Robotikas pulciņa sasniegumi - Ogres tehnikums

Robotikas pulciņa sasniegumi

Ogres Tehnikuma Robotikas pulciņš, ar panākumiem piedalījās divās Latvijas robotikas sacensībās. 28. Martā notikušajā Robotikas turnīrā, tika iegūta 2. vieta Minisumo disciplīnā, bet Latvijas lielākajās sacensībās Latvijas Robotikas čempionātā tika iegūta 3. Vieta Līnijsekotāju disciplīnā, ar ātrāko apļa laiku 8,11 sekundes. Kopumā abās sacensībās piedalījās četri roboti, trīs Līnijsekotāji un viens Minisumo, kopā ar saviem būvētājiem: Sandi Mālnieku 1ET, Leonu Tarvidu 1ETv, Ritvaru Makarovu 1DT-2.

Sacensības norisinās zem stingiem noteikumiem. Minisumo robotam ir jāiekļaujas izmēros 10X10 Cm un tā svars nedrīkst pārsniegt 0.5 kg. Minisumo sacensības norisinās uz melna ringa ar blatu malu. Divi roboti sacenšas ringā, kā sumo cīkstoņi, kurš pirmais izgrūdīs otru laukā. Līnijsekotāji savukārt pārvietojas pa melnu līniju uz balta fona. Trase ir jāveic pēc iespējas ātrāk un robots nedrīkst pazaudēt līniju, citādi laiks netiks ieskaitīts.

Robotikas pulciņa dalībnieki, visa gada garumā gatavoja savus robotus sacensībām. Vairākkārt tika pārbūvēta robota mehānika un elektronika, bija jācīnās, ar grūti pamanāmām kļūdām robota konstrukcijā un jāiemācas daudz jauna par sensoru un motoru darbību. Tika apgūta arī robotu programmēšana, lai tie iegūtu spēju pieņemt lēmumus un pildīt tiem uzdoto uzdevumu. Labās sagatavošanās dēļ, bija daudz vieglāk pielāgoties iepriekš nezināmajām sacensību trasēm, vienkārši mainot robota kodu. Sacensību laikā tika gūta arī vērtīga pieredze, par citiem robotu būves risinājumiem, kuri noderēs, lai uzlabotu savus robotus un sagatavotos nākamajām sacensībām.

Robotikas pulciņa vadītājs Kārlis Berkolds

Vairāk bildes šeit