Uz kino kopā ar "Latvijas skolas somu"! - Ogres tehnikums

Uz kino kopā ar "Latvijas skolas somu"!

Latvijas 101.gadadienā ir iznākušas ilgi gaidītas latviešu filmas, kuras ir iespējams noskatīties pateicoties programmai "Latvijas skolas soma".

Šajā mācību gada I semestrī tehnikuma audzēkņiem bija iespēja noskatīties 5 jaunas latviešu veidotas filmas .

Nozīmīgākā no tām ir vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis". Tā tapusi pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem un atgādina, ka Latvija nav radusies tukšā vietā un tās brīvība bija jānopelna.

Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar ģimeni cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

"Jelgava '94". Stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar "zubra" līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji

Režisora Andra Gaujas filmā "Nekas mūs neapturēs" - tika pieteikts ar mūsdienu filmai nebijušu producēšanas vērienu un mākslinieciskā risinājuma ambīcijām, ar milzu dekorācijām, kuras speciāli būvē filmas vajadzībām un pēc tam nojauc, ar īpašu uzmanību filmas vizuālajām kvalitātēm un skaņu celiņam. Ļoti daudz no tā visa ir arī realizēts, izskatās un izklausās iespaidīgi un kaut kādā netveramā veidā arī attiecību samezglojumiem piešķir citu jaudu un vērienu.

"Meklējot Mr. Kauliņu". Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru - dimantu meklēšanu.

Filma "Spiegs, kurš mans tēvs" ir personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē. Filma vēsta par tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes dzīvesstāstu un notikumiem, kas risinājās pirms 40 gadiem. 1978. gadā Ieva kā studente viesojās ASV pie tēva Imanta Lešinska, kurš tobrīd strādāja PSRS diplomātiskajā misijā ANO, nolēma pārbēgt ASV pusē un šo piedāvājumu izteica arī savai meitai.

Decembrī jauniešiem būs iespēja noskatīties Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps laureātu un nominācijā Labākā pilnmetrāžas spēlfilma uzvarētu filmu "Oļegs".