Biškopji teoriju apgūst ziemā, lai vasarā veiksmīgi darbotos dravā

... Sestdien – 13.janvārī, kad sals knieba un stindzināja – kā jau ziemā, taču durstīgi! -, rīts tomēr likās citāds. Krēslai atkāpjoties, gaiss tā kā mazliet mitrs un Ogres tehnikuma tālākizglītības programmas "Biškopība" audzēkņi Vecbebros, no mašīnām izkāpuši, ierasti steidzīgi vēra skolas durvis, sildījās ar siltu kafiju vai tēju. 13. un 14. janvāris viņiem bija kārtējā ikmēneša skolas dienas, labas dienas, pilnas vērtīgām sarunām, praktisku darbošanos, izziņas un atklāsmes prieku.

Sestdienas rītā bija nodarbības bišu saimes bioloģijā: elpošanas sistēma, asinsrite, gremošana, vielmaiņa, izvadorgānu sistēma. Jā, mazajā kukainītī viss darbojas tikpat ciešā mijiedarbībā kā ikvienā dzīvā organismā. Šis secinājums kādam lika sajūsmā iesaukties: „Tā taču baigā ķīmija!" Vēl aizraujošāk bija mikroskopos skatīt bites karaliski skaisto apmatojumu, saliktās un vienkāršās acis, sarežģītos kāju mehānismus, trauslos spārnus.

Svētdien skolotājs Ēriks Mozga vadīja mācību nodarbības par bišu vasku, medus un vaska ekvivalentu, šūnu vilkšanas veicinošajiem faktoriem, šūnu vilkšanu un vaska izmantošanu.

Latvijā ļoti iecienītas ir vaska sveces, ikviens biškopis šādu sveci var pagatavot pats. Tam nepieciešams atbilstošas kvalitātes vasks, dakts, sveces forma (pirkts oriģināls vai sadzīviski pielāgota) un vēl šādi tādi sadzīves priekšmeti vaska kausēšanai karsta ūdens peldē un veiksmīgai sacietināšanai formā. Vispiemērotākās ir silikona formas, jo no tām ir ērti izņemt sacietējušo sveci.

Tā kā pēc Austrumu horoskopa nākamais ir dzeltenā suņa gads, tad dažiem palaimējās tikt pie pašu izlieta talismana – dzeltenā vaska sveces suņa. Šāda forma gan bija tikai viena, tādēļ citi atlēja zaķus, čiekurus un citas formas.

Svētdienas pēcpusdienā audzēkņi aizbrauca no Vecbebriem, nekas viņu dzīvēs nebija mainījies, tikai dabas radītā brīnummirkļa iespaidā uz pasauli viņi pavērās citādām acīm.

Tāpēc ir labi mācīties ikvienā vecumā!

Skolotāja Anita Svoka