Erasmus + programmas projekts “Schools go digital” vizīte Turcijā

Laikaposmā no 9.janvāra līdz 14.janvārim Izmirā, Turcijā, norisinājās Erasmus + projekta "School go digital – mobile assessment tools for students" partnervalstu pirmā tikšanās. Projektā piedalās: Latvija – Ogres tehnikums, Itālija - Istituto D'istruzione Superiore "R. Piria", Turcija – Karabagal Oguzhan Ozkaya Science School, Rumānija - Colegiul Tehnic "General Gheorghe Magheru", Maķedonija - Dobri Daskalov – Kavadarci.

Erasmus projekta "Schools go digital" mērķis ir kopā 5 valstīm izstrādāt metodes un digitālos rīkus, ko izmantot mācīšanas un mācīšanās procesā gan mācību stundās, gan arī patstāvīgi, izmantojot datorus vai mobilos telefonus.

Šajā pirmajā seminārā partneri tikās viens ar otru un pārskatīja digitālos mācību līdzekļus, ko viņi izmanto savās skolās. Itālijas pārstāvji prezentēja – "Fidenia" un "StorbourdThat", Maķedonija – "Moodle" un "Plicker", Rumānija – "Padlet" un "Slack", Turcija – "Quizlet" un "Kahoot". Latviju pārstāvēja direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa, matemātikas skolotājas Aija Pinka un Kristīne Keivomeģe. Mēs prezentējām "E-klase" un "Uzdevumiem.lv".

Skolotājiem tika organizēta lekcija "Izglītības simfonija" par metožu dažādošanu mācību stundu plānošanā, ko vadīja universitātes profesore Sinem Atamsoy Kosar.

Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Turcijas Izglītības ministrijas reģionālo nodaļu un tikties ar ministru Metin Ender Karabulut. Vizītes laikā tika apspriesta Turcijas izglītības sistēma, kā arī tā īstenošanas veids un salīdzinājums ar citu iesaistīto valstu izglītības sistēmām.

Savstarpējā sadarbība nav iedomāja bez kultūras iepazīšanas, kas arī ir būtiska projekta īstenošanas daļa. Turcijā mēs apmeklējām senāko pilsētu - Efesa, kas 2015. gadā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, tradicionālo keramikas darbnīcu un pēc leģendu nostāstiem Jaunavas Marijas namiņu, kas atrodas Merjemanā (Meryemana).

Jau šī gada aprīlī Ogres tehnikumā viesosies projekta partnervalstu skolu pārstāvji un audzēkņi, lai kopīgi turpinātu īstenot paredzētās aktivitātes projektā, audzēkņiem un skolotājiem sniegs iespēju apgūt jaunas prasmes, veidojot materiālus un interaktīvas nodarbības, uzlabot angļu valodu, iepazīt citu valstu kultūru, veicināt savstarpējo sadarbību.

Sagatavoja: Armanda Auziņa