JA-YE Latvija iedvesmas seminārs „Uzdrīksties uzvarēt”

7.oktobrī Junior Achievement Young Enterprise  Latvija (turpmāk tekstā- JA-YE) rīkotajā mārketinga un iedvesmas seminārā „Uzdrīksties uzvarēt!”, kas  notika Rīgā (t/c Riga Plaza-Multikino) piedalījās arī Ogres tehnikuma mācību uzņēmuma dalībnieki Alens Līdaks 1MD, Lāsma Runcīte 2KL, Kristīne Zēna 2 ID, Agnese Vanaga 4 AD un Terēze Seile 4 AD. Jauniešiem bija iespēja iedvesmoties no pieredzējušiem uzņēmējiem klausoties viņu pieredzes stāstus un to, kā viņi virzījuši savu biznesa ideju, kā piesaistījuši investorus, klientus un ko ir sasnieguši ŠODIEN.  Semināra praktiskajā daļā jaunieši attīstīja sadarbošanās un kontaktu veidošanas prasmes.

MĀCĪBU UZŅĒMUMA DALĪBNIEKI AICINA PIEVIENOTIES TEHNIKUMA AUDZĒKŅUS, KURIEM IR SAVAS BIZNESA IDEJAS, LAI KOPĪGIEM SPĒKIEM TĀS REALIZĒTU. TAS BŪS KAUT KAS AIZRAUJOŠS UN NOTEIKTI NODERĪGS! Sīkāka informācija: Meža pr.13, 106.kab. (skolotāja Linda Meņģe) vai Lāsma Runcīte 2 KL.

 

Lāsma Runcīte 2 KL


Vairāk bildes šeit

Nāc un izveido savu mācību uzņēmumu!

internetam1

Spied uz bildes un uzzini vairāk.

Mūsu skolas galda tenisa izlasei 2.vieta Rīgas reģiona AMI sporta kluba 25. Sporta spēļu sacensībās!!!

16.oktobrī Rīgā, Banku augstskolas telpās tika aizvadīts AMI sporta kluba organizētais profesionālās izglītības Rīgas reģiona  grupu turnīrs galda tenisā. Mūsu skolas galda tenisa komanda tika ielozēta ,,B” apakšgrupā ar Rīgas Stila un modes PVS, Rīgas Tirdzniecības PVS un Olaines MTK kurā tika izcīnīta pārliecinoša 1.vieta, kas deva iespēju cīnīties finālā!

22.oktobrī notikušajā AMI sporta kluba 25.sporta spēļu Finālā par 1.vietu sīvā cīņā ar rezultātu 2:3 tika atzīts Rīgas Tehniskās koledžas pārākums. Mūsu skolas izlasei godpilnā 2.vieta un iespēja startēt AMI sporta kluba organizētajā Latvijas Republikas  profesionālās izglītības čempionātā galda tenisā, kurš norisināsies 30.oktobrī Rīgā!

Mūsu skolas 3.kursa MT audzēknis Roberts Puriņš izcīnīja 2.vietu individuālajās sacensībās!

Ogres tehnikuma galda tenisa izlasē spēlēja:

Roberts Puriņš 3.kurss MTgrupa

Oskars Bulats 3.kurss ETgrupa

Kaspars Ārents 3.kurss MHgrupa

Finālā iekļuva un piedalījās Rīgas Tehniskā koledža, Rīgas Stila un modes PVS, Rīgas Pārdaugavas PVS, Rīgas Tirdzniecības un Radošās industrijas tehnikums, Rīgas Celtniecības koledža un Ogres tehnikums.

 

Apsveicam!!!

 

Sporta darba organizatore

Ilze Ose - Hlebovicka


Vairāk bildes šeit

Ogres tehnikuma Vecāku sapulce 1.kursu audzēkņiem 2014.gada 31.oktobrī plkst.14:00 Upes pr.16, Zāle, Ogre

Sapulces norises kārtība:

  • Sveiciens vecākiem no Ogres tehnikuma interešu izglītības pulciņiem
  • Informācija par tehnikumu – attīstības perspektīva un prasības audzēkņiem. Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.
  • Mācību procesa organizācija un stipendiju saņemšanas kārtība. Direktores vietniece izglītības jomā Ilze Dzirkale.
  • Dienesta viesnīcu darba organizācija. Administratīvi saimnieciskās nodaļas vadītāja Aina Murāne.
  • Jauniešu iespējas projektos. Projektu vadītājs Sandis Krapāns.

 

Pēc sapulces kopīgās daļas vecāki tiek laipni aicināti tikties individuāli ar nodaļu vadītājiem un grupu audzinātājiem

  • Individuālā tikšanās ar nodaļu vadītājiem un grupu audzinātājiem.

 

Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļa

Adrese

Aļona Lukašenoka - datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja

Upes pr.16., 35.kabinets

Gunta Āmane - grupu audzinātāja (datorsistēmu tehniķu kursa grupām)

 

Upes pr.16., 19.kabinets

Inga Ieraga - grupu audzinātāja (elektronikas tehniķis)

 

Upes pr.16., 8.kabinets

Tatjana Skābarde - grupu audzinātāja (Grāmatvedības, klientu apkalpošanas speciālistu grupām)

Upes pr.16., 9.kabinets

 

Mežsaimniecības nodaļa

Adrese

Solvita Krodziniece mežsaimniecības programmu nodaļas vadītāja

Upes pr.16., 31.kabinets

Vija Vīksna - grupu audzinātāja (Mežsaimniecības tehniķu grupām)

Upes pr.16., 29.kabinets

Antra Rišē - grupu audzinātāja (Meža mašīnu operatoru, meža mašīnu mehāniķu grupām)

Upes pr.16., 28.kabinets

 

Kokapstrādes nodaļa

Adrese

Oļegs Vovčenko - metodiķis kokapstrādes un namdaru izglītības programmu satura jautājumos

Upes pr.16., U1.kabinets

Ramona Polmane - grupu audzinātāja (Būvizstrādājumu galdnieku, mēbeļu galdnieku, namdaru grupām)

Upes pr.16., U1.kabinets

 

Dizaina nodaļa

Adrese

Ginta Volka - grupu audzinātāja (apģērbu dizaina grupām)

Meža pr.13., 218.kabinets

Violeta Ozola - grupu audzinātāja (vizuālās reklāmas noformētāju grupām un interjera noformētājs)

Meža pr.13., 215.kabinets

Ilze Dzirkale – grupu audzinātāja (multimediju dizaina speciālists)

Meža pr.13., 302.kabinets

 

Pārtikas ražošanas, ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu izglītības programmu nodaļa

Adrese

Ineta Rumpētere - grupu audzinātāja (Tūrisma pakalpojumu komercdarbinieku, viesmīlības pakalpojumu speciālistu, maizes un miltu konditorejas izstrādājumu speciālistu, ēdināšanas pakalpojumu speciālists grupām)

 

Jaunatnes iela 3., 2.stāvs, K3.kabinets

 

 

 

Kontaktinformācija:

Lietvede Guna Sarksņa

T:65024254

Mob:29218772

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.ovt.lv

Ogres tehnikumā sveic konkursa "EuroSkills 2014" zelta medaļas ieguvēju Simonu Zelču

15.oktobra  pēcpusdienā Ogres tehnikuma zālē pulcējās Ogres tehnikuma kolektīvs, lai ar uzvaru jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2014" sveiktu savu "zelta meiteni" – šā gada apģērbu dizaina programmas absolventi Simonu Zelču.

Apveicot bijušo tehnikuma audzēkni, Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova atzīmēja Simonas neatlaidīgo raksturu un spēju mobilizēties lielu mērķu sasniegšanai. V.Kaļeiņikova pasniedza balvas Simonai Zelčai un viņas skolotājai Lienai Niedrei. 

Neviltots prieks par Simonas panākumiem ir arī viņas pirmajai skolotājai Ilzei Dzirkalei, kura profesionālos priekšmetus audzēknei mācīja pirmajos kursos, un acīmredzot ielika labus pamatus. "Tas jau bija jūtams pirmajā kursā, ka Simona sasniegs vairāk nekā citi audzēkņi. Viņa pat mani dzina uz priekšu," atklāj I.Dzirkale.

Simona Zelča jauno profesionāļu meistarības konkursa "EuroSkills 2014", kas no 2. līdz 4.oktobrim notika Francijā Lillē, modes tehnoloģiju disciplīnā izcīnīja zelta medaļu. 

"Iegūt tiesības piedalīties šāda mēroga konkursā nav nemaz tik vienkārši – Simonai bija jāpierāda sevi ne tikai Latvijas mērogā, kur 2013.gadā konkursā "Jaunais profesionālis" izcīnīta 2.vieta, bet arī jāiztur iekšējais konkurss un papildus jāgatavojas deviņus mēnešus," stāsta Simonas apģērbu dizaina skolotāja Liena Niedre, kura vadīja audzēknes sagatavošanās procesu un atbalstīja arī konkursa laikā. L.Niedre 4.kursā bija arī Simonas diplomdarba vadītāja. Simona Zelča savu kolekciju veltījusi pazīstamajai meksikāņu gleznotājai un vienai no atpazīstamākajām pasaules feminisma ikonām – Frīdai Kalo, un par savas idejas rezlizāciju saņēma augstāko novērtējumu.

"Lai startētu konkursā, jāzina un jāprot daudz vairāk, nekā māca tehnikumā. Konkursam mūs gatavoja četri pasniedzēji no dažādām ar mākslu saistītām izglītības iestādēm,” atklāj Simona. Ar konkursa gatavošanās procesā iegūtajām zināšanām Simona gatava dalīties arī ar tagadējām apģērbu dizaina programmas audzēknēm, piemēram, kā sagatavot tehnisko dokumentāciju un citām profesionālajām niansēm. Lai piedalītos šādā konkursā, jāprot arī profesionālā angļu valoda, kas arī nav viegls uzdevums.

Latvijas pārstāvji modes tehnoloģiju disciplīnā konkursā EuroSkills piedalījās pirmo reizi, un tās ir pirmās medaļas. 

Simona startēja kopā ar Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolventi Anniju Kalnbirzi. Tā kā jaunietes strādāja komandā, katrai tika pasniegta zelta medaļa. Simona un Annija izpelnījās pat divas zelta medaļas – vienu kā labākā Latvijas komanda, jo ieguva vislielāko punktu skaitu, bet otru – kā labākās dalībnieces savā kategorijā.

Nākotnē Simona plāno izveidot savu apģērbu dizaina uzņēmumu, un aicināja  tajā strādāt arī pašreizējās Ogres tehnikuma audzēknes.


Vairāk bildes šeit

Karjeras dienā Ogres tehnikuma audzēkņi dodas uz LLU Meža fakultāti

Karjeras dienā Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) apmeklēja vairāk nekā 100 interesentu, tajā skaitā arī 40 Ogres tehnikuma 3.kursa audzēkņi, kuri apgūst mežsaimniecības jomas specialitātes.

Tāpēc tehnikuma audzēkņiem, atšķirībā no vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēniem, apmeklējot LLU, bija noteikts mērķis – iepazīties ar Meža fakultāti un tās studiju programmām.

Vispirms tehnikuma audzēkņi devās uz Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu (MeKA), kur MeKA laboratorijas inženieris Andris Dekšnis iepazīstināja ar institūta darbību. Institūts atrodas vienā ēkā ar LLU Kokapstrādes katedru, un audzēkņiem bija iespēja uzklausīt arī MeKA direktora vietnieku zinātniskajā darbā un LLU Kokapstrādes katedras vadītāju Uldi Spulli, kurš jauniešiem sniedza daudz vērtīgu padomu un ierosmju gatavojoties studijām LLU Meža fakultātē.

"Meža nozare ir viena no spēcīgākajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā, tāpēc interese par studijām tieši šajā fakultātē, ir pareizā izvēle," jauniešiem norādīja U.Spulle.

Topošajiem Meža fakultātes studentiem bija jāparāda zināšanas koku, dzīvnieku un putnu sugu noteikšanā. Jāteic, ka Ogres tehnikuma audzēkņi ar uzdevumiem tika galā bez grūtībām, kas apliecina, ka trīs gadi, apgūstot mežsaimniecības programmas, nav aizvadīti veltīgi.
Gandrīz visi Ogres tehnikuma topošo meža speciālistu pasniedzēji ir arī LLU Meža fakultātes absolventi. Savu bijušo Alma Mater šodien kopā ar audzēkņiem apmeklēja arī OT dendroloģijas un dabas aizsardzības skolotāja Ingrīda Barisa. 

Savukārt  Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu nodaļas vadītājs Oļegs Vovčenko, kurš arī pavadīja audzēkņus Karjeras dienas pasākumos, ir LLU Tehniskās  fakultātes absolvents. Kā viens no spilgtākajiem piemēriem, uz ko tiekties jauniešiem, ir Ogres tehnikuma (Ogres Meža tehnikuma) absolvents Dagnis Dubrovskis, kurš šobrīd ir LLU Meža fakultātes dekāns.

Apmeklējot LLU rektorāta sēžu zāli, jauniešiem bija iespēja izmēģināt arī augstskolas vadības krēslus. Mežsaimniecības tehniķu 3.kursa audzēknis Roberts Puriņš ieņēma rektora vietu, bet viņa kursa biedrs Ilgvars Briedis izvēlējās Meža fakultātes dekāna krēslu. Kā atklāja Roberts, rektora krēslā viņš esot juties ļoti labi. 

Atceļā uz mājām OT audzēkņi apsprieda, kurā Meža fakultātes programmā studēt pēc tehnikuma beigšanas.


Vairāk bildes šeit

Mazsalacas vidusskolas skolēni apgūst profesiju Ogres tehnikumā

Mācību gada sākumā trīs nedēļas kopā ar Ogres tehnikuma topošajiem viesmīlības pakalpojumu speciālistiem profesijas pamatus apguva arī divas Mazsalacas vidusskolas skolnieces.

Lana Tokaļčika un Laura Everte mācās Mazsalacas vidusskolas 10.klasē un piedalās pilotprojektā, kas paredz, ka vispārējās vidējās izglītības priekšmetus jaunieši apgūst sava novada vidusskolā, bet profesionālos – Ogres tehnikumā. 

Abas jaunietes mācās pēc speciāla profesijas apguvei sastādīta grafika. Piemēram, mācību gada sākumā divas nedēļas skolnieces apguva zināšanas vidusskolā, tad trīs nedēļas tehnikumā, kam sekos trīs nedēļas vidusskolā un divas nedēļas Ogrē. Transporta izdevumus uz Ogres tehnikumu un prakses vietu sedz Mazsalacas novada pašvaldība. Abas jaunietes mācību laikā saņems arī stipendiju.

Kopā ar citiem tehnikuma audzēkņiem jaunietes mācīsies gatavot ēdienus, klāt galdus, uzkopt telpas – visas prasmes, kas nepieciešamas viesmīlības pakalpojumu speciālistam, bet praksi izies Mazsalacā, SIA "MIX", kurā ietilpst kafejnīca, konditoreja un viesnīca. Abu meiteņu izvēli atbalsta arī vecāki. Šogad viņas ir tikai divas, bet par iespēju šādā veidā iegūt profesionālo vidējo izglītību, esot ieinteresējušies arī jaunāko klašu skolēni, atklāj Laura un Lana.

"Slodze šim jaunietēm ir lielāka nekā citiem Mazsalacas vidusskolas 10.klases skolēniem, jo viņām papildus jāapgūst 10 profesionālā bloka priekšmeti. Arī mācības ilgs par gadu vairāk, nekā viņu klasesbiedriem. Vispārējo vidējo  izglītību jaunietes iegūs Mazsalacas vidusskolā, un tad vēl vienu gadu mācīsies tehnikumā, kur kārtos kvalifikācijas eksāmenus profesionālajās zinībās un iegūs diplomu viesmīlības pakalpojumu specialitātē. Taču viņu priekšrocība ir tā, ka pēc mācību beigām jaunietēm būs profesija un nodrošināts darbs. Viņas  var strādāt ēdināšanas uzņēmumos, viesu apkalpošanā vai veidot savu uzņēmumu Mazsalacā, Valmierā vai citviet," skaidro grupu audzinātāja viesmīlības pakalpojumu speciālistu grupām Ineta Rumpētere. 
"Profesionālā vidējā izglītība paver arī iespējas turpināt studijas izvēlētajā specialitātē. Tehnikuma audzēkņiem visas durvis vaļā – augstskola, darbs, ārzemes,” norāda Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.
Mazsalacas vidusskolai, tāpat kā daudzām vispārējās vidējās izglītības mācību iestādēm valstī, ir aktuāla problēma par vidusskolas saglabāšanu, tāpēc, meklējot risinājumus, radās ideja sadarbībā ar Ogres tehnikumu par profesionālās izglītības programmu atvēršanu Mazsalacā. Praktiskās iemaņas audzēkņi apgūs pie Mazsalacas novada uzņēmējiem.
Jau ziņots, ka 19.maijā Izglītības un zinātnes ministrijā Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, Mazsalacas novada  pašvaldības domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis un Mazsalacas vidusskolas direktore Zaiga Ivana parakstīja līgumu par sadarbību profesionālās izglītības programmu īstenošanā, tādējādi paplašinot profesionālās izglītības pieejamību reģionos.


Vairāk bildes šeit

Ogres tehnikuma futbola komandai 1.vieta Skolēnu sporta spēļu sacensībās futbolā

8.oktobrī Ogres Valsts ģimnāzijas sporta laukumā norisinājās Skolēnu sporta spēļu sacensības futbolā, kurā piedalījās Ogres, Jaunogres,  Lielvārdes, Madlienas, Suntažu  izglītības iestāžu A vecuma (10.-12.kl) grupas komandas.

Mūsu skolas futbola izlasei 1.vieta

Komandas sastāvs:

Zigmunds Šteins    3.kurss MG grupa

Mārcis Kazakovs    3.kurss BG grupa

Roberts Puriņš       3.kurss MT1 grupa

Dāvis Janovskis      3.kurssDT grupa

Dāvis Vaivods         3.kurss MO grupa

Genādijs Novikovs 2.kurss VP grupa

Ojārs Siliņš               2.kurss DT grupa

Edgars Liepiņš         1.kurss MO grupa

Kalvis Liepiņš           3.kurss BG grupa

 

Apsveicam!

OT absolvente Simona Zelča izcīna zelta medaļu profesionālās meistarības konkursā Francijā

No 2.līdz 4.oktobrim Francijā, Lillē, norisinājās Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2014, kurā piedalījās arī 11 jaunie profesionāļi no Latvijas. Tiesības pārstāvēt Latviju šajā konkursā ieguva arī Ogres tehikuma absolvente Simona Zelča.

Latvijas jaunieši no prestižākā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2014 atgriežas ar astoņām godalgām. Zelta medaļas un nomināciju Best of the Nation ir ieguvušas Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente Annija Kalnbirze un Ogres tehnikuma absolvente Simona Zelča, kas startēja modes tehnoloģiju disciplīnā, informēwww.viaa.gov.lv 

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA), nozaru ekspertu un uzņēmumu meistaru gatavotajai nacionālajai komandai trīs dienu laikā bija jātiek galā ar daudziem profesionāliem izaicinājumiem. Piemēram, Annijai un Simonai 18 stundās, iedvesmojoties no franču dizainera Yves Saint Laurent, pēc augstās modes prasībām bija jāuzmodelē un jāuzšuj zīda kleita oficiālām vakariņām. 

Abas laureātes - Annija un Simona - atzīst: "Mēs katru vakaru pēc konkursa vēl vairākas stundas mācījāmies un plānojām nākamās dienas uzdevumus. Arī līdz olimpiādei mērots deviņu mēnešu ilgs darba process. Protams, ļoti vēlējāmies būt starp labākajiem un cerējām, ka izdosies. Tajā pašā laikā, dzirdot savus vārdus starp laureātiem, tas bija milzīgs pārsteigums."

Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes locekle un VIAA direktore:"Latvijas sniegums ir vērtējams kā ļoti augsts un atzīstams. Tas pierāda, ka mūsu profesionālā izglītība Eiropas līmenī ir ne tikai līdzvērtīga, bet atsevišķās jomās pat pārāka. 9. labākais komandas sniegums 25 Eiropas valstu konkurencē apliecina to, ka Latvijā apgūstamā profesionālā izglītība ir uz pareizā attīstības ceļa."

Vēlā  vakara stundā  6.oktobrī Simonu lidostā ar ziediem sagaidīja direktore Ilze Brante un direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa.


Vairāk bildes šeit

Ogres tehnikuma topošie dizaineri gūst pieredzi izstādē "Design Isle 2014"

No 2.līdz 5.oktobrim izstāžu zālē Ķīpsala  norisinājās starptautiska izstāde "Design Isle”, kurā līdzās profesionāliem dizaineriem savu māku demonstrēja arī dizaina un mākslas skolu, tostarp Ogres tehnikuma, audzēkņi.

Ogres tehnikuma  ekspozīcijā bija aplūkojami multimediju, vizuālās reklāmas, apģērbu un interjera dizaina izglītības programmu audzēkņu darbi.

Ievērojot Ogres tehnikuma lielākās vērtības - radošu domāšanu un inovācijas, izstādē bija apskatāmas gan modernas video instalācijas un projekcijas, gan mūsdienīgi grafiskie darbi, kā arī idejiski krāšņi interjera projekti un apģērbu kolekcijas.

Izstāde ir viens no gada lielākajiem notikumiem, jo tās laikā tiek pasniegta Gada balva dizainā, izstādīti redzamākie dizaineru darbi un norisinās dizaina un mākslas skolu parāde. Jāatzīmē, ka tikai atsevišķas mācību iestādes izpelnās godu piedalīties izstādē, un šogad to skaitā bija arī Ogres tehnikums.

"Izstādē pirmo reizi piedalījāmies ar savu stendu, kuru atbilstoši izstādes nosaukumam "Design Isle" ("Dizaina Sala")  veidojām kā salu ar noslēpumainiem krastiem, kas skatītājiem paver  arvien jaunus horizontus. Šis stends raksturo arī Ogres tehnikuma topošos dizainerus, jo mēs paši esam daudzšķautnaini,” norāda Ogres tehnikuma Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Lai iespējami vairāk audzēkņu iepazītos ar jaunākajām dizaina vēsmām pasaulē, no Ogres tehnikuma tika organizēts autobuss, ar kuru kolektīvi uz izstādi devās ap pussimts dizaina un mākslas programmu audzēkņu.

Izstādi apmeklēja arī 1.kursa audzēkne Zane Mankopa, kura tehnikumā mācās par vizuālās reklāmas noformētāju. "Par vienu no izstādes apmeklējuma ieguvumiem uzskatu iespēju aplūkot citu dizaina skolu audzēkņu darbus, un salīdzināt ar mūsu skolas veikumu. Izstādē guvu iedvesmu arī saviem darbiem. Ļoti ieinteresēja iepakojuma dizaina risinājumi, jo pēc Ogres tehnikuma beigšanas plānoju sevi realizēt tieši šajā jomā. Ir pat doma par sava biznesa veidošanu,” atklāj Zane.

Izstādē gūtie iespaidi tiek apkopoti un pārrunāti nodarbībās, un tas ļauj jauniešiem gūt plašāku skatījumu uz programmā apgūstamajiem priekšmetiem.


Vairāk bildes šeit