Biznesa naktī - jaunas idejas un sadarbības partneri - Ogres tehnikums

Biznesa naktī - jaunas idejas un sadarbības partneri

16.oktobrī Ogres tehnikumā (OT) pirmo reizi tā vēsturē tika organizēta Biznesa nakts, kurā tikās Ogres 1.vidusskolas un OT audzēkņi.

Biznesa nakts pasākumu atklāja OT projektu vadītāja Alīna Liepiņa, paužot gandarījumu par jauniešiem, kuriem interesē bizness un tā attīstīšana.

Biznesa naktī kopā ar jauniešiem piedalījās OT direktore Ilze Brante, Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs, Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors Klaudio Rivera (Claudio Rivera), Latvijas Investīciju attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Ilze Linkuma, Ogres 1.vidusskolas komercdarbības programmas vadītāja Agnese Slišāne un uzņēmēji – Ieva Cipruse ("Tonight"), Gatis Račs ("O'Cafe") un Jānis Laganovskis ("Milžu taka").

Savā uzrunā Biznesa nakts dalībniekiem I.Brante atklāja, ka iniciatīva par sadarbību abu izglītības iestāžu starpā nākusi no Ogres 1.vidusskolas skolēniem, kuri pagājušā mācību gada otrajā pusē vērsušies Ogres tehnikumā pēc palīdzības biznesa ideju pārvērst materiālā. "Pēc tam tehnikumā karjeras izglītībā praktizējās Ogres 1.vidusskolas skolotāja Agnese Slišāne. Nolēmām, ka jāsadarbojas un jāveido kopīgs skolēnu mācību uzņēmums, jo vieniem ir ideja, otriem – praktisks izpildījums. Jūnijā tikāmies ar Ogres 1.vidusskolas direktoru Igoru Grigorjevu, un tā esam visi kopā šeit satikušies. Tas ir vareni, ka jums ir daudz biznesa ideju, ar kuru palīdzību mēs varēsim attīstīt Latvijas valsti," sacīja I.Brante.

Ogres 1.vidusskolas un Ogres tehnikuma sadarbība vienmēr ir bijusi ļoti veiksmīga, atzina I.Grigorjevs: "Esmu pārliecināts, ka to labo pieredzi, kas iegūta līdz šim abu izglītības iestāžu sadarbībā, jūs, jaunieši, liekot prātus kopā un radot jaunas idejas, varēsit turpināt vēl labāk".

Pirms jaunieši uzsāka sarunas par abu mācību iestāžu iesaistīšanos un sadarbību konkrētu skolēnu mācību uzņēmumu veidošanā, viņi uzklausīja uzņēmēju stāstus par biznesa vidē gūto pieredzi un riskiem uzņēmējdarbībā, kā arī noderīgus padomus un ieteikumus.

Biznesa naktī tikās Ogres 1.vidusskolas 11.klašu skolēni, kuri jau izveidojuši savus mācību uzņēmumus, kā arī 10.klašu skolēni, kam vēl nav uzņēmumu, bet ir idejas, tāpēc viņi meklēja komandas biedrus, lai attīstītu savu biznesa ideju.

"Arī no Ogres tehnikuma piedalās jaunieši, kuriem ir radušās idejas skolēnu mācību uzņēmuma izveidei. Viņi, tāpat kā Ogres 1.vidusskolas skolēni, Biznesa naktī cer atrast sabiedrotos," skaidroja A.Liepiņa.

Ogres 1.vidusskolas skolēnu mācību uzņēmu prezentācijās ik pa laikam izskanēja vēlme, ka uzņēmuma darbības nodrošināšanai nepieciešami dažādi speciālisti – grāmatveži, galdnieki, dizaineri, šuvēji, video operatori, kurus var atrast Ogres tehnikumā. Vakara gaitā tika meklētas sadarbības iespējas starp abu izglītības iestāžu audzēkņiem.

Cik svarīgs uzņēmuma veidošanā ir komandas darbs, jaunieši pārliecinājās darbojoties Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas mācību laboratorijā, kur kopīgi gatavoja vakariņas. Pēc tam jaunieši K.Riveras vadībā apsprieda, kas pozitīvs un ne tik pozitīvs bija pašu veidotajā darba organizācijā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Kā vienu no veiksmēm jaunieši uzsvēra precīzu pienākumu sadali.

Abu mācību iestāžu audzēkņi ar lielu entuziasmu iesaistījās visās organizatoru piedāvātajās aktivitātēs, kas liecina, ka atrasts pareizais veids, kā ieinteresēt jauniešus par biznesu.