Latvijas un pasaules auto Rīgas Motormuzejā

"Latvijas skolas soma" ietvaros mācību ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju devas meža mašīnu mehāniķi, meža mašīnu operatori, datorsistēmu tehniķi un elektroniķi. Muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājums arvien tiek papildināts ar nozīmīgiem jaunieguvumiem. Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem.

Audzēkņi iepazina auto rašanās vēsturi sākot ar atpazīstamākajiem automobiļiem pasaulē līdz pat Latviešu ražotajiem spēkratiem, kā arī iepazina vēsturē atpazīstamāko cilvēku automašīnas. Šajā muzejā jaunieši redzēja gan mopēdus, gan sev sen pazīstamus un arī jaunos motociklus. Vislielākā interese bija kulta auto stendā, jo interaktīvā veidā audzēkņi varēja paši salīdzināt rietumu un austrumu tirgus mašīnas.

Protams, bija arī izklaides, jo jaunieši varēja iejusties, kā bija braukt ar vienu no ātrākajām mašīnām tajā laikā Auto Union V16 typ C/D. Jauniešu mīļākā izklaide bija interaktīva fotokamera, kas personu ievietoja parādes mašīnā. Muzeja apmeklējuma izskaņā jaunieši brauca ar autobusu uz kolhoza vadītāja kāzām, par , ko visi bija stāvā sajūsmā.

Mežsaimniecības jomas audzēkņu dzejolis:

Ilgi mēs te staigājam,

Uz Motormuzeju aizbraucām.

Noderīgu informāciju mums sniedza,

Fotografēt, filmēt, neaizliedza.

Acīs prieks un smaids mums vijās,

Muzejā automašīnas ir dižas un senas.

Nopērc biļeti un uz Motormuzeju teci.

Lai Tev vienmēr labi veicas,

Un te arī stāsts mums beidzās!

Sagatavoja A.Stikute