Ogres tehnikuma audzēkņi Eiropas čempionātā iegūst Godīgākās komandas balvu - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņi Eiropas čempionātā iegūst Godīgākās komandas balvu

No 23. līdz 26.maijam Šopronā (Ungārija) notika 17.Eiropas valstu meža nozares studentu čempionāts, kurā piedalījās arī Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda.

Pirms atbildīgajiem startiem Eiropas čempionātā OT kokgāzēju komanda devās uz Lietuvu, kur 10. un 11.maijā Kauņā notika 54.Baltijas valstu meža nozares profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās sporta spēles.

Baltijas valstu sporta spēlēs OT pārstāvēja Ints Lūsis, Jānis Kristers Ločs, Rūdolfs Mahts (visi 2MT) un Matīss Mūrnieks (4MT).

Tā kā tehnikuma komandā drīkstēja būt tikai trīs dalībnieki, Rūdolfs Mahts startēja Latvijas profesionālo kokgāzēju komandā, kur sasniedza personisko rekordu un izaugsmi salīdzinājumā ar līdz šim sasniegtajiem rezultātiem. Ja Rūdolfs sacenstos Junioru grupā, viņš pēc punktiem sasniegtu otro labāko rezultātu.

"Kopā ar profesionāļiem startēju pirmo reizi, un šī pieredze noteikti palīdzēja arī Eiropas čempionātā. Piedalīšanās kokgāzēju komandā ir sava veida hobijs, kas ļauj papildināt zināšanas un prasmes izvēlētajā specialitātē. Mēs nāksim ārā no tehnikuma ar pieredzi," pārliecināts Rūdolfs.

OT kokgāzēju komanda kopā ar citiem OT audzēkņiem Ungārijā guva jaunas zināšanas un prasmes arī divu nedēļu ilgā praksē.

Eiropas sacensībās piedalījās Rūdolfs Mahts (2MT), Jānis Kristers Ločs (2MT), Ints Lūsis (2MT), Tīna Marianna Ķikule ( 2MT).

Šogad Eiropas čempionātā bija rekordliels dalībnieku skaits. Tajā piedalījās 21 valsts, un sacensībām tika pieteiktas 22 komandas. Atsevišķā komandā startēja meitenes no četrām dažādām valstīm. OT audzēkne Tīna Marianna Ķikule netika iekļauta šajā komandā, jo viņa startēja OT komandas pamatsastāvā.

Jānis Kristers atzīst, ka Eiropas sacensībās bija daudz grūtāk, jo lielāka konkurence – 84 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm. Intam Lūsim izdevās iekļūt pirmajās desmitniekā un kopvērtējumā izcīnīt 7.vietu.

Savukārt Ogres tehnikuma komanda ieguva Godīgākās komandas balvu. Kā atklāj OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs, komandas vadītājs Armands Lapiņš, balvas īpašnieku noteica komandu iekšējais balsojums. Tas bija visu dalībnieku uzdevums noteikt, kurai komandai pienākas šī balva.

"Saņemot balvu, citu valstu kolēģu acīs lasīju patiesu gandarījumu un milzīgu prieku, ka tā ir piešķirta Ogres tehnikuma komandai. Sacensībās izbaudījām citu kolēģu atbalstu, un tāpat izturējāmies pret citiem. Šīs balvas vērtība ir neizmērojama, jo tās pamatā ir visa Ogres tehnikuma kolektīva – vadības, pedagogu, speciālistu un tehnisko darbinieku – nopelns, lai OT kokgāzēju komanda varētu trenēties un piedalīties sacensībās. Pateicos audzēkņiem, ar kuriem man bija iespēja būt kopā šajās sacensībās. Labprāt piedalītos vēl kādā projektā, jo uz viņiem var paļauties," norāda A.Lapiņš.

Jau pagājušajā Eiropas čempionātā OT komanda pārējos dalībniekus pārsteidza ar saviem tetovējumiem – Laimas slotiņu, kas ir veiksmes un laimes simbols. "Šogad atkal nolēmām konsultēties ar Dizaina un mākslas nodaļas skolotāju Daci Runču, ka mūsu komandai būtu nepieciešama sava simbolika, kas apliecina piederību Latvijai. Izskanēja ierosinājums izmantot Latvijas simtgades simboliku, jo šis ir Latvijas simtgades gads. Sazinājāmies ar Latvijas valsts simtgades biroju, kas koordinē Latvijas valsts simtgades svinību piederības zīmes lietošanu, un saņēmām atļauju zīmes lietošanai. Tetovējumus veidoja Alise Kučinska," stāsta A.Lapiņš.

Plānots, ka 2021.gadā Eiropas valstu meža nozares studentu čempionāts notiks Latvijā, un čempionāta dalībniekus uzņems Ogres tehnikums. Tik liela mēroga sacensības varētu būt pievilcīgas gan Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībām, gan arī vispārizglītojošo mācību iestāžu jauniešiem, kuriem tās varētu izraisīt interesi par mežsaimniecības un kokapstrādes profesijām.