Karjeras pasākumi Ogres tehnikumā notiek arī attālināti - Ogres tehnikums

Karjeras pasākumi Ogres tehnikumā notiek arī attālināti

2020. gadā vairums Karjeras izglītības pasākumu Latvijā notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp arī Ogres tehnikumā.

No 26. līdz 30. oktobrim notika #KarjerasNedēļa Latvijas pilsētu un novadu izglītības iestādēs, vairāk nekā 1080 pasākumos attālināti un tiešraidēs piedalījās vairāk nekā 68 000 jauniešu. Ogres tehnikuma izglītojamie un pedagogi arī izmantoja šo iespēju. Paldies par atsaucību Viktoram Ceirulam, Solvitai Krodziniecei, Līgai Tīģerei, Ingai Ieragai un pārējiem par doto iespēju tehnikuma audzēkņiem.

Bet, ja neesat paguvuši šī pasākuma ietvaros pieslēgties diskusijai par to, kas Jums var palīdzēt karjeras izvēles procesā pieņemt lēmumu, noskatieties to tagad! Jūs saņemsiet atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

  • Kuros cilvēkos ieklausīties un cik lielā mērā ieklausīties, domājot par savas karjeras izvēli?
  • Ko darīt, ja apkārtējo padomi nesakrīt ar Tavām vēlmēm?
  • Stereotipi un aizspriedumi par profesiju prestižu: kādi tie ir un kāpēc?
  • Kā atpazīt savas stiprās un vājās puses, domājot par karjeras izvēli?
  • Kā praktiski veikt personības pašnovērtējumu?

Lūk, saite:

https://www.youtube.com/watch?v=csxpR1BPdGU&fbclid=IwAR3x9neRSDuzIuEf

Diskusijas ieraksts par to, kā vislabāk palīdzēt jaunietim karjeras izvēlē.

  • Kā jaunietim atpazīt savu karjeras ceļu?
  • Cik lielā mērā vecāki var ietekmēt savu bērnu karjeras izvēli?
  • Kā var palīdzēt vecāki un skolotāji?
  • Kas raksturo jaunāko paaudzi – kādas ir viņu vērtības, autoritātes un kā viņi pieņem lēmumu par savas karjeras izvēli?
  • Kā praktiski veikt personības pašnovērtējumu, identificējot stiprās un vājās puses, talantus, emocionālo inteliģenci?

Lūk, saite:

https://www.youtube.com/watch?v=SQiLyPrJEiw&t=2s&fbclid=IwAR1bvoNI1JeZD_v0Hhylh9A2Rk97Mri_zneR-6rphifOGQUYD-SzenG_Hfk

Par to, kā pieņemt pareizo karjeras lēmumu, aicinām ieskatīties šajā interaktīvajā Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) izveidotajā materiālā https://ki.viaa.gov.lv/

Šī pasākuma ietvaros Ogres tehnikuma 1. kursu izglītojamie tika iepazīstināti ar sava personiskā Portfolio veidošanas nozīmīgumum, plānojot karjeras ceļu.

Ogres tehnikuma pedagogi karjeras konsultanti Inga Lišmane ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , t. nr. , 27072530) un Inese Kaupuža ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , t. nr. 26595761) turpina vadīt individuālās karjeras konsultācijas tiešsaistē, informē izglītojamos par papildu iespējām pilnveidoties, ko piedāvā Ogres tehnikums, atbild uz vecāku un jauniešu jautājumiem par karjeras izvēles iespējām, elektroniski veic izglītojamo interešu un vajadzību aptauju un datu apkopošanu, lai uzlabotu pedagogu un izglītojamo sadarbību.

Mudinot jūs, jauniešus, pieņemt izsvērtu lēmumu, aicinām izmantot Ogres tehnikuma karjeras izglītības centra pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties skolotāju, karjeras konsultantu un vecāku padomos.