Ogres tehnikums – konkursa "Gada labākais ekonomikā 2016" laureāts - Ogres tehnikums

Ogres tehnikums – konkursa "Gada labākais ekonomikā 2016" laureāts

Ar biedrības "Junior Achievement Latvija" Goda rakstu apbalvots Ogres tehnikums (OT) un OT skolēnu mācību uzņēmuma koordinatore Linda Meņģe.

Praktiskās biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement Latvija" noslēdza mācību gadu ar konkursa "Gada labākais ekonomikā 2016" uzvarētāju — skolotāju, skolēnu un izglītības iestāžu vadītāju — sumināšanu.

Gada labāko skolu grupā bija nominētas piecas izglītības iestādes, tostarp arī Profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums", bet piecu "Gada labāko skolotāju ekonomikā" - OT skolēnu mācību uzņēmuma koordinatore Linda Meņģe.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kas norisinājās 16.jūnijā Latvijas Bankas Zelta zālē, tika godināta OT direktore Ilze Brante un skolēnu mācību uzņēmuma koordinatore Linda Meņģe. L.Meņģe kā balvu no Eiroparlamenta deputātes Ineses Vaideres saņēma braucienu uz Eiroparlamenta mītni Briselē.

"Ogres tehnikumā kopš tā dibināšanas 2011.gadā darbojas skolēnu mācību uzņēmums. Skolēnu mācību uzņēmums Lindas Meņģes vadībā katru gadu piedalās skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgos, kā arī Ogres novada rīkotajos gadatirgos un tehnikuma labdarības tirdziņos. Pagājušajā gadā "Erasmus+" programmas projekta "Inovatīvu ideju meklējumos" ietvaros skolēnu mācību uzņēmuma dalībnieki guva pieredzi mācību uzņēmumu darbībā Maltā," informē OT direktore I.Brante.

"Viens no Junior Achievemet Latvija darbības virzieniem ir Ēnu dienas organizēšana, ko rīkojam arī tehnikumā. Pagājušajā gadā pie mums notika reģionālais seminārs "Biznesa idejas radīšana no teorijas līdz praksei”, kurā uzņēmēji un skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki dalījās pieredzē ar jauniešiem no vispārizglītojošām un profesionālajām izglītības iestādēm," piebilst L.Meņģe.

Konkursa komisija, izvērtējot nominantu devumu, īpaši uzsvēra L.Meņģes organizatorisko ieguldījumu skolēnu mācību uzņēmuma organizēšanā.

"Tas ir sasniegums, ka mūsu tehnikuma skolēnu mācību uzņēmums ir pamanīts, novērtēts un tā koordinatore Linda Meņģe iekļuvusi Gada labāko skolotāju vidū," norāda I.Brante.

L.Meņģe skolēnu mācību uzņēmuma darbu koordinē jau trīs gadus, un ar katru gadu pieaug tehnikuma audzēkņu aktivitāte un interese par uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanu.

Lielu popularitāti 2014./2015.mācību gadā bija izpelnījušies OT skolēnu mācību uzņēmuma "Access Stories" darinātie tekstilizstrādājumi ar dažādu šķirņu suņu un kaķu siluetiem.

Šo biznesa ideju skolēnu mācību uzņēmuma dalībnieki Alens Līdaks, Linda Jaunīte un Lāsma Runcīte prezentēja Latvijas Darba devēju konfederācijas un partneru – EUROPEA, Profesionālās izglītības biedrības un Valsts izglītības satura centra – rīkotajā starptautiskajā konferencē "Konkurētspējīga un ilgtspējīga profesionālā izglītība – sasniegumi un jauni mērķi", kas notika 2015.gadā maijā Rīgā.

Šajā mācību gadā OT darbojās jau trīs skolēnu mācību uzņēmumi: "ART Wall" (sienu apgleznošana), "Fruit- honey treats" (saldumu ražošana no žāvētiem augļiem un riekstiem) un "Access stories for dogs" (šūtie apģērbi suņiem).