Erasmus dienas Ogres tehnikumā - Ogres tehnikums

Erasmus dienas Ogres tehnikumā

Šī gada 15., 16. un 17. oktobrī visā Eiropā norisinājās Erasmus dienas 2020. Šo dienu galvenais uzdevums ir trīs dienu garumā runāt par Eiropas vērtībām, mobilitātes ieguvumiem un Erasmus+ projektu rezultātiem, informējot par sasniegumiem izglītības iestāžu audzēkņus un viņu vecākus, citus interesentus, uzņēmējus, kā arī plašsaziņas līdzekļus un politikas veidotājus.

Ogres tehnikumā šo dienu ietvaros tika izveidoti trīs video, kuros uz jautājumiem par savu Erasmus+ pieredzi dalījās seši Ogres tehnikuma 4. kursa audzēkņi: Krista Velta Purbērziņa, Madara Tahtahunova, Diāna Cerminiece, Ernests Plūcis, Lauris Nikass un Agris Grīnbergs. Ogres tehnikuma foajē audzēkņiem bija iespēja apmeklēt Erasmus+ stendu, kurā Starptautisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Jasinska un projektu vadītājas Anda Bimbere un Anete Ozola stāstīja par iespējām piedalīties Erasmus+ projektos. Stendā bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Audzēkņiem un skolotājiem, kuri jau ir piedalījušies Erasmus+ projektos, bija iespēja dalīties ar saviem iespaidiem un sajūtām, apspēlējot vārdu "Erasmus" un veidojot sajūtu karti ar vārda pirmajiem burtiem. Visskaļākā aktivitāte bija ģeogrāfijas zināšanu pārbaude, kurā dalībniekiem pēc iespējas īsākā laikā Eiropas kartē bija jāatzīmē Ogres tehnikuma partnerorganizāciju valstis – šeit visātrākie izrādījās 2MD-1 kursa audzēkņi, kas uzdevumu veica minūtes un 36 sekunžu laikā, turklāt bez nevienas kļūdas. Šī grupa saņems saldu pārsteiguma balvu.

Kopā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 200 Ogres tehnikuma audzēkņi. Starptautisko attiecību nodaļa cer, ka situācija pasaulē drīzumā nostabilizēsies un tiks atjaunoti braucieni projektu ietvaros, tāpēc sakām – uz drīzu tikšanos!