Ziemassvētku pasākums 2014 fotogrāfijās

Foto autori: Juris Jevdokimovs un Elmārs Lauskis

Ogres tehnikuma Robotikas pulciņš piedalījās Igaunijas lielākajās robotikas sacensībās „Ŗobotex”

Ogres tehnikuma Robotikas pulciņš šogad pirmo reizi piedalījās Igaunijas lielākajās robotikas sacensībās „Ŗobotex”. Tās ietvaros šogad norisinājās arī Baltic Robot Sumo sacensības, kurās piedalās labākie Baltijas sumo robotu būvētāji. Sacensības norisinājās 29. un 30. novembrī, Tallinas Tehniskās universitātes sporta hallē. Pasākums bija plaši apmeklēts, tajā piedalījās vairāki simti robotu ar saviem autoriem, no vairākām Eiropas valstīm. Dalībnieku skaitā bija arī četri OT Robotikas pulciņa roboti: Līniojsekotāji  „SPARK” un „Rabbit”, Minisumo roboti „Blue” un „Zaļais”, un to autori/operatori: Sandis Mālnieks 2ET, Ritvars Makarovs 2DT-2, Artis Linītis 1ET, Jānis Rakovs 2DT-1. Komandai līdzi brauca arī prāvs līdzjutēju pulks, lai atbalstītu savējos un iepazītos ar paralēli notiekošo tehnoloģiju izstādi.

Robotex sacensības norisinās jau 14. gadu un ir vienas no lielākajām Eiropā. To svarīgākais mērķis ir ieinteresēt jauniešus pievērsties kādai no inženierzinātņu nozarēm. Sacensībās ir vairākas tradicionālās disciplīnas, kā sumo cīņas, līnijsekošana, futbola robotu sacensības u.c. Organizatori katru gadu izveido arī jaunu disciplīnu, kur jāizveido speciāls robots, kurš pilda kādu misiju, piemēram, šogad robotam bija jāveic simulēta glābšanas misija jūrā.

Atšķirībā no mūsu vietējām sacensībām „Robotika”, dalībnieki netiek dalīti vecuma grupās, tas nozīmē, ka kopā cīnās, gan skolēni, gan studenti, gan inženieri. Padarot sacensības, aizraujošākas un sarežģītākas. Pieredze, ko iegūst šādās sacensībās ir īpaši vērtīga, jo pretinieki ir neparedzamāki un tāpēc, robotu būvētājiem sacensību laikā jāspēj pielāgoties vissarežģītākajām cīņas situācijām.

Visveiksmīgāk sacensībās startēja mūsu līnijsekotāju pārstāvji. Sacensību trase bija ārkārtīgi sarežģīta, kas lielākajai daļai dalībnieku, neļāva pat to pabeigt. Mūsu robotiem tas vairāk kārt izdevās, padarot mūsu pirmo startu šajās sacensībās par izdevušos. Tika iegūta arī vērtīga pieredze, kā pielāgot robota programmatūru dažādas sarežģītības trasēm. Minisumo sacensībās nācās cīnīties ar vairākiem interesantiem pretiniekiem, kas cīņas padarīja ļoti aizraujošas. Šādos gadījumos radās nepieciešamība, robotam izveidot vairākas stratēģijas, lai tas spētu sacensties ar pretinieku.

Sacensības bija sarežģītas, bet interesantas, tās motivē pulciņa dalībniekus uzlabot savus robotus un iegūt jaunas zināšanas, kā arī turpināt piedalīties tajās.  Tāpēc sāksim gatavoties jau nākošā gada sacensībām. Paldies visiem atbalstītājiem.

Robotikas pulciņa skolotājs Kārlis Berkolds

 

2ET grupas audzēkņi veiksmīgi startē profesionālajā konkursā “Elektroniķis 2014”

11. decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā Elektronikas dienu ietvaros norisinājās valsts profesionālās meistarības konkurss “Elektroniķis 2014”, kurā piedalījās arī Ogres tehnikuma 2ET grupas audzēkņi: Sandis Mālnieks, Armands Pūpols, Ulvis Jaunzems un Kaspars Krūmiņš. Tas bija ļoti liels izaicinājums skolotājiem un arī pašiem puišiem, jo šāda mēroga konkursos parasti piedalās trešo un ceturto kursu audzēkņi, bet neskatoties uz mazāku pieredzi, zināšanām un prasmēm kā pārējiem dalībniekiem, Sandis Mālnieks ieguva 2. vietu. Apsveicam!

Paralēli konkursam norisinājās arī Robotikas darbnīcas, konkurss un dažādi demonstrējumi. Robotikas pulciņu pārstāvēja Ritvars Makarovs 2DT-2, Artis Linītis 1ET.

Savukārt skolotājiem, Ingai Ieragai un Kārlim Berkoldam, notika dažādi semināri, lai iepazītos ar jaunāko nozarē.Sīkāks apraksts par Elektronikas dienu apskatāms šeit: http://www.letera.lv/lv/aktualitates/elektronikas-diena-2014-jauniesi-demonstre-savas-prasmes-un-iepazistas-ar-nozares-uznemumiem

Sīkāki visu dalībnieku sasniegumi apskatāmi šeit:  http://letera.lv/lv/aktualitates/pasakuma-elektronikas-diena-2014-uzvaretaji-un-dalibnieki

Galerijā izmantoti www.rtk.lv un www.letera.lv pieejamie attēli.

Nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka

Datorsistēmu un Elektronikas 2. kursa tehniķi iepazīst vēsturi un Rīgu no putna lidojuma

21.novembrī 2ET un 2DT-1 grupas audzēkņi ar audzinātāju Guntu Āmani devās ekskursijā uz Latvijas okupācijas muzeju.Muzejā mūs sagaidīja smaidīga gide. Kopā ar vēl vienu mums nepazīstamu grupu, kuru iepazinām ekskursijas laikā, gide mūs iepazīstināja ar muzeja ekspozīciju, pastāstīja kā muzejs ir radies. Ar interesi varējām klausīties par vēstures notikumiem Latvijā gan par notikumiem pasaulē, kas būtiski ietekmēja mūsu Valsts likteni. Gide uzdeva mums jautājumus un pārbaudīja mūsu zināšanas par vēsturi. Bija interesanti aplūkot daudz dažādas kartes, vērot  filmiņas par vēsturi un cilvēkiem kas  tajos laikos ir dzīvojuši un veidojuši Latviju tādu, kāda tā ir šodien.  Gides stāstītais noteikt mums noderēs vēstures eksāmenā.

Papildinājuši zināšanas par vēstures notikumiem, tālāk devāmies noskatīties filmu Rīga no putna lidojuma 5D kino. Šī filma mums sniedza iespēju vērot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014, Rīgas ievērojamākās vietas neikdienišķā rakursā. Nekad nebija līdz šim nācies doties ekskursijā Rīgas ielās tik interesantā veidā. Mēs atpūtāmies un reizē izglītojāmies. “Rīga no putna lidojuma” ir pirmā Latvijā radītā šāda formāta filma.Mājupceļā devāmies ar smaidu sejā  un gandarīti par pavadīto dienu. Mūs priecēja iegūtās zināšanas un kopā labi pavadītais laiks.

3KL praktikante Lolita

Ogres tehnikuma audzēkņi un pedagogi rada un rāda gaismas zīmes

Tautas mākslas un amatu dienās „Baltā laipa”, kas norisinājās Ogrē no 12.līdz 14.decembrim, Ogres tehnikums tika pārstāvēts ar izstādi „Radi gaismas zīmes” un apģērbu kolekcijām.

Nozīmīgajam notikumam novada kultūras dzīvē bija gatavojušies gan audzēkņi, gan viņu pedagogi, izstādot gan katrs savus, gan arī apvienojoties kopīgos radošos projektos, tādējādi sniedzot skatītājiem maksimālu estētisku baudījumu.

 

Vienā no izstādē redzamā gaismas objekta pamatā bija 2.kursa audzēkņu kompozīcijas nodarbībās veidotie darbiņi, kurus, novērtējot ar lietpratēja aci un pilnveidojot iesākto, pedagoģe Zane Ulpe radījusi mākslas darbu, ko var nodot skatītāju vērtējumam.

 

„Gatavošanās izstādei palīdz arī mācību procesā. Audzēkņi, kas mācās tikai otrajā kursā, vēl nepārzina visas kompozīcijas veidošanas nianses, un šeit viņi var uzskatāmi redzēt, cik svarīgi ir saglabāt un attīstīt labu ideju. Arī izstādē redzamajam darbam vēl iecerēts turpinājums, un audzēkņi tā pilnveidei pievērsīsies jau tuvākajās nodarbībās,” atklāj Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Audzēkņi pārsteidza skatītājus ar dažādiem novatoriskiem gaismas objektiem, izvēloties to ārējām veidolam, piemēram, spaini vai sakņu rīves.

 

Izstādē „Gaismas zīmes” viens no centrālajiem tēliem bija Austras koks, kuru veidojuša Dizaina nodaļas pedagoģes Zane Ulpe un Velga Kaļeiņikova.

 

„Austras kokā visas ir gaismas zīmes – saule, mēness, zvaigznes. Un tas jaunais ir starojošais materiāls, kas atstaro gaismu un ļauj iemirdzēties saulītēm,” tā gaismas objekta „Austras koks” koncepciju skaidro viena no tā autorēm – Velga Kaļeiņikova.

 

Skatītāju uzmanību piesaistīja arī pagājušā mācību gada OT Multimediju programmas absolventa Artūra Pučeka darbs, kurā viņš runā par zīmēm, kā ikdienā iegūtā informācija (starp citu, dizaina objekta veidošanā izmantotais materiāls ir avīzes) ietekmē cilvēka personību, apgrūtinot un reizēm pat sāpinot. Atgriezties pie savas sākotnes var tikai caur ūdeni un šķīstīšanos. A.Pučeka darbu kvalifikācijas eksāmenu komisija novērtējusi kā izcilu.

 

Savukārt skatē „Etnogrāfiski elementi mūsdienu tērpā” bija redzami pagājušā gada Apģērbu dizaina specialitātes absolventu kvalifikācijas eksāmena darbi. Tautas mākslas un amatu dienu apmeklētāji vieni no pirmajiem varēja novērtēt profesionālā konkursa „Euroskills 2014” zelta medaļas ieguvējas Simonas Zelčas veidoto kolekciju, kas veltīta feminisma ikonai Frīdai Kalo.

 

Tā kā šī gada Tautas mākslas un amatu dienu devīze bija „Etnogrāfija iedvesmo”, Ogres tehnikuma defilē pulciņa dalībnieces Annas Krastiņas vadībā demonstrēja pirms pāris gadiem tapušo kolekciju „Etnogrāfija”. „Šajā kolekcijā apģērba fasons stila ziņā vairāk pielāgots mūsdienām, bet ar latviešu etnogrāfijas zīmēm. Pēdējā laikā mūsdienu dizaineri arvien biežāk izmanto etnogrāfijas elementus, tas ir ļoti aktuāli. Ņemot vērā, ka mūsu audzēkņu radītā kolekcija ir tapusi pirms pāris gadiem, mēs esam pat apsteiguši modes tendences,” norāda OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas  jomā Armanda Auziņa.

 

Par veiksmīgu piedalīšanos Tautas mākslas un amatu dienās „Baltā laipa” Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa, Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova un pedagoģe Zane Ulpe saņēma pasākuma organizatoru – Ogres Kultūras centra – Pateicības.

Sākas ziemas uzņemšana ESF finansētās profesionālās izglītības programmās

Darbība atbalstīta saskaņā ar JNI

 

NO 2014. GADA 1. DECEMBRA SĀKAS ZIEMAS UZŅEMŠANA ESF FINANSĒTĀS PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS
PROGRAMMĀS

 

OGRES TEHNIKUMS UZŅEM:
Izglītības programma: Mežsaimniecības tehnika
Profesionālā kvalifikācija: Kokvedēja automobiļa vadītājs
Mācību ilgums 1 gads


NOSACĪJUMI:
Vidējā izglītība
B kategorijas autovadītāja tiesības
Dokumentu iesniegšanas termiņš:
2014. gada 1. decembris - 2015. gada 17. februāris
Mācības sākas 2015. gada 23. februārī


UZŅEMŠANAS NOSACĪJUMI:
- Jaunieši vecumā no 21 līdz 29 gadiem (ieskaitot) ( saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 24.pantu “Transportlīdzekļu vadītāju
un atsevišķu kategoriju ceļu satiksmes dalībnieku vecuma ierobežojumi”) bez iepriekš iegūtas profesionālās kvalifikācijas,
kuri var būt reģistrējušies NVA kā bezdarbnieki vai darba meklētāji, bet vienlaikus nav atbalsta saņēmēji NVA īstenotajos
apmācību vai nodarbinātības pasākumos. Projektā atkārtoti iesaistīties mācībās var ne agrāk kā gadu pēc atskaitīšanas no
mācībām profesionālās izglītības programmā.
- Jaunieši vecumā no 21 līdz 29 gadiem (ieskaitot) ( saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 24.pantu “Transportlīdzekļu vadītāju
un atsevišķu kategoriju ceļu satiksmes dalībnieku vecuma ierobežojumi”)

ar iepriekš iegūtu profesionālo kvalifikāciju, kuri var būt reģistrējušies NVA kā bezdarbnieki vai darba meklētāji,
bet vienlaikus nav atbalsta saņēmēji NVA īstenotajos apmācību vai nodarbinātības pasākumos, kuri profesionālo
kvalifikāciju nav ieguvuši pēdējā gada laikā pirms uzņemšanas projekta ietvaros īstenotajās profesionālās izglītības
programmās.


LAI IESTĀTOS TEHNIKUMĀ NEPIECIEŠAMI ŠĀDI DOKUMENTI:
- Izglītību apliecinoša dokumenta kopija (uzrāda oriģinālu);
- Medicīnas izziņa;
- 4 fotogrāfijas 3x4 cm;
- Jāuzrāda pase vai dzimšanas apliecība.


DOKUMENTUS VAR IESNIEGT:
Adrese: Meža prospekts 13, 106.kab., Ogre
Darba laiks: darba dienās no plkst.8.30 – 17.00
Tālrunis: +371 29454995


Papildu informācija par projekta ietvaros piedāvāto izglītību: http://www.niid.lv/esf_profesijas
Izglītība tiek finansēta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 7.2.1. specifiskā atbalsta
mērķa „Palielināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībā neiesaistītu jauniešu nodarbinātību un izglītības ieguvi Jauniešu garantijas
ietvaros” 2. kārtas projekta “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros”
(projekta identifikācijas Nr. 7.2.1.JG2) ietvaros.

Ziemassvētku Labdarības tirdziņš

Mežsaimniecības tehniķu mācību ekskursija

Šī gada 14. un 15. oktobrī Ogres tehnikumā notika ikgadējās 1.kursu audzēkņu iesvētības. Aktīvākais kurss laimēja balvu - ekskursiju ar pašu izvēlētu galamērķi. Par aktīvāko tika atzīts 1.Mežsaimniecības tehniķu kurss. Grupas audzinātāja Vija Vīksna šoreiz kursa meitenēm atļāva izvēlēties galamērķi. Pārējiem kursa audzēkņiem nebija iebildumu, ņemot vērā to, ka iesvētību pirmās dienas uzdevumā - mana profesija, meitenes bija izveidojušas katram 3 lapas, kuras piespraust katram audzēknim pie apģērba, kas patika daudziem iesvētību rīkotājiem.

 

Mūsu ekskursijas, kura norisinājās 2014.gada 27. novembrī, mērķis bija brauciens uz Psaiho.lv. Tā ir ļoti pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos. Par šo ekskursijas galamērķi gan mēs nevienam daudz nestāstām, kā tikai iesakām pašiem uz turieni aizbraukt, lai būtu interesantāk. Visi kā viens mēs tikai varam pateikt to, ka bija ļoti jautri un interesanti.

 

Atceroties Latvijas valsts dzimšanas dienu un Lāčplēša dienu, nofotografējāmies pie Brīvības pieminekļa.

Rīgas kanālmalas apstādījumos pretī Latvijas Universitātei aug Eiropas austrumos lielākais divdaivu ginks, kurš ir iestādīts 1904.gadā. Ginka apkārtmērs ir 3,10 un augstums 13 metri. Par to pārliecinājās mūsu grupas audzēkņi izmērot šo koku, kuram piešķirta Dabas pieminekļu kategorija. Ginks ir relikta suga, kura savvaļā atrodama nelielā platībā Ķīnas kalnos.

 

Dienas otrajā pusē mēs apmeklējām Latvijas Dabas muzeju, kurā mēs apskatījām izstādi „Dziļāk mežā”, kas iepazīstina ar četriem aizsargājamiem mežu tipiem un tajos mītošajām augu un dzīvnieku sugām. Līdzās informatīvajiem materiāliem ir iespēja iejusties meža pētnieka lomā, samērīties ar alni, meža cūku un citiem dzīvniekiem, aplūkot augus palielinājumā. Meža sajūtas klātbūtni rada sagatavotie meža videofragmenti, kā arī melnā stārķa ligzdas modelis, ko veidojuši muzeja speciālisti. Muzeja apmeklējumu padarīja vēl interesantāku skolotājas Ingrīdas Barisas stāstītais, kas mums palīdzēja daudzas lietas saprast daudz labāk.

 

Vakara noslēgumā mēs visi devāmies uz Kinoteātri Multikino, kur katrs skatījās savai gaumei tīkamu filmu.

Mēs esam ļoti pateicīgi par šo dāvanu un iespēju doties ekskursijā, jo esam jauns kurss, jauni draugi no daudzām Latvijas pilsētām, un šī bija lieliska iespēja visiem kopā jautri pavadīt laiku.

 

Marta Svalbone – 1MT grupas audzēkne

Ogres tehnikuma Robotikas pulciņš piedalījās Tehniskās jaunrades dienās 2014

Novembrī Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās Tehniskās jaunrades dienas (TJD) 2014, tajās piedalījās arī Ogres Tehnikuma Robotikas pulciņš, kurš vairāku komandu konkurencē ieguva 1. vietu Minisumo robotu kategorijā. No Robotikas pulciņa piedalījās Sandis Mālnieks 2ET, Artis Linītis 1ET, Ritvars Makarovs 2DT-2, Jānis Rakovs 2DT-1.

 

Minisumo roboti ir radušies no Japāņu sumo cīņas sporta. Robotiem ir jāspēj autonomi atrast un izgrūst pretinieku no ringa. Robotiem jāiekļaujas noteiktos svara un izmēra ierobežojumos un jābūt pilnīgi patstāvīgiem. Šīs ir ļoti populāras sacensības visā pasaulē.

 

TJD ietvaros Robotikas un Elektronikas pulciņu dalībniekiem tika dota iespēja pašiem uzkonstruēt un izgatavot Minisumo robotu. Komanda tika sadalīta divās daļās, viena daļa lodēja shēmas un salika robotu, kamēr otra daļa mācījās programmēt un vadīt robotu. Pēc atvēlētā laika beigām Komandu robotiem bija jācīnās uz cīņas ringa, lai noskaidrotu gudrāko un spēcīgāko robotu.

 

Pateicoties mūsu komandas dalībnieku pieredzei lodēšanā un robotu būvē, izdevās ātri un bez kļūdām salodēt un salikt Minisumo robotu. Izmantojot pavasarī gūto pieredzi Robotikas sacensībās, izveidot robota vadības programmu nesagādāja grūtības. Programma netika rakstīta no jauna, bet tika izmantota sacensībās pārbaudīta vadības programma, kura tika pielāgota jaunajam robotam. Pateicoties komandas sadarbībai un prasmēm tika iegūta 1. vieta Minisumo darbnīcā.

 

Robotikas pulciņa skolotājs Kārlis Berkolds

Sacensības svaru bumbu celšanā

27.novembrī, Ogres tehnikuma trenažieru zālē Upes prospektā 18 norisinājās tehnikuma sacensības svaru bumbu celšanā. Sacensību mērķis bija noskaidrot spēcīgākos sportistus, popularizēt šo sporta veidu, kas neprasa lielus izdevumus, tomēr lielas pūles un izcilu fizisko sagatavotību, kā arī izveidot tehnikuma izlasi gaidāmajām AMI Rīgas reģiona sacensībām, kuras tiks aizvadītas 11.decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā.

Sacensības norisinājās svara bumbu raušanā un grūšanā svara kategorijā līdz 53kg.,58kg., 63kg., 68kg., 73kg., 78kg., 85kg., virs 85kg.

Godalgotās vietas ieguva Igors Orlovs 4DT, Māris Krievelis 3MO-1, Emīls Kuprovskis 3ND, Kristaps Kupčis 3ET, Elvijs Skruļs 4DT, Ādams Larionovs 1MG.

Īpašs paldies Signetai Bričevai 4MD un Zaigai Kupčei 4MD par iesaistīšanos sacensību organizēšanā.

Sacensību godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar diplomiem un vērtīgām balvām.

Vairāk bildes šeit