Dizaina nodaļas audzēkņi piedalās laikmetīgās mākslas tapšanā izrādē “Gleznas ārpus rāmjiem”

Vairāk kā 160 Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un pedagogi programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros izdzīvoja sešus mākslas žanrus. Seši mākslinieki un mākslas darbi: Birutas Baumanes "Klaunu ģimene", Kārļa Miesnieka "Dienišķā maize", Bruno Vasiļevska "Klusā daba", Felicitas Pauļukas "Žanna", Vilhelma Purvīša "Agrs pavasaris" un varbūt... Sestais būsi tu?

Trīs aktieru pavadībā gleznas atdzīvojas un izkāpj no rāmjiem visdažādākajās teātra formās. Viena pārtop baisā detektīvā, cita dzejiskā mūziklā vai kaislīgā dejā, bet viss sākas ar komisku klaunādi. Izrāde atklāj mūsu iztēles neierobežotās iespējas. Kā atrast savu žanru, kurā runāt ar moderno pasauli? Galvenais, nebaidīties meklēt.

Izrādē "Gleznas ārpus rāmjiem" skan Jēkaba Nīmaņa radīta mūzika, horeogrāfiju veidojusi Katrīne Albuže, teksti - Anete Konste, režisors - Viesturs Roziņš. Sešās atšķirīgās ainās iejūtas aktrise, dažādu teātra projektu dalībniece Anna Nele Āboliņa (nominēta "Spēlmaņu nakts 2019" balvai "Labākais jaunais skatuves mākslinieks") un divi Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri - Artūrs Trukšs un Pāvels Griškovs.

Izrādes tapšanā komanda sadarbojās ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Mākslas akadēmiju un jaunajiem māksliniekiem.

Izrādes noslēgumā Dizaina un mākslas nodaļas jaunieši labprāt piedalījās unikālā laikmetīgās mākslas darba radīšanā, ziedojot vienu priekšmetu mākslai.

Sagatavoja: Armanda Auziņa, direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā.