Ogres tehnikumā rīkotais seminārs iedvesmo jauniešus biznesam - Ogres tehnikums

Ogres tehnikumā rīkotais seminārs iedvesmo jauniešus biznesam

10.martā  Ogres tehnikumā notika reģionālais seminārs „Biznesa idejas radīšana no teorijas līdz praksei”, ko organizēja Ogres tehnikums sadarbībā ar Ogres un Ikšķiles novada pašvaldībām.

Semināru atklāja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, pateicoties par līdzdalību semināra viesiem un sadarbības partneriem – Ogres un Ikšķiles pašvaldībām, kā arī SIA „Swedbank”.

Seminārā piedalījās jaunieši no Ogres novada (Ogres 1.vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Jaunogres vidusskolas, Suntažu vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Ogresgala pamatskolas), Ikšķiles novada vispārizglītojošām skolām (Ikšķiles vidusskolas un Tīnūžu pamatskolas), kā arī profesionālās izglītības iestādēm – Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma, Daugavpils Celtniecības tehnikuma, Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledžas.

Jaunieši seminārā ne tikai ieguva priekšstatu, kas ir biznesa ideja un kā līdz tai nonākt, bet arī ieklausījās biznesa praktiķos un viņu atklāsmēs.

Ar jauniešiem pieredzē dalījās uzņēmuma „Blusion Art” pārstāvis Jānis Jēkabsons, SIA „Sajūtu mednieces” īpašnieces Egija Taube un Līva Vīgante, Ogres novada uzņēmējs SIA „Sushi Palace” īpašnieks Kristaps Švēde, Ikšķiles uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas pārstāvis un SIA „Sula” īpašnieks Linards Liberts, autosportists, sporta kompleksa „333” īpašnieks Haralds Šlēgelmilhs.

Kā viena no iespējām jauniešiem jau mācoties skolā izvērtēt savas iespējas, vai bizness ir tā joma, kurā viņi redz savu vietu nākotnē, ir Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) organizētie  skolēnu mācību uzņēmumi.

Par savu pieredzi, darbojoties skolēnu mācību uzņēmumā, stāstīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Ogres tehnikuma audzēkņi.