Ogres tehnikums piedalās sanāksmē Aizsardzības ministrijā

23. janvārī, Aizsardzības ministrijā notika sanāksme par valsts aizsardzības mācības pilotprojekta īstenošanu, kuru atklāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Sanāksmes laikā pārrunāja pilotprojekta līdzšinējo norisi, valsts aizsardzības mācības (VAM) iekļaušanu skolas programmā, kā arī skolu pieredzi un izaicinājumus, ieviešot šo mācību priekšmetu.

Ogres tehnikums kopš 2019./2020 mācību gada septembra ir uzsācis veiksmīgi īstenot valsts aizsardzības mācību Ogrē un Rankā, kopumā iesaistot ap deviņdesmit 1.kursu audzēkņus no meža mašīnu operatoru un mežsaimniecības tehniķu grupām.

Sanāksmē piedalījās Jaunsardzes centra, Valsts izglītības satura centra un pilotprojekta skolu pārstāvji, kā arī jaunsargu instruktori, kuri skolās pasniedz valsts aizsardzības mācību. Ogres tehnikumā strādā instruktori Andris Juškāns, Andris Grīvans un Rankā Arnis Cāns, nodrošinot gan VAM mācības, gan jaunsardziņ un aktīvi iesaistoties arī tehnikuma organizētajos pasākumos.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Sagatavoja: Armanda Auziņa.