Ogres tehnikuma audzēkņi un pedagogi līdzdarbojas Betlēmes ainiņas veidošanā

29.novembrī Ogres centrā iepretim Ogres novada domes ēkai pie skulptūras "Baltā Cielava" tika veikti darbi, lai jau Ogres pilsētas egles iedegšanas laikā Pirmajā Adventā apmeklētājiem būtu iespēja aplūkot tradicionālo Betlēmes ainiņu.

Kā katru gadu, Betlēmes ainiņas veidošanā piedalās Ogres tehnikuma audzēkņi un pedagogi, kuru ziņā ir koka konstrukciju izgatavošana.

"Ideja līdzīga iepriekšējai, bet konstrukcijas jāizgatavo daudz lielākas un izturīgākas. Šogad apmeklētāji tiks cienāti ar tēju, tāpēc nojumei jābūt pietiekami ietilpīgai, lai tajā tējas dalītāji varētu patverties no vēja un nokrišņiem, kā arī jāatvēl vieta galdiņam. Vēl viens jaunums – šogad aplokā būs dzīvas aitas. Tas nozīmē, ka aplokam jābūt izturīgam, lai aitas no tā neizkļūtu ārā," stāsta Ogres tehnikuma Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību saimniecības nodaļas vadītājs Kārlis Ranga.

Lai īstenotu mākslinieka ieceri, koka konstrukciju veidošanā iesaistījās nodaļas pedagogi Rihards Tontegode, Arnolds Seidars, Mārtiņš Slagūns un audzēkņi. "Uzdevuma veikšanā piedalījās ne tikai pirmo kursu audzēkņi, kuriem šobrīd notiek praktiskās mācības, bet arī vecāko kursu un tālākizglītības programmas audzēkņi, kuriem nodarbības notiek sestdienās. Tas ir visas mūsu nodaļas kopdarbs. Jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojamies ar Ogres novada pašvaldību, un esam pagodināti, ka mūsu darbs priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus," atklāj K.Ranga.

Paldies Ogres tehnikuma pedagogiem un audzēkņiem par atbalstu un praktisku līdzdalību Betlēmes ainiņas izveidē saka arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.