TEHNIKUMA AUDZĒKŅI PREZENTĒ SAVAS BIZNESA IDEJAS - Ogres tehnikums

TEHNIKUMA AUDZĒKŅI PREZENTĒ SAVAS BIZNESA IDEJAS

2014.gada 15.maijā Ogres tehnikumā notika ikgadējā biznesa ideju konkursa fināla kārta, kurā piedalījās audzēkņi no visām izglītības programmu nodaļām un piedāvāja 11 radošas nākotnes biznesa idejas. Tās bija labākās biznesa idejas, kas izvirzītas pēc audzēkņu dalības konkursa 1.kārtā aprīlī grupu mērogā.

Konkursa fināla dalībnieki: Sintija Salmina /1GR/ - svaigēšanas restorāns, Laura Zvejniece /2TK/ - tējas namiņš Ogrē, Andra Maļinovska un Lolita Kozlova /2KL/ - atpūtas komplekss “Vētras”, Zigmunds Šteins un Rūdolfs Rotbergs /2MG/ - siltumnīcu ražošana un tirdzniecība, Jānis Tula /3MO/ - lauku sēta atpūtai, Ģirts Ronis /3MO/ - autodarbnīca – garāža, Krišs Kupruks un Karīna Kasiņeca /2MD/ - apbedīšanas birojs, Vineta Krivāne /2AD/ - suņu un kaķu uzvedības skoliņa, Nils Soms /2TK/ - āra slidotava un skrituļslidotava, Daniela Proškina /2ID/ - kafija zīda maisiņos, Oskars Bulats un Edgars Suraks /2ET/ - naktsklubs “Savanna”.

Konkursu ievadīja muzikāls sveiciens Lailas Kaspares un Andra Gailīša izpildījumā /2ID/, kā arī par savām atmiņām un piedzīvoto Latvijas profesionālo izglītības iestāžu biznesa plānu konkursā dalījās ekonomikas skolotāja Aiga Pastare un 4ET audzēknis Pēteris Bitāns. Novēlēdams veiksmi dalībniekiem, viņš nākamajiem uzvarētājiem ieteica nākošgad piedalīties republikas biznesa plānu konkursā. Pēteris aicināja pēc iespējas ātrāk pievērsties biznesa plāna izstrādāšanai, jo kvalitatīvi izstrādātam plānam valsts mēroga konkursā ir galvenā nozīme augsta rezultāta iegūšanā.

Sekoja biznesa ideju prezentēšana, kas skatītājus ieveda ne tikai biznesa pasaulē, bet arī atraktivitātes un joku pārpildītā telpā. Katrs dalībnieks bija atradis sava uzņēmuma “odziņu”, kuru centās reklamēt pēc iespējas interesantāk. Šajā konkursā galvenais bija lieliski prezentēt savu uzņēmumu un tā veidošanas mērķi, pierādot, ka tieši viņa uzņēmums būs oriģināls un biznesa vidē nesīs jaunas vēsmas. Dalībniekus vērtēja atraktīva žūrija, kurā darbojās tehnikuma ekonomikas skolotājas un 4.kursa audzēkņi Nika Nikolajeva un Pēteris Bitāns. Žūrija izvērtēja konkursa dalībnieku uzstāšanos ne tikai atbilstoši vērtēšanas kritērijiem, bet piešķīra arī nominācijas, kas raksturoja katra dalībnieka īpašo oriģinalitāti.

Konkursa noslēgumā 4TK grupas audzēkne Nika Nikolajeva stāstīja par tūrisma biznesu Turcijā un par gūto pieredzi vienā no Turcijas tūrisma firmām, piedaloties tehnikuma īstenotajā Eiropas Savienības Leonardo da Vinci jauniešu mobilitātes projektā 2014.gada 24.martā – 19.aprīlī. Konkursa dalībnieki un skatītāji uzzināja arī par tehnikuma skolēnu mācību uzņēmuma "Access Stories" aktivitātēm, klausoties tā direktores Evitas Birziņas /2KL/ stāstījumu.

Paldies ekonomikas skolotājām par audzēkņu motivēšanu izstrādāt savu biznesa ideju koncepcijas un audzēkņu gatavošanu dalībai konkursa fināla kārtā!

Konkursa uzvarētāji:

1.vieta Krišam Kuprukam un Karīnai Kasiņecai /2MD/ par biznesa ideju “Mākoņmāja” un nominācija “Atraktīvākā biznesa idejas prezentācija”, skolotāja Linda Pastare. Viņi vēlētos sniegt apbedīšanas pakalpojumus. 

2.vieta Andrai Maļinovskai un Lolitai Kozlovai /2 KL/ par orģinālu SPA un atpūtas kompleksu “Vētras”, skolotāja Linda Pastare. Meitenes ieguva arī nomināciju “Pārliecinošākā biznesa idejas reklāma”.

3.vieta Nilam Somam /2TK/ par biznesa ideju “Slidotava”, kas piedāvātu āra slidotavas un skrituļslidotavas pakalpojumus, un nominācija “Efektīvākais mārketinga plāns”, skolotāja Ilze Ozola.

Sveicam konkursa uzvarētājus, dalībniekus un viņu skolotājas!

 Andra Maļinovska /2KL/,

metodiķe Daiga Zvirbule

Vairāk bildes šeit