Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums „Mūsu iniciatīvas Eiropas pilsoņu gadā” - Ogres tehnikums

Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums „Mūsu iniciatīvas Eiropas pilsoņu gadā”

Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvaldes pārstāves Elīza Ruciņa (2MD) un Samanta  Čerikova (2GR) piedalījās Latvijas skolu pašpārvalžu salidojumā „Mūsu iniciatīvas Eiropas pilsoņu gadā”, kurš norisinājās Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris” no 17.-18.oktobrim.

Salidojums tapis pateicoties Rīgas Skolēnu domes atbalsta fonda aktīvistiem un Rīgas Skolēnu domes konsultantes Baibas Vārnas sniegtajam atbalstam un ieguldījumam.

Pasākuma mērķis bija aktualizēt skolēnu pašpārvalžu darbības nozīmi pilsoniskajā līdzdalībā Latvijā un Eiropā, kā arī sekmēt skolēnu sabiedrisko aktivitāti demokrātisko procesu pilnveidei izglītības iestādēs.

Skolēnu pašpārvalde ir viens no būtiskākajiem stūrakmeņiem un instrumentiem jauniešu ienākšanai un līdzdalībai pilsoniskā sabiedrībā, tāpēc īpaši nozīmīgs ir atbalsts skolēnu iniciatīvām un vēlmei aktīvi darboties.

Skolēnu pašpārvalžu salidojumā piedalījās izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji, pedagogi – skolēnu pašpārvalžu konsultanti, VISC speciālisti, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji, sabiedrības par atklātību „Delna” pārstāvji, starptautiskās pašizaugsmes programmas jauniešiem AWARD speciālisti u.c. erudīti un sabiedrībā zināmi cilvēki.

Semināra laikā notika izglītojošas lekcijas un nodarbības, radošās darbnīcas, diskusijas. Arī mūsu skola piedāvāja apgūt jaunas prasmes Radošo ideju darbnīcā  veidojot telpas un gaismas dekorus no avīzēm. Darbnīcas vadīja pedagogi Astra Rubene, Zane Ūpe un izglītības programmas reklāmas dizains 3.kursa audzēkņi Anastasija Davidova, Agnese Tropa, Aiga Zvīdre un Artūrs Jeršovs.

Pirmās dienas noslēgums turpinājās vakara sarunās ar viedajiem Ansi Bogustovu, Raivi Dzintaru, Mārtiņu Lukaševiču, Olgu Rajecku, Agri Ameriku, Pēteri Urtānu, Niku Bērziņu.

 

Darba grupas un tēmas semināra ietvaros.

Vadītājs

Tēma

Pārstāvētā iestāde

Jānis Vītols

Radošums = oriģināls + praktisks

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Sporta un jaunatnes pārvalde

Astra Rubene

Zane Ūpe

Radošas idejas telpu pārvērtībām

(telpu noformējumam)

Profesionālās izglītības kompetences centrs „Ogres tehnikums”

Nils Klints

 

Komunikācija grupā, komandas veidošana

Āra dzīves apmācības centrs „Pelēkais Vilks”

Santa Prancāne

Darbnīca: Skolēnu pašpārvalde Eiropas skolu kopienā. (Projekta soļi, ideju ģenerēšana starptautiskai sadarbībai un attiecīgo ideju īstenošanas plāns. eTwinning platforma starptautiskai sadarbībai).

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras

Eiropas Savienības programmu daļas projektu koordinatore

Programmas eTwinning koordinatore

Dārta Ošeniece

Idejas skolas attīstībai

Līdzfinansējums, iespējamie plusi un mīnusi

Starptautiskās pašizaugsmes programmas jauniešiem AWARD dalībniece un trenere

Evija Rudzīte

Skolēnu pašpārvaldes loma videi draudzīgu risinājumu ieviešanai skolā

Biedrības „homo ecos”vadītāja

Ineses Voikas komanda

Atklātība lēmumu pieņemšanā skolas dzīvē un līdzdalība pašvaldībā.

Sabiedrība par atklātību „Delna”

 
Interešu izglītības nodaļas vadītāja Armanda Auziņa

Vairāk bildes šeit