OT diskutē par skolēnu mācību uzņēmumiem - Ogres tehnikums

OT diskutē par skolēnu mācību uzņēmumiem

21.maijā Ogres tehnikumā (OT) norisinājās Junior Achievenement Enterprise Latvija "Jauno uzņēmēju skola 2014" reģionālo ievadsemināru cikla nodarbība.

Semināra pamatideja – rosināt jauniešus veidot savu uzņēmējdarbību - kā ģenerēt idejas, ar ko sākt un kā nonākt pie rezultāta. Uz semināru tika aicināti Ogres un Ikšķiles novadu vispārizglītojošo skolu, kā arī Profesionālās izglītības kompetences centru mācību uzņēmumu pārstāvji no visas Latvijas. Pasākumā piedalījās arī Ogres tehnikuma audzēkņi, kuri darbojas skolēnu mācību uzņēmumā, kā arī Biznesa ideju konkursa dalībnieki.

Topošos uzņēmējus uzrunāja JA –YE valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns, Ogres Biznesa un Inovāciju centra priekšsēdētājs Uģis Amons, Ikšķiles novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Indra Leja, AS "Swedbank" Ogres filiāles vadītāja Aija Lastovska, SIA "Hanzas Elektronika" valdes loceklis un Ogres tehnikuma Padomes priekšsēdētājs Alvis Vagulis un Biznesa augstskolas "Turība' pasniedzēja Ieva Kalve iepazīstinot jauniešus ar uzņēmējdarbības principiem.

"Visi, kuri piedalās šajā seminārā un apgūst programmas sniegtās zināšanas, protams, nekļūs par uzņēmējiem, bet jūs tik un tā būsit krietni priekšā citiem jauniešiem, jo jūs tieksities uz augstāko mērķi savā profesijā. Šī programma dod izpratni, kā to izdarīt,” semināra dalībniekiem teica J.Krievāns. 

Arī J.Krievānam darbošanās skolēnu mācību uzņēmumā veicinājusi karjeras izaugsmi. Šobrīd 25 gadus vecais Krievāns 121 dalībvalsts vidū ir pasaulē jaunākais Junior Achievenementorganizācijas vadītājs Latvijā, un sāka to darīt, kad viņam bija tikai 22 gadi.

Skolēnu mācību uzņēmums ļauj jauniešiem pamēģināt un pārliecināties, vai uzņēmējdarbība patiešām ir tā sfēra, kam viņi domā veltīt savu dzīvi. 

Šajā mācību gadā aktīvu darbību uzsācis arī OT skolēnu mācību uzņēmums "Access Stories", kurš pamatā nodarbojas ar kokizstrādājumu un tekstilizstrādājumu izgatavošanu. 

OT skolēnu mācību uzņēmuma direktore un mārketinga vadītāja, klientu apkalpošanas programmas 2.kursa audzēkne, Evita Birziņa atklāj, ka darbošanās skolēnu mācību uzņēmumā viņai ļauj iepazīt prioritātes, kas būtu nepieciešamas, dibinot un veidojot savu uzņēmumu. Praktiskajā darbā palīdz arī ekonomikas stundās gūtās zināšanas, piebilst E.Birziņa.

"Protams, ir svarīgi nodibināt un reģistrēt uzņēmumu, bet mūsu mērķis ir apvienot šo dažādo profesiju klāstu, kas ir mūsu tehnikumā, inovatīvā un pieprasītā produktā. Tas ir mērķis, uz ko tiecas mūsu skolēnu mācību uzņēmuma dalībnieki,” atklāj OT metodiķe tālākizglītības jomas satura jautājumos un skolēnu mācību uzņēmuma konsultante Linda Meņģe.

"Katra no mūsu profesionālās izglītības iestādes programmām dod iespēju attīstīt mācību uzņēmumu un uzsākt uzņēmējdarbību. Mēs nākotnē plānojam to darīt gan mežsaimniecības, gan elektronikas, gan tūrisma un atpūtas organizācijā, gan klientu apkalpošanas un pārtikas ražošanas jomā," norāda OT direktore Ilze Brante. 

Par saviem nākotnes plāniem – izveidot pašam savu fotostudiju – semināra dalībniekiem stāstīja arī Interjera dizaina programmas 4.kursa audzēknis Elvis Lācis, kurš vēl tikai gatavojas kļūt par uzņēmēju.

Vairāk bildes šeit