OT audzēkņi prezentē biznesa idejas - Ogres tehnikums

OT audzēkņi prezentē biznesa idejas

25.maijā aizvadīts Ogres tehnikuma Biznesa ideju konkurss, kurā žūrija tika iepazīstināta ar jauniešu biznesa idejām.

Biznesa ideju konkurss notiek jau sesto gadu, un tā iniciatores ir Ogres tehnikuma ekonomikas skolotājas – Aiga Pastare un Linda Pastare, informē OT metodiķe vispārizglītojošo mācību priekšmetu jomā Daiga Zvirbule.

Žūrijā, ko vadīja Ogres Biznesa un Inovāciju Centra valdes locekle Ilze Linkuma, vērtēt OT audzēkņu biznesa idejas bija aicināta AS "Swedbank" Ogres filiāles Klientu apkalpošanas vadītāja Larisa Bobrova, SIA "Jumane" projektu vadītāja, Ogres novada Uzņēmēju biedrības valdes locekle Jana Briede, kā arī OT pedagoģes – komerczinību skolotāja Ilze Ozola un ekonomikas skolotāja Inese Orbidāne.

Žūrija noklausījās un novērtēja desmit dažādas prezentācijas, kurā jaunieši centās pierādīt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Piedāvāto biznesa ideju loks bija visnotaļ plašs – biohumusa ražošana no sliekām un kritušajām koku lapām, tetovējumu salons, spoguļu zāle, suņu apģērbu darināšana no audumu atlikumiem, žāvētu augļu un medus bumbiņu gatavošana, kā arī citas idejas.

Konkursa noslēgumā tika noskaidrotas trīs labākās biznesa idejas.

Pirmajā vietā Ādams Larionovs (2MG) un biznesa ideja par galdniecības uzņēmumu, kurā tiktu veikta mēbeļu virsmu pārklāšana ar epoksīda sveķiem, iegūstot oriģinālu dizainu, kāds līdz šim Latvijā nav praktizēts.

Otrajā vietā ierindojās Ronalds Pirtnieks (1MT) ar biznesa ideju "Apaļkoka iepakojums stikla pudelēm" - koka bluķīšu izgatavošana ar "pārsteigumu" – iestiprinātu bērzu sulas pudeli.

Trešās vietas ieguvējs Kristaps Cerminieks (3DT-1) nāca klajā ar risinājumu, kā ar speciāla šķidruma, kas iepildīts aerosola baloniņā, radīt pārklājumu viedtālruņiem, tādējādi pasargājot mobilās ierīces no putekļu un ūdens ietekmes.

Pirmās vietas ieguvējs Ādams Larionovs ieguva balvu arī nominācijā "Izcila biznesa ideja", Kristaps Cerminieks uzvarēja nominācijā "Inovatīvs produkts, pakalpojums", bet Rolanda Pirtnieka biznesa ideja ieguva Skatītāju simpātiju balvu.

Ikviens skatītājs varēja balsot par sev iepatikušos biznesa ideju, un šoreiz skatītāju simpātijas izpelnījās R.Pirtnieka suvenīrs - koka bluķītī paslēptā bērzu sulas pudele.

"Kāpēc izvēlējāmies šos jauniešus? Tās bija dzīvotspējīgākās idejas, kurām redzam nākotni un potenciālu attīstību. Šīs idejas varētu reāli īstenot, izveidojot uzņēmumu. Vērtējām arī to, cik zinošs ir audzēknis par konkrēto sfēru, kurā vēlas attīstīt savu biznesa ideju. Nav būtiski, vai biznesa ideja atbilst profesijai, kuru audzēknis apgūst mācību iestādē, tas var būt arī hobijs, kas pārtop veiksmīgā biznesā," portālam Ogrenet norāda I.Linkuma.

Tā ir noticis ar OT 3.kursa datorsistēmu tehniķu programmas audzēkni Sandi Babauski. Sandis nodarbojas ar pauerliftingu, ir pagājušā gada Latvijas čempions jauniešiem svara kategorijā līdz 83 kg, vairāku rekordu īpašnieks. Viņa biznesa ideja ir svaru zāles izveidošana. Sandim jau ir pieredze šajā jomā. Kopā ar domubiedriem šāds projekts, piesaistot Eiropas finansējumu, jau īstenots Gulbenē, kas ir jaunieša dzimtā pilsēta. Tagad Sandis vēlētos šādu svaru zāli, bet jau kā privāto biznesa projektu, īstenot Ogrē.

"Mācoties tehnikumā, regulāri apmeklēju svaru zāles Ogrē un esmu izvērtējis visus to plusus un mīnusus, tāpēc ir skaidra vīzija, kāda būs manis veidotā un aprīkotā svaru zāle,” atklāj Sandis. Šajā biznesa projektā lieti noderēs datorsistēmu tehniķa zināšanas, veidojot uzņēmuma mājaslapu un reklamējot pakalpojumus. Sandis arī plāno nākotnē apgūt fizioterapeita profesiju, lai varētu konsultēt klientus.

 

Nominācija "Atraktīvākā biznesa idejas prezentācija" piešķirta Kristeram Balodim un Aināram Antiņam (1MT) - SIA "Koka karotes", "Labākā prezentācija" Amandai Lindei (2ID) - tetovēšanas salons "The Tatto", "Pārliecinošākā biznesa idejas reklāma" Lindai Jaunītei (2AD) - uzņēmums, kas ražo suņu apģērbus, "Pārliecinošākā biznesa idejas komerciālā efektivitāte" Ilmāram Liniņam (1MT) – IK "Kosmoss" (Spoguļistaba), „Ilgtspējīga biznesa ideja" Sandim Babauskim (3DT-1) - SIA "Go To The Gym", "Labākais vizuālais tēls" Agritai Vorei (2AD) – SIA "Agave" (biohumusa ražošana), "Labākā biznesa koncepcija konkurences apstākļos" Lāsmai Runcītei (3KL) un Evitai Jukšai (3VP) – uzņēmums "Fruit-honey trents".