Traktordienā 2019 Ogres tehnikuma audzēknim Emīlam Varslavānam sudraba godalga! - Ogres tehnikums

Traktordienā 2019 Ogres tehnikuma audzēknim Emīlam Varslavānam sudraba godalga!Apsveicam Ogres tehnikuma mežsaimniecības tehnikas 4MH grupas audzēkni Emīlu Varslavānu ar iegūto 2. vietu un 4MO grupas audzēkni Alvi Krūmiņu ar iegūto 7. vietu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursā traktoru praktiskajā vadīšanā, kas notika 18. maijā Fonda Latvijas lauksaimniecības attīstībai rīkotā pasākuma "Traktordiena 2019" ietvaros.

Konkursā piedalījās 15 jaunieši no Kandavas, Saulaines, Cīravas, Malnavas, Višķiem, Aizkraukles, Priekuļiem un Ogres. Katram konkursantam bija jādemonstrē sava prasme veikli vadīt piecus dažādu zīmolu traktorus - Deutz Fahr, Massey Ferguson, John Deere, ZETOR un Case.

Ar četriem traktoriem bija jāiebrauc garāžā, jāizbrauc caur diviem vārtiem, jāiegrūž bumba grozā un jāveic tas pats vadot spēkratu atpakaļgaitā, jānostājas pie sienas ne tālāk par 10 centimetriem vai ar uzkari jāpaceļ latiņa. Piektajā trasē puišiem bija jāizbrauc figūra "Čūska".

Spēkratu saceltajā putekļu mākonī notika spraiga un aizrautīga cīņa. Tiesneši – profesionālo skolu pedagogi, uzskaitīja katru soda punktu par skarto vai nolauzto latiņu, mērīja centimetrus un rēķināja sekundes. No Ogres tehnikuma sacensības tiesāja skolotāji Dāvis Alksnis, Andris Tilaks un Aigars Strūbergs

Gan Emīls, gan Alvis godam apliecināja, ka Ogres tehnikuma jaunieši prasmīgi prot savaldīt spēkratus.

Lai sagatavotos Latvijas čempionātam, 14. maijā skolā tika rīkota Ogres tehnikuma Traktordiena, atlases konkurss. Pasākuma sagatavošanā un tiesāšanā aktīvi iesaistījās Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļas pedagogi Dāvis Alksnis, Andris Tilaks, Aigars Strūbergs, Ivo Ķesteris, Ojārs Priede, Māris Šustas, Aivaras Gūtmanis, nodaļas vadītājs Kārlis Ranga un mežsaimniecības tehnikas 4MO grupas audzēkņi Kristers Pavārs un Marats Siliņš. Trasi iekārtot palīdzēja 4MO grupas audzēkņi. Ar traktoriem nodrošināja SIA "SilJa" un SIA "INTRAC Latvija". Sacensību galvenais tiesnesis bija SIA "SilJa" direktors Didzis Broks.

Ogres tehnikuma Traktordienas sacensībās piedalījās mežsaimniecības tehnikas 4 MH grupas audzēkņi Emīls Varslavāns, Kristiāns Jānis Sula un Oskars Šmeiksts, 4MO grupas audzēkņi Dāvis Bēms un Alvis Krūmiņš, 3MO grupas audzēknis Niks Rutulis, mežsaimniecības 3MT grupas audzēknis Viesturs Briška un būvdarbu 1MD grupas audzēknis Aivars Skābarnieks.

Pirmo vietu ar 104 punktu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju izcīnīja 4MH grupas audzēknis Emīls Varslavāns. Otrajā vietā ierindojās 4MO grupas audzēknis Alvis Krūmiņš un pārsteigumu visiem tehniku apgūstošiem puišiem sagādāja trešās vietas ieguvējs, būvdarbu 1ND grupas audzēknis Aivars Skābarnieks.

Traktordiena 2019 bija jauns izaicinājums Ogres tehnikuma pedagogiem, kā Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursa traktoru praktiskajā vadīšanā organizatoriem. Paldies skolotājiem Arnoldam Seidaram un Rihardam Tontegodem par sagatavotajiem trašu iekārtošanas materiāliem, skolotājam Dāvim Alksnim par ieguldīto darbu Latvijas čempionāta trašu sagatavošanā, skolotājam Andrim Tilakam par atbalstu uzdevumu izstrādāšanā un Mežsaimniecības tehnikas 4MO grupas audzēknim Maratam Siliņam par trašu iekārtošanu un uzturēšanu sacensību laikā.

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursa traktoru praktiskajā vadīšanā organizatore, Ogres tehnikuma izglītības metodiķe Gunta Beperščaite