"Latvijas skolas soma" paplašina OT audzēkņu apvāršņus - Ogres tehnikums

"Latvijas skolas soma" paplašina OT audzēkņu apvāršņus

24.aprīlī Ogres tehnikuma (OT) Konferenču zālē iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" ietvaros audzēkņiem bija iespēja noskatīties Goda teātra viesizrādi "Čomiņi", kurā spēlē divi aktieri – Edgars Ozoliņš un Rolands Beķeris.

"Goda teātris, ko izveidojis Liepājas teātra aktieris Kaspars Gods, ir veids, kā sasniegt jauniešu auditoriju. Latvijas teātros nav daudz izrāžu, kas adresētās jauniešiem, tāpēc mēs dodamies pie viņiem uz skolām," stāsta E.Ozoliņš.

Latvijas izglītības iestādēs luga "Čomiņi" (dramaturģija - Klāvs Knuts Sukurs, režija - Leons Leščinskis) nospēlēta ap pusotra simta reižu, izrāde rādīta arī Ņujorkā, kur aktieri viesojušies pēc Amerikas Latviešu biedrības uzaicinājuma.

"Čomiņi" ir vienīgā Goda teātra izrāde, kas ir iekļauta projektā "Latvijas Skolas soma". "Jaunieši skolās šo izrādi uzņem ļoti atsaucīgi, jo tās varoņi runā jauniešiem saprotamā valodā par viņiem aktuālām problēmām. Dramaturgs Klāvs Knuts Sukurs lugā attēlotās situācijas noskatījis reālā vidē - skolā, tāpēc to var uzskatīt par dokumentālu darbu," atklāj R.Beķeris.

Arī Ogres tehnikuma audzēkņi uzmanīgi sekoja lugas norisei un galveno varoņu dialogiem.

Kā informē OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa, šī jau bija otrā teātra izrāde, kas notika tehnikuma telpās. Pirms tam tehnikumā viesojies teātris "'Dirty Deal Teatro" ar neierastas formas izrādi, kas orientēta uz sajūtām. Izrāde bija jābauda ar aizvērtām acīm, bet uz ausīm bija uzliktas austiņas.

"Esam bijuši arī ciemos pie "Dirty Deal Teatro", bet vērtīgi uzaicināt aktierus arī uz tehnikumu. Viens no ieguvumiem – tehnikuma zālē izrādi var redzēt lielāks skaits audzēkņu," saka A.Auziņa. "Teātra izrādes lielākā vērtība ir tās stāsts un vēstījums. Jaunieši, skatoties izrādi, var vērot arī aktieru darbu, analizēt, kā tas ir uzstāties lielas auditorijas priekšā iejusties dažādos tēlos."

"Skatoties izrādi, atcerējos savus skolas gadus," pēc lugas noskatīšanās pozitīvi noskaņots arī grupu audzinātājs Dmitrijs Usins. "Manuprāt, "Latvijas skola soma" ir ļoti vajadzīgs projekts, jo arī mūsu tehnikuma audzēkņiem, neatkarīgi no izvēlētās profesijas, ļoti būtiski orientēties kultūras un mākslas norisēs. Ne visu jauniešu ģimenēs ir arī labvēlīgi materiālie apstākļi, kas ļauj par maksu apmeklēt kultūras pasākumus. Ar audzēkņiem esam bijuši Latvijas Nacionālajā teātrī, kā arī skatījušies jaunākās Latvijā uzņemtās spēlfilmas."

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros OT audzēkņi apmeklējuši Marka Rotko daudzfunkcionālās laikmetīgās mākslas kompleksu, kur var apskatīt pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbus, devušies ekskursijā uz Rundāles pili, skatījušies teātra izrādes, kino un koncertus. Arī Ogres tehnikumā veidoti kopīgi koncerti ar mākslinieku piedalīšanos. Ziemassvētku koncertā pie OT audzēkņiem viesojās mūziķu apvienība "Zaļā galma kapela" un Bērnu un jauniešu centra "Altona" paspārnē esošais zvanu ansamblis "Primus".