Ogres tehnikums stāsta par sevi Jauniešu dienā

Ogres tehnikuma (OT) pedagogi un audzēkņi ar savu mācību iestādi 26.augustā iepazīstināja Jauniešu dienas apmeklētājus Lielvārdē.

Anita Stikute, OT projektu vadītāja Tālākizglītības jomā, Jauniešu dienu uzskata par lielisku iespēju parādīt, ko māca OT, kā tas tiek darīts, kādas mācību programmas šeit var apgūt.

Tradicionāli, ka uz OT mācīties nāk Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles jaunieši, bet netrūkst arī citu Latvijas novadu pārstāvju. Reti ir novadi, no kuriem neviens jaunietis vēl nav apguvis kādu no daudzajām OT piedāvātajām profesijām.

"Arī rīdzinieki brauc pie mums," stāsta A.Stikute, piebilstot, ka šogad pieprasītākās profesijas saistītas ar datoru zinībām un multimediju dizainu. OT var lepoties ar mūsdienu prasībām atbilstošu mācību vidi, ko Atvērto durvju dienās atzinīgi novērtē arī potenciālo audzēķņu vecāki. Raksturīgi, ka lēmumu mācīties konkrētajā izglītības iestādē, izvēloties savu nākotnes profesiju, jaunieši aizvien biežāk pieņem paši, lai arī dažreiz vecāki savam lolojumam ieplānojuši ko pavisam citu.

OT pedagogi ir atsaucīgi, labprāt iepazīstina ar mācību programmu, iesakot arī, kādās augstākajās mācību iestādēs iespējams Ogrē iegūtās zināšanas un prasmes pilnveidot. Joprojām turpinās jaunu audzēkņu uzņemšana OT.

Lielu interesi Jauniešu dienā izraisīja OT sagatavotā ekspozīcija par galda klāšanas piederumiem.

"Mērces kausiņš, konditorejas standziņas, limonādes karote, salātu karote, zivju dakša, zupas kausiņš, cepešu dakša, tortes lāpstiņa – tie ir koplietošanas galda piederumi," skaidro Ineta Rumpētere, OT Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas vadītāja, norādot uz līdzpaņemtajiem rīkiem, un turpina: "Ogres tehnikumā turpinās uzņemšana Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā izglītības programmā "Viesnīcu pakalpojumi". Labprāt gaidām jaunos audzēkņus! Vēl ir brīvas vietas. Ir iespēja mācīties un apgūt ļoti labu darba tirgū pieprasītu profesiju. Izglītības programmā "Viesnīcu pakalpojumi" šogad pirmais kurss uzsāks mācības pēc jaunās modulārās profesionālās izglītības programmas. Tas nozīmē to, ka profesijas apguvē pamatā ir moduļi, kuri jāapgūst secīgi. Tie seko viens otram."


Ina Mārcēna, Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības nodaļas pedagoģe – karjeras konsultante, dienas beigās, jautāta par pasākuma iecerēm un to īstenošanos, saka: "Ogres tehnikums izskatījās visai pārliecinoši, labi un uzskatāmi. Var just, ka bija sagatavojušies! Ceru, ka tie bērni, kas to redzēja, apskatījās, sev kaut ko ieguva. Tāds ir arī mūsu mērķis šajā projektā – lai bērniem rastos interese un viņi uzzinātu vairāk, kā veidot, virzīt karjeru, kādas ir viņu intereses."

 

Jau tradicionāli, ka daļa Lielvārdes novada skolēnu pēc 9.klases beigšanas turpina mācības OT, kur iegūst gan vidējo izglītību, gan profesiju.

Lielvārdes novada Jauniešu dienas ietvaros paredzēti karjeras attīstības atbalsta pasākumi ESF projektā "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (Nr.8.3.5.0/16/I/001). Karjeras pasākumi notiek ar ESF projekta finansējumu.