2 TK audzēknim Nilam Somam 2. vieta Latvijas jauno tūrisma profesionāļu konkursā

Aizvadītajā nedēļā 10. aprīlī Priekuļu tehnikumā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss „Tūrisma pakalpojumi”. Konkursa mērķis ir veicināt profesionālās izglītības nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā un sekmēt profesionālās izglītības attīstību.

Ogres tehnikumu šajā konkursā pārstāvēja programmas Tūrisma pakalpojumu komercdarbinieks 2. kursa students Nils Soms. Audzēkni konkursam gatavoja pedagoģe Solvita Šmite.

Konkursa laikā ikvienam audzēknim bija jāveic trīs uzdevumi:

  • Jāizveido prezentācija par sava novada jaunāko tūrisma maršrutu
  • Jāizveido un jānoprezentē tūrisma maršruts ņemot vērā konkrētus kritērijus
  • Jāsniedz konkursa vērtēšanas ekspertu komisijai ekspresintervija angļu valodā

Pēc septiņu stundu ilgā konkursa praktisko uzdevumu veikšanas vērtēšanas ekspertu komisijas priekšsēdētājs – Hardijs Madzulis (SIA „Relaks tūre” valdes priekšsēdētājs) sirsnīgi sveica visus konkursa dalībniekus un atgādināja, ka viņi jau ir Latvijas labākie topošie tūrisma profesionāļi.

Kā atzina paši vērtēšanas ekspertu komisijas priekšsēdētājs Hardijs Madzulis, cīna par uzvaru bijusi ļoti sīva. Un godpilno 2.vietu ieguva Ogres tehnikuma audzēknis Nils Soms tikai nedaudz zaudējot Priekuļu tehnikuma audzēknei A. Arkliņai.

Ogres tehnikuma pedagoģe Solvita Šmite un audzēknis Nils Soms vēlas teikt lielu Paldies Ogres tehnikuma direktorei Ilzei Brantei, nodaļas vadītājai Velgai Kaļeiņikovai, kā arī audzēkņa kursabiedriem un pedagogiem par atbalstu un uzmundrinājumu konkursa laikā. 

Vairāk bildes šeit

Mācību ekskursija uz zinātnes centru “Zinoo”

Lai paplašinātu savas zināšanas latviešu valodā un matemātikā  31.martā 2.kursa mežsaimnieki, namdari un mehāniķi devās mācību ekskursijā uz R.Blaumaņa muzeju „Braki” un Cēsu zinātnes centru „Zinoo”.

Vidzemes augstienes Ērgļu pagasta viena no skaistākajām vietām ir „Braki”. Te  dzīvojis un radoši darbojies latviešu klasiķis  Rūdolfs Blaumanis. Rakstnieka memoriālais muzejs „Braki” dibināts  1959. gada 10. maijā. Visas ēkas ir restaurētas un veidotas tā, kā tas ir bijis R. Blaumaņa dzīves laikā. Par „Brakiem” noveļu meistars un dramaturģijas pamatlicējs latviešu literatūrā  ir teicis:”Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt…”

  Kaut gan marta rīts bija vēss un krita retas sniega pārslas, muzeja gides  interesanto  stāstījumu par rakstnieka  dzīves gājumu un daiļradi varējām klausīties „Braku” dzīvojamā mājā, kur maizes krāsns „mutē” sprēgājot dega uguns  un sasildīja nosalušos ekskursantus.

         Mežsaimnieku  uzmanību saistīja fakts, ka „Brakos” sākotnēji nebija ne augļu dārza, ne koku, ne košumkrūmu. Vēlāk Blaumanis šo vietu iemīļojis un pēc paša ieskatiem sācis veidot to skaistu un pievilcīgu. Apskatījām rakstnieka stādītos kokus un krūmus – liepu aleju, ābeļdārzu un dzīvžogu ap to, vecos vītolus pie Pirtsdīķa un par „Braku” simbolu kļuvušo baltrozīšu krūmu sētsvidū.

              Savukārt  namdari  ieinteresēti aplūkoja visas ēkas, kuras celtas no koka guļbaļķiem ar niedru jumtiem.

Zinātnes centrā  „Zinoo”  redzētais ,cerams, deva audzēkņiem atbildi uz viņu visbiežāk uzdoto jautājumu: „Kāpēc  jāmācās matemātika?”

Centrā apskatāmā interaktīvā izstāde „Māksla matemātikā” lika saprast to, ka labas matemātikas zināšanas ir svarīgas visās dzīves jomās un ka matemātika ir visur – dabā, mākslā, astronomijā, tehniskajās zinātnēs, medicīnā, amatniecībā un daudzās citās zinātnēs. 

     Audzēkņi piedalījās interaktīvā nodarbībā, kur iepazinās ar telpisku figūru konstruēšanas pamatprincipiem, to plaknes projekcijām, simetriju un aprēķinu formulu veidošanas  pamatprincipiem.

Izstādes ekspozīcijā varēja apskatīt un katrs pats izmēģināt interaktīvus eksponātus, kuri saprotamā un uzskatāmā veidā paskaidro tādas ģeometriskas  tēmas kā šķēlumi, liekti spoguļi, atstarošanās, grafiku veidošana, figūru konstruēšana no vienkāršām plaknes figūrām, rotējošu līniju optiska pārveidošanās telpiskās figūrās.

Latviešu valodas skolotāja Anita Pakalna

Matemātikas skolotāja Aija Pinka

Vairāk bildes šeit

Sintijas Salminas (1GR), dalība raidījumā „Gudrs, vel gudrāks”

10.aprīlī es, Sintija Salmina, 1GR audzēkne, devos uz Latvijas Televīziju, lai piedalītos televīzijas šova „Gudrs, vēl gudrāks” 10.klašu pusfinālā. Līdzi man devās 9 atbalstītāji no 1GR, 1KL un 1DT-1 grupām, kā arī skolotāja Inese Kaupuža un audzinātāja Tatjana Skābarde.

„Gudrs, vēl gudrāks” ir erudīcijas spēle jauniešiem, kurā skolēni no visas Latvijas atbilstoši savai klašu grupai aicināti pierādīt savu talantu, atjautību un erudīciju, lai cīnītos par gudrākā un spējīgākā skolēna titulu savā klašu grupā. Katrā spēlē piedalās 12 skolēni, kuri atbild uz ekspertu sagatavotiem jautājumiem par mācību vielu un sabiedriski aktuālām tēmām mūzikā, mākslā, vēsturē, politikā un citās jomās.

Mana ideja piedalīties šovā bija spontāna. Noskatījos dažas šova epizodes internetā un steidzos aizpildīt pieteikuma anketu. Tā sastāvēja no vairāk kā 10 jautājumiem par personību, sasniegumiem, nākotnes mērķiem un uzskatiem. Centos to aizpildīt pēc iespējas interesantāk un radošāk, jo tieši pēc atbildēm tika izvēlēti dalībnieki šovam. 10.klašu grupā pieteikušies bija ap 250 skolēnu, no kuriem tika izvēlēti 36 dalībnieki, kuri devās uz Latvijas Televīziju, lai piedalītos 3 pusfinālos, kur tālāk tika noskaidrots, kuri 6 no 36 dalībniekiem piedalīsies finālā. Šovs sastāvēja no 4 kārtām, kur pirmajā kārtā, atbildot uz 10 jautājumiem, tika atlasīti 8 no 12 skolēniem, kuri turpināja spēli otrajā kārtā. Otrā kārta sastāvēja no 8 jautājumiem, pēc kuras trešājā spēles kārtā nokļuva 4 labākie skolēni. Atbildot uz 8 jautājumiem trešajā kārtā, tika noskaidroti divi labākie, kuri iekļuva šova lielajā finālā.

Filmēšana ilga gandrīz 6 stundas, taču laiks paskrēja nemanot. Studijā valdīja patīkama un draudzīga atmosfēra, kas brīvi ļāva justies un izbaudīt notiekošo. Tā kā dalībnieki bija draudzīgi un komunikabli, izmantojām spēles starplaikus, lai iepazītos un komunicētu. Manuprāt, spēlē nevaldīja konkurence, neviens neskuma par izstāšanos, visi vēlēja viens otram veiksmi.

Es izstājos pēc 3.kārtas, kurai noslēdzoties mani no fināla šķīra tikai 1 punkts, taču nepārdzīvoju, ka neiekļuvu finālā, jo, manuprāt, lielākais ieguvums ir jauniegūtie draugi un pieredze televīzijas šova tapšanā. Tieši tāpēc es iesaku arī citiem nebaidīties uzdrīkstēties, jo, lai  arī neiegūsti galveno balvu, jauni draugi, pozitīvas emocijas, labi pavadīts laiks un jauna pieredze ir nenovērtējams ieguvums!

Vairāk bildes šeit

OT talantu šovā "Zelta ola 2014" uzvar topošais viesmīlis Armands Niedra

10.aprīlī Ogres Kultūras centra Lielajā zālē uz Lieldienu ieskaņas pasākumu pulcējās Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi, pedagogi un darbinieki.

Vispirms visi noskatījās OT interešu izglītības kolektīvu kopīgi veidoto muzikālo iestudējumu – Ulda Marhilēviča un Guntara Rača "Pasaules radīšana. Gaismas atgriešanās”. Kā atklāj OT jauniešu improvizācijas teātra skolotāja  Ieva Niedre, uz Lieldienām pirmo reizi tapis iestudējums, kurā piedalās vokālais ansamblis, koris un teātra studija (pedagogi Liene Grīnhofa, Reinis Grīnhofs, Ieva Niedre).

Par pasākuma "naglu" kļuva nu jau par tradicionālu kļuvušais talantu šovs "Zelta ola", kurā šoreiz tika rādīti septiņi numuri (dalībnieku skaits krietni lielāks). Skatītājiem bija jāizvēlas starp deju, dzeju un dziesmu priekšnesumiem. Zīmīgi, ka visas pirmās trīs vietas izcīnīja tieši dejotāji. Trešo vietu ieguva Rihards Štarks (4 MD) un viņa deju grupa – Sabīne Pikuma (2 MD), Kristīne Romanova (1 MD2), Signetta Katrīna Bričeva (3 MD), Laila Kaspare (2 ID). Otrā vieta deju duetam – Viktorijai Bulanovai (1 KL) un Anastasijai Brilovičai (1 MD 1).

Visvairāk balsu un nedalītu skatītāju atzinību ieguva Armanda Niedras (1VP) izpildītā deja, viņš kļuva arī par talantu šova "Zelta ola 2014” uzvarētāju un ieguva galveno balvu. Visi dalībnieki saņēma Pateicību par piedalīšanos šovā.

 

"Šis šovs palīdz audzēkņiem izkopt ne tikai talantus, kas viņiem piemīt, bet arī attīsta uzstāšanās prasmes, kas nākotnē noteikti noderēs,” uzsver OT direktora vietniece audzināšanas kultūrizglītības un audzināšanas jomā Astra Rubene.

Šovs arī veicinājis jaunu māksliniecisko kolektīvu veidošanos - Ritvars Štarks talantu šovam izveidojis deju grupu, bet Karīna Ašmane (3TK) un Zane Andersone (3VP) apvienojušās duetā. Kā portālam Ogrenet atklāja šova dalībnieces, viņas abas ikdienā dzied tehnikuma vokālajā anasamblī, bet speciāli šovam radījušas duetu un izpildīja dziesmu "Sierra and Alex - Toxic" no Britnijas Spīrsa repertuāra.

Lieldienu pasākumā tradicionāli apbalvo ne tikai talantu šova laureātus, bet arī audzēkņus par radošiem sasniegumiem, sabiedrisko aktivitāti un līdzdalību tehnikuma pozitīvā tēla veidošanā visa mācību gada garumā. Šoreiz direktores Ilzes Brantes parakstītu Pateicību godam nopelnījuši 54 tehnikuma audzēkņi.

Vairāk bildes šeit

Tikšanās ar Ventspils Augstskolas pārstāvjiem

Ogres tehnikumā

15. aprīlī plkst. 10.20

Upes prospekta 16 Aktu zālē

tikšanās ar Ventspils Augstskolas pārstāvjiem!

Laipni aicināti visi interesenti!

vea

Dizaina nodaļas audzēkņu darbu izstāde Madonā

Šobrīd Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vestibilā skatāma Ogres tehnikuma Dizaina nodaļas audzēkņu darbu izstāde. Piektdien, 11.aprīlī 15.00 būsim muzejā, lai tiktos ar izstādes apmeklētājiem. Īpaši gaidām jauniešus, kuri vēlas savu karjeru turpināt dizaina jomā. Uz tikšanos dosies Ogres tehnikuma dizaina nodaļas audzēkņi un absolventi no Madonas un Lubānas novadiem.

OT audzēkņi saņem Diplomus valsts mākslas konkursā

Latvijas profesionālo dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņu valsts konkursā "Vide. Transformācija. Tēls", kas 27. un 28.martā martā notika Valmierā, atzīstamus panākumus guva Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi Artūrs Jeršovs, Zaiga Kupče un Paula Grīnberga.

Latvijas dizaina un mākslas skolu konkurencē Reklāmas dizaina programmas 3.kursa audzēknis Artūrs Jeršovs par darbu "Pilsēta kubā" un "Zilonis pilsētā" ieguva 3.vietu vecākajā grupā (3.-4.kurss), bet jaunākajā (1.-2.kurss)  grupā tādu pašu panākumu - 3.vietu – par darbu "Kubs pilsētā" izcīnīja Interjera dizaina programmas 1.kursa audzēkne Paula Grīnberga. Savukārt Multimediju dizaina programmas 3.kursa audzēkne Zaiga Kupče palika tūlīt aiz godalgoto trijnieka savā vecuma grupā. "Konkurence bija spēcīga, tāpēc ir kur tiekties," saka Zaiga.

Vecāko kursu audzēkņiem konkursam bija jāsagatavo mājas darbs "Pilsēta kubā", bet jaunākās grupas audzēkņiem - "Kubs pilsētā". Šī tēma savā ziņā tika turpināta arī konkursa laikā. Jaunākā grupa veidoja darbu "Zilonis kubā", bet vecākā - "Zilonis pilsētā”. Uzdevuma izvēle saistīta ar to, ka Valmierā ir Ziloņu iela. Konkursa pirmajā dienā dalībnieki iepazinās ar pašu ielu, tās vēsturi, fotografēja, bet nākamajā dienā, vadoties pēc gūtajiem iespaidiem, zīmēja konkursa darbu, kura izpildei bija atvēlētas sešas stundas.

Lai tiktu uz valsts konkursu Valmierā, vispirms konkurss divās kārtās notika skolā, kurā piedalījās visi 1.-3.kursu Dizaina nodaļas audzēkņi, jo 4.kurss šobrīd atrodas kvalifikācijas praksē.

"Sākumā tehnikumā tika organizēts skiču konkurss, kura rezultātā tika izvēlēti labākie darbi. 15 audzēkņi turpināja sacensties par iespēju startēt valsts konkursā, un tikai trīs no viņiem atbilstoši Nolikumam varējām sūtīt uz valsts konkursu. Pilnīgi nejauši izveidojās situācija, ka tehnikumā ir trīs zīmēšanas skolotāji, un katrs konkursa dalībnieks pārstāvēja savu skolotāju,” stāsta Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova, kura kopā ar kolēģiem Rasu Šulci, Vinetu Oboznaju, Aldi Reici, Lauri Kalniņu un Zani Ūpi palīdzēja audzēkņiem sagatavoties konkursam.

Uz valsts konkursu audzēkņus pavadīja skolotājas V.Kaļeiņikova un Z.Ūpe. "Žūrija bija ļoti kompetenta, darbi tika izvērtēti profesionāli, tāpēc jo lielāks gandarījums par mūsu audzēkņu sasniegumiem," atklāj V.Kaļeiņikova.

Atgādinām, ka arī pērn Latvijas profesionālo dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņu valsts konkursā OT audzēkņi izcīnīja augstas vietas – 2.un 4.vietu.

Vairāk bildes šeit

ATSKATS UZ AUDZĒKŅU PANĀKUMIEM VISPĀRIZGLĪTOJOŠO MĀCĪBU PRIEKŠMETU OLIMPIĀDĒS UN KONKURSOS

Noslēgumam tuvojas šā mācību gada olimpiādes un konkursi, tādēļ neliels atskats, kā tehnikuma audzēkņiem veicies. Kopumā tas bijis aktīvs mācību priekšmetu olimpiāžu laiks. Audzēkņi piedalījušies ar lielu atsaucību. Skolas olimpiāžu uzvarētāji ar labiem rezultātiem piedalījušies Rīgas reģiona novadu skolu apvienības olimpiādēs (Siguldas, Ķekavas, Olaines, Salaspils, Ikšķiles novadu skolas).

Pedagogi ir gandarīti par audzēkņu lielo aktivitāti, piedaloties tehnikuma mēroga olimpiādēs, un īpaši par panākumiem novadu apvienības mērogā. Patīkami, ka iegūtas gan godalgotas vietas, gan augsti kopējie sasniegumi. Rezultāti olimpiādēs apliecina, ka tehnikuma audzēkņi ir līdzvērtīgi konkurenti vidusskolēniem.

Skolas mēroga krievu valodas olimpiādē 1.vietu ieguva Pēteris Grandāns /1DT -1/, 2.vietu Darja Krasovska /1KL/, 3.vietu Karolīna Konstantinova /1KL/. Novadu apvienības olimpiādē Pēteris Grandāns ieguva godalgoto 3.vietu, un labi rezultāti bija Darjai Krasovskai.

Skolas vēstures olimpiādē 1.vietu ieguva Andra Maļinovska /1KL/, 2.vietu Daniela Proškina /2ID/, 3.vietu Vineta Krievāne /2AD/. Novadu apvienības olimpiādē izcilas vēstures zināšanas parādīja Andra Maļinovska, iegūstot godalgoto 1.vietu. Aiz godalgoto vietu trijnieka 4.vietā bija Daniela. Tehnikums lepojas ar meiteņu sasniegumiem novadu apvienības vēstures olimpiādē!

Atzinīgi vērtējama izglītības programmu „Datorsistēmas” un „Elektronika” vairāku audzēkņu interese piedalīties novadu fizikas olimpiādē. Tehnikumu pārstāvēja 2ET grupas audzēkņi Marats Džamajevs, Kristaps Kupčus, Edgars Suraks, Oskars Bulats un Pēteris Grandāns /1DT-1/.

Viena no visgrūtākajām olimpiādēm bija latviešu valodā, jo audzēkņiem bija jāpārzin ne tikai gramatika, bet ļoti plaši arī  mūsdienu latviešu autoru daiļliteratūra. Skolas olimpiādē savas zināšanas vislabāk apliecināja Sintija Salmina /1GR / - 1.vieta, Esmeralda Kalderauska /3MT/ - 2.vieta, Laura Zvejniece /2TK/, Reina Gorkija  /1MI/, Laura Peipiņa /3GR/ - 3.vieta. Novadu olimpiādē augsts sasniegums bija Sintijai – dalīta 3/4.vieta. Labi panākumi bija arī Laurai Zvejniecei.

Matemātikas olimpiādē tehnikuma mērogā uzvarētāji tika noteikti katrā kursu grupā. Skolas olimpiādē godalgotas vietas 1.kursu grupā ieguva: Laine Kjazja /1MD-1/, Sintija Salmina /1GR/ - 1.vieta, Glorija Leškevica /1GR/ - 2.vieta, Niks Derkins /1ND/ - 3.vieta. 2.kursu grupā augstākie sasniegumi bija: Kristiānam Pikam /2DT/ - 1.vieta, Ksenijai Terešenkovai / 1GR/, Maratam Džamajevam /2ET/, Kasparam Ārentam /2MH/ - 2.vieta, Danielai Proškinai /2MD/ - 3.vieta. 3.kursu grupā godalgotas vietas ieguva: Linda Elksnīte /1GR/ - 1.vieta, Artūrs Krūtainis /3MH/ - 2.vieta, Artis Sermulis, Andris Ozols, Jānis Tula /visi 3MO/ - 3.vieta.

Novadu apvienības matemātikas olimpiādē tehnikumu pārstāvēja Kristiāns, Linda, Laine un Sintija. Lepojamies, ka 10.klašu grupā Sintija iekļuva starp uzvarētājiem, iegūstot 3.vietu! Labi rezultāti bija arī pārējiem audzēkņiem.

Vislielākais prieks ir par audzēkņu panākumiem novadu apvienības skatuves runas konkursā. Pēc skolas konkursa uz novadu tika izvirzīti: Kristiāna Švanka /3KL/, Gatis Ušackis /3MD/, Daniela Proškina /2MD/. Novadu konkursā ļoti sīvā konkurencē visi ieguva diplomus: Kristiāna 1.pakāpes diplomu, Gatis 2.pakāpes diplomu, Daniela 3.pakāpes diplomu. Ļoti lepojamies ar audzēkņu izcilajiem panākumiem!

Šobrīd audzēkņi gatavojas novadu apvienības angļu valodas olimpiādei, kas ir pēdējā šajā mācību gadā. Tehnikuma angļu valodas olimpiādē godalgotas vietas ieguva un izvirzīti dalībai novadu olimpiādē: Linda Elksnīte /3GR/ - 1.vieta, Anna simkina /3KL/ - 2.vieta, Samanta Čerikova /3GR/. Miķelis Zemītis /2MD/ - 3.vieta.

Apsveicam olimpiāžu uzvarētājus un pārējos dalībniekus! Vislielākais paldies vispārizglītojošo mācību priekšmetu skolotājiem par līdzdalību skolas olimpiāžu organizēšanā, audzēkņu gatavošanu un iedvesmošanu piedalīties mācību priekšmetu olimpiādēs!

Paldies skolotājiem par atbildīgi ieguldīto darbu audzēkņu gatavošanā Rīgas reģiona novadu skolu apvienības olimpiādēm un skatuves runas konkursam,  par audzēkņu augstajiem sasniegumiem tajās!

 

Metodiķe vispārizglītojošo mācību priekšmetu jomā Daiga Zvirbule

Vairāk bildes šeit

Lieldienu Prieks ir klāt!

Skolēnu mācību uzņēmums „Access Stories” aicina ikvienu līdzdarboties Ogres tehnikuma Lieldienu tirdziņa organizēšanā.

16.aprīlī, Meža prospektā 13, 1.stāvā.

Tev ir iespēja pārdot savu izgatavoto preci- dāvanu

(Lieldienu tematikā) un nopelnīt!

Sīkāka informācija: t.29454995, 20207545 vai Meža pr.13, 106.kab.

 

SMU „Access Stories” komanda

lieldienas

 

Priecīgas Lieldienas!


Ogres tehnikuma dāvana bērnunamam „Laubere”

25.februārī Ogres tehnikuma audzēkņi Andra Maļinovska, Maija Orlova, Iluta Čakova un Aleksandrs Sodovojs devās uz bērnunamu „Laubere”, lai nogādātu visu Tehnikuma audzēkņu un personāla sagādāto dāvanu karti bērnunama bērniem. Dāvanu karte tika iegādāta par gada nogalē rīkotā Labdarības tirdziņā saziedoto naudu. Tagad bērnunama jaunāko bērnu istabā skanēs dziesmas un prieks, jo būs iegādāts jauns mūzikas centrs, kas tik ļoti bija nepieciešams.

3 TK grupas audzēkne Maija Orlova

Vairāk bildes šeit