OT audzēkņi dzied un spēlē Dziesmu svētku burziņā Vērmanes dārzā - Ogres tehnikums

OT audzēkņi dzied un spēlē Dziesmu svētku burziņā Vērmanes dārzā

Sestdien, 11.jūlijā, Rīgā, Vērmanes dārzā norisinājās profesionālās izglītības iestāžu jauniešu radošais pasākums „Radi, rādi, raidi!”.

Pasākums notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros, un tajā skatītāji varēja vērot profesionālo izglītības iestāžu interešu izglītības pulciņos izkoptos talantus. Noslēguma koncertā piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku.

Jāpiebilst, ka koncertā tika iekļauti labākie priekšnesumi, kurus par tādiem atzina žūrija vēsturiskajos novados notikušajos pasākumos.

 

Noslēguma koncertā piedalījās arī Ogres tehnikuma vokālais ansamblis (vadītāja Liene Grīnhofa), koris (diriģents Reinis Grīnhofs) un vokāli instrumentālais ansamblis (vadītājs Reinis Grīnhofs). Dalībnieki dziedāja arī šim notikumam speciāli veltītu dziesmu, ko var dēvēt arī par pasākuma himnu. Tā ir OT pedagoģes Lienes Grīnhofas sacerēta dziesmu ar OT audzēkņu vārdiem „Radi, rādi, raidi!”, kas cildina amatu pratējus.

 

Reinis Grīnhofs vadīja visu Latvijas profesionālo izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu saspēli, kura norisinājās pēc oficiālā pasākuma „Radi, rādi, raidi!” Ogres tehnikumu šajā vokāli instrumentālo ansambļu parādē pārstāvēja divi kolektīvi: Ogres tehnikuma vokāli instrumentālais ansamblis un soliste, Interjera dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Laila Kaspare, un instrumentālais ansamblis „Kolrābji un kāļi”.

 

OT tautisko deju kolektīvs „Solis” šajā koncertā savu mācību iestādi nepārstāvēja, jo piedalījās deju lielkoncertā „Līdz varavīksnei tikt”. Tiesības piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos kolektīvs izcīnīja pēc starpnovadu skatē iegūtās I pakāpes.

 

„Tas nav viegli, jo profesionālās izglītības iestādes specifika ir tā, ka dejotāji nemitīgi mainās un sastāvs tiek atjaunots. No tiem audzēkņiem, kas piedalījās iepriekšējos Dziesmu un deju svētkos, kolektīvā dejo tikai četri, pārējie ir jaunpienācēji, bet ar godprātīgu darbu var paveikt daudz,” atklāj OT direktores vietniece audzināšanas un kultūrizglītības jomā Armanda Auziņa.