Ogres tehnikuma pašpārvalde piedalās Eiropas Valodu dienā 2015

25.septembrī Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vēra durvis ikvienam interesentam, aicinot piedalīties Eiropas valodu meistarklasēs, izziņas darbnīcās un grupas The Coco’nuts koncertā, atzīmējot Eiropas Valodu dienu. Arī Ogres tehnikuma pašpārvaldes pārstāves Anželika Koņaškina un Dace Līga Dzelme piedalījās šajā pasākumā. Kopā ar viņām devās skolotāja Ramona Polmane.

            Sākumā bija iespēja izvēlēties apgūt franču vai zīmju valodu. Mēs izvēlējāmies franču valodu, ko savā ziņā pēc tam nožēlojām, jo lekcija tika vadīta tikai franču valodā un mēs gandrīz neko nesapratām. Lai arī sākums neiesākās tik labi, tomēr nākamā valodas meistarklase bija pilnīgi savādāka.

            Mēs izvelējamies apgūt itāļu valodu, kur pasniedzējs Marko kā par brīnumu būdams itālis runāja skaidrā latviešu valodā. Mēs no viņa runas stila un roku žestiem uzzinājām ļoti daudz par itāļu kultūru, valodu un nedaudz par itāļu vēsturi. Meistarklase bija 40 minūtes gara un mēs pat nemanījām, cik ātri pagāja laiks. Mēs ļoti jautri pavadījām laiku.

            Trešā meistarklase bija "Iedvesma veiksmīgai karjerai", kur ar savu pieredzi dalījās psiholoģe un Radošuma pils direktore Ieva Kimonte.

            Kopumā mums bija iespēja ieskatīties atraktīvās un skaistās valodās un to kultūrās. Dienu mēs nobeidzām ar iedvesmojošu runu, kas mazliet lika aizdomāties par nākotni un mūsu sapņu piepildīšanu. Mēs esam apmierinātas ar mūsu pavadīto laiku. Cerams, ka nākamgad atkal būs tāda pati iespēja.

                                                                                                                                        

Pašpārvalde
Anželika Koņaškina un Dace Līga Dzelme

           

Paldies Ogres tehnikuma interešu izglītības kolektīviem par dalību XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

Šovasar no 6.-12.jūlijam Ogres tehnikuma interešu izglītības kolektīvi piedalījās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kopumā no tehnikuma piedalījās 84 dalībnieki. Ogres tehnikums piedalījās arī svētku noslēgumā – Svētku gājienā no Rātslaukuma līdz Dailes teātrim, pievienojoties Ogres novada plašajam dalībnieku skaitam un ar lieliskām emocijām noslēdzot nedēļu garos svētkus.

 

Par labi paveikto darbu un radīto prieku svētkos Ogres tehnikums saņēma atzinības rakstus ar Izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles un svētku izpilddirektores Agras Bērziņas parakstiem.

 

Ogres tehnikuma jauniešu deju kolektīvs „Solis” vadītājas Dairas Dāles un pedagoģes Ilzes Dzirkales vadībā ar lepnumu piedalījās deju lieluzvedumā “Līdz varavīksnei tikt” Daugavas stadionā, kurā kopā dejoja 16 939 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Mūziku, koncertam rakstījis mūziķis Renārs Kaupers, koncerta mākslinieciskie vadītājs un ainu horeogrāfijas veidotājs Agris Daņiļevičs. Lielkoncerta muzikālais vadītājs bija Juris Vaivods, bet režisore - Inga Cipe.

 

Ogres tehnikuma Jauniešu jauktais koris, vokālais ansamblis un instrumentālais ansamblis vadītāju Reiņa un Lienes Grīnhofu vadībā piedalījās koncertprogrammā „Burtiski burvīgs burziņš”, kurš norisinājās no 9.-11.jūlijam Vērmanes dārzā, pašā Rīgas sirdī. Par godu svētkiem pedagoģe Liene Grīnhofa kopā ar tehnikuma audzēkņiem sacerēja pasākuma himnu „Radi.Rādi.Raidi”, kurā jaunieši cildina savas amata prasmes.

 

Reinis Grīnhofs vadīja visu Latvijas profesionālo izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu saspēli, kura norisinājās pēc oficiālā pasākuma "Radi, rādi, raidi!" Vērmanes dārza estrādē sniedzot lielisku koncertu pilsētas un pasākuma viesiem.

 

Vērmanes dārzā ar divām modes skatēm uzstājās Defilē pulciņa dalībnieces un viņu skolotāja Anna Krastiņa demonstrējot Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu veidotās tērpu kolekcijas: "Show me stripes"( "Rādi man svītras"), "Frīda", "Čaplins", "Tējas laiks", "Vilki", "Rītausma" un "Latvju zīmes". Skatīji sagaidīja meitenes ar skaļiem aplausiem un izteica komplimentus par meiteņu defile prasmēm un lieliskajiem tērpiem.

 

Vērmanes dārza apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents varēja ar savām rokām izveidot kādu lietu, priekšmetu vai iegūt jaunas zināšanas.

Radošajās darbnīcās ar savu profesiju apmeklētājus iepazīstināja arī Mežsaimniecības, Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu audzēkņi. Topošie mežsaimnieki aicināja radošo darbnīcu apmeklētājus atpazīt augus un dzīvniekus, galdnieki ierādīja prasmes no koka izgatavot dažādas figūras. Darbnīcas vadīja nodaļas vadītājs Klāvs Miezis un pedagoģe Ingrīda Barisa.

Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba izglītības programmas audzēkņi darbnīcu apmeklētājiem sniedza iespēju izgatavot sava horoskopa zīmi pielietojot lodēšanas tehnoloģiju uz iepriekš sagatavotām shēmām. Darbnīcas vadīja nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka un pedagogs Kārlis Berkolds.

 

Ēdināšanas pakalpojumu speciālistu vadībā ikviens interesents varēja iemācīties glazēt cepumus, veidot figūriņas no cukura mastikas un gatavot dzirkstošus un atvēsinošus vasaras kokteiļus. Kad kokteiļi bija gatavi, to autoru starpā notika sacensības, kurš ātrāk izdzers paša gatavoto kokteili. Uzvarētājs saņēma balvu – maisiņu ar cepumiem, uz kuriem attēlots Ogres tehnikuma logo. Darbnīcas vadīja nodaļas vadītāja Lilita Meldere, pedagogi Gita Kalnaģeidāne un Irēna Slesarenoka.

Paldies visiem pedagogiem, audzēkņiem un tehnikuma vadībai par lielo darbu svētku radīšanā!

 

Armanda Auziņa

Direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā

OT audzēkņi sportiskās aktivitātes izpauž zumbas ritmos

10.septembrī Ogres pilsētas stadionā pulcējās Ogres tehnikuma (OT) 1.un 2.kursu audzēkņi, lai piedalītos sporta zibakcijā (flash mob) "Zumbas ritmos".

"Dzīve straujiem soļiem rit uz priekšu, un mums tai jātiek līdzi. Arī mēs vēlamies būt aktīvi, tāpēc piedalāmies Eiropas Sporta nedēļas akcijā "Esi aktīvs!" un aicinām audzēkņus uz rīta rosmi zumbas ritmos, tā padarot šo dienu jaukāku, interesantāku, kā arī atgādinot, ka arī turpmāk jābūt tikpat aktīviem,” informē OT sporta organizatore Ilze Ose-Hlebovicka.

Uz aktivitātēm mūzikas pavadījumā jauniešus rosināja OT audzēkne Nadja Berdnika, kura nodarbojas ar deju, ieguvusi godalgotas vietas talantu konkursos un bieži uzstājas tehnikuma pasākumos.

Tie OT audzēkņi, kam šajā laikā bija nodarbības un kuri nevarēja ierasties Ogres pilsētas stadionā, zibakcijā "Zumbas ritmos" varēja piedalīties OT mācību ēkā Meža prospektā 13 pusdienu starpbrīža laikā.

OGRES TEHNIKUMS SPORTOS EIROPAS SPORTA NEDĒĻAS IETVAROS

Pirmā Eiropas Sporta nedēļa notiks no 2015. gada 7.-13. septembrim. Eiropas Sporta nedēļas programmas ietvaros Latvijā tiks organizētas vairākas tematiskas dienas, piemēram, sports izglītības iestādēs, darba vietās, brīvā dabā, sporta klubos/fitnesa centros.
Kampaņas aicinājums ir “Esi aktīvs!” (#BeActive)!

Arī Ogres tehnikums ,,Esi aktīvs!” kampaņas ietvaros sportos ZUMBAS ritmos!

10.septembrī OGRES TEHNIKUMA sporta flašmobs ZUMBAS ritmos.

Plkst.10:05 Rīta rosme sporta stundās – Ogres stadionā

Plkst.11:30 Flašmobs Zumbas ritmos – Meža pr. sporta zālē ( Aicinām ikvienu piedalīties ar aktīvu līdzdalību un pozitīvu emociju lādiņu!)

Ogres tehnikumā pirmajā kursā mācīsies 302 audzēkņi

1.septembrī Zinību dienas pasākumi norisinājās arī Profesionālās izglītības kompetences centrā "Ogres tehnikums", kurā profesionālo vidējo izglītību apgūs vairāk nekā tūkstoš jauniešu.

Zinību dienas ieskaņā pirmo kursu audzēkņi tikās ar Ogres tehnikuma vadību, izglītības programmu nodaļu vadītājiem un pedagogu kolektīvu.

Šajā mācību gadā Ogres tehnikumā uzņemti 302 audzēkņi, no tiem pēc vispārējās pamatizglītības ieguves – 241, pēc vispārējās vidējās izglītības ieguves, Eiropas Sociālā fonda finansētās programmās – 51.

Pēc jauno audzēkņu iepazīšanās ar grupu audzinātājiem, visi devās uz Ogres Kultūras centru, kur notika Zinību dienas svinīgais pasākums, ko kuplināja mūziķa, komponista Laura Valtera un pavadošās grupas koncerts. 


Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante sveica ar jaunā mācību gada uzsākšanu audzēkņus, vecākus, pedagogus un sadarbības partnerus no Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībām. 


"Šodien ir Zinību diena. Atcerieties, ka zināšanas ir tā lielākā vērtība, kuru mums neviens nevar atņemt. Es novēlu prieku pedagogiem mācīt, audzēkņiem – mācīties, un kopsadarbībā sasniegt izvirzītos mērķus," sacīja I.Brante.


I.Brante nolasīja Izglītības un zinātnes ministrijas ministres Mārītes Seiles apsveikumu. Ogres tehnikuma kolektīvu Zinību dienā sveica arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Guntars Kurmis.

 

Jauniešu garantija

 

 

 

 

 

 

Dizaina nodaļa atskatās uz paveikto un domā par nākotni

Esot vidū starp diviem mācību gadiem, ir īstais brīdis atskatīties uz spilgtākajiem aizgājušā mācību gada notikumiem un paraudzīties nākotnē.

Pagājušajā gadā Dizaina nodaļas audzēkņi nosauca trīs svarīgākos ieguvumus, apstākļus, kas raksturo dizaina programmu apguvi mūsu skolā. Trīs lietas, kāpēc ir vērts mācīties kādu no dizaina programmām tieši pie mums. Ieskatīsimies arī mēs audzēkņu domu apkopojumā.

 

 • Tu apgūsi radošu profesiju. Šajā profesijā Tu vienmēr varēsi pilnveidoties.Tu attīstīsi radošumu, iztēli, loģisko domāšanu neatlaidību, precizitāti un pacietību. Šeit ir liela iespēja izpausties un attīstīt savas idejas. Tu padarīsi savu dzīvi interesantāku, mācīsies kopā ar lieliskiem cilvēkiem, iegūsi daudz jaunu zināšanu un varēsi tās pielietot praksē. Ļoti labi apgūsi dažādas programmas, lai rasētu, attēlotu objektus, veidotu animācijas, plakātus, video, iemācīsies filmēt un fotografēt un iegūto materiāli profesionāli apstrādāt datorprogrammās. Tu iemācīsies sadarboties, piemēram, fotostudijā. Mācību programmas ir daudzpusīgas, uzdevumi daudzveidīgi un mūsdienīgi, stundas interesantas, uzdotie darbi, sarežģīti, bet interesanti, radoši. Tu iegūsi jaunas prasmes un pildīsi uzdevumus, kas veicina domāšanu. Tu nenogursi, jo lekcijas pavadīsi ļoti interesanti. Tu iemācīsies realizēt savas idejas un domāt kā dizaineris un iemācīsies saplānot savu laiku. Tu iemācīsies saprast skaistumu. Tā būs lieliska iespēja iemācīties strādāt gan ar rokām, gan datoru. Tu apgūsi prasmi domāt oriģināli.

 • Skola nodrošina ar visiem profesijas apgūšanai nepieciešamajiem materiāliem un tehniku. Ir iespēja strādāt ar modernu darba aprīkojumu.

 • Skolotāji ir gudri, zinoši, korekti, atsaucīgi, izpalīdzīgi, jauki. Skolotāji zina savu darbu, viņi ļoti daudz iemāca. Dizaina nodaļas skolotāji ir jauni, viņi labi izprot skolēnus. Ir vērts šeit nākt mācīties skolotāju dēļ. Skolotāji ir radoši, viņi palīdz radošumu atrast arī audzēkņos. Skolotāji ir ļoti forši un interesanti. Skolotāji spēj iedvesmot.

 • Iespēja mācīties kompetences centrā. Profesionālos priekšmetus Tu apgūsi radošā un nepiespiestā atmosfērā. Skolā ir laba atmosfēra, labi mācību apstākļi, labs kolektīvs- skolotāji, audzēkņi, darbinieki. Šeit vienmēr būs ko darīt. Ir prieks no rītiem celties un nākt darboties.

/citāti no audzēkņu anketām/

Pagājušais mācību gads Dizaina nodaļas audzēkņiem un pasniedzējiem ir bijis piepildīts un bagāts. Blakus ikdienas mācību darbam esam čakli un veiksmīgi piedalījušies dažādos profesionālajos konkursos:

 • Apģērbu dizaina audzēkne Simona Zelča pēc ilga gatavošanās perioda un uzvaras Latvijas valsts līmeņa konkursā ieguva tiesības piedalīties un piedalījās Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2014”. Simona Zelča “EuroSkills 2014” konkursā ieguva zelta medaļu. Simonai konkursam sagatavoties palīdzēja skolotājas Liena Niedre un Ilze Dzirkale.

 • 3. kursa Multimediju dizaina audzēknis Artūrs Hmeļovs un 4. kursa Interjera dizaina audzēkne Zane Stūrīte piedalījās atlases konkursā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursam "WorldSkillsSãoPaulo 2015" grafiskā dizainera un skatlogu noformētāja profesijās. Zane Stūrīte iekļuva Latvijas komandā, kas gatavojās pasaules konkursam. Zane piedalījās arī konkursa finālā.

 • Latvijas izglītības iestāžu profesionālās vidējās izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursā „Radošais gleznojums” veiksmīgi piedalījās trīs konkursa 1. kārtas uzvarētāji, 2. kursa Interjera dizaina audzēkne Evija Grakoļska. 3. kursa Apģērbu dizaina audzēkne Sabīne Kaņķele un 4. kursa Multimediju dizaina audzēknis Pāvils Dzirkalis. Sabīne ieguva 2. vietu par mājasdarbu, Pāvils 3. vietu par konkursa darbu. Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotāji Rasa Šulca, Aldis Reicis, Vineta Oboznaja, Lauris Kalniņš.

 • Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkursā „Jaunais profesionālis 2015”. Tekstila nozares profesiju konkursā „Tekstilizstrādājumu izgatavošana” ar panākumiem piedalījās Apģērbu dizaina programmas audzēknes Sabīne Kaņķele un Terēze Seile. Terēze Seile konkursā ieguva godalgoto 1.vietu. Audzēknes konkursam sagatavoja skolotāja Liena Niedre.

 • Ogres tehnikuma komanda piedalījās Rīgas reģiona Latvijas kultūras kanona konkursā „Kultūras tradīcijas ģimenē”. Konkursam gatavoties palīdzēja skolotāja Ieva Ozola.Esam piedalījušies dažādos profesionālajos pasākumos un izstādēs:

 • Reklāmas dizaina audzēknis Artūrs Jeršovs skolotāja Pētera Justoviča vadībā izstrādāja un veiksmīgi realizēja grafisko dizainu AMI 25.gadu jubilejas sporta spēlēm.

 • Starptautiskajā izstādē Design Isle 2014 dizaina un mākslas skolu laukumā “Dizaina sala” tika izveidots Ogres tehnikuma Dizaina nodaļas stends, kurā varēja skatīt 2014.gada labākos Dizaina nodaļas audzēkņu kvalifikācijas darbus.

 • RISEBA telpās bija skatāma izglītības programmas „Interjera dizains” kvalifikācijas darbu izstāde.

 • Ogres kultūras centra izstāžu zālē notika Dizaina nodaļas audzēkņu un skolotāju darbu izstāde „Gaismas zīmes”. Izstādē bija skatāmi 3.kursa Interjera dizaina audzēkņu kursa darbi “Materiāla otrā dzīve gaismas objektā” un skolotāju Zanes Ūpes un Velgas Kaļeiņikovas veidotais starojošais saules koks. Izstādes iekārtošanā piedalījās Interjera dizaina izglītības programmas absolventi Dace Hmeļņicka un Kristaps Volosātovs.

 • „Ogres prestižs” konferenču zālē bija skatāma skolotāju Rasas šulcas un Laura Kalniņa gleznu izstāde.

 • Dizaina nodaļas audzēkņi piedalījās amatnieku svētkos “Baltā laipa”. Interjera dizaina un Apģērbu dizaina audzēkņi radošajās darbnīcās mācīja veidot atstarojošas latviešu tradicionālās gaismas zīmes. Ogres kultūras centra mazajā zālē tika demonstrētas Apģērbu dizaina audzēkņu tērpu kolekcijas ar latviešu tradicionāliem elementiem.

 • Pasākuma„Dizaina diena Madonā – 2015” modes šovā- konkursā veiksmīgi tika demonstrētas un novērtētas Ogres tehnikuma Apģērbu dizaina kvalifikācijas darbu kolekcijas.

 • Interjera dizaina 1.kursa audzēkņi skolotājas Baibas Astras vadībā, sadarbībā ar Ogres pilsētas galveno mākslinieku Gunāru Platpīru piedalījās Lieldienu noformējuma veidošanā Ogres pilsētā.

 • Latvijas Radio 5 – Pieci.lv debatēs „Meklējam prezidentu”. Piedalījās un ieguva 2.vietu Ričards Gariņš 2 MD un Reinis Jakobsons 1DT. Audzēkņus trenēja skolotāja Ieva Ozola.

 • Tallinas Industriālās izglītības kompetences centrā, Baltijas jūras valstu Modes dienās piedalījās Apģērbu dizaina audzēkņi ar kolekciju “Zibens”. Dizaina autore Solvita Gaidele. Skolotāja Liena Niedre.Esam izstrādājuši un akreditējuši jaunu izglītības programmu “Vizuālās saziņas līdzekļu māksla” ar profesionālo kvalifikāciju video operators;

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru Dizaina nodaļas skolotāji ir izstrādājuši digitālos mācību līdzekļus:

 • DIZAINA VĒSTURE profesionālās vidējās mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem un skolotājiem;

 • ANIMĀCIJAS PAMATI profesionālās vidējās mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem un skolotājiem.

 

Audzēkņi ir iepazinuši izvēlēto profesiju un tikušies ar nozares pārstāvjiem:

 • Izglītības programmu „Interjera dizains”un „Reklāmas dizains” audzēkņi iepazinās ar 2014.gada nozīmīgākajiem sasniegumiem dizainā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un citu Latvijas dizaina skolu audzēkņu veikumu izstādē „DesignIsle 2014” „Ķīpsalas”Starptautisko izstāžu hallē.

 • Tikšanās ar konkursa “EiroSkills 2014” zelta medaļas ieguvēju, OT Apģērbu dizaina absolventi Simonu Zelču.

 • 3. un 4. kursu Interjera dizaina audzēkņi piedalījās radošās darbnīcās „Kas ir dizains” un „Mēbeļu dizains” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

 • 2. kursa Reklāmas dizaina audzēkņi piedalījās radošās darbnīcās „Kas ir dizains” un „Grafiskais dizains” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

 • 3. un 4. kursu interjera dizaina audzēkņi apmeklēja renovēto Ogres kultūras centru un tikās ar vestibila interjera projektētāju Karīnu Kēbergu.

 • 3. kursa Interjera dizains audzēkņi iepazinās ar skandināvu interjera dizaina tendencēm Viļņā, tirdzniecības centrā IKEA.

 • 16. martā ar topošajiem apģērbu dizaineriem tikās modes mākslinieki Aleksandrs Pavlovs un Šeila.

 • 4. kursa Reklāmas dizaina audzēkņi un pasniedzēji tikās ar SIA RUDDA dizaineri Daci Runču.

 • 4. kursa Interjera dizaina audzēkņi un pasniedzēji tikās ar arhitekti un interjeristi, Ekonomikas un kultūras augstskolas vieslektori Noru Saulespurēnu.

 • 4. un 3. kursu Multimediju dizaina audzēkņi un pasniedzēji tikās ar Latvijas Kultūras akadēmijas Vides dizaina specializācijas vadītāju Mārtiņu Lindi.

 • Apģērbu dizaina programmas audzēkņi tikās ar šūšanas tehnoloģiju iekārtu tirdzniecības pārstāvjiem. SIA "Sonika" šujmašīnu tirdzniecības vadītāja Ilze Mendziņa iepazīstināja topošos apģērbu dizainerus ar Brother šujmašīnām, overlokiem un izšūšanas mašīnām.

 • Mācību ekskursijā uz Rīgas radio un televīzijas torni Zaķusalā, WMT Baltic centru, kinopilsētu „Cinevilla” Multimediju dizaina un Reklāmas dizaina audzēkņi iepazina iespējamo prakšu un darba vietas.

2015./2016. mācību gads būs īpašs, jo dosimies uz mūsu jaunajām mājām renovētajā tehnikuma ēkā. Šajā procesā iegūsim ne tikai jaunas telpas, bet nopietni papildināsim arī savu tehnisko aprīkojumu ar modernu foto un video tehniku, griešanas un frēzēšanas iekārtām, piemēram, CNC frēzi, 3D printeri, skeneri, veidošanas un formēšanas iekārtām, vakumpresi, C press, tiks izveidota jauna, moderna darbnīca Apģērbu modelētājiem.

Mēs visi, skolotāji, esošie un topošie audzēkņi būsim pārmaiņu dalībnieki un jaunā tēla un vides izveidotāji. Lai mums visiem izdodas!

Jauku vasaru vēlot,

Velga Kaļeiņikova

Dizaina un Tūrisma nodaļas vadītāja

Jauniešu garantijas ietvaros būvnieki 240 jauniešiem piedāvās mācības darba vidē

Ogres Tehnikums sadarbībā ar Skonto Plan uzņem audzēkņus ar vispārējo vidējo izglītību (mācību ilgums 1,5 gadi), iegūstot kvalifikāciju “Stikloto būvkonstrukciju montētājs” Mācību sākums: no 2015. gada 1. septembra Mācību organizācijas forma: darba vidē balstītas mācības, teorētiskās zināšanas apgūstot Ogres tehnikumā, praktiskās iemaņas mācību un kvalifikācijas praksē - Skonto Plan rūpnīcā un būvobjektos Latvijā Mācību finansējums: Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotā Jaunieš... Lasīt tālāk

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un holdinga kompānija GRF, iepriekš zināma kā Skonto grupa, sadarbībā ar desmit profesionālās izglītības iestādēm aicina jauniešus vecumā no 17 līdz 29 gadiem pieteikties mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās būvniecībā, kas pielāgotas mūsdienu darba tirgus prasībām un nozares vajadzībām.

Jaunieši gada vai pusotra laikā var bez maksas iegūt kādu no nozares profesijām, saņemot stipendiju un mācoties reālajā darba vidē uzņēmumos.

Plānojot turpmāko pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka, 2015./2016. mācību gadā Gunta Rāvja Fonda (GRF) uzņēmumi piedāvā 240 jauniešiem uzsākt mācības Jauniešu garantijas izglītības programmās tādās profesijās kā betonētājs un betonēšanas tehniķis, elektrotehniķis, apdares darbu tehniķis, kā arī dzelzsbetona, metāla, koka vai stikloto būvkonstrukciju montētājs.

Šajās profesijās audzēkņiem būs pieejamas darba vidē balstītas mācības sadarbībā ar GRF uzņēmumiem Latvijas Energoceltnieks, Skonto Prefab Salaspilī, Cross Timber Systems Jelgavā, Skonto Plan Tukumā, kā arī Forta Medical ražotnēm Ventspilī un Tukumā.

Uzņēmumos pieprasītās profesijas jau no septembra jaunieši var apgūt profesionālās izglītības iestādēs dažādos Latvijas reģionos - Rīgas Celtniecības koledžā, Ogres tehnikumā, Jelgavas tehnikumā, Ventspils tehnikumā, Rēzeknes tehnikumā, Daugavpils Būvniecības tehnikumā un Barkavas arodvidusskolā atkarībā no izvēlētās profesijas. 2016. gada ziemā audzēkņus uzņems arī Saldus profesionālā vidusskola, kā arī Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums un Cēsu profesionālā vidusskola, kur varēs apgūt arī elektromontāžas tehniķa profesiju.

Iesaistoties darba vidē balstītu mācību apguvē audzēkņi pēc teorētisko zinību apguves skolā mācības turpinās uzņēmumā vai mācību procesam speciāli izveidotā vidē ar biznesā izmantotām tehnoloģijām un iesaistoties ierastajā darba ikdienā. Darba vidē balstīto mācību laikā tiks nodrošināta iespēja praksi iziet uzņēmumā ne tikai mācību noslēgumā, bet visa mācību procesa laikā.

“Darba vidē balstītas mācības ir viena šī brīža Eiropas Savienības izglītības un nodarbinātības politikas prioritātēm. Šāds mācību modelis palīdz risināt ļoti aktuālo jauniešu bezdarba problēmu visā Eiropā,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās. “Šī iniciatīva nāca no paša darba devēja puses un ir apsveicama korporatīvās sociālās atbildības prakse, kas palīdz mazināt jauniešu bezdarbu Latvijā. Aicinām arī citus darba devējus iesaistīties jaunās paaudzes izglītošanā Jauniešu garantijas ietvaros, tādejādi risinot kvalificēta darbaspēka problēmas savā nozarē.”

Viens no uzņēmumiem, kas no šī gada septembra 80 Jauniešu garantijas izglītības programmu audzēkņiem piedāvās darba vidē balstītas mācības un nākotnē arī darba iespējas, ir Skonto Prefab. “Iegūtajām zināšanām un prasmēm vienmēr būs pielietojums – darbs būs, strādājot uzņēmuma ražotnē un būvobjektos gan Latvijā, gan ārvalstīs,” uzsver Skonto Prefab direktors Raimonds Freimanis.

Savukārt uzņēmuma Skonto Plan izpilddirektors Edgars Niklass norāda, ka šajās mācību programmās iegūtās zināšanas un prasmes vienmēr būs noderīgas, līdz ar to jaunieši uzņemas mazāku risku profesijas izvēlē.

Papildus audzēkņi varēs saņemt dažādas programmas Jauniešu garantija un ES fondu finansētas priekšrocības - stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, iespēju bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā, prakses laikā apmaksātus ceļa izdevumus un naktsmītni, citas iespējas.

Programmā mācības var uzsākt jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nav nodarbināti un nemācās, tai skaitā neapgūst pilna laika studiju programmas. Dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē var iesniegt līdz vasaras beigām.

Ar visām 114 Jauniešu garantijas izglītības programmām un uzņemšanas noteikumiem var iepazīties Valsts izglītības attīstības aģentūras nacionālajā izglītības iespēju datubāzē: www.niid.lv.

Meža nozares izglītība - LNT "Attīstības kods"

Ogres tehnikums uzsāk jaunas profesijas – kokvedēja automobiļa vadītājs apmācību