Jaunsargu vienība piedalās piemiņas skrējienā Lietuvā

Ikšķiles novada jaunsargu vienībai šis gads ir sācies ar izturības izaicinājumu 9,7 km garumā.

Mūsu vienībai bija tas gods pārstāvēt Latviju un Jaunsardzi un piedalīties piemiņas skrējienā Viļņā par godu 1991. gada janvārī bojā gājušajiem barikāžu dalībniekiem.

Šajā skrējienā savu dalību bija pieteikuši vairāk nekā 6000 dalībnieku, bet faktiskais dalībnieku skaits bija daudz lielāks. No mūsu vienības piedalījās 10 jaunsargi, kuri mācās Ogres tehnikumā, Ikšķiles vidusskolā, Ogres ģimnāzijā un Ķeguma komercnovirziena vidusskolā. Sākotnēji bija plānots, ka mēs skriesim sporta tērpos, bet pēc lietuviešu uzaicinājuma un kopīgā vienības lēmuma pieņēmām, ka skriesim jaunsardzes formas tērpos. Kopējais skrējiena attālums bija 9,7 km. Grūtākais bija ~7-8 km, kad ceļš kilometra garumā bija jāpieveic pret kalnu.

Mēs skrējām ierindā kolonnā pa četri kur katra kolonna bija savai valsts vienībai - Polija, Lietuva, Igaunija un Latvija. Papildus skrējienam formastērpos un ierindā mums vēl bija jānes valsts karogs un vairākas somas, kurās bija ūdens un papildus apģērbs ko pēc finiša uzvilkt. Finišējām mēs visi reizē ar lielu gandarījuma un motivācijas sajūtu.

Paldies jaunsargiem par izturību cieņpilnu attieksmi, kuru novērtēja arī citi skrējiena dalībnieki un organizatori.

Jūs esiet mans lepnums un motivācija darīt labas un lielas lietas.

Jaunsargu instruktors

Andris Juškāns