startu gandarīts arī Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.


"Patīkami, ka sagādājām konkurenci mājniekiem – Luua Meža skolas audzēkņiem -, kuri bija pirms tam trenējušies gan ar sacensībās izmantotajām meža mašīnām, gan iepazinušies ar meža stafetes distanci. Ogres tehnikumā harvestera operatoru sacensības Baltijas valstu spēlēs līdz šim notikušas tikai virtuālā vidē ar simulatoru, bet šeit pirmo reizi piedalījāmies sacensībās dabā. Ja mūsu audzēkņiem pirms tam būtu ļauts pamēģināt, būtu sasnieguši vēl labākus rezultātus. Pašam bija iespēja šajās sacensībās piedalīties kā tiesnesim, kas ļāva iegūt jaunu pieredzi un iemaņas, kā labāk sagatavoties nākamajām sacensībām," atklāj K.Miezis.


Arī meža stafetē OT audzēkņiem ļoti sekmīgs starts. Bez iepriekšējas sagatavošanās un nepārzinot apvidu, OT meža stafetes komandas dalībnieki, uzrādot labas zināšanas, spēja distancē apsteigt vairākus Luua Meža skolas audzēkņus. Šoreiz nepaveicās forvardera operatoriem. Arī OT basketbola komanda, lai arī cīnījās, cik spēja, piekāpās basketbola lielvalsts – Lietuvas – pārstāvjiem, kuras atsevišķi dalībnieki spēlē savas valsts augstākajā līgā.


53.Baltijas valstu meža nozares profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālo sporta spēļu ietvaros notika arī konference "Baltijas meža skolu attīstība", kurā tika aktualizēta esošo līgumu pārskatīšana un atjaunošana.


"Konferencē katra delegācija prezentēja savu mācību iestādi, iezīmējot nākotnes virzienus. Darba grupās bija iesaistīti gan pedagogi, gan izglītojamie no visu trīs Baltijas valstu profesionālajām mežsaimniecības izglītības iestādēm. Tika uzklausīti priekšlikumi par turpmākajām sadarbības formām," stāsta OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas skolotājs, kokgāzēju komandas vadītājs Armands Lapiņš.

A.Lapiņš atzīst, ka šādi līgumi par savstarpējo sadarbību starp dažādu valstu profesionālajām izglītības iestādēm ir ļoti nozīmīgi. Oficiāls sadarbības līgums šī gada janvārī tika noslēgts arī starp Ogres tehnikumu un Luua Mežsaimniecības skolu. Pateicoties šim līgumam, OT kokgāzēju komandai mācību gada laikā trīs reizes bijusi iespēja piedalīties treniņnometnēs un sacensībās Igaunijā.

Arī pēc Baltijas valstu meža nozares profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālajām sporta spēlēm diviem OT kokgāzēju komandas dalībniekiem - Matīsam Mūrniekam un Kārlim Gintam Bernšteinam - bija iespēja piedalīties Igaunijas kokgāzēju čempionātā, kas notika Rakverē.

"Mēs šajā čempionātā bijām tikai viesi, bet, ja tas būtu atklātais čempionāts, tad Matīss būtu divas reizes kāpis uz goda pjedestāla junioru grupā, kas ir ļoti labs sasniegums," norāda A.Lapiņš.