Ogres tehnikuma skolotājs Andris Tilaks saņem Ministru kabineta Diplomu - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma skolotājs Andris Tilaks saņem Ministru kabineta Diplomu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 27. martā pasniedza Ministru kabineta Diplomus izcilākajiem Latvijas jaunajiem profesionāļiem un viņu skolotājiem par izcīnītajām medaļām starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2018, kas notika Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Ogres tehnikuma skolotāja Andra Tilaka sagatavotais EuroSkills 2018 Smago spēkratu apkopes un remonta konkursa dalībnieks Jānis Ozols šajās sacensībās izcīnīja ekselences medaļu.

Latvijas Valsts jaunie profesionāļi skolotāja Andra Tilaka vadībā starptautiskajos konkursos EuroSkills un WorldSkills Smago spēkratu apkopes un remonta disciplīnā piedalās un gūst augstus sasniegums kopš 2014. gada:

2014. gadā EuroSkills 2014 konkursā, kas notika Lillē (Francija) iegūta 4. vieta;

2016. gadā EuroSkills 2016 konkursā, kas notika Gēteborgā (Zviedrija) iegūta bronzas medaļa;

2017. gadā WorldSkills 2017 konkursā, kas notika Abū Dabī (Apvienotie Arābu Emirāti) iegūta augstā 10 vieta pasaulē.

Šobrīd notiek gatavošanās dalībai WorldSkills 2019 Smago spēkratu apkopes un remonta konkursā. Vispasaules jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2019 no 22. līdz 27. augustam notiks Krievijas pilsētā Kazaņā.

Lai jaunieši varētu apliecināt savas prasmes starptautiskajos EuroSkills un WorldSkills konkursos, viņiem ir jāiziet pirmais posms Latvijā un jāizcīna godalgotās vietas nacionālā līmeņa konkursā SkillsLatvija.

Šogad dalībai SkillsLatvija 2019 Smago spēkratu apkopes un remonta konkursā gatavojas arī Ogres tehnikuma jaunieši, 3MH grupas audzēkņi Mārcis Birkenfelds un Dāniels Ziediņš. Iespēju gatavoties puiši izcīnīja konkursantu atlases pasākuma 1. posmā, kurā piedalījās visi 3. kursa meža mašīnu mehāniķi un operatori. Mārci un Dānielu priekšā gaida savstarpējā cīņa, kuras rezultātā noskaidrosies, kurš būs tas, kas pārstāvēs Ogres tehnikumu Latvijas konkursā.

Gunta Beperščaite – Ogres tehnikuma izglītības metodiķe