OT audzēkņi Lāčplēša dienā ciemojas pie zemessargiem

Ogres tehnikumā (OT) tiek ierādīta nozīmīga loma jauniešu patriotiskajai audzināšanai, tāpēc tehnikuma audzēkņi aktīvi iesaistās Lāčplēša dienas pasākumos.

Priekšpusdienā audzēkņi kopā ar grupu audzinātājiem devās pie Zemessardzes 54.inzeniertehniskā bataljona karavīriem, lai iepazītos ar viņu ikdienu, ekipējumu un arī izmēģinātu izbraucienu ar tehniku. 

Pēcpusdienā OT dienesta viesnīcā Upes prospektā 18 paredzēts latviešu spēlfilmas "Sapņu komanda" seanss un tikšanās ar filmas galvenās lomas atveidotāju aktieri Jāni Āmani.

OT audzēkņi piedalījās arī Lāčplēša dienai veltītajā lāpu gājienā un atceres brīdī Brāļu kapos.

Vairāk bildes šeit


Mācību ekskursija draugiem.lv birojā

2014.gada 11.novembrī Eiropas Savienības fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 7.2.1. specifiskā atbalsta mērķa „Veicināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību Jauniešu garantijas ietvaros” 2.kārtas projekta (projekta identifikācijas Nr. 7.2.1.JG2)  iesaistītie lietvežu grupas audzēkņi mācību priekšmeta “Biroja darba organizācija” ietvaros devās mācību ekskursijā uz draugiem.lv biroju, lai iepazītos ar modernu un mūsdienu prasībām atbilstošu biroju telpu iekārtojumu un biroja tehniku.

Mūs laipni uzņēma Draugiem.lv grupas runasvīrs Jānis Palkavnieks, kurš izrādīja biroja telpas, aicināja virtuvē pagatavot sev kafiju un, malkojot to, rādīja prezentāciju par uzņēmumu draugiem.lv, tā darbības sfērām, mērķiem, darbinieku ērtībām birojā un aktivitātēm ārpus biroja.

Uzņēmumā kopā strādā 120 darbinieki. Viņu ērtībām iekārtota virtuve, kur var baudīt bezmaksas pusdienas, ir arī gaumīgi iekārtotas atpūtas telpas un sanāksmju vietas, kā arī pašiem sava bibliotēka. Interesanti, ka biroja interjers ir bagātīgi papildināts ar zaļiem telpaugiem, kas ar datortehniku noslogoto darba vidi padara mājīgāku un veselībai saudzīgāku.

Bijām patīkami pārsteigti, kā uzņēmumā tiek domāts par darbinieku labsajūtu un darba apstākļiem, lai, veicot savus pienākumus, viņi justos maksimāli labi, kas savukārt produktīvi ietekmē darba rezultātus un uzņēmuma sasniegumus kopumā.

No stāstītā secinājām, ka lielā mērā katra panākumi atkarīgi no paša, no tā, kādas ir personīgas īpašības un prasmes, cik motivēts un strādāt gribošs ir darbinieks, jo no Darba devēja puses viss nepieciešamais ir maksimāli nodrošināts. Esot uzņēmumā, pārliecinājāmies, ka darbinieki ir apmierināti ar darba vidi un apstākļiem un uz darbu katru dienu nāk ar prieku.

Biroja apmeklējums lika katram no mums aizdomāties par to, kādu darba vietu un kolektīvu izvēlēties nākotnē, kā arī izvērtēt sevi gan profesionālā ziņā, gan vērtību sistēmu.

Dienas otrajā pusē apmeklējām Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, sauktu arī par Gaismas pili, kur izbaudījām tās mierīgo un nesteidzīgo, tikai bibliotēkai piemītošo auru.

Mācību ekskursija mums deva iedvesmu gan turpmākām mācībām, gan sevis pilnveidošanai un jaunu, daudz augstāku mērķu izvirzīšanai.

Vairāk bildes šeit

Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas vecāku sapulce

Tiek laipni aicināti 2, 3 un 4 kursu audzēkņu vecāki.

2014.gada 28.novembrī

plkst.13.00, Meža pr.13, Izstāžu zālē.

Sapulces norises kārtība

  • Informācija par tehnikumu – attīstības perspektīva un prasības audzēkņiem. Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.
  • Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas darbs, profesionālās orientācijas konkursi. Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.
  • Mācību procesa organizācija un centralizēto eksāmenu norises kārtība. Direktores vietniece izglītības jomā Ilze Dzirkale.

Pēc sapulces kopīgās daļas vecāki tiek laipni aicināti tikties individuāli ar grupu audzinātājiem.

 

  • Mežsaimniecības tehniķis grupas audzinātāja Vija Vīksna
  • Meža mašīnu operators un Meža mašīnu mehāniķis grupas audzinātāja Antra Rišē.
  • Būvizstrādājumu galdnieks, Namdaris un Mēbeļu galdnieks grupas audzinātāja Ramona Polmane

 

Kontaktinformācija:

Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis

Tel.nr. 22819919

e-pats: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

R GRUPA stipendiju konkurss „Meža mašīnu operators” profesijā studējošiem audzēkņiem!

Latvijas mežsaimniecības uzņēmums ar vairāk kā 10 gadu pieredzi, izsludina stipendiju piešķiršanas konkursu Ogres tehnikuma „Mežsaimniecība un meža tehnika” profesijā studējošiem audzēkņiem.

Piesakies!

Stipendijas piešķiram Ogres tehnikuma diviem izcilākajiem audzēkņiem (1 stipendija 4gadīgā programma, 1 stipendija 1.5gadīgā programma), kuri studē izglītības programmā „Mežsaimniecība un meža tehnika” profesionālajā kvalifikācijā:

 „ Meža mašīnu operators”

No Tevis gaidām:

  • CV
  • aizpildītu pieteikuma veidlapu
  • Ogres tehnikuma apstiprinātu iepriekšējā semestrī iegūto vērtējumu apliecinošu dokumentu, ar norādītu vidējo vērtējumu
  • Ogres tehnikuma Mežsaimniecība izglītības programmu nodaļas vadītāja rakstisku rekomendāciju

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa atrodama SIA „R Grupa” mājas lapā www.rgrupa.lv!

Dokumentus lūdzam iesūtīt līdz š.g. 1. decembrim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. "> Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar norādi „Pieteikums stipendijai”.

Uz otro atlases kārtu tiks virzīti tie kandidāti, kuri būs sagatavojuši un iesnieguši, visus nolikumā noteiktos dokumentus. 

Ogres tehnikuma pašpārvalde iesaistās Ikšķiles jauniešu domes rīkotajā „Kafija ar politiķiem” diskusijā.

13. novembrī plkst. 18:00 Ikšķiles jaunajā Veselības veicināšanas centrā, Daugavas prospektā 34, jau trešo reizi tika organizēta jauniešu un pašvaldības pārstāvju neformāla diskusija “Kafija ar politiķiem”. Pasākumā piedalījās arī Ogres tehnikuma pašpārvaldes pārstāvji – Gunta Ieva Dzelme, Ričards Gariņš, Diāna Vaska un Dženeta Tropa.

“Kafija ar politiķiem” ir metode, kuras galvenais mērķis ir veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju (deputātu, pašvaldības darbinieku, iestāžu vadītāju, speciālistu) savstarpējo dialogu. Pārdomātā un patīkamā vidē pie kafijas tases visām iesaistītajām pusēm ir iespēju satikties, lai pārrunātu jauniešiem aktuālos jautājumus, savstarpēji apmainītos ar idejām par novada attīstības iespējām un iepazītos ar lēmumu pieņēmēju darbu.

Pasākums bija vērst uz Ikšķiles jauniešu domes jau paveiktajiem darbiem un jaunu pasākumu un sabiedriskās dzīves uzlabošanas plānu apspriešanu ar, augstāk minētajiem, lēmumu pieņēmējiem. Visas iesaistītās puses saprotoši pieņēma jaunus ierosinājumus, kā arī visi diskusijas dalībniekiem bija iespēja izteikties par pašas Ikšķiles jauniešu domes stiprajām pusēm, iekšējiem izaicinājumiem, izaugsmes iespējām un izaicinājumiem.

„Manuprāt, šī bija lieliska iespēja mūsu skolas pašpārvaldei pavērot un ieklausīties Ikšķiles jauniešu domes veiksmes stāstos. Kā arī paanalizēt visus faktorus, kas var kavēt cilvēkus aktīvi iesaistīties neformālajā interešu izglītībā. Tas, ka mēs tur bijām deva mums iespējas izprast struktūru un mērķus uz ko mums kā pašpārvaldei būtu jātiecas.”

 

Pašpārvaldes pārstāve

Gunta Ieva Dzelme.

Vairāk bildes šeit

Mūsu absolventi.

 

 

Praktiskās mācības uzņēmumā nostiprina OT audzēkņu pārliecību par profesijas izvēli

7.novembrī  Ogres tehnikumā (OT) tika organizēts seminārs "Izglītības programmas "Elektronika" izglītojamo karjeras izaugsmes iespējas nozarē", kurā piedalījās audzēkņi, pedagogi un sadarbības partneri no SIA "Hanzas elektronika".

Četri OT audzēkņi, kuri apgūst izglītības programmu "Elektronika", no 17.septembra līdz 4.novembrim SIA "Hanzas elektronika" apguva praktiskās iemaņas izvēlētajā profesijā. 

Praktiskās mācības notika, balstoties uz sadarbību par darba devēju par uzņēmumā īstenoto izglītību. Ogrenet jau informēja, ka 17.septembrī tika parakstīts līgums starp SIA "Hanzas elektronika", Ogres tehnikumu un audzēkņiem par darba vidē balstītu mācību nodrošināšanu.

"Atskatu uz ieguvumiem praktiskajās mācībās esam organizējuši, kā pieredzes apmaiņas semināru, jo šis uzņēmumā aizvadītais laiks audzēkņiem devis iespēju ne tikai apgūt jaunas prasmes, bet arī pārliecināties par profesijas izvēli," atklāj OT metodiķe tālākizglītības jomā Ilze Ozola.

"No audzēkņiem gaidām arī priekšlikumus, kā pilnveidot mācību procesu. Tā ir saruna attīstībai, jo darba vidē balstītas mācības ir jauns profesionālās izglītības modelis mūsu valstī. Darbojoties reālā darba vidē, jaunieši iegūst praktiskā darba pieredzi, un paplašinās viņu redzesloks. Šo profesionālās izglītības modeli kā prioritāru atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo  arodbiedrību savienība,” norāda OT direktore Ilze Brante.

Ogres tehnikums bija pirmo sešu profesionālo izglītības iestāžu vidū, kurš pagājušajā mācību gadā uzsāka šo projektu. Pagājušajā mācību gadā darba vidē balstīto izglītību sāka apgūt audzēkņi, kuri mācās grupās ar pamatskolas izglītību (un to veiksmīgi turpina), bet šogad pirmo reizi Ogres tehnikumā šis profesionālās izglītības modelis tiek izmēģināts grupā, kurā profesiju apgūst audzēkņi pēc vidusskolas.

Izglītības programmas "Elektronika" audzēkņi Ansis Buiķis Edgars Kupcis, Aleksandrs Vansovičs un Mārtiņš Ilgažs  bija sagatavojuši prezentāciju par uzņēmumā nostrādāto laiku. Viens no svarīgākajiem ieguvumiem – iepazīšanās ar reālu darba vidi un izpratnes iegūšana, kā elektronika "izskatās" praksē. 

"Sākumā bija diezgan grūti saprast, kas uzņēmumā notiek, bet, kad mēs izgājām cauri visus šos procesus, bija skaidrs, ar ko mēs savā darbā saskarsimies. Kad uzsāku mācības tehnikumā, nesapratu, kāpēc man, topošajam elektroniķim, būtu jāmācās programmēšana. Taču pēc šīm uzņēmumā pavadītajām septiņām nedēļām, es sapratu, kāpēc man tas būtu nepieciešams,” atklāj Edgars Kupcis. Visi četri jaunieši arī atzina, ka praksē pārliecinājušies, ka elektronika ir viņu pareizā izvēle, un gatavi veidot savu karjeru tieši šajā nozarē.

"Ir ļoti jūtams, ka jaunieši ir iestājušies tehnikumā pēc vidusskolas – viņiem vairs nav jāieaudzina darba kultūra un atbildība par uzticētajiem darbiem, kā arī prasme atzīt kļūdas, ja tādas ražošanas procesā ir radušās. Tā kā tehnikuma audzēkņi veica tādus pašus uzdevumus, kā mūsu jaunie darbinieki, var teikt, ka pārbaudes laiku viņi ir izturējuši un varētu uzsākt darbu uzņēmumā," uzsver SIA "Hanzas elektronika" grupas vadītāja Iveta Biezā.

Uzņēmumā SIA "Hanzas elektronika" izglītības programmas "Elektronika" audzēkņi atgriezīsies 2015.gada jūlijā, kad sāksies kvalifikācijas prakse, kas ilgs 14 nedēļas (560 stundas), lai pēc pusotra gada saņemtu diplomu par profesionālo vidējo izglītību.

Jauniešu mācības darba vidē balstītā izglītībā notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 7.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību Jauniešu garantijas ietvaros" 2.kārtas projektā "Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros" (projekta identifikācijas Nr. 7.2.1.JG2).

Vairāk bildes šeit

Aicinām piedalīties Erasmus+ projektā "INOVATĪVU IDEJU MEKLĒJUMOS"

2014./2015. mācību gadā Ogres tehnikumā tiks īstenots Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) profesionālās izglītības sektora projekts "Inovatīvu ideju meklējumos" Nr. 2014-1-LV01-KA102-000172.


Aicinām I, II un III kursa audzēkņus līdz 2014.gada 21.novembrim pieteikt dalību atlases konkursā un izmantot iespēju piedalīties projektā "Inovatīvu ideju meklējumos", projekta norises vieta - Malta.


Vairāk informāciju meklē šeit.

Ogres tehnikums atkārtoti izcīna policijas kausu volejbolā

5.novembrī Ogres novada Sporta centra hallē Valsts policijas Ogres iecirkņa ikgadējā kausa izcīņā volejbolā jauniešiem trešo reizi pēc kārtas uzvarēja Ogres tehnikuma komanda.

Neskaitot policijas komandu, kas, kā ierasts, turnīrā piedalās ārpus konkurences, pie medaļām centās tikt piecas komandas. Pēc divu apakšgrupu izspēles, to uzvarētāji tikās finālā. Līdz tam aizkļuva policijas komanda un Ogres tehnikums, kas automātiski nodrošināja pirmo vietu kopvērtējumā. Apzinoties faktu, ka mačs pret policistiem neko būtisku nemainīs, tehnikuma audzēkņiem palīgā laukumā devās sporta skolotājs Artūrs Priževoits. Turnīra fināls izvērtās gana spraigs, nosakot visu trešajā setā, kur vajadzīgo divu punktu pārsvaru tomēr prata izraut Ogres tehnikums. 

Paralēli notiekošajā mazajā finālā uzvaru divos setos guva Jumpravas vidusskola, novada derbijā pārspējot Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas izlasi. 

Sacensībās piedalījās arīdzan Madlienas vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas komandas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis pateicās visiem dalībniekiem par veiksmīgi aizvadīto jau 11. policijas kausa izcīņu volejbolā. Par labākajiem turnīra spēlētājiem tika atzīti Ogres tehnikuma audzēkņi Emīls Elksnītis un Diāna Stoļerova, bet īpašu zibatmiņu Valsts policijas automašīnas veidolā saņēma Katja Andrejeva no Ogres 1. vidusskolas. Savukārt klātesošie sporta skolotāji uz nākamo turnīru tika aicināti atkal izveidot savu komandu.

 

1. vieta – Ogres tehnikums: Emīls Elksnītis, Emīls Lamberts, Arvils Žurila, Lauris Gailums, Jānis Grīnbergs, Elvis Šumskis, Dins Kokarēvičs, Emīls Mackēvičs, Armīns Tomiņš, Diāna Stoļerova. Sporta skolotājs – A.Priževoits.

2. vieta – Jumpravas vidusskola:

3. vieta – Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola:

4.vieta - Madlienas vidusskola:

5.vieta - Ogres 1. vidusskola:

Valsts policijas Ogre iecirknis: Vilnis Naglis, Kārlis Vīksne, Konstantīns Fjodorovs, Māris Pucis, Raivis Ozoliņš, Raivis Šaraks, Gintars Bremšmits, Andris Bogdāns, Linda Grinberga, Tatjana Vasiļonoka.

Atsauce: www.ogrenet.lv

Vairāk bildes šeit

Iesvētības 2014

Šī gada 14. un 15. oktobrī Ogres Tehnikumā norisinājās ikgadējās 1.kursu audzēkņu iesvētības. Laikapstākļi nebija tie labākie. 14.oktobrī visu dienu lija lietus, bet pirmkursniekiem palaimējās, ka pašpārvalde visas aktivitātes bija noorganizējusi Ogres Tehnikuma iekštelpās.

Katrai dienai bija dota tēma. Pirmajā dienā katram kursam bija jāsaģērbjas kursa vienojošā krāsā, jo iesvētības ir viens no kursa saliedēšanas pasākumiem.

Viss sākās ar Rīta rosmi. Pusei pirmkursnieku iesvētības sākās Upes prospektā 16, bet pārējiem Meža prospektā 13. Pēc Rīta rosmes viss turpinājās kā ierasts. Audzēkņi apmeklēja stundas un mācību process noritēja kā ierasts. Tomēr 8.stundas laikā mūsu pašpārvaldes pārstāvji devās uz 1.kursu stundām un paziņoja : “Jūsu iesvētību galvenā daļa ir sākusies!” Katrs kurss saņēma kartes, kur bija norādītas uzdevumu vietas, kuras viņiem visas dienas laikā bija jāapmeklē. Uzdevumi, kuri paradīja viņu gudrību atjautību, izturību un drosmi.

Jāatzīst, ka vairums pirmkursnieku pirms iesvētībām bija nobijušies. Tomēr beigās, redzēdami, ka nekas traks nenotika, viņi jautri pavadīja laiku.

Nākamajā dienā plkst. 19.00 bija noorganizēta Iesvētību ballīte, kuras sākumā tika izpildīts iesvētību pēdējais punkts - zvēresta nodošana. Katrs kurss saņēma diplomu, bet aktīvākais kurss laimēja balvu - ekskursiju ar pašu izvēlētu galamērķi.

Rigonda Grakoļska un Alīna dabūja balvu kā aktīvākie cilvēki iesvētībās.

Kā arī balvu ieguva pašpārvaldes pārstāve Kristīne Romanova, kura visu iesvētību laiku vislabāk noturēja savu lomu.

Kā atzīst paši pirmkursnieki : “Iesvētības mums ļoti patika un mēs noteikti tās gribētu rīkot arī nākamajos gados”.

 

Ar cieņu,

Prese – Anželika Koņaškina un Dace Līga Dzelme

Vairāk bildes šeit