OT apģērbu dizaineri iepazīstas ar jaunākajām šūšanas tehnoloģijām

8.aprīlī Ogres tehnikumā (OT) notika karjeras atbalsta pasākums, kura laikā Apģērbu dizaina programmas audzēkņi tikās ar šūšanas tehnoloģiju iekārtu tirdzniecības pārstāvjiem.

SIA "Sonika" šujmašīnu tirdzniecības vadītāja Ilze Mendziņa iepazīstināja topošos apģērbu dizainerus ar Brother šujmašīnām, overlokiem un izšūšanas mašīnām, kuras izmanto mājsaimniecībās. Audzēkņi varēja arī praktiski izmēģināt katru no šujmašīnu veidiem.

"Audzēkņiem stāstīsim, kam jāpievērš uzmanība iegādājoties šujmašīnu. Svarīgi zināt, kādiem mērķiem kalpo katra šujmašīnu kategorija – kuras no tām domātas vienkāršākiem darbiem, kuras ir izturīgas un spēj strādāt ar lielāku slodzi," norāda I.Mendziņa.

Kāpēc topošajiem apģērbu dizaineriem, kuri mācību laikā apguvuši rūpnieciskās šūšanas iekārtas, būtu jāiepazīst mājsaimniecībām domātās šujmašīnas?


"Ne visi Apģērbu dizaina programmas absolventi pēc tehnikuma beigšanas uzsāks lielo biznesu modes pasaulē vai iesaistīsies ražošanā. Kāds savu karjeru sāks arī ar individuālo šūšanu, tāpēc audzēkņiem lietderīgi iepazīt un apgūt arī vienkāršākas šujmašīnas,” skaidro Dizaina un tūrisma nodaļas Apģērbu dizaina izglītības programmas profesionālo priekšmetu skolotāja un audzinātāja Ginta Volka. Un turpina: "Rūpnieciskās iekārtas ir arī ļoti dārgas, starpība salīdzinājumā ar mājsaimniecībās izmantojamām šujmašīnām var būt mērāma vairākos tūkstošos eiro, tāpēc iesācējs var sākt ar vienkāršāko un pēc tam iegādāties sarežģītākas šujmašīnas ar plašākām iespējām – izšūšanu, pogcaurumu veidošanu."


OT Apģērbu dizaina programmas audzēkņiem mācību laikā jāapgūst visi posmi no idejas līdz gatavam tērpam. Audzēkņiem jāprot pašiem noņemt mērus, uzkonstruēt tērpu un pašiem arī sašūt, tāpēc šūšana ieņem nozīmīgu vietu jauno speciālistu sagatavošanā.

Šajā mācību gadā 4.kursa audzēknes izgatavoja tērpus pasūtītājam, kuru lomā šoreiz iejutās tehnikuma pedagogi. "Tā ir pavisam cita atbildība, kad tērps jāšuj nevis sev vai draugiem, bet pasūtītājam. Arī šo pieredzi var iegūt tehnikumā," uzsver G.Volka.

OT audzēkņi vērtē, kurā augstskolā turpināt izglītību

Augstāko mācību iestāžu piedāvātās iespējas profesijas apguvē nodarbina ne tikai vispārizglītojošos vidusskolu absolventu prātus, arī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi aktīvi interesējas par studijām augstskolās.

Lai OT audzēkņi, kuru mācību laiks tehnikumā tuvojas noslēgumam, jau savlaicīgi izvēlētos piemērotāko augstskolu, uz tikšanos tiek aicināti augstāko mācību iestāžu pārstāvji.

Šajā mācību pusgadā OT jau viesojušies Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes un Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvji.

8.aprīlī OT audzēkņiem par studiju iespējām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) stāstīja RTU Mārketinga projektu nodaļas vadītāja Māra Zepa. Viņa arī uzaicināja OT audzēkņus uz Atvērto durvju dienu 11.aprīlī.

Uz tikšanos ar RTU pārstāvi bija ieradušies Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba, Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu, Dizaina un tūrisma izglītības programmu nodaļu audzēkņi. Tāpēc likumsakarīgi, ka audzēkņus interesēja iespējas studēt Arhitektūras un pilsētplānošanas, Būvniecības inženierzinātņu, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas, Elektronikas un telekomunikāciju, Enerģētikas un elektrotehnikas. Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātēs, kur var turpināt izglītību jau izvēlētā vai radniecīgā profesijā.

"Uz tikšanos ar augstskolu pārstāvjiem aicinām 3.kursa audzēkņus, jo 4.kursa audzēkņi atrodas kvalifikācijas praksē un pēc pāris mēnešiem absolvēs tehnikumu. Vairums no topošajiem absolventiem jau izvēlējušies, kur ies studēt pēc tehnikuma beigšanas, bet tuvāka iepazīšanās ar augstākajām mācību iestādēm 3.kursa audzēkņiem ļaus viņiem savlaicīgi izvēlēties piemērotāko augstskolu, kurā viņi gribētu iestāties nākamajā gadā,” norāda OT projektu vadītāja tālākizglītības jomā Anita Stikute.

Savukārt 9.aprīlī ar OT audzēkņiem tikās Ekonomikas un kultūras augstskolas un Alberta koledžas pārstāvji. Par šīm augstākajām mācību iestādēm interesi izrāda topošie datorspeciālisti, dizaineri un grāmatveži.

OT audzēkņi pēc profesionālās vidējās izglītības iegūšanas nereti izvēlas studijas augstskolā. Pēc statistikas datiem 20% jeb piektā daļa no OT 2014.gada absolventiem turpina izglītību.

Prezentācija Rēznas pamatskolā

2015.gada 13.aprīlī prezentēju Ogres tehnikumu Rēznas pamatskolā ( Rēzeknes novads) 9.un 8.klases skolēniem.

Savā prezentācijā stāstīju par tehnikumā piedāvātām profesijām , tālākizglītības iespējām, ka ikviens OT audzēknis var piedalīties tehnikuma realizētos projektos un doties ārpus Latvijas robežas piebilstot, ka audzēknim jābūt sekmīgam, nedrīkst kavēt mācību stundas, kā arī labi jāzina angļu valoda vismaz sarunu līmenī.

Skolēni un skolotāji bija pārsteigti, ka Ogres tehnikumā var iegūt tik daudz profesiju, uzdeva jautājumus par interešu izglītības un sporta pulciņiem.

Skolēnus ieinteresēja Ogres tehnikuma rekonstrukcija un modernizācija un , ka nākošajā mācību gadā audzēkņi uzsāks mācību gaitas jaunās telpās.

A.Rasins 1 kursa mežsaimniecības tehniķis grupas audzēknis.

Tehnikuma audzēkņiem panākumi informātikas olimpiādē “Paskāla ritenis”

2015. gada 26. martā Daugavpils Universitātes Informātikas katedra organizēja olimpiādi „Paskāla ritenis” lietišķajā informātikā skolēniem. Tajā bija aicināti piedalīties vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi. Olimpiāde tika organizēta ar mērķi paplašināt un nostiprināt skolēnu teorētiskās un praktiskās zināšanas lietišķajā informātikā, popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

Tehnikuma audzēkņi tajā tradicionāli piedalījās jau ceturto gadu. Šogad skolu bija uzticēts pārstāvēt tehnikuma mēroga informātikas olimpiādes uzvarētājiem – izglītības programmas “Datorsistēmu tehniķis” audzēkņiem Edgaram Putkam, Kristiānam Pikam (3DT) un Kristapam Cerminiekam (2DT-1).

Olimpiādes uzdevumi sastāvēja no divām daļām - testa un praktiskās daļas. Testa daļā bija jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar mūsdienu tehnoloģijām, kā arī aktuālām lietām datorzinātņu nozarē. Praktiskajā daļā bija jāstrādā ar Microsoft Office pakotni. MS Word, MS PowerPoint, MS Excel un MS Access programmās bija jāpilda uzdevumi. Tie bija interesanti, vienlaikus sarežģīti un darbietilpīgi. Tas apgrūtināja darba izpildi noteiktajā laikā.

Pēc olimpiādes rezultātiem var spriest, ka godalgotas vietas ieguva tie dalībnieki, kas labi pārzina MS Access programmu. No tehnikuma pārstāvjiem olimpiādē vislabāk veicās Edgaram Putkam un Kristiānam Pikam. Viņi 70 dalībnieku konkurencē ieguva Atzinības! Tas ir ļoti augsts sasniegums, ņemot vērā uzdevumu sarežģītību.

Es ieguvu 26.vietu. Man personīgi olimpiāde stiprināja motivāciju labāk apgūt Microsoft Office pakotnes programmas, lai nākošgad startētu jau ar pieredzi un mērķi būt starp uzvarētājiem.

Kopumā olimpiāde ievērojami paplašināja mūsu zināšanas lietišķajā informātikā. Paldies izglītības programmas “Datorsistēmas tehniķis” skolotājiem par gatavošanu olimpiādei!

 

Kristaps Cerminieks, 2DT-1 audzēknis

Aicinām piedalīties labdarības pasākumā

Ogres tehnikums aicina vispārizglītojošo skolu skolēnus, kuriem interesē kokapstrāde, 2015. gada 15. aprīlī piedalīties labdarības pasākumā, kurš tiek organizēts sadarbībā ar biedrību “Meža skola’’ un SIA “Rīgas meži’’. No zāģbaļķiem gatavosim spēļu laukuma trenažierus Rīgas sanatorijas internātpamatskolas skolēniem.

Pasākums notiek Atvērto durvju dienas ietvaros, kas dos iespēju pasākuma dalībniekiem iepazīties ar Ogres tehnikumā apgūstamajām profesijām un mācību vidi. Savukārt interesentiem par kokizstrādājumu izgatavošanu - iespēju piedalīties spēļu laukuma trenažieru izgatavošanā un pārliecināties par savām prasmēm šajā jomā.

Pasākuma norises kārtība:

10.30- 11.00 dalībnieku reģistrācija Upes prospekts16, Ogrē

11.00- 11.50 prezentācija par Ogres tehnikumu.

12.00- 14.00 Labdarības pasākums un Profesionālo prasmju darbnīcas.

Pasaules jauno profesionāļu konkurss var mainīt OT audzēknes nākotni

No 11.līdz 16.augustam Brazīlijā notiks Pasaules jauno profesionāļu konkurss "WorldSkills 2015", kuram pieteikta arī Ogres tehnikuma (OT) Interjera dizaina programmas 4.kursa audzēkne Zane Stūrīte.

Jau informējām, ka šī gada janvārī Zane Stūrīte izturēja nacionālās atlases I kārtu un tagad kopā ar vēl trim pretendentēm aktīvi gatavojas pasaules profesionāļu konkursam skatlogu noformētāja profesijā.

Pēc veiksmīgā starta konkursa nacionālajā atlasē, Zane trīs reizes mēnesī piedalās dažādās nodarbībās un veic praktiskos uzdevumus skatlogu noformēšanā. Viena no nodarbībām notika arī pašu mājās, jo, noformējot skatlogu, konkursantiem jāprot arī darboties ar manekeniem, bet Ogres tehnikumā ir pieejami atbilstoši manekeni – ar galvām un parūkām. Konkursantēm bija noderīgs arī OT skolotājas Lienas Niedres padoms.

Gatavojoties konkursam, Zane izveidojusi noformējumu skatlogiem par tēmu "Pavasara noskaņas vecmāmiņas dārzā" un "Uz skolu".

"Zanes stiprā puse ir tā, ka viņa ātri strādā un ļoti ātri apgūst visu jauno," tā savu audzēkni raksturo Zanes pedagoģe, OT Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Zanei sagatavošanās posmā jāmācās ļoti daudz, jo, kā skaidro V.Kaļeiņikova: "Latvijā tādu īstu profesionāļu šajā jomā nemaz nav. Visi šīs prasmes ir mēģinājuši attīstīt, balstoties uz citās profesijās apgūtām zināšanām. Lai kļūtu par labu skatlogu noformētāju, vajadzīgas gan mākslinieka dizainera prasmes – jāpārzina kompozīcija, krāsa, ritmi, faktūras, gan jāprot strādāt ar dažādiem materiāliem un palīglīdzekļiem, jo daudzi priekšmeti jāizgatavo ar rokām. Jāmācās arī strādāt ar gaismām – arī tas skatloga noformēšanā ir ļoti būtiski.”

Maijā notiks nacionālās atlases II kārta, kurā žūrija izvēlēsies konkursa dalībnieku un rezervistu. Vai Zane dosies uz Brazīliju, tas noskaidrosies tikai neilgi pirms konkursa, taču jau tagad viņas dzīvē noticis pavērsiens. Konkursa iespaidā jauniete izvēlējusies nodarbošanos, ar ko saistīt savu nākotni.

Gatavojoties konkursam, Zanei ir jāiepazīst pavisam cita joma, jo Interjera dizaina programmā, kuru tehnikumā apgūst Zane, skatlogu noformēšana nav iekļauta.

"Tas man ir kaut kas jauns, jo ar skatlogu noformēšanu nekad iepriekš nebiju saskārusies. Gatavojoties konkursam, es sapratu, ka skatlogu noformēšana ir ļoti pievilcīga. Es ceru, ka varēšu turpināt pilnveidot savas zināšanas šajā jomā un arī saistīt ar to savu nākotni. Esmu ļoti pateicīga tehnikumam, ka man piedāvāja iespēju piedalīties pasaules mēroga konkursā, jo man tas ir liels ieguvums un paver plašas iespējas," atzīst Zane.

Ogrenet.lv

Radošās darbnīcas Siguldas 1.pamatskolā

2015.gada 9.aprīlī Ogres tehnikums viesojās Siguldas 1.pamatskolā, lai īstenotu radošās profesionālo prasmju darbnīcas Mores pamatskolas, Allažu pamatskolas un Siguldas 1. pamatskolas 7.-9.klašu skolēniem. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 150 skolēnu, kuri izmēģināja savus spēkus: aplikatīvā apģērba, logo veidošanā, datora salikšanā, pārbaudīja savas prasmes ātrrakstīšanā, darbā ar meža mašīnas stimulatoru, nogaršoja maizes un miltu izstrādājumu speciālistu izcepto kūku, kā arī darbojās vēl citās darbnīcās un ieguva informāciju par visām Tehnikumā apgūstamajām profesijām.

Paldies visiem iesaistītajiem Ogres tehnikuma pārstāvjiem par ieguldīto darbu darbnīcu īstenošanā!

metodiķe tālākizglītības jomā Linda Meņģe

Tehnikuma audzēkņu sasniegumi vispārizglītojošo mācību priekšmetu olimpiādēs

Mācību gads turpinās, bet olimpiādes vispārizglītojošos mācību priekšmetos beigušās. Tādēļ neliels atskats, kā tehnikuma jauniešiem veicies.

Mācību gada laikā audzēkņiem bija plašas iespējas piedalīties gan skolas mēroga, gan Rīgas reģiona novadu skolu apvienības (Siguldas, Ķekavas, Olaines, Salaspils, Ikšķiles novadu skolas), gan valsts mēroga olimpiādēs. Audzēkņi piedāvātās iespējas atsaucīgi izmantoja. Vidēji katrā olimpiādē piedalījās divdesmit astoņi dalībnieki.

Pedagogi ir gandarīti par audzēkņu lielo aktivitāti. Īpaši par sasniegumiem novadu un valsts mērogā. Patīkami, ka iegūtas gan godalgotas vietas, gan augsti kopējie sasniegumi.

Latviešu valodas olimpiāde šogad bija veltīta dejnieces Aspazijas 150. gadu jubilejai. Skolas olimpiādē godalgotas vietas 2.kursu grupā ieguva Sintija Salmina /2GR / - 1.vieta, Sandis Mālnieks /2ET/ - 2.vieta, Iluta Tauriņa /2KL/- 3.vieta. 3.kursu grupā 1.vieta Evitai Birziņai /3KL/, 2.vieta Agnesei Kalējai /3TK/, 3.vieta Karīnai Kasiņecai /3MD/. Novadu olimpiādē augsts sasniegums bija Sintijai –2. vieta. Labi panākumi arī Evitai un Agnesei.

Tehnikumā organizētajā angļu valodas olimpiādē piedalījās 51 dalībnieks. Visi ļoti centās, un zināšanu vidējais vērtējums - “Labi”.  Godalgotas vietas 1.kursu grupā ieguva Māra Martinova /1VP/ - 1.vieta, Ralfs Bēržvads /1VO/ - 2.vieta, Jānis Vaičekauskis /1MD-1/ - 3.vieta. No 2.kursa audzēkņiem 1.vietu ieguva Henrijs Grīnblats /2DT-1/, 2.vietu Ervīns Malnačs /2MO/, 3.vietu Dženeta Tropa /2RD/. Novadu apvienības olimpiādē piedalījās Henrijs un Ervīns, iegūstot 3.vietu! Ar labiem rezultātiem tehnikumu pārstāvēja arī Māra un Ralfs.

Šogad jauniešiem liela interese bija par dalību tehnikuma informātikas olimpiādē “Mazais Paskāla ritenis”, ko organizēja Datorikas un elektronikas izglītības programmu nodaļa sadarbībā ar  vispārizglītojošo mācību priekšmetu nodaļu. Tajā piedalījās 28 audzēkņi.

Uzvarētāji: Edgars Putka /3DT/, Kristaps Cerminieks /2DT/ - 1.vieta, Kristiāns Pika /3DT/ - 3.vieta, tika izvirzīti dalībai Daugavpils universitātes organizētajā valsts mēroga olimpiādē “Paskāla ritenis”. Edgars un Kristiāns ieguva Atzinības, kas ir augsts sasniegums. Labi savas zināšanas apliecināja arī Kristaps. Par audzēkņu atbildīgu gatavošanu valsts mēroga olimpiādei paldies Datorikas un elektronikas izglītības programmu nodaļas skolotājiem!

Matemātikas olimpiādē uzvarētāji tika noteikti katrā kursu grupā. Skolas olimpiādē godalgotas vietas 1.kursu grupā ieguva Amanda Linde /1ID/ - 1.vieta, Aigars Jēkabsons /1ET/ - 2.vieta, Jurģis Toms Žagars /1MT/ - 3.vieta. 2.kursu grupā augstākie sasniegumi bija Sintijai Salminai /2GR/ - 1.vieta, Lainei Kjazjai /2MD-2/ - 2.vieta, Matīsam Onukrānam /2MO/ - 3.vieta. 3.kursu grupā godalgotas vietas ieguva Kristiāns Pika /3DT/ - 1.vieta, Krišs Kupruks /3DT/ - 2.vieta, Vineta Krivāne /3AD/, Daniela Proškina /3ID/ - 3.vieta.

Novadu apvienības matemātikas olimpiādē tehnikumu pārstāvēja Amanda, Sintija un Jurģis Toms. Vislabāk veicās Amandai, jo pavisam nedaudz pietrūka, lai iekļūtu starp labākajiem. Labi rezultāti bija arī pārējiem audzēkņiem.

Atzinīgi vērtējams, ka ļoti liela audzēkņu interese bija par dalību skolas fizikas olimpiādē. Tai pieteicās 42 dalībnieki – puiši, kas apgūst tehniskās specialitātes.  Godalgotas vietas 1.kursu grupā ieguva Jurģis Toms Žagars /1MT/ - 1.vieta, Jānis Silts /1ET/ - 2.vieta, Ralfs Grigorjevs /1DT/ - 3.vieta.  2.kursu grupā augstākie sasniegumi bija Elgaram Šutovam /2MO/ - 1.vieta, Andrim Ratniekam /2MO/ - 2.vieta, Matīsam Onukrānam /2MO/ un Dairim Kirilovam /2MT/ - 3.vieta.

Novada fizikas olimpiādē ar labiem panākumiem piedalījās Jurģis Toms Žagars, Raitis Legzdiņš, Ralfs Grigorjevs, Kristaps Cerminieks /2DT/ un Sandis Mālnieks /2ET/.

Tehnikuma vēstures olimpiādē, kas bija veltīta Latvijas vēsturei, 1.vietu ieguva Sintija Salmina /2GR/, 2.vietu Līga Kuļikova /2GR/, 3.vietu Paula Grīnberga /2ID/. Novadu apvienības olimpiādē ar labiem panākumiem piedalījās Līga un Paula.

Apsveicam olimpiāžu uzvarētājus un pārējos dalībniekus! Vislielākais paldies vispārizglītojošo mācību priekšmetu skolotājiem par līdzdalību skolas olimpiāžu organizēšanā, audzēkņu iedvesmošanu piedalīties mācību priekšmetu olimpiādēs tehnikuma, novadu un valsts mērogā!

Tiksmies vēl lielākā skaitā nākošā gada mācību priekšmetu olimpiādēs!

 

Metodiķe vispārizglītojošo mācību priekšmetu jomā Daiga Zvirbule

Ogres tehnikuma audzēkne Līga Kuļikova starp infografiku konkursa Izglītojies E-prasmīgi uzvarētājiem

Infografika nozīmē jaunas iespējas informācijas pasniegšanai un iegūšanai, iespējams, veicot tās pašas funkcijas, ko labi pazīstamā PowerPointa prezentācija vai internet vietne.  Strauji attīstoties gan informācijas apjomam, kvalitātei, gan mūsu prasībām pret datiem, kurus vēlamies iegūt, likumsakarīgi rodas jauni veidi, kā maksimāli ērti un vizuāli iedarbīgi pasniegt datus. Turklāt – tiešsaistē, tātad pieejami jebkur, jebkad un katram, kam pieejams internets.

2009.gadā pasaulē sācies infografikas bums, ko veiksmīgi izmantojis tieši latviešu komandas veidots digitālo vizuālo risinājumu uzņēmums infogr.am, kas piedāvā ļoti ērtu tiešsaistes platformu infografiku veidošanai un glabāšanai. Ierakstot pārlūka logā infogr.am, varat pārliecināties par to, cik vienkārši un tai pat laikā efektīgi iespējams izveidot savu stāstu par jebkādu tēmu.

Apzinoties infografikas perspektīvas un vēloties iepazīstināt skolēnus un studentus ar šo jauno datu formātu, Izglītības un zinātnes ministrija martā rīkoja infografiku konkursu Izglītojies E-prasmīgi. Tā tēma bija “Manas iespējas izglītoties Latvijā”.

Patīkami, ka konkursa uzvarētāju vidū kā vienīgā pārstāve no profesionālās izglītības iestādēm bija Ogres tehnikuma 2GR audzēkne Līga Kuļikova, kas ieguva 3.vietu, stāstot par iespējām iegūt izglītību Latvijā (https://infogr.am/manas_iespejas_iegut_izglitibuprofesiju_latvija2).

Prieks, ka Līga ar savu darbu apliecinājusi, ka informātikas apgūšana skolā nebeidzas ar elementāru prasmju treniņu un ka tās liekamas lietā atbilstoši jaunākajām iespējām un vajadzībām.

Pievienotajos attēlos – Līgas Kuļikovas konkursa darba fragmenti. Pilna infografika skatāma https://infogr.am/manas_iespejas_iegut_izglitibuprofesiju_latvija2)

 

Informātikas skolotāja Maruta Dreimane

Ogres tehnikuma audzēkņu prezentācija Birzgales pamatskolā.

2015. gada 26. martā Ogres tehnikuma jaunieši Kristīne Ķirste 3 KL un Emīls Varslavāns 1 EP devās prezentēt Ogres tehnikumu Birzgales pamatskolas 9. klases skolēniem. Kristīne un Emīls stāsta, ka skolēniem snieguši pozitīvu, emocijām pilnu prezentāciju par tehnikumā piedāvātajām profesijām, interešu izglītības pulciņiem, realizētajiem projektiem ārpus Latvijas robežas un skolēnu izveidoto mācību uzņēmumu.

No skolēnu puses radās jautājumi par pulciņiem, profesijas apmācības ilgumu un par dienesta viesnīcām. Skolēniem interesēja, kāds ir pieprasījums darba tirgū par viņu interesējošo profesiju. Daudzi skolēni un pat skolotāji bija pārsteigti par Ogres tehnikuma rekonstrukciju, ka nākošajā mācību gadā audzēkņi mācības uzsāks jaunās modernizētās tehnikuma telpās.

Birzgales pamatskolas skolotājas ierosināja plašāk publicēt informāciju par Ogres tehnikuma rekonstrukciju un modernizāciju.

Skolēnu vidū vislielāko interesi izraisīja dizaina, kokapstrādes un mežsaimniecības profesijas.

Vairāki Birzgales pamatskolas 9. klases skolēni izrādīja interesi mācīties Ogres tehnikumā.