Multimediju dizaina audzēkņi iegūst augstāko novērtējumu sociālās reklāmas konkursā

Sestdien, 14. maijā augstskolas RISEBA telpās, klātesot Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētājai Baibai Liepiņai, tika svinīgi apbalvoti sociālās reklāmas konkursa „Labākas pasaules meklējumos” laureāti.


Konkurss notika no 1. marta līdz 30. aprīlim, un skolēniem bija iespēja izveidot plakātu par vienu no sociāli svarīgām tēmām – „Veselīgs dzīvesveids”, „Bērnu drošība” vai „Mana dzimtā pilsēta, rajons, ciems”. Konkursa uzvarētājs ieguva iespēju bez maksas studēt augstskolas RISEBA bakalaura programmā „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments”, kā arī speciālo balvu no Latvijas reklāmas asociācijas – ielūgumu uz starptautisko reklāmas festivālu „Golden Hammer”.


Konkursā piedalījās skolēni no Rīgas, Gulbenes, Jēkabpils, Valmieras, Rēzeknes un Ogres.
Visus darbus augsti novērtēja žūrija, kurā piedalījās bakalaura studiju programmas „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments” direktore Glorija Sarkane, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, SIA „Lolitas Ozoliņas komunikācijas konsultācijas” valdes locekle Lolita Ozoliņa, reklāmas aģentūras „DDB Latvia” mākslinieciskā direktore Dace Izabella Grundšteina un RISEBA pasniedzēji Aivars Helde un Artis Eglītis.


Galveno balvu un iespēju studēt bezmaksas „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta” bakalaura programmā saņēma labākā sociālā plakāta par bērnu drošību autors, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis Aivars Valgers.
Ar ielūgumu uz starptautisko reklāmas festivālu „Golden Hammer” no Latvijas Reklāmas asociācijas tika apbalvoti:

  • Galvenās balvas ieguvējs Aivars Valgers, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis;
  • 1. vietas ieguvējas par labāko sociālo plakātu par veselīgā dzīves veida tēmu Zane Caunīte un Gunda Dukure, Gulbenes valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces;
  • 2. vietas ieguvēja par labāko sociālās reklāmas plakātu par bērnu drošības tēmu Šarlotta Šeklatova, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkne;
  • 3. vietas ieguvēja par labāko sociālo plakātu par bērnu drošības tēmu Anzhelika Konyashkina, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkne.


Svinīgās konkursa laureātu apbalvošanas ietvaros Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa pastāstīja par asociācijas darbības virzieniem un sniedza vērtīgus padomus topošajiem reklāmas jomas profesionāļiem. Baiba Liepiņa atzīmēja, ka ir ļoti svarīgi šādiem konkursiem piesaistīt skolēnus, jo tas mudina viņus pievērst uzmanību sociālajām problēmām, kā arī ļauj viņiem parādīt sevi un atklāt savus talantus. Baiba Liepiņa arī atzīmēja, ka darbi, kuri tiek iesūtīti šādos konkursos, piedāvā skatīties uz sabiedrībai svarīgiem jautājumiem savādāk, dažkārt arī daudz dziļāk.

Baiba Liepiņa arī izteica atzinību augstskolai RISEBA par šādu svarīgu un interesantu konkursa aizsākšanu un novēlēja dalībniekiem būt aktīviem, ieinteresētiem un ieguldīt visus spēkus nosprausto mērķu sasniegšanai.
Konkursa dalībnieki pateicās konkursa organizatoriem un komisijai, atzīmējot, ka viņiem tā ir lieliska iespēja, vēl mācoties skolā, parādīt savas spējas un pieņemt lēmumu par savu nākotnes profesiju. Visi dalībnieki atzina, ka šis konkurss kļuva par iespēju izteikt savu viedokli par sociālām problēmām, un viņi uzskata, ka skolēnus ir nepieciešams biežāk iesaistīt sociāli svarīgu problēmu apspriešanā.

Aivars Valgers: “Mani no konkursa piedāvātajām tēmām visvairāk saistīja bērnu drošība, jo bērni ir pasaules nākotne, un, kā gan viņi šajā pasaulē var par kaut ko kļūt, ja nejūtas droši un tiek sisti? Meklējot iedvesmu internetā un lasot jaunākās ziņas par boksu, kam netīšām uzdūros, es izdomāju, ka to visu var apvienot. Pievienojot dramatiksu efektu, lai darbs izskatītos nopietnāks, tika radīts mans sociālās reklāmas plakāts, kas ieguva galveno balvu konkursā. Protams, liels paldies jāsaka mārketinga un reklāmas skolotājam Jānim Ozoliņam, kurš palīdzēja visiem konkursa dalībniekiem pamācot un iedvesmojot tos.” Paldies arī kompozīcijas skolotājam Laurim Kalniņam par sniegtajām prasmēm konceptuāli attīstīt un vizualizēt ideju.