Ar “Latvijas skolas somu” uz teātri

Pateicoties atbalstam no 100 gades iniciatīvas programmas "Latvijas skolas soma", jauniešiem tiek sniegta iespēja apmeklēt Latvijas teātrus un aktuālākās izrādes. Daudzi no audzēkņiem līdz šim nemaz nav bijuši teātrī, piedzīvojot pilnīgi jaunu pieredzi, izbaudot teātra kultūru, gūstot emocijas un analizējot redzēto.

Ogres tehnikuma audzēkņi ir apmeklējuši Latvijas Nacionālo teātri izrādes: "Baltiešu gredzens", "Cīrulīši", "Rīgas II teātris", "Parīze-Rīga-Parīze". Dailes teātri izrādes: "Zēni", "Brutāls un dēls", "Ivanovs", "Lauva Ziemā", "Zibeņu domas. Irbīte". Dirty Deal Teatro "Būt Nacionālistam". Jaunajā Rīgas teātrī "Latviešu laupītāji". Ogres novada Kultūras centrā "No Rozentāla".

Audzēkņu atsauksmes par teātra izrādēm:

DDT "Būt Nacionālistam" - "Ļoti ieintriģējoša teātra izrāde. Nekad nebiju redzējusi, kā četri cilvēki var parādīt dzīvi vairāku gadu garumā tik detalizēti un saprotami. Domāju, ka izrāde neatstāja vienaldzīgu nevienu, kas to skatījās. Pārsteidza fakts, ka stāsts atspoguļoja reālas cilvēka atmiņas, un kā šis cilvēks izgājis cauri kāpumiem un kritumiem, lai izsistos dzīvē uz priekšu."

DT "Lauva Ziemā" – "Līdz šim neesmu bijis Dailes teātrī, bet man ļoti patika. Pārsteidza iespaidīgās skatuves dekorācijas. Aktieri spēja spilgti iejusties savās lomas, interesanti sekot līdzi notikumiem karaļnama ģimenē un savstarpējā cīņā starp trīs brāļiem, par kroņa mantošanu. Manuprāt, katrs var atrast līdzības gan ar sevi, gan apkārtējiem. "

LNT "Cīrulīši" – "Kopumā teātris mums patika. Teātra pirmā daļa īpaši neuzrunāja, likās, ka notikumi ir ļoti izstiepti un lēnām virzās uz priekšu, taču otrā daļa bija interesantāka, uzjautrinoši izteicieni un notikumu attīstība bija ātrāka. Beigas bija negaidītas, bet ļoti labas . Mums ļoti patika Lāsmas Kugrēnas un Līgas Liepiņas atveidotie tēli. Liels paldies par doto iespēju apmeklēt teātri ! Ja būs tāda iespēja, ar lielāko prieku apmeklēsim vēl kādu izrādi ."

DT "Zibeņu domas. Irbīte" - video operatora audzēkņi tūlīt pēc izrādes izsaucās - " O, super, ka tā var nofilmēt.....!!!" Viņus saistīja veids, kā stāsts par mākslinieku Irbīti tika stāstīts viena izcila aktiera Jura Bartkeviča izpildījumā, izmantojot tikai video operatoru ar kameru un ekrānu.

Evelīna - "Man šī teātra izrāde likās interesanta un netipiska. Kaut ko tādu nebiju vēl redzējusi, bet tas man lika saprast, ka man patīk šāda tipa izrādes. Noteikti vēlētos uz šāda tipa izrādi vēlreiz doties".

Viktorija - "Izrādes laikā bija ļoti jākoncentrējas, lai saprastu tās galveno domu. Tomēr izvēlētais aktieris šķita ļoti piemērots savai lomai. Izrādi ļoti spilgti papildināja specefekti, kā arī video, kas paralēli gāja uz ekrāna blakus skatuvei. Interesants veids, kā parādīt kāda mākslinieka biogrāfiju, ne tikai izlasot to internetā vai mākslas vēstures avotos. Kopumā es tikai ieguvu, jo redzētais nebija kaut kas ikdienišķs.".

OKNC " No Rozentāla." - "Izrāde 2 aktieru izpildījumā. Ar humoru pasniegts neliels ieskats mākslinieka dzīvē, bet bija diezgan jākoncentrējas, lai sākumā uztvertu izrādes stilu. Arī tika izmantots video ekrāns. Varēja vairāk parādīt mākslinieka darbus.

Ramona - " Man ļoti patika izrāde par Rozentālu. Un, ka daudz taisnības par mūsdienām pateica šie aktieri. Varēja pasmieties un just līdzi, kā arī bija interesanta aktieru spēle."

LNT "Baltiešu gredzens" – " Sākotnēji bija grūti izprast visu notikumu gaitu, jo mainījās no tagadnes uz pagātni. Bija jāsaprot izmantotie lelles simboli, kuri ieved pagātnē. Neparasts veids kā attēlot notikums. Likās dikti gara. Izrādē tiek pateiktas svarīgas lietas par mums pašiem, par valsti un tautu. Labāk visu izprast palīdzēja literatūras stundas ietvaros pārrunātais un paša režisora Viestura Kairiša intervijās teiktais."