ERASMUS + projekts “Young Entrepreneurs Sustaining the Earth ” Turcijā, Samsunā

Turcijā, Samsunas pilsētā no 2019.gada 4.-8.novembrim norisinājās ERASMUS+ projekta "Young Entrepreneurs Sustaining the Earth" pirmā mobilitāte. Projektā piedalās 6 valstis – Turcija, Rumānija, Grieķija, Itālija, Horvātija un Latvija.

No Ogres tehnikuma piedalījās – projektu vadītājas - Alīna Liepiņa un Ieva Kārkliņa un 4 audzēkņi – Monta Bergmane, Elizabete Luīze Ladiga Korobkova, Dainārs Jurčiks un Mārtiņš Juris Bisnieks.

Samsunas vidusskolā "Samsun Anadolu Lisesi" tika atklāta projekta mobilitāte, katras valsts audzēkņiem prezentējot savu skolu. Pirms mobilitātes projektā iesaistītajiem audzēkņiem bija jāveic dažādi mājas darbi – projekta logo un postera izstrāde, kā arī jāsagatavo prezentācijas par dabas piesārņojumu un tradicionāliem piemājas dārziem.

Projekta ietvaros audzēkņi iestudēja moderno deju, kuru noslēgumā demonstrēja tirdzniecības centrā pie plakāta, kuru paši iepriekš izveidoja (pie attēla ar jūru tika piestiprināti dažādi plastmasas sadzīves atkritumi), tādējādi piesaistot sabiedrības uzmanību par dabas, t.sk. jūras piesārņojumu.

Visi projekta dalībnieki tikās ar dabas pētnieku gan jūras krastā, gan ar jahtu iebraucot dziļāk Melnajā jūrā, lai veiktu pētījumus par jūras ekosistēmām. Jūras piekrastē tika lasīti atkritumi.

Vides inženieris parādīja "akvaponisko" dārzu, kur lejā akvārijā dzīvo zivis, bet augšā kastē aug lapu salāti.

Projekta dalībnieki ārpus Samsunas centra kalnos sastādīja 50 koku stādus, piemājas dārzos tika sastādīti dažādi augi.

Tika degustēti ekoloģiskie ēdieni, noskaidrotas pazīmes, kā atšķirt ekoloģisku pārtiku no parastas pārtikas.

Bija iespēja pabūt Deltas putnu vērošanas stacijā – tas ir nacionālais parks, kurš ir UNESCO dabas mantojums.

Mobilitātes pēdējā dienā devāmies uz Turcijas vidieni – kultūras mantojuma pilsētu Amasju, kur apmeklējām muzeju, mošeju un vēsturiskas karaļu kapenes.

Katrai mobilitātei paredzēta noteikta tēma un izpildāmie uzdevumi. Nākamās tikšanās paredzētas Grieķijā – 2020.gada februāri, Rumānijā – 2020.gada martā, Itālijā – 2020.gada oktobrī, 2021.gada pavasarī Horvātijā un 2021.gada maijā – Latvijā.