Meža biatlons Polijā

Jau 52.reizi, šogad Polijā Duszniki Zdroj , no 19.01. – 25.01. 2020. norisinājās Eiropas meža darbinieku sacensības ziemeļu slēpošanā (EFNS). Piedalījās ap 770 dalībnieku no tādām valstīm kā Somija, Zviedrija, Norvēģija, Vācija, Beļģija, Itālija, Horvātija, Francija, Slovēnija, Slovākija, Austrijas, Polijas, Šveice, Igaunija . Pateicoties biedrības Meža sports (tās biedrs ir arī Ogres tehnikums) azartiskajam organizatoram Artim Zvejniekam (LVM), Latviju pārstāvēja 60 dalībnieku liela komanda, Ogrtes tehnikumu – 2MT audzēkņi Andris Svilāns un Nikolajs Platacis, kā arī profesionālo priekšmetu pedagogs Anda Vilciņa.

52. Eiropas meža darbinieku sacensības slēpošanā notika trīs dienas. Pirmā diena tika veltīta treniņiem, trases iepazīšanai un mērķu piešaušanai, kā arī otrajā dienas daļā starts tika dots sacensībām brīvajā stilā. Grupā M16 bez šaušanas godpilno 2.vietu ieņēma 2MT audzēknis A.Svilāns, N.Platacim šī bija pirmā pieredze Eiropas mačos, līdz ar to viss vēl priekšā nākamajā sezonā.

Otrā diena bija veltīta slēpošanai klasiskajā stilā, kur nu jau augsto 1.vietu ieņēma A.Svilāns, A.Vilciņa savā grupā – 20.vieta.

Trešajā dienā sacentās stafetes komandas. Ņemot vērā sniega trūkumu gan Latvijā, gan Eiropā kopumā, var apbrīnot organizatoru apņēmību trases sagatavošanā, izmantojot mākslīgā sniega segumu. Trases garums sievietēm - 4 km, vīriešiem - 8 km ar vienu šautuvi no stāvus pozīcijas.

Organizatori bija parūpējušies arī par ekskursijām, kas ļāva iepazīt Polijas mežsaimniecību – apmeklējām Stolove (Stołowe) kalnu nacionālo parku un jauno Eko centru.

Mežsaimniecības profesionālo priekšmetu pedagogs

Anda Vilciņa