Uzņēmēju diena Ogres tehnikuma Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā

19.martā Ogres tehnikumā (OT) risinājās Uzņēmēju diena – Atvērto durvju diena, kurā ar savu pieredzi dalījās viesnīcu un restorānu pakalpojumu nozares redzamākie pārstāvji Latvijā.

OT direktore Ilze Brante uzsvēra, ka OT Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļa ir tā, kas atbalsta katru OT pasākumu, un šīs nodaļas labi sagatavotie audzēkņi nes tālāk pasaulē Ogres un Latvijas vārdu.

"Mums nepārtraukti ir jāpilnveidojas un tāpēc mēs domājam, kā pilnveidoties, kā attīstīties. Un mēs to nevaram izdarīt bez sadarbības ar nozares darba devējiem," uzsvēra I.Brante, atgādinot par projektu, kas šobrīd Latvijā tiek īstenots Latvijas Darba devēju konfederācijas vadībā, – par audzēkņu darba vidē balstītām mācībām, kad visiem OT audzēkņiem ir nodrošināta prakses vieta. Ja radušās kādas grūtības, prakses vietu var arī mainīt.

I.Brante pateicās audzēkņiem par viņu panākumiem starptautiskos konkursos, par prasmēm un zināšanām, kuru dēļ OT audzēkņi aizvien biežāk tiek uzaicināti apkalpot dažādas konferences un pasākumus.

Inese Vīcupa, uzņēmēja, viesmīlības speciāliste, profesionālās meistarības konkursa "Skills Latvija" nozares eksperte, jaunā koncepta restorāna "Atvērts" vadītāja, daudzus ir pārsteigusi ar savu izvēli, restorānā akcentu liekot uz ēdienu un dzērienu pašizmaksas cenām, ne peļņu. I.Vīcupa prezentācijā pastāstīja par sevi, savu ģimeni, par saviem sapņiem un uzskatiem. Par to, kā tie gadu gaitā mainījušies un kas tos ietekmējis. Vēlme mācīties, attīstīties un gūt zināšanas ir visai būtiska panākumu atslēga. Ja intereses nav, panākumu arī – visticamāk – nebūs.

Restorāns "Atvērts" jau piesaistījis rīdzinieku un pilsētas viesu uzmanību, bet ne visi zina, ka cenu politikas izveidē izmantotas pat augstākās matemātikas zināšanas.

Uzņēmēju dienā OT par savu pieredzes ceļu pastāstīja arī Ina Poliščenko – starptautisku pavārmākslas konkursu laureāte, restorāna "Jonathan" šefpavāre, un Jānis Viļumovs – restorāna "Jonathan" vadītājs, viesmīlības nozares eksperts, konsultants un pasniedzējs. Galvenais teiktajā – viņiem abiem patīk savs darbs!

Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņiem, kuri apgūst ēdināšanas pakalpojumu speciālista profesiju un Uzņēmēju dienas-Atvērto durvju dienas interesentiem- vispārizglītojošo skolu skolēniem bija radīta iespēja piedalīties abu atzīto speciālistu meistarklasē. Ēdienkarte vien ir ko vērts – marinētas garneles, sālīts briedis, olas gēls, Parmezāna siera espuma, karamelizēts ananass, avokado krēms, šokolādes zupa un citi vairāk vai mazāk eksotiski gardumi.

" Audzēkņi un interesenti sadalījās grupās un veica noteiktus uzdevumus. Kad darbs tika paveikts, katram bija jāizstāsta citiem, ko viņš izdarījis. Paralēli darbam meistarklases vadītāji atgādināja, ka virtuvē ir svarīga ne tikai ēdiena gatavošana, bet arī darba vietas uzturēšana kārtībā," norāda OT Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Zinaīda Bāra.

Meistarklases laikā tika iegūtas arī praktiskas zināšanas, kā sagatavot produktus, noformēt, porcionēt un dekorēt ēdienu. Ja darba procesā gadījās kāda kļūmīte, netika liegts padoms, kā to novērst un izdarīt darbu kvalitatīvi.

Meistarklasē iepazinās arī ar plašākām kulinārijas sifonu pielietošanas iespējām ēdienu gatavošanā.