Ogres tehnikumā pirmajā kursā mācīsies 302 audzēkņi

1.septembrī Zinību dienas pasākumi norisinājās arī Profesionālās izglītības kompetences centrā "Ogres tehnikums", kurā profesionālo vidējo izglītību apgūs vairāk nekā tūkstoš jauniešu.

Zinību dienas ieskaņā pirmo kursu audzēkņi tikās ar Ogres tehnikuma vadību, izglītības programmu nodaļu vadītājiem un pedagogu kolektīvu.

Šajā mācību gadā Ogres tehnikumā uzņemti 302 audzēkņi, no tiem pēc vispārējās pamatizglītības ieguves – 241, pēc vispārējās vidējās izglītības ieguves, Eiropas Sociālā fonda finansētās programmās – 51.

Pēc jauno audzēkņu iepazīšanās ar grupu audzinātājiem, visi devās uz Ogres Kultūras centru, kur notika Zinību dienas svinīgais pasākums, ko kuplināja mūziķa, komponista Laura Valtera un pavadošās grupas koncerts. 


Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante sveica ar jaunā mācību gada uzsākšanu audzēkņus, vecākus, pedagogus un sadarbības partnerus no Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībām. 


"Šodien ir Zinību diena. Atcerieties, ka zināšanas ir tā lielākā vērtība, kuru mums neviens nevar atņemt. Es novēlu prieku pedagogiem mācīt, audzēkņiem – mācīties, un kopsadarbībā sasniegt izvirzītos mērķus," sacīja I.Brante.


I.Brante nolasīja Izglītības un zinātnes ministrijas ministres Mārītes Seiles apsveikumu. Ogres tehnikuma kolektīvu Zinību dienā sveica arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Guntars Kurmis.

 

Jauniešu garantija

 

 

 

 

 

 

Dizaina nodaļa atskatās uz paveikto un domā par nākotni

Esot vidū starp diviem mācību gadiem, ir īstais brīdis atskatīties uz spilgtākajiem aizgājušā mācību gada notikumiem un paraudzīties nākotnē.

Pagājušajā gadā Dizaina nodaļas audzēkņi nosauca trīs svarīgākos ieguvumus, apstākļus, kas raksturo dizaina programmu apguvi mūsu skolā. Trīs lietas, kāpēc ir vērts mācīties kādu no dizaina programmām tieši pie mums. Ieskatīsimies arī mēs audzēkņu domu apkopojumā.

 

 • Tu apgūsi radošu profesiju. Šajā profesijā Tu vienmēr varēsi pilnveidoties.Tu attīstīsi radošumu, iztēli, loģisko domāšanu neatlaidību, precizitāti un pacietību. Šeit ir liela iespēja izpausties un attīstīt savas idejas. Tu padarīsi savu dzīvi interesantāku, mācīsies kopā ar lieliskiem cilvēkiem, iegūsi daudz jaunu zināšanu un varēsi tās pielietot praksē. Ļoti labi apgūsi dažādas programmas, lai rasētu, attēlotu objektus, veidotu animācijas, plakātus, video, iemācīsies filmēt un fotografēt un iegūto materiāli profesionāli apstrādāt datorprogrammās. Tu iemācīsies sadarboties, piemēram, fotostudijā. Mācību programmas ir daudzpusīgas, uzdevumi daudzveidīgi un mūsdienīgi, stundas interesantas, uzdotie darbi, sarežģīti, bet interesanti, radoši. Tu iegūsi jaunas prasmes un pildīsi uzdevumus, kas veicina domāšanu. Tu nenogursi, jo lekcijas pavadīsi ļoti interesanti. Tu iemācīsies realizēt savas idejas un domāt kā dizaineris un iemācīsies saplānot savu laiku. Tu iemācīsies saprast skaistumu. Tā būs lieliska iespēja iemācīties strādāt gan ar rokām, gan datoru. Tu apgūsi prasmi domāt oriģināli.

 • Skola nodrošina ar visiem profesijas apgūšanai nepieciešamajiem materiāliem un tehniku. Ir iespēja strādāt ar modernu darba aprīkojumu.

 • Skolotāji ir gudri, zinoši, korekti, atsaucīgi, izpalīdzīgi, jauki. Skolotāji zina savu darbu, viņi ļoti daudz iemāca. Dizaina nodaļas skolotāji ir jauni, viņi labi izprot skolēnus. Ir vērts šeit nākt mācīties skolotāju dēļ. Skolotāji ir radoši, viņi palīdz radošumu atrast arī audzēkņos. Skolotāji ir ļoti forši un interesanti. Skolotāji spēj iedvesmot.

 • Iespēja mācīties kompetences centrā. Profesionālos priekšmetus Tu apgūsi radošā un nepiespiestā atmosfērā. Skolā ir laba atmosfēra, labi mācību apstākļi, labs kolektīvs- skolotāji, audzēkņi, darbinieki. Šeit vienmēr būs ko darīt. Ir prieks no rītiem celties un nākt darboties.

/citāti no audzēkņu anketām/

Pagājušais mācību gads Dizaina nodaļas audzēkņiem un pasniedzējiem ir bijis piepildīts un bagāts. Blakus ikdienas mācību darbam esam čakli un veiksmīgi piedalījušies dažādos profesionālajos konkursos:

 • Apģērbu dizaina audzēkne Simona Zelča pēc ilga gatavošanās perioda un uzvaras Latvijas valsts līmeņa konkursā ieguva tiesības piedalīties un piedalījās Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2014”. Simona Zelča “EuroSkills 2014” konkursā ieguva zelta medaļu. Simonai konkursam sagatavoties palīdzēja skolotājas Liena Niedre un Ilze Dzirkale.

 • 3. kursa Multimediju dizaina audzēknis Artūrs Hmeļovs un 4. kursa Interjera dizaina audzēkne Zane Stūrīte piedalījās atlases konkursā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursam "WorldSkillsSãoPaulo 2015" grafiskā dizainera un skatlogu noformētāja profesijās. Zane Stūrīte iekļuva Latvijas komandā, kas gatavojās pasaules konkursam. Zane piedalījās arī konkursa finālā.

 • Latvijas izglītības iestāžu profesionālās vidējās izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursā „Radošais gleznojums” veiksmīgi piedalījās trīs konkursa 1. kārtas uzvarētāji, 2. kursa Interjera dizaina audzēkne Evija Grakoļska. 3. kursa Apģērbu dizaina audzēkne Sabīne Kaņķele un 4. kursa Multimediju dizaina audzēknis Pāvils Dzirkalis. Sabīne ieguva 2. vietu par mājasdarbu, Pāvils 3. vietu par konkursa darbu. Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotāji Rasa Šulca, Aldis Reicis, Vineta Oboznaja, Lauris Kalniņš.

 • Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkursā „Jaunais profesionālis 2015”. Tekstila nozares profesiju konkursā „Tekstilizstrādājumu izgatavošana” ar panākumiem piedalījās Apģērbu dizaina programmas audzēknes Sabīne Kaņķele un Terēze Seile. Terēze Seile konkursā ieguva godalgoto 1.vietu. Audzēknes konkursam sagatavoja skolotāja Liena Niedre.

 • Ogres tehnikuma komanda piedalījās Rīgas reģiona Latvijas kultūras kanona konkursā „Kultūras tradīcijas ģimenē”. Konkursam gatavoties palīdzēja skolotāja Ieva Ozola.Esam piedalījušies dažādos profesionālajos pasākumos un izstādēs:

 • Reklāmas dizaina audzēknis Artūrs Jeršovs skolotāja Pētera Justoviča vadībā izstrādāja un veiksmīgi realizēja grafisko dizainu AMI 25.gadu jubilejas sporta spēlēm.

 • Starptautiskajā izstādē Design Isle 2014 dizaina un mākslas skolu laukumā “Dizaina sala” tika izveidots Ogres tehnikuma Dizaina nodaļas stends, kurā varēja skatīt 2014.gada labākos Dizaina nodaļas audzēkņu kvalifikācijas darbus.

 • RISEBA telpās bija skatāma izglītības programmas „Interjera dizains” kvalifikācijas darbu izstāde.

 • Ogres kultūras centra izstāžu zālē notika Dizaina nodaļas audzēkņu un skolotāju darbu izstāde „Gaismas zīmes”. Izstādē bija skatāmi 3.kursa Interjera dizaina audzēkņu kursa darbi “Materiāla otrā dzīve gaismas objektā” un skolotāju Zanes Ūpes un Velgas Kaļeiņikovas veidotais starojošais saules koks. Izstādes iekārtošanā piedalījās Interjera dizaina izglītības programmas absolventi Dace Hmeļņicka un Kristaps Volosātovs.

 • „Ogres prestižs” konferenču zālē bija skatāma skolotāju Rasas šulcas un Laura Kalniņa gleznu izstāde.

 • Dizaina nodaļas audzēkņi piedalījās amatnieku svētkos “Baltā laipa”. Interjera dizaina un Apģērbu dizaina audzēkņi radošajās darbnīcās mācīja veidot atstarojošas latviešu tradicionālās gaismas zīmes. Ogres kultūras centra mazajā zālē tika demonstrētas Apģērbu dizaina audzēkņu tērpu kolekcijas ar latviešu tradicionāliem elementiem.

 • Pasākuma„Dizaina diena Madonā – 2015” modes šovā- konkursā veiksmīgi tika demonstrētas un novērtētas Ogres tehnikuma Apģērbu dizaina kvalifikācijas darbu kolekcijas.

 • Interjera dizaina 1.kursa audzēkņi skolotājas Baibas Astras vadībā, sadarbībā ar Ogres pilsētas galveno mākslinieku Gunāru Platpīru piedalījās Lieldienu noformējuma veidošanā Ogres pilsētā.

 • Latvijas Radio 5 – Pieci.lv debatēs „Meklējam prezidentu”. Piedalījās un ieguva 2.vietu Ričards Gariņš 2 MD un Reinis Jakobsons 1DT. Audzēkņus trenēja skolotāja Ieva Ozola.

 • Tallinas Industriālās izglītības kompetences centrā, Baltijas jūras valstu Modes dienās piedalījās Apģērbu dizaina audzēkņi ar kolekciju “Zibens”. Dizaina autore Solvita Gaidele. Skolotāja Liena Niedre.Esam izstrādājuši un akreditējuši jaunu izglītības programmu “Vizuālās saziņas līdzekļu māksla” ar profesionālo kvalifikāciju video operators;

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru Dizaina nodaļas skolotāji ir izstrādājuši digitālos mācību līdzekļus:

 • DIZAINA VĒSTURE profesionālās vidējās mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem un skolotājiem;

 • ANIMĀCIJAS PAMATI profesionālās vidējās mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem un skolotājiem.

 

Audzēkņi ir iepazinuši izvēlēto profesiju un tikušies ar nozares pārstāvjiem:

 • Izglītības programmu „Interjera dizains”un „Reklāmas dizains” audzēkņi iepazinās ar 2014.gada nozīmīgākajiem sasniegumiem dizainā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un citu Latvijas dizaina skolu audzēkņu veikumu izstādē „DesignIsle 2014” „Ķīpsalas”Starptautisko izstāžu hallē.

 • Tikšanās ar konkursa “EiroSkills 2014” zelta medaļas ieguvēju, OT Apģērbu dizaina absolventi Simonu Zelču.

 • 3. un 4. kursu Interjera dizaina audzēkņi piedalījās radošās darbnīcās „Kas ir dizains” un „Mēbeļu dizains” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

 • 2. kursa Reklāmas dizaina audzēkņi piedalījās radošās darbnīcās „Kas ir dizains” un „Grafiskais dizains” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

 • 3. un 4. kursu interjera dizaina audzēkņi apmeklēja renovēto Ogres kultūras centru un tikās ar vestibila interjera projektētāju Karīnu Kēbergu.

 • 3. kursa Interjera dizains audzēkņi iepazinās ar skandināvu interjera dizaina tendencēm Viļņā, tirdzniecības centrā IKEA.

 • 16. martā ar topošajiem apģērbu dizaineriem tikās modes mākslinieki Aleksandrs Pavlovs un Šeila.

 • 4. kursa Reklāmas dizaina audzēkņi un pasniedzēji tikās ar SIA RUDDA dizaineri Daci Runču.

 • 4. kursa Interjera dizaina audzēkņi un pasniedzēji tikās ar arhitekti un interjeristi, Ekonomikas un kultūras augstskolas vieslektori Noru Saulespurēnu.

 • 4. un 3. kursu Multimediju dizaina audzēkņi un pasniedzēji tikās ar Latvijas Kultūras akadēmijas Vides dizaina specializācijas vadītāju Mārtiņu Lindi.

 • Apģērbu dizaina programmas audzēkņi tikās ar šūšanas tehnoloģiju iekārtu tirdzniecības pārstāvjiem. SIA "Sonika" šujmašīnu tirdzniecības vadītāja Ilze Mendziņa iepazīstināja topošos apģērbu dizainerus ar Brother šujmašīnām, overlokiem un izšūšanas mašīnām.

 • Mācību ekskursijā uz Rīgas radio un televīzijas torni Zaķusalā, WMT Baltic centru, kinopilsētu „Cinevilla” Multimediju dizaina un Reklāmas dizaina audzēkņi iepazina iespējamo prakšu un darba vietas.

2015./2016. mācību gads būs īpašs, jo dosimies uz mūsu jaunajām mājām renovētajā tehnikuma ēkā. Šajā procesā iegūsim ne tikai jaunas telpas, bet nopietni papildināsim arī savu tehnisko aprīkojumu ar modernu foto un video tehniku, griešanas un frēzēšanas iekārtām, piemēram, CNC frēzi, 3D printeri, skeneri, veidošanas un formēšanas iekārtām, vakumpresi, C press, tiks izveidota jauna, moderna darbnīca Apģērbu modelētājiem.

Mēs visi, skolotāji, esošie un topošie audzēkņi būsim pārmaiņu dalībnieki un jaunā tēla un vides izveidotāji. Lai mums visiem izdodas!

Jauku vasaru vēlot,

Velga Kaļeiņikova

Dizaina un Tūrisma nodaļas vadītāja

Jauniešu garantijas ietvaros būvnieki 240 jauniešiem piedāvās mācības darba vidē

Ogres Tehnikums sadarbībā ar Skonto Plan uzņem audzēkņus ar vispārējo vidējo izglītību (mācību ilgums 1,5 gadi), iegūstot kvalifikāciju “Stikloto būvkonstrukciju montētājs” Mācību sākums: no 2015. gada 1. septembra Mācību organizācijas forma: darba vidē balstītas mācības, teorētiskās zināšanas apgūstot Ogres tehnikumā, praktiskās iemaņas mācību un kvalifikācijas praksē - Skonto Plan rūpnīcā un būvobjektos Latvijā Mācību finansējums: Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotā Jaunieš... Lasīt tālāk

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un holdinga kompānija GRF, iepriekš zināma kā Skonto grupa, sadarbībā ar desmit profesionālās izglītības iestādēm aicina jauniešus vecumā no 17 līdz 29 gadiem pieteikties mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās būvniecībā, kas pielāgotas mūsdienu darba tirgus prasībām un nozares vajadzībām.

Jaunieši gada vai pusotra laikā var bez maksas iegūt kādu no nozares profesijām, saņemot stipendiju un mācoties reālajā darba vidē uzņēmumos.

Plānojot turpmāko pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka, 2015./2016. mācību gadā Gunta Rāvja Fonda (GRF) uzņēmumi piedāvā 240 jauniešiem uzsākt mācības Jauniešu garantijas izglītības programmās tādās profesijās kā betonētājs un betonēšanas tehniķis, elektrotehniķis, apdares darbu tehniķis, kā arī dzelzsbetona, metāla, koka vai stikloto būvkonstrukciju montētājs.

Šajās profesijās audzēkņiem būs pieejamas darba vidē balstītas mācības sadarbībā ar GRF uzņēmumiem Latvijas Energoceltnieks, Skonto Prefab Salaspilī, Cross Timber Systems Jelgavā, Skonto Plan Tukumā, kā arī Forta Medical ražotnēm Ventspilī un Tukumā.

Uzņēmumos pieprasītās profesijas jau no septembra jaunieši var apgūt profesionālās izglītības iestādēs dažādos Latvijas reģionos - Rīgas Celtniecības koledžā, Ogres tehnikumā, Jelgavas tehnikumā, Ventspils tehnikumā, Rēzeknes tehnikumā, Daugavpils Būvniecības tehnikumā un Barkavas arodvidusskolā atkarībā no izvēlētās profesijas. 2016. gada ziemā audzēkņus uzņems arī Saldus profesionālā vidusskola, kā arī Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums un Cēsu profesionālā vidusskola, kur varēs apgūt arī elektromontāžas tehniķa profesiju.

Iesaistoties darba vidē balstītu mācību apguvē audzēkņi pēc teorētisko zinību apguves skolā mācības turpinās uzņēmumā vai mācību procesam speciāli izveidotā vidē ar biznesā izmantotām tehnoloģijām un iesaistoties ierastajā darba ikdienā. Darba vidē balstīto mācību laikā tiks nodrošināta iespēja praksi iziet uzņēmumā ne tikai mācību noslēgumā, bet visa mācību procesa laikā.

“Darba vidē balstītas mācības ir viena šī brīža Eiropas Savienības izglītības un nodarbinātības politikas prioritātēm. Šāds mācību modelis palīdz risināt ļoti aktuālo jauniešu bezdarba problēmu visā Eiropā,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās. “Šī iniciatīva nāca no paša darba devēja puses un ir apsveicama korporatīvās sociālās atbildības prakse, kas palīdz mazināt jauniešu bezdarbu Latvijā. Aicinām arī citus darba devējus iesaistīties jaunās paaudzes izglītošanā Jauniešu garantijas ietvaros, tādejādi risinot kvalificēta darbaspēka problēmas savā nozarē.”

Viens no uzņēmumiem, kas no šī gada septembra 80 Jauniešu garantijas izglītības programmu audzēkņiem piedāvās darba vidē balstītas mācības un nākotnē arī darba iespējas, ir Skonto Prefab. “Iegūtajām zināšanām un prasmēm vienmēr būs pielietojums – darbs būs, strādājot uzņēmuma ražotnē un būvobjektos gan Latvijā, gan ārvalstīs,” uzsver Skonto Prefab direktors Raimonds Freimanis.

Savukārt uzņēmuma Skonto Plan izpilddirektors Edgars Niklass norāda, ka šajās mācību programmās iegūtās zināšanas un prasmes vienmēr būs noderīgas, līdz ar to jaunieši uzņemas mazāku risku profesijas izvēlē.

Papildus audzēkņi varēs saņemt dažādas programmas Jauniešu garantija un ES fondu finansētas priekšrocības - stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, iespēju bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā, prakses laikā apmaksātus ceļa izdevumus un naktsmītni, citas iespējas.

Programmā mācības var uzsākt jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nav nodarbināti un nemācās, tai skaitā neapgūst pilna laika studiju programmas. Dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē var iesniegt līdz vasaras beigām.

Ar visām 114 Jauniešu garantijas izglītības programmām un uzņemšanas noteikumiem var iepazīties Valsts izglītības attīstības aģentūras nacionālajā izglītības iespēju datubāzē: www.niid.lv.

Meža nozares izglītība - LNT "Attīstības kods"

Ogres tehnikums uzsāk jaunas profesijas – kokvedēja automobiļa vadītājs apmācību

OT piedalās mežsaimniecības sacensībās Igaunijā

Dziesmu svētku apmeklētāji iepazīst Ogres tehnikumu

Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi Dziesmu svētku laikā Rīgā, Vērmanes dārzā, prezentēja savu mācību iestādi ne tikai ar dziesmām un dejām, bet piedalījās arī radošajās darbnīcās un modes skatē.

Dziesmu svētku nedēļā Vērmanes dārzā darbojās "Burtiski burvīgs burziņš", kura ietvaros norisinājās pasākumi, koncerti, amatnieku tirdziņš un citas aktivitātes.

No 10. līdz 12.jūlijam Vērmanes dārza apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt profesionālo izglītības iestāžu radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents varēja ar savām rokām izveidot kādu lietu, priekšmetu vai iegūt jaunas zināšanas.

Radošajās darbnīcās ar savu profesiju apmeklētājus iepazīstināja arī OT Mežsaimniecības, Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu un Pārtikas ražošanas, ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu izglītības programmu audzēkņi.

Topošie mežsaimnieki aicināja radošo darbnīcu apmeklētājus atpazīt augus un dzīvniekus, galdnieki ierādīja prasmes no koka izgatavot dažādas figūras, elektroniķi mācīja, kā vadīt robotus un citas interesantas lietas.

Ēdināšanas pakalpojumu speciālistu vadībā ikviens interesents varēja iemācīties glazēt cepumus, veidot figūriņas no cukura mastikas un gatavot dzirkstošus un atvēsinošus vasaras kokteiļus.

"Kokteiļi tiek gatavoti no gāzētā vai negāzētā minerālūdens, piejaucot klāt sīrupu," vasaras kokteiļa pagatavošanas recepti atklāj Pārtikas ražošanas, ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu nodaļas vadītāja Lilita Meldere. Kad kokteiļi bija gatavi, to autoru starpā notika sacensības, kurš ātrāk izdzers paša gatavoto kokteili. Uzvarētājs saņēma balvu – maisiņu ar cepumiem, uz kuriem attēlots Ogres tehnikuma logo.

Savukārt par Dizaina un tūrisma nodaļas Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu veikumu varēja pārliecināties turpat Vērmanes dārzā notiekošajā tērpu un frizūru šovā, kas notika radošā pasākuma "Radi, rādi, raidi!" ietvaros uz atsevišķas skatuves.

Defilē pulciņa dalībnieces un viņu skolotāja Anna Krastiņa demonstrēja Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu veidotās tērpu kolekcijas: "Show me stripes"( "Rādi man svītras"), "Frīda", "Čaplins", "Tējas laiks", "Vilki", "Rītausma" un "Latvju zīmes". OT audzēkņu veidotās kolekcijas un Defilē pulciņa sniegumu skatītāji uzņēma ar atzinīgiem aplausiem.

OT audzēkņi dzied un spēlē Dziesmu svētku burziņā Vērmanes dārzā

Sestdien, 11.jūlijā, Rīgā, Vērmanes dārzā norisinājās profesionālās izglītības iestāžu jauniešu radošais pasākums „Radi, rādi, raidi!”.

Pasākums notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros, un tajā skatītāji varēja vērot profesionālo izglītības iestāžu interešu izglītības pulciņos izkoptos talantus. Noslēguma koncertā piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku.

Jāpiebilst, ka koncertā tika iekļauti labākie priekšnesumi, kurus par tādiem atzina žūrija vēsturiskajos novados notikušajos pasākumos.

 

Noslēguma koncertā piedalījās arī Ogres tehnikuma vokālais ansamblis (vadītāja Liene Grīnhofa), koris (diriģents Reinis Grīnhofs) un vokāli instrumentālais ansamblis (vadītājs Reinis Grīnhofs). Dalībnieki dziedāja arī šim notikumam speciāli veltītu dziesmu, ko var dēvēt arī par pasākuma himnu. Tā ir OT pedagoģes Lienes Grīnhofas sacerēta dziesmu ar OT audzēkņu vārdiem „Radi, rādi, raidi!”, kas cildina amatu pratējus.

 

Reinis Grīnhofs vadīja visu Latvijas profesionālo izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu saspēli, kura norisinājās pēc oficiālā pasākuma „Radi, rādi, raidi!” Ogres tehnikumu šajā vokāli instrumentālo ansambļu parādē pārstāvēja divi kolektīvi: Ogres tehnikuma vokāli instrumentālais ansamblis un soliste, Interjera dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Laila Kaspare, un instrumentālais ansamblis „Kolrābji un kāļi”.

 

OT tautisko deju kolektīvs „Solis” šajā koncertā savu mācību iestādi nepārstāvēja, jo piedalījās deju lielkoncertā „Līdz varavīksnei tikt”. Tiesības piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos kolektīvs izcīnīja pēc starpnovadu skatē iegūtās I pakāpes.

 

„Tas nav viegli, jo profesionālās izglītības iestādes specifika ir tā, ka dejotāji nemitīgi mainās un sastāvs tiek atjaunots. No tiem audzēkņiem, kas piedalījās iepriekšējos Dziesmu un deju svētkos, kolektīvā dejo tikai četri, pārējie ir jaunpienācēji, bet ar godprātīgu darbu var paveikt daudz,” atklāj OT direktores vietniece audzināšanas un kultūrizglītības jomā Armanda Auziņa.

Ogres tehnikums jau uzsācis pārcelšanos uz jauno korpusu

8.jūlijā kārtējā Ogres tehnikuma (OT) padomes sēde notika konferenču zālē "Aizupēs", kur turpat blakus telpās un gaiteņos vēl rosās SIA "Skonto būve" celtnieki.

Padomes sēde, ko atklāja OT padomes priekšsēdētājs, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas biedrs SIA "Hanza elektronika" viceprezidents Alvis Vagulis, sākās ar padomes locekļu iepazīšanos ar situāciju rekonstruējamajā tehnikuma korpusā.

"Būvdarbi vēl turpinās, tostarp ārējās fasādes apdares darbi. Iespējams, ka septembrī vēl paralēli izmantosim pašreizējās tehnikuma ēkas. Un tikai tad, kad būvobjekts būs nodots ekspluatācijā, pilnībā pārcelsimies uz "Aizupēm"," norāda OT direktore Ilze Brante. SIA "Skonto Būve" projektu vadītājs Andis Pureklis lēš, ka būvobjekts varētu būs gatavs līdz septembrim, kā tas iepriekš tika plānots. Ēkas nodošanas termiņu varētu ietekmēt tas, vai bez problēmām ritēs atzinumu saņemšana no atbildīgajām institūcijām.

"Spriežot pēc padarītā, esam tuvu finišam. Vizuāli novērtējot, viss ir paveikts kvalitatīvi. Ir patiess lepnums, ka kaut kas tāds ir izdarīts. Šis ir viens no nozīmīgākajiem un paliekošākajiem objektiem Ogres un apkārtējos novados," tā par rekonstruēto tehnikuma ēku saka OT padomes priekšsēdētājs A.Vagulis. Arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, kura vadītās pašvaldības teritorijā atrodas rekonstruētā tehnikuma ēka, padarīto vērtē atzinīgi: "Tas ir apjomīgs un fantastisks darbs, ko paveikusi Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante ar savu komandu. Ogres tehnikums iegūs ēku ar plašām telpām, moderni aprīkotiem kabinetiem un laboratorijām."

Padomes sēdē OT Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska iepazīstināja klātesošos ar kabinetu izvietojumu un pārcelšanās plānu no pašreizējām OT ēkām Meža prospektā 13 un Upes prospektā 16. Pedagogi par kabinetu izvietojumu tika informēti 30.jūnija pedagoģiskās padomes sēdē pirms aiziešanas atvaļinājumā.

Pirmajā stāvā atradīsies vispārizglītojošo mācību priekšmetu kabineti, interešu izglītības kabineti, ēdināšanas bloks, bibliotēka, sanāksmju zāle un garderobe viesiem. Audzēkņu garderobe atradīsies pagrabstāvā, kur katram audzēknim ierādīts savs skapītis.

Otrajā stāvā izvietotas laboratorijas, administrācijas kabineti, skolotāju istaba un muzejs. Trešajā stāvā profesionālos priekšmetus apgūs topošie dizaineri un video operatori. Te būs laboratorijas, šūšanas darbnīcas, telpas zīmēšanai un gleznošanai. Trešā stāva gaitenī ar jumtā iebūvētajiem logiem būs iespējams rīkot izstādes. Piektajā stāvā atradīsies fotostudija. Mežsaimniecības un kokapstrādes programmu audzēkņi profesionālos priekšmetus apgūs jaunuzbūvētajā angārā.

Pakāpeniski esošās un no jauna iegādātās iekārtas jau tiek pārvestas uz jauno korpusu. Tuvākajā laikā plānota galdniecības un namdaru darbnīcu, laboratoriju, kabinetu un virtuves mēbeļu un aprīkojuma pārcelšana, kā arī daļas skolotāju galdu pārvietošana.

Šomēnes tika iekārtots arī tehnikuma direktores un lietvedības kabinets, bet augusta nogalē - visas mācību klases un administrācijas kabineti.

I.Brante pieļauj, ka atklāšanas pasākums varētu notikt oktobra sākumā. Atgādinām, ka pagājušā gada 3.oktobrī, klātesot Izglītības un zinātnes ministrijas, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību pārstāvjiem, būvniekiem, arhitektiem un tehnikuma kolektīvam profesionālās izglītības kompetences centra "Ogres tehnikums" rekonstruējamajā mācību korpusa grīdā tika ievietota laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Ogres tehnikums īsteno ERAF projektu, kas paredz infrastruktūras attīstību un mācību aprīkojuma modernizāciju. Par vairāk nekā 12,5 miljoniem eiro, tostarp 10,8 miljoniem eiro ERAF līdzfinansējuma, tiks izveidots vienots mācību komplekss un modernizēts prioritāro izglītības programmu mācību aprīkojums.