Mācību ekskursija uz Meža ABC

Nedēļas nogalē, kad siltā pavasara saule tā vien vilktin velk ārā no telpām, 1. kursa mežsaimniecības tehniķiem kursa audzinātājas Vijas Vīksnas pavadībā izdevās paviesoties Kuldīgas novada Padures pagasta "Struņķukrogā", kur norisinājās jau par tradīciju kļuvušais pasākums Meža ABC.

Topošajiem mežsaimniekiem izdevās ne vien kārtīgi izstaigāties skaistajās meža takās, bet arī uzzināt par jaunākajām aktualitātēm mežsaimniecības jomā, par piemiņu iestādīt pašiem savas eglītes, izmēģināt roku mežaudzes šķērslaukuma noteikšanā, uzzināt, kā atšķirt dažādu medījamo dzīvnieku galvaskausus, shematiski iepazīt dzinējmedību organizēšanas kārtību. Lai lauztu senos stereotipus un teju pašsaprotamās bailes no čūskām un citiem rāpuļiem, visdrosmīgākajiem bija iespēja rokās paņemt dzīvu zalkti un glodeni, kā arī apskatīt tritonu, un saprast, ar ko rāpulis atšķiras no abinieka.

Vairāku stundu pastaiga aizritēja nemanot, bet noslēgumā - desiņas uz ugunskura un neilgs atpūtas mirklis, pirms došanās mājup.

Par jaunajiem iespaidiem, pieredzi un zināšanām liels paldies meža īpašnieku biedrībai "Meža konsultants" un personīgi Sigitai Vaivadei. Paldies par piedzīvojumu un ceram paviesoties arī nākamgad!

1MT grupas izglītojamā Emīlija Mariševa