Ogres tehnikumā skatāma Latvijas Dizaineru savienības 30. jubilejas izstāde - Ogres tehnikums

Ogres tehnikumā skatāma Latvijas Dizaineru savienības 30. jubilejas izstāde

Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un māksla nodaļā ikviens aicināts iepazīties ar unikālu izstādi, kurā atspoguļots Latvijas dizaina veidošanās process 30 gadu garumā.

1998.gadā dibinātā Latvijas Dizaineru savienība pērn svinēja 30 gadu jubileju, un par godu šim notikumam izveidota izstāde.

Pagājušā gada oktobrī izstāde bija skatāma Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, savukārt šī gada martā ar to varēja iepazīties Rīgas Tehniskajā universitātē. Tagad izstāde atceļojusi uz Ogri, un tā izvietota OT Dizaina un mākslas nodaļas telpās.

Ogres tehnikumam izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Dizaineru savienību, un tā nav pirmā šāda izstāde, ko var redzēt Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un citi interesenti.

"Tas ir ļoti vērtīgi, ka var vienuviet redzēt Latvijas dizaineru veikumu. Kad audzēkņi meklē interneta vidē dizaina paraugus, viņi ne vienmēr pievērš uzmanību, vai tie ir Latvijas vai citu valstu dizaineru darbi. Te ir sakoncentrēts tieši mūsu valstī dizaina jomā paveiktais. Tā ir arī izglītojoša izstāde, jo audzēkņi redz Latvijas dizaina vēsturi - ir iespēja salīdzināt, kā attīstījies un progresējis dizains. Piemēram, ir lietas, ko šobrīd vairs nedara," atklāj Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova. "Izstādē atspoguļotas arī jomas, kuras mēs īstenojam savā nodaļā. Pozitīvi, ka viss izstādē redzamais ir viegli uztverams un saprotams, audzēkņiem radot iespaidot, ka viņi arī tā varētu. Tāpēc jaunieši ar ļoti lielu interesi skatās un vērtē profesionālu dizaineru veikumu."

Izstādi Ogres tehnikuma 4.stāvā var aplūkot ikviens interesents, piesakoties 1.stāva vestibilā pie dežurantes. Izstāde atvērta līdz 12.jūnijam.