Ogres tehnikuma topošie pavāri un viesmīļi pilnveido prasmes meistarklasēs

Lai Ogres tehnikuma (OT) Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas absolventi veiksmīgi konkurētu darba tirgū, OT Karjeras izglītības centrs regulāri rīko meistarklases pieredzējušu speciālistu vadībā.

Meistarklasi "Restorānu pasaule" Ogres tehnikumā vadīja viesmīlības eksperte, Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "Skills Latvia 2019" nominācijā "Restorānu serviss" žūrijas komisijas priekšsēdētāja Inese Vīcupa un AS "Santa Maria" garšvielu konsultants Haralds Saušs - daudzu Latvijas un starptautisko pavāru konkursu laureāts, guvis praktiskā darba pieredzi šefpavāru Māra Astiča un Raimonda Zommera vadībā.

"Audzēkņiem vēlos parādīt specifiskas ēdienu pagatavošanas receptes, ko viņi varēs izmantot gan piedaloties konkursos, gan ikdienas darbā. Lai jaunieši neaprobežotos tikai ar pannas un katla izmatošanu ēdienu pagatavošanā, šajā meistarklasē iepazīstināšu ar daudzām citas ēdienu pagatavošanas metodēm – ko var izdarīt ar lasi, vistu, dažāda veida dārzeņiem. Pavāriem jābūt radošiem. Ja viņi zinās, ka bieti var pagatavot desmit dažādās variācijās, viņiem pašiem būs lielāks prieks strādāt un arī klienti būs apmierināti. Tāpēc vienmēr jāturpina mācīties un attīstīties," saka H.Saušs.

Savukārt I.Vīcupa OT audzēkņiem mācīja daudzas noderīgas lietas, kuras nepieciešams zināt jaunajiem viesmīļiem - saliet glāzēs šampanieti vienādā līmenī, pagatavot augļu plates pie galda, flambēt banānus, dekantēt vīnu, klāt galdus.

"Tas ir ļoti pozitīvi - sākt strādāt ar audzēkņiem jau pirmajos kursos, jo tad viņiem ātrāk veidojas izpratne par profesiju. Viesmīļa darbs ir ļoti daudzpusīgs. Galvenais, lai viņiem patīk tas, ko viņi dara, tad jau panākumi būs garantēti," teic I.Vīcupa.

Latvijas vadošo speciālistu meistarklases ir lietderīgas gan audzēkņiem, gan pedagogiem, kuri iegūst jaunas ierosmes darbam.

"Esam pateicīgi tehnikuma piedāvātajai iespējai. Meistarklases apmeklē audzēkņi, kuri izrāda iniciatīvu savas profesijas apguvē. Šis ir padziļināts kurss, kādu nevar apgūt mācību nodarbībās. Piemēram, šogad konkursa "SkillsLatvia 2019" pusfināla konkursā piedalīsies 2.kursa audzēknis, bet prasmes, kas nepieciešamas veiksmīgam startam konkursā, ietvertas tikai 3. un 4. kursa programmā. Šajā gadījumā pieredze nāk vispirms, un tikai tad sekos zināšanas," atzīst OT Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Lilita Meldere.

Arī profesionālo priekšmetu skolotāja Zinaīda Bāra ir vienisprātis, ka audzēkņiem ir ļoti svarīgi pilnveidot zināšanas profesionāļu vadībā, lai veiksmīgi piedalītos konkursos. Starp citu, nu jau atzītais pavārs Haralds Saušs ir Zinaīdas Bāras audzēknis, kurš profesijas pamatus pie skolotājas apguvis Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā.

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2019" pusfināla konkursā nominācijā "Restorānu serviss" , kas notiks 16.janvārī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Ogres tehnikumu pārstāvēs izglītības programmas "Viesnīcu pakalpojumi" 2.kursa audzēknis Dāvids Zaicevs. Jau informējām, ka D.Zaicevs ir arī "Monin Junior Cup 2018" bezalkoholisko kokteiļu konkursa uzvarētājs. Kā atklāj L.Meldere, iepriekšējā konkursa pieredze Dāvidam var palīdzēt tikai vienā pozīcijā – kokteiļu gatavošanā. Viņš arī prasmīgi gatavo kafiju. Dāvids ir talantīgs audzēknis, kuram ir visi nepieciešamie dotumi un vēlme mācīties un pilnveidot profesionālās zināšanas.

"Ineses Vīcupas vadītajā meistarklasē uzzināju daudz jaunu, interesantu un noderīgu lietu savā profesijā. Paldies tehnikumam, ka varu pilnveidot zināšanas šādās meistarklasēs," saka Dāvids. Kopā ar Dāvidu konkursā piedalīsies arī izglītības programmas "Ēdināšanas pakalpojumi" 4.kursa audzēkne Kristīne Krastiņa, kura pārstāvēs tehnikumu nominācijā "Ēdienu gatavošana".

19. martā un 17. aprīlī Ogres tehnikumā būs Uzņēmēju un Atvērto durvju dienas. Uz tām tiks uzaicināti nozares uzņēmēji, kuri iepazīstinās ar viesmīlības un ēdināšanas pakalpojumu specialitāšu specifiku, perspektīvu un attīstību. Iespējams, ka viesu vidū būs arī I.Vīcupa un H.Saušs. Atvērto durvju dienā aicināti piedalīties visi interesenti, kuri vēlas apgūt šīs profesijas.