Audzēkņu pašpārvalde piedalās Barikāžu atceres pasākumā “Bulvārī brīvība” - Ogres tehnikums

Audzēkņu pašpārvalde piedalās Barikāžu atceres pasākumā “Bulvārī brīvība”

2016. gada 16. janvārī Rīgā Ķīpsalā norisinājās barikāžu atceres pasākums "Bulvārī brīvība". Pasākums ilga no plkst. 15:00 - 19:40.

No paša sākuma vaļā bija viena zāle, kur bija iespēja skatīties video no Barikāžu laika un baudīt siltu tēju. Plkst. 15:30 durvis vēra otra zāle, kur tad arī notika pasākuma galvenā daļa. Zālē visa pasākuma garumā varējām mieloties ar lauku virtuves labumiem -zupu, putru un tēju. Pretī skatuvei bija salikti galdiņi.

Pasākums sākās ar ugunskura aizdedzināšanu, kura norisi mēs varējām redzēt uz ekrāna pie skatuves. Mēs vērojām priekšnesumus no mūzikas apvienības "Jauno Jāņu orķestris", muzikālās apvienības "Raxtu raxti", etnogrupas "ElektroFolk", Latvijas apvienības jauktā kora "Sõla", Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestra SPO, kā arī jaunās dziedātājas Aleksandras Špicergas. Vēl bez mūzikāliem priekšnesumiem uz ekrāna tika rādīti video, ko bija sagatavojuši audzēkņi no Kultūras akadēmijas. Tur tika lasīta dzeja un stāstīta pieredze par Barikāžu laiku no jauniešu skatpunkta.

Pasākuma laikā "Studija 2" un režisors Zigurds Vidiņš Latvijas vidusskolām un profesionālajām izglītības iestādēm dāvināja 2011. gadā tapušās filmas "Tēvu barikādes" DVD ierakstus. Arī Ogres tehnikums saņēma disku un mums bija iespēja iegūt režisora parakstu un vēlējumu.

Pasākums bija ļoti noderīgs un interesants, vērsts uz Latvijas vēsturi un mūsu vecāku likteņiem jaunībā, brīvības cīņām un mīlestību pret dzimteni.

 

Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvalde

Dace Līga Dzelme

Anzhelika Konyashkina