Valsts svētku laikā tehnikumā izskan patriotiskā dziesmu un dzejas programma „Ir vērts”

Valsts svētku pasākumu programmas ietvaros ar programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu, Ogres tehnikumā 2019.gada 07.novembrī izskanēja patriotiska dziesmu un dzejas koncertprogramma „Ir vērts".

Programmas saturu veido latviešu autoru dzeja un dziesmas, veltītas Tēvzemes mīlestībai. Koncertā uzstājās aktrise Anita Grūbe, dziedātāja Inguna Kalniņa un komponists Māris Lasmanis.

Pilsoniskās audzināšanas ietvaros audzēkņi koncertā varēja dzirdēt skanam latviešu dzejnieku skaistāko dzeju par Latviju, kā arī Ulda Stabulnieka, Raimonda Paula, Māra Lasmaņa dziesmas. Dzejkoncerts noritēja klasiskā koncerta formā, to raksturo demokrātiska izteiksme un dziļi izjusts, dvēselisks profesionālu mākslinieku sniegums.

Audzēkņi norāda, ka koncertā ļoti patikusi dzeja, kas vijās no Latvijas pirmsākumiem līdz mūsdienām, kas paspilgtināja emocijas un ļāva vairāk iedziļināties dziesmās, kopumā gūstot svētku sajūtu.

Audzēkņu atsauksmes:

"Man koncerts radīja lepnuma sajūtu par mūsu valsti."

"Koncertā bija nedzirdēti dzejas lasījumi, kuros tika minēta Latvijas rašanās vēsture, tas bija interesanti. Arī koncerts bija patriotisks."

"Patika, ka koncertā bija gan dziesmas, gan dzeja, kas kopumā ļāva labāk iejusties mūsu valsts vēsturē."

"Skaists pirmssvētku koncerts, tas mani iedvesmoja arī pašai sarakstīt dzejoli pat Latviju."