Zemgales kulinārās tradīcijas “Zelmas maiznīcā”

Īsi pirms Ziemassvētkiem Ogres tehnikuma 1EP grupas audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Lielvārdi "Zelmas maiznīcu", ar iniciatīvas "Latvijas skolas somas" atbalstu. Lielvārdē audzēkņus sagaidīja namamāte Ligita Lastmane un laipni aicināja iekšā sildīties.

Namamāte ar savu meitu pastāstīja par ūdens kliņģera vēsturi. Saimnieces parādīja mums kliņģeru veidošanas piemēru. Tad atļāva mums pašiem veidot brīnumus. Katram bija izveidota mīklas pikucītis, skolēni paši varēja izvēlēties ar ko vēlas savu kliņģeri.

Kad kliņģeri bija gatavi mēs visi kopā sēdāmies pie galda, uz kura bija sagatavoti siltie dzērieni- tēja un kafija.

Mums šāds izbrauciens patika, jo tā bija iespēja pavadīt laiku ārpus skolas telpām kopā ar saviem kursabiedriem , saliedēties un iemācīties latviešu tradīcijas ūdens kliņģeru gatavošanā, ko mēs izmantosim arī mājās cienājot ģimeni un draugus.

Recepte:

Ūdens kliņģeris (plaucētā mīkla)

1) 180g pilngraudu rudzu milti, 1 ēd.k. ķimenes (Noplaucē ar 70-75◦c H2O, ik pa brīdim kuļ)

2) Kad plaucējums atdzisis, pievieno ieraugu, kasiepriekš ar siltu ūdeni iedzīvināts (ieraugs no iepriekšējās reizes atstāts mīklas pikucītis, ik pa brīdim pakuļ, lai iejava ieskābtu. Skābināšana notiek 5-6 st.apm. 25-26◦c telpas temperatūrā

3) Iejavai pievieno cukuru, sāli un rudzu pilngraudu un rudzu skrotētos miltus. Miltu attiecība 2:3.1kg. mīca, ja vajag vēl pievieno miltus.

4) Raudzē 3-4 st. 25-26◦c telpā.

5) Veido klaipus

6) Liek cepties 10 min 320◦c, tad turpina 220◦c. Cep apm 1 stundu.