Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda iekļūst labāko desmitniekā Eiropā - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda iekļūst labāko desmitniekā Eiropā

No 25, līdz 28.maijam Šveicē norisinājās 16.Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionāts, kurā veiksmīgi startēja Ogres tehnikuma (OT) komanda.

Uz Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionātu devās kokgāzēju komanda, kuras sastāvā bija četri Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi - Matīss Mūrnieks (3MT), Dagnis Daņiļevičs (2MT), Jevgēnijs Semjonovs (2MT), Ainis Luters (MO2 ) -, kā arī divi pedagogi – Armands Lapiņš un Artūrs Cīrulis.

"Tas, ko mēs Šveicē izdarījām, pieredzējām un piedzīvojām, ir stabils pamats turpmākajam darbam un lielākiem mērķiem. Sasniegtie rezultāti apstiprina, ka aizvadītajā mācību gadā esam darbojušies pareizajā virzienā," pēc atgriešanās no čempionāta teica A.Lapiņš.

  1. Lapiņa vadībā OT kokgāzēju komanda Eiropas čempionātā piedalījās tikai otro reizi, un izaugsme ir acīmredzama. Ja pērn komandu vērtējumā ogrēnieši palika pēdējā – 18.vietā -, tad šogad jau iekļuva labāko desmitniekā.

Arī komandas dalībnieku individuālā meistarība ir strauji augusi. Matīss Mūrnieks pagājušajā gadā ierindojās 63.vietā, bet šogad jau ir 18.labākais Eiropā. Pavisam Eiropas čempionātā piedalījās 72 dalībnieki no 18 Eiropas valstīm.

Tikai dažas neveiksmes un nevienlīdzīgie sacensību nosacījumi visiem dalībniekiem, piemēram, bija jāzāģē dažāda diametra koki, neļāva ierindoties vēl augstākā vietā.

"Konsultējāmies ar Vācijas un Austrijas pārstāvjiem, lai noskaidrotu, kur esam kļūdījušies, lai mācītos un nākamgad Ungārijā, kur notiks 17.Eiropas mežsaimniecības studentu čempionāts, sasniegtu vēl labākus rezultātus.


A.Lapiņš atklāj, ka no citu Eiropas valstu pārstāvjiem dzirdējis daudz atzinīgu vārdu par Latvijas (Ogres tehnikuma) komandu. Speciālisti izteikuši prognozes, ka turpinot iesākto darbu, OT komanda varētu būt viena no vadošajām Eiropā. Organizatoru vidū izskanējusi ideja, ka pēc dažiem gadiem Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionāts varētu notikt Latvijā, Ogrē.


"Mums ir ko parādīt, jo par mūsu audzēkņiem jau interesējas Latvijas kokgāzēju izlase, kas gatavo komandu braukšanai uz pasaules čempionātu nākamgad Lillehamerē. Esam kļuvuši interesanti, jo mēs darām un mums izdodas,” saka A.Lapiņš. Un piebilst: "Es nāku uz tehnikumu darīt to, kas man patīk, ne tikai kā uz darbu! Un līdz ar to es skatos, ko varētu izdarīt labāk un vairāk!"


Eiropas čempionāts devis OT kokgāzējiem ne tikai iespēju piedalīties sacensībās. A.Lapiņš iekļauts arī tiesnešu komandā, un guvis starptautisko pieredzi šādu sacensību tiesāšanā, saņemot pozitīvu vērtējumu par veikto darbu.

 

"Būtiskākais, ko es ieguvu sev, tā bija iespēja strādāt kopā ar tiesnesi Armīnu Grāfu, kurš ir viens no Austrijas kokgāzēju nacionālās izlases vadītājiem. Viņš dalījās ar savu pieredzi, zināšanām, palīdzēja izprast vairākas būtiskas nianses vērtēšanā un tiesāšanā," stāsta A.Lapiņš.

Kā vērtīgu ieguvumu A.Lapiņš min Austrijas nacionālās kokgāzēju izlases vadītāja uzaicinājumu gada nogalē doties pie viņa pieredzes apmaiņas braucienā. Uz Austriju brauks gan A.Lapiņš, gan arī OT komandas pārstāvji. "Ar šīs vizītes starpniecību mēs varam dot lielu pienesumu ne tikai savai komandai, tehnikumam, bet arī Latvijas valstij," uzsver A.Lapiņš.

Sacensību laikā izveidojušies kontakti arī ar citu Eiropas valstu pārstāvjiem, kas paver iespējas OT audzēkņiem iegūt jaunu pieredzi.

 

A.Lapiņš atzīst, ka šādus panākumus nebūtu iespējams sasniegt bez OT vadības un pedagogu atbalsta, jo sagatavošanās darbs prasa līdzekļus, iespēju trenēties, apmeklēt peldbaseinu un fiziskās nodarbības trenažieru zālē, organizēt papildu nodarbības par mežsaimniecības jautājumiem.

Pirms došanās uz Šveici OT komanda gatavojās ne tikai sacensību disciplīnām, bet parūpējās arī par vizuālo tēlu. Komandai tika izgatavoti īpaša dizaina T-krekli ar nacionālo simboliku, uzsverot ka komanda ir no Latvijas. T-kreklu dizaina veidošanā ļoti daudz palīdzēja Dizaina un mākslas nodaļas skolotāja Dace Runča. Komandas dalībniekiem bija izveidoti ari vienreizējie tetovējumi, kas piesaistīja citu valstu pārstāvju uzmanību.