Ogres tehnikuma audzēkņi iepazīstas ar jaunāko mežistrādes tehniku - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazīstas ar jaunāko mežistrādes tehniku

20.oktobrī Ogres tehnikuma (OT) Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi kopā ar uzņēmējiem, zemnieku saimniecību īpašniekiem un citiem meža izstrādātājiem piedalījās tālākizglītības seminārā.

Seminārs "Jaunākās mežistrādes tehnoloģijas "Ponsse" meža mašīnas" notika OT pārvaldījumā esošajā mežā Birzgales pagastā, kur arī ikdienā tehnikuma audzēkņi apgūst praktiskās iemaņas mežistrādē.

Tālākizglītības semināru organizēja Profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums" sadarbībā ar SIA "Konekesko Latvija", kas nodarbojas ar mežistrādes tehnikas tirdzniecību, nodrošinot pilnu servisu visos Latvijas reģionos.

Pasākumu atklāja OT direktore Ilze Brante un SIA "Konekesko Latvija" valdes loceklis, Lauksaimniecības tehnikas departamenta vadītājs Valdis Dainis.

"Es priecājos, ka mēs kopīgi ar SIA "Konekesko Latvija" jau trešo reizi varam īstenot tālākizglītības semināru, apgūstot jaunākās tehnoloģijas mežsaimniecības tehnikā. Tas tiešām ir liels ieguldījums mežsaimniecības nozares attīstībā. Sveicu jūs visus ar piedalīšanos seminārā, novēlu gūt jaunu pieredzi, pilnveidot zināšanas un izmantot tās savā darbā un mācībās!" – semināra atklāšanā sacīja OT direktore I.Brante.

SIA "Konekesko Latvija" pārstāvis V.Dainis, uzrunājot semināra dalībniekus, uzsvēra, ka pēdējā laikā uzņēmums pievērsis lielu nozīmi tieši speciālistu apmācībai, kuri izmantos nopirkto tehniku: "Esam iegādājušies jaunāko un modernāko simulatoru, kas palīdzēs mežistrādes uzņēmumiem daudz efektīvāk, ekonomiskāk un lietderīgāk izmantot mūsu tehniku. Šo simulatoru izmantosim arī topošo mežistrādes speciālistu apmācībai. Savu komandu esam papildinājuši ar zinošu, profesionālu treneri, tā veicinot nozares attīstību."

V.Dainis pateicās Ogres tehnikumam par sadarbību un iespēju parādīt jaunāko "Ponsse" mežistrādes tehniku, kā arī aicināja semināra dalībniekus izmantot iespēju, ka vienkopus sastopama liela daļa no SIA "Konekesko Latvija" komandas, uzdot jautājumus un noskaidrot nepieciešamo. SIA "Konekesko Latvija" mežizstrādes tehnikas nozarē pārstāv "Ponsse" , tāpēc semināra laikā tika demonstrēta šīs somu firmas mežizstrādes tehnika.

Īpaši lielu interesi par jaunāko mežistrādes tehniku izrādīja OT audzēkņi, kuri apgūst mežsaimniecības izglītības programmas. Kā atklāja OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis, seminārā piedalījās visi nodaļas audzēkņi, tajā skaitā 4.kursa audzēkņi, kuri pašlaik atrodas kvalifikācijas praksē.

"Vedam audzēkņus, lai iepazīstinātu ar jaunāko mežistrādes tehniku. Meža mašīnas ir jaunas, tikko no konveijera, un puišiem ir sapnis strādāt ar tādām. Semināra organizatori sagādājuši arī iespēju interesentiem, tajā skaitā tehnikuma audzēkņiem, iepazīties ar tehniku tuvāk. Līdz šim audzēkņi tikai lekcijās dzirdējuši par harvesteru "Ponsse Scorpion", tagad viņi būs iepazinušies klātienē, un lekcijās varēsim jau daudz produktīvāk apspriest šīs tehnikas vadības sistēmu un tehnoloģiju. Tas ir ļoti liels ieguvums, ka audzēkņi var praktiski iepazīties ar jaunāko mežistrādes tehniku. Varētu izteikt vēlmi, ka arī citas firmas prezentētu savus jaunumus," norāda K.Miezis, kurš audzēkņiem māca mežistrādi. "Ja audzēkņi būs iepazinuši jaunāko mežistrādes tehniku, viņi pratīs un vēlēsies ar to strādāt, rosinot arī darba devēju izmanot augstvērtīgu tehniku."

Ikdienā praktiskajās nodarbībās mežā OT audzēkņi izmanto "Ponsse" firmas ražoto forvarderu, kas ražots pirms diviem gadiem, kā arī simulatoru. K.Miezi ieinteresēja SIA "Konekesko Latvija" pārstāvja paustā informācija par jaunākās paaudzes simulatoru, ko uzņēmums izmantos topošo speciālistu apmācībai: "Ja būs tāda iespēja, gan es, kā pedagogs, gan audzēkņi brauksim un mācīsimies, jo tas tikai paplašinās redzesloku."

Arī Meža mašīnu operatoru programmas 1.kursa audzēknis Haralds Sietnieks ļoti atzinīgi vērtē, ka tehnikums organizējis šādu semināru un iepazīstina audzēkņus ar jaunāko un modernāko mežistrādes tehniku. Pēc iekāpšanas forvardera "Ponsse Buffalo" kabīnē Haralds atzina, ka juties tur ļoti ērti un patīkami.

"Pirmajā kursā mēs vēl neesam praktiski strādājuši ar meža tehniku, tāpēc ļoti pozitīvi, ka varam iepazīties ar tehniku, kādu izmantosim nākotnē," teic Haralds.

Semināra noslēgumā tā dalībnieki saņēma Apliecinājumu par profesionalitātes pilnveidi starptautiskajā seminārā "Jaunākās mežistrādes tehnoloģijas "Ponsse" meža mašīnas".