Sākas pieteikšanās starptautiskai mediju vasaras skolai

Visi radošie un zinātkārie jaunieši līdz 8. jūlijam aicināti pieteikties ceturtajai biedrības “Avantis” rīkotajai bezmaksas starptautiskajai mediju vasaras skolai “Young Media Sharks”. Tā notiks no 16. līdz 21. augustam Kuldīgas novada Pelčos, pulcējot dalībniekus no 5 valstīm, kuri ietekmīgu profesionāļu vadībā gūs praktiskas zināšanas un iemaņas digitālajos medijos.

Projekta “Young Media Sharks” mērķis ir veicināt jauniešu konkurētspēju darba tirgū - tā būs unikāla iespēja apmācīties pilnīgi bez maksas neatkarīgi no dzīvesvietas, sociālā statusa vai citiem faktoriem. Dažādu jomu ārvalstu un vietējie guru dalīsies pieredzē, kā arī palīdzēs no praktiska skatu punkta iepazīt mediju pasauli - žurnālistiku, video un foto mākslu, Wordpress sistēmu, debašu mākslu, u.c. saistītās prasmes. Lai iegūtu arī pavisam praktiskas iemaņas, šogad jaunieši, apvienojoties grupās, lektoru vadībā radīs digitālo multimediju projektu.

Kā vasaras skolas pasniedzēji aicināti tādi savas jomas līderi kā mediju speciālists Artūrs Mednis, kinooperators Reinis Traidās, vācu fotogrāfe Constanze Flamme, baltkrievu režisors Andrejs Palupanovs un citi. Vakaros dalībnieki ciemos sagaidīs īpašos viesus - personības, kas iedvesmos, stāstot par savu pieredzi.

Ikvienam, kurš vēlas atklāt savu mediju talantu, uzskata sevi par jaunieti (tātad apmēram 15 - 20 gadu jauns), un gatavs dalībai vasaras skolā, kas notiks angļu valodā, ir pavisam reāla iespēja pieteikties atlasei. Pieteikšanās līdz 8. jūlijam notiek mājaslapā youngmediasharks.eu - jāaizpilda anketa un jāpievieno radošais uzdevums sev tīkamākajā no piedāvātajiem formātiem. “Avantis” žūrija, izvērtējot visus pieteikumus, 50 jauniešus no Latvijas, Vācija, Igaunijas, Baltkrievijas un Lietuvas aicinās uz neaizmirstamu mediju piedzīvojumu. Tas nozīmēs ne tikai dalību vasaras skolā, bet arī iespēju kļūt par daļu “šarku” kustības, gūt kontaktus un prakses iespējas turpmākos “Avantis” un sadarbības partneru projektos.

Visus interesējošos jautājumus par vasaras skolu klātienē ir iespēja uzzināt jau sestdien, 28.maijā, “ZZ Festivālā” Majoros – “Young Media Sharks” teltī. Tajā tiks īstenotas arī dažādas aktivitātes jauniešiem, tostarp sava mediju talanta atklāšana.

Dalībnieki tiks paziņoti 18. jūlijā. Vasaras skola tiek organizēta ar Vācijas Federālās republikas, Latvijas Valsts mežu un Kuldīgas pilsētas atbalstu. Plašāka informācija par norisi un pieteikšanās: YoungMediaSharks.eu.

Multimediju dizaina audzēkņi iegūst augstāko novērtējumu sociālās reklāmas konkursā

Sestdien, 14. maijā augstskolas RISEBA telpās, klātesot Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētājai Baibai Liepiņai, tika svinīgi apbalvoti sociālās reklāmas konkursa „Labākas pasaules meklējumos” laureāti.


Konkurss notika no 1. marta līdz 30. aprīlim, un skolēniem bija iespēja izveidot plakātu par vienu no sociāli svarīgām tēmām – „Veselīgs dzīvesveids”, „Bērnu drošība” vai „Mana dzimtā pilsēta, rajons, ciems”. Konkursa uzvarētājs ieguva iespēju bez maksas studēt augstskolas RISEBA bakalaura programmā „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments”, kā arī speciālo balvu no Latvijas reklāmas asociācijas – ielūgumu uz starptautisko reklāmas festivālu „Golden Hammer”.


Konkursā piedalījās skolēni no Rīgas, Gulbenes, Jēkabpils, Valmieras, Rēzeknes un Ogres.
Visus darbus augsti novērtēja žūrija, kurā piedalījās bakalaura studiju programmas „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments” direktore Glorija Sarkane, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, SIA „Lolitas Ozoliņas komunikācijas konsultācijas” valdes locekle Lolita Ozoliņa, reklāmas aģentūras „DDB Latvia” mākslinieciskā direktore Dace Izabella Grundšteina un RISEBA pasniedzēji Aivars Helde un Artis Eglītis.


Galveno balvu un iespēju studēt bezmaksas „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta” bakalaura programmā saņēma labākā sociālā plakāta par bērnu drošību autors, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis Aivars Valgers.
Ar ielūgumu uz starptautisko reklāmas festivālu „Golden Hammer” no Latvijas Reklāmas asociācijas tika apbalvoti:

  • Galvenās balvas ieguvējs Aivars Valgers, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis;
  • 1. vietas ieguvējas par labāko sociālo plakātu par veselīgā dzīves veida tēmu Zane Caunīte un Gunda Dukure, Gulbenes valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces;
  • 2. vietas ieguvēja par labāko sociālās reklāmas plakātu par bērnu drošības tēmu Šarlotta Šeklatova, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkne;
  • 3. vietas ieguvēja par labāko sociālo plakātu par bērnu drošības tēmu Anzhelika Konyashkina, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkne.


Svinīgās konkursa laureātu apbalvošanas ietvaros Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa pastāstīja par asociācijas darbības virzieniem un sniedza vērtīgus padomus topošajiem reklāmas jomas profesionāļiem. Baiba Liepiņa atzīmēja, ka ir ļoti svarīgi šādiem konkursiem piesaistīt skolēnus, jo tas mudina viņus pievērst uzmanību sociālajām problēmām, kā arī ļauj viņiem parādīt sevi un atklāt savus talantus. Baiba Liepiņa arī atzīmēja, ka darbi, kuri tiek iesūtīti šādos konkursos, piedāvā skatīties uz sabiedrībai svarīgiem jautājumiem savādāk, dažkārt arī daudz dziļāk.

Baiba Liepiņa arī izteica atzinību augstskolai RISEBA par šādu svarīgu un interesantu konkursa aizsākšanu un novēlēja dalībniekiem būt aktīviem, ieinteresētiem un ieguldīt visus spēkus nosprausto mērķu sasniegšanai.
Konkursa dalībnieki pateicās konkursa organizatoriem un komisijai, atzīmējot, ka viņiem tā ir lieliska iespēja, vēl mācoties skolā, parādīt savas spējas un pieņemt lēmumu par savu nākotnes profesiju. Visi dalībnieki atzina, ka šis konkurss kļuva par iespēju izteikt savu viedokli par sociālām problēmām, un viņi uzskata, ka skolēnus ir nepieciešams biežāk iesaistīt sociāli svarīgu problēmu apspriešanā.

Aivars Valgers: “Mani no konkursa piedāvātajām tēmām visvairāk saistīja bērnu drošība, jo bērni ir pasaules nākotne, un, kā gan viņi šajā pasaulē var par kaut ko kļūt, ja nejūtas droši un tiek sisti? Meklējot iedvesmu internetā un lasot jaunākās ziņas par boksu, kam netīšām uzdūros, es izdomāju, ka to visu var apvienot. Pievienojot dramatiksu efektu, lai darbs izskatītos nopietnāks, tika radīts mans sociālās reklāmas plakāts, kas ieguva galveno balvu konkursā. Protams, liels paldies jāsaka mārketinga un reklāmas skolotājam Jānim Ozoliņam, kurš palīdzēja visiem konkursa dalībniekiem pamācot un iedvesmojot tos.” Paldies arī kompozīcijas skolotājam Laurim Kalniņam par sniegtajām prasmēm konceptuāli attīstīt un vizualizēt ideju.

 

Ogres tehnikuma namdari piedalās „Jumtu dienās 2016”

Atsaucoties Latvijas Amatniecības kameras Namdaru biedrības uzaicinājumam piedalīties „Jumtu dienās 2016”, š.g.19. maijā Latvijas Olimpiskajā centrā, Rīgā Ogres tehnikuma deviņi 1ND, 2ND, un 3ND grupu namdari startēja 1. Latvijas namdaru čempionāta meistarklasē.

Visi deviņi audzēkņi, izveidojot 5 komandas, sekmīgi startēja sacensībās, izveidojot 5 slīpo jumtu stendus un 5 plakano jumtu stendus.

Pasākuma ietvaros tika izveidoti kopā 18 stendi. Uz šiem stendiem sacensības 3 kategorijās nākamajā dienā turpināja jumiķi:

  • slīpo jumtu klāšanā (ieklājot dakstiņu jumtu un iestrādājot jumta logu);
  • metāla jumtu klāšanā (ieklājot skārda jumta segumu, iestrādājot skursteni);
  • plakano jumtu klāšanā (uz stenda ieklājot bitumena un PVC ruļļu segumu).

„Jumtu dienas 2016” nodrošināja LV Production, MSA Pro, atbalsta Latvijas amatniecības kamera, Latvijas Kultūras ministrija, Latvijas Izglītības ministrija, Latvijas Būvinženieru savienība, Latvijas Namdaru apvienība, Latvijas Energoefektivitātes asociācija, Būvniecības Valsts kontroles birojs, IFD (starptautiskā jumiķu federācija).

Visiem Ogres tehnikuma audzēkņiem veiksmīgais starts 1.Latvijas namdaru čempionāta meistarklasē un sasniegtie rezultāti tika ieskaitīti kā zeļļa kvalifikācijas eksāmens zeļļa diploma iegūšanai.

Informāciju apkopoja

O.Vovčenko

Ogres tehnikuma audzēkņiem labi panākumi sportā

Aprīlis un maijs Ogres tehnikuma jauniešiem aizsteidzies sportiskā gaisotnē. Tehnikuma audzēkņi piedalījušies dažādās Ogres novada organizētajās un valsts līmeņa sacensībās.

Jau aprīļa sākumā volejbola komanda piedalījās valsts līmeņa sacensībās “Lāses kauss 2016”, kur iegūta 12.vieta Latvijas mērogā. Tehnikumu pārstāvēja – Armīns Tomiņš (3DT2 grupa), Emīls Lamberts (4MT grupa), Elvis Šumskis (2MO2 grupa), Ainārs Antiņš (1MT grupa), Klāvs Briedis (1MT grupa), Arvis Tišonoks (1MO1 grupa), Emīls Elksnītis (4MT grupa).

20.aprīlī seši tehnikuma audzēkņi – Samanta Ruska, Šarlote Radziņa, Linda Geida 2MD2 grupa, Sandis Zembergs 2VO grupa, Krišs Adamovičs 2MD2 grupa un Andris Pētersons 1MT grupa – piedalījās Latvijas Orientēšanās federācijas organizētajās Latvijas skolu orientēšanās kausa izcīņas sacensībās Siguldā. Sacensībās bija aicināts piedalīties ikviens interesents, līdz ar to mūsu audzēkņi pirmo reizi izmēģināja orientēties šāda līmeņa sacensībās, un, lai gan godalgotas vietas neieguva, rezultāti bija labi. Īpaši priecē, ka audzēkņi vēlas piedalīties un būt aktīvi.

26.aprīļa rītā uz Ogres Zilajiem kalniem, lai piedalītos Ogres novada organizētajā “Pavasara krosā”, devās 20 Ogres tehnikuma audzēkņi. Godalgoto 3.vietu ieguva 3.kursa MD2 grupas audzēknis Didzis Malderis. Nākamgad trenēsimies tā, lai būtu vairāk godalgotu vietu.

11.maijā Madlienā norisinājās Ogres novada organizētās skolēnu sporta spēļu vieglatlētikas sacensības. Uz sacensībām devās deviņi tehnikuma audzēkņi, un atveda 12 medaļas! Movīds Stahovskis (3MG grupa) ieguva 1.vietu 100m skrējienā, 1. vietu tāllēkšanā un 2 vietu 400m barjeru skrējienā; Didzis Malderis (3MD2 grupa) ieguva 1. vietu 3000 metru skrējienā un 1.vietu augstlēkšānā; Lailai Kalvānei (2AD grupa) – 1.vieta šķēpa mešanā un 2.vieta lodes grūšanā; Elgaram Jirgenam (2MD1 grupa) – 2.vieta 400 m skrējienā un 3.vieta 100m skrējienā; Haraldam Zonnem – 3.vieta 400 m skrējienā; Kristeram Grasim (1DT1 grupa) – 3.vieta 400m barjeru skrējienā; 4X100m stafetē 1.vieta audzēkņiem Eduardam Ozoliņam (1VO grupa), Elgaram Jirgenam (2MD1 grupa), Didzim Malderim (3MD2 grupa) un Monvīdam Stahovskim (3MG grupa).

18.maijā Ogres pilsētas stadionā notika sezonas noslēguma sacensības – Olimpiskā diena 2016. Ogres tehnikuma komanda pretstafetē ieguva 3.vietu. Komandā startēja – Kristers Grasis (1DT1 grupa), Didzis Malderis (3MD2 grupa), Movīds Stahovskis (3MG grupa), Elgars Jirgens (2MD1 grupa), Haralds Zonne (1VO grupa), Eduards Ozoliņš (1VO grupa), Ieva Strika (3GR grupa), Šarlote Lote Akinfova (1MD1 grupa), Enija Cviklinska (1MD1 grupa), Viktorija Belozorčika (3MD2 grupa), Anastasija Briloviča (3MD1 grupa), Laura Šmite (1EP grupa).

Šaušanā 3.vietu ieguva Aigars Strelēvics un Rūta Viznere (2MT grupa), savukārt Ādams Larionovs (2MG grupa) izcīnīja 2.vietu pievilkšanās sacensībās.

Lai tehnikuma audzēkņi arī turpmāk ar sportu ir uz TU!

Īpašs paldies sporta skolotājam Zigurdam Kincim par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā sportiskajiem startiem!

Ogres tehnikuma sporta nodaļas vadītāja Linda Caune

Reportāža par Ogres Tehnikumu raidijumā "Attīstības kods"

OT 1.kursa elektronikas tehniķi "izgaršo" profesiju uzņēmumā

Kopš 2.maija 11 Ogres tehnikuma (OT) Elektronikas izglītības programmas 1.kursa audzēkņi nomainījuši tehnikuma mācību laboratorijas pret SIA "Lexel Fabrika" ražošanas cehu.

OT 1.kursa audzēkņi: Jānis Dāvids Baltris, Andis Gobiņš, Agris Lapiņš, Toms Liepiņš, Dagnis Linītis, Elmārs Mazitāns. Lauris Ozoliņš, Elvis Pampavs, Rinalds Ūdris, Pēteris Ruskulis un Evija Ziedone kļuvuši par darba vidē balstītu mācību projekta dalībniekiem.

Maija sākumā tika parakstīts trīspusējs līgums starp Ogres tehnikumu, SIA "Lexel Fabrika", audzēkņiem un viņu vecākiem par darba vidē balstītu mācību nodrošināšanu.

Līgumu parakstīja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante un SIA "Lexel Fabrika" Personāla daļas vadītāja Iveta Sakne.

Līguma parakstīšanas brīdī klāt bija arī Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka, mācību vadītāja no Ogres tehnikuma – profesionālo priekšmetu pedagoģe Inga Ieraga un audzinātāja Tatjana Skābarde.

"Šis jau ir trešais gads, kad mēs īstenojam darba vidē balstītas mācības. Tas nozīmē, ka viss elektroniķu kurss praktizējas vienā uzņēmumā. 2. un 3.kursa audzēkņiem darba vidē balstītas mācības tiek īstenotas SIA "Hansa Matrix" , bet 1.kursa audzēkņiem – SIA "Lexel Fabrika". Savukārt 4.kursa audzēkņi, kuri nav iesaistījušies šajā projektā, šobrīd iziet kvalifikācijas praksi dažādos uzņēmumos. SIA "Lexel Fabrika" pašlaik praksē ir pieci 4.kursa audzēkņi," informē A.Lukašenoka.

Ogres tehnikumu ar SIA "Lexel Fabrika" vieno pirms trim gadiem noslēgtais sadarbības līgums par audzēkņu prakses iespējām uzņēmumā.

"Mums izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar Ogres tehnikumu, jo septiņi tehnikuma absolventi, kuri bijuši praksē SIA "Lexel fabrika", kļuvuši par pilntiesīgiem uzņēmuma darbiniekiem. Mūs ļoti apmierina Ogres tehnikuma audzēkņu sagatavotības līmenis, jo mēs iegūstam uzņēmumā vērtīgus darbiniekus," norāda SIA "Lexel Fabrika" Personāla daļas vadītāja Iveta Sakne.

Arī Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka atzinīgi vērtē sadarbību ar nozares uzņēmumiem.

"Audzēkņiem tas palīdz tādā veidā, ka viņiem jau 1.kursā ir iespēja izmēģināt un izbaudīti ražošanas gaisotni. Jaunieši saprot, kas viņus sagaida turpmākajā darba dzīvē, iepazīstas ar ražošanas standartiem un darba devēja prasībām,” norāda A.Lukašenoka.

Praktizēšanās darba vidē balstītu mācību ietvaros 1.kursa audzēkņiem ilgs līdz 27.maijam. Tā noslēgsies ar prezentāciju par gūtajām zināšanām, iemaņām un pieredzi uzņēmumā. Noslēguma pasākumā piedalīsies arī SIA "Lexel Fabrika" pārstāvji, kuri analizēs jauniešu veikumu un sniegs ieteikumus audzēkņiem un tehnikuma pedagogiem, lai nostiprinātu un attīstītu darba vidē balstītas mācības.

SIA "Lexel Fabrika" ir starptautiskās korporācijas "Schneider Electric" ražošanas uzņēmums, kas specializējas elektromehānisko un elektronikas produktu ražošanā, tostarp izgatavo gaismas regulatorus, termostatus, kustību sensorus, dūmu detektorus, gaismas slēdžus, un ir viens no pelnošākajiem savas nozares uzņēmumiem, kas nemitīgi attīstās.

OT pasniegtas Gada balvas mākslā un dizainā

Sagaidot Mākslas dienas, Ogres tehnikumā (OT) norisinājās Dizaina un mākslas nodaļas nozīmīgākais notikums – Gada balvas "Lāpsta" laureātu sumināšana.

"Mākslas dienu laikā Ogres tehnikumā apskatāmas vairākas mākslinieciski augstvērtīgas izstādes, kas tapušas sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību, Latvijas Nacionālo Kultūras centru, Latvijas Kultūras akadēmiju, taču visnozīmīgākie mākslas svētki ir Gada balvas "Lāpsta" pasniegšana, kad apbalvojam tos Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņus, kuri paveikuši ļoti daudz, kā arī atzīmējam tos, kas ir darījuši un darīs vēl daudz. Arī ikdienā saņemam daudz slavinošu atsauksmju par nodaļas audzēkņu un pedagogu veikumu, tāpēc novēlu visiem tikpat radoši strādāt tālāk," sveicot balvu ieguvējus, sacīja Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Gada balva "Lāpsta" dibināta pirms trim gadiem, un mācību gada noslēgumā tiek piešķirta Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem par aktīvu radošu darbību un sasniegumiem mākslā un dizainā pēdējā gada laikā. Par dažādām aktivitātēm tiek pasniegtas arī "Čaklās lāpstiņas".

Šogad par "Čaklo lāpstiņu" ieguvējiem kļuva Reklāmas dizaina programmas 1.kursa audzēkņu grupa, kas skolotājas Daces Runčas vadībā piedalījās Ogres zīmola izstrādē.

Mākslas dienā, kas 14.maijā norisinājās Ogrē, varēja vērot arī OT audzēkņu veidoto kinētisko vides objektu – šūpuļtīklu, kas tapis sadarbībā ar skolotāju Baibu Astru. Šūpuļtīkla veidotāju darbs izrādījies "Čaklās lāpstiņas" novērtējuma cienīgs.

Balvu "Čaklā lāpstiņa" saņēma arī audzēkņi, kuri piedalījušies Lieldienu svētku noformējuma izveidošanā Ogres pilsētā.

"Čaklās lāpstiņas" aizceļoja arī pie valsts mēroga konkursu "Apģērbu ražošana", "Grafiskais dizains", "Datorgrafika", "Ziedoņa zīmē", KNAB Sociālās reklāmas kampaņas "Ar korupciju nav nākotnes" dalībniekiem un balvu ieguvējiem.

Gada balva "Lāpsta" šogad piešķirta Diānai Stoļerovai par kolekcijas izstrādāšanu Baltijas jūras valstu Modes dienu skatei, kas 11.maijā notika Ogres tehnikumā.

Lielā "Lāpsta nonākusi arī Renātes Balodes īpašumā, jo viņa ieguva galveno balvu Eiropas Kustības Latvijā pārstāvju organizētajā "Mobilā zināšanu ekspreša karoga dizaina konkursā".

"Lāpstas" balvu pasniedza Danielai Proškinai par 1.vietu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu un absolventu profesionālās meistarības konkursā skatlogu noformēšanā un iekļūšanu Euroskills Latvijas atlases komandā, par uzvaru Vidzemes reģiona Kultūras kanona konkursa 2015-2016 "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos", kā arī dalību fināla performancē.

Gada balva "Lāpsta" Vinetai Bodniecei par iegūto 1.vietu Latvijas profesionālās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu konkursā "Ziedoņa zīmē".

Ogres tehnikuma Reklāmas dizaina programmas absolvents Artūrs Jeršovs ieguva Gada balvu "Lāpsta" par teicamu startu Latvijas profesionālās meistarības konkursā grafiskā dizaina profesijā un par iekļūšanu Euroskills Latvijas atlases komandā.

Par iegūto 2.vietu Latvijas izglītības iestāžu profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursā datorgrafikā un par uzvaru Vidzemes reģiona Kultūras kanona konkursa 2015-2016 "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos", kā arī dalību fināla performancē Gada balva "Lāpsta" piešķirta Krišam Kuprukam un Alenam Līdakam.

Gada balvu "Lāpsta" saņēma arī radošā komanda Nikola Radionova, Daniela Proškina, Krišs Kupruks, Alens Līdaks, Elmārs Lauskis par uzvaru Vidzemes reģiona Kultūras kanona konkursa 2015-2016 "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos", kā arī dalību fināla performancē.

Īpašā "Lāpstas" balva pasniegta mūzikas teorijas un kompozīcijas, skaņas teorijas un datorgrafikas pedagogam Reinim Semēvicam.

Šogad izveidota Gada balva arī nominācijā "Lāpstu meistars". Šīs balvas ieguvēji ir pedagogi, kas palīdz audzēkņiem kaldināt lielās uzvaras konkursos novadā, valstī un starptautiskā mērogā.

Balvas "Lāpstu meistars" un Pateicības pedagogiem pasniedza OT direktore Ilze Brante. Par "Lāpstu meistara" balvas īpašniekiem kļuva Dizaina un mākslas nodaļas pedagogi: Guna Poga, Pēteris Justovičs, Lauris Kalniņš, Linda Neško, Liena Niedre, Jānis Trukšāns, Toms Ezerietis, Dace Runča, kā arī latviešu valodas un literatūras skolotāja Ruta Balode.

"Pati lielākā vērtība ir tā, ka jūsu darbu novērtē, jums ir iespēja izpausties, parādīt sevi, jūs pamana un jums izaug spārni, lai dotos tālāk pasaulē pretī jauniem sasniegumiem. Saku paldies katram audzēknim, kurš ir iesaistījies tehnikuma organizētajos pasākumos, plūcis uzvaras laurus un tādējādi nesis savas mācību iestādes vārdu pasaulē. Visus šos panākumus jūs varat sasniegt, ja savas zināšanas jums atdod jūsu pedagogi. Saku paldies pedagogiem, kuri mūsu tehnikumā ir ārkārtīgi talantīgi un uz viņiem vienmēr var paļauties," sveicot laureātus, uzsvēra I.Brante.

Ogres tehnikuma jubilejas pasākumos piedalās viesi no Baltijas valstīm un Somijas

10.maijā Ogres tehnikumā norisinājās jubilejas pasākumu nedēļas atklāšana.

Daudzo jubilejas norišu vidū arī divi lieli starptautiski notikumi - 52. Baltijas valstu meža nozares profesionālās spēles un Baltijas jūras valstu Modes dienas.

Atklāšanas ceremonijā mastā tika uzvilkti triju Baltijas valstu un arī Somijas valsts karogs. Ogres Kultūras centra pūtēju orķestris "Horizonts" atskaņoja valstu himnas un sniedza nelielu koncertu.

Jubilejas pasākumu nedēļu atklāja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

"Mums iekritusi tā laimīgā loze, ka Ogres tehnikumam šajā mācību gadā jāorganizē abi šie starptautiskie pasākumi. Tāpēc esam nolēmuši tos apvienot ar tehnikuma jubilejas norisēm, un svinēt svētkus kopā ar draugiem no Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Tehnikumā ieradušies teju 100 viesu, kuri piedalīsies sacensībās, baudīs kultūras programmu un būs kopā ar mums Ogres tehnikuma absolventu salidojumā," atklāj OT direktore Ilze Brante.

11. un 12.maijā Ogres tehnikumā (OT) un tam lietošanā nodotajā mežā Ķeguma novadā norisinājās Baltijas valstu mežinieku sacensības.

Sacensību dalībnieki sacentās koku gāšanā, meža stafetē, kā arī rādīja savas prasmes darbā ar meža mašīnu simulatoriem un pievedējtraktoru.

11.maijā OT notika arī Baltijas jūras valstu Modes dienu skate, kurā ar savām kolekcijām piedalījās arī OT absolvente Terēze Seile un 4.kursa audzēkne Diāna Stoļerova.

2015./2016. mācību gads Ogres tehnikumā ir jubilejas gads, jo Ogres tehnikums ir apvienoto profesionālās izglītības iestāžu – Ogres Amatniecības vidusskolas, Ogres Meža tehnikuma un Ogres Profesionālās vidusskolas – vēstures un tradīciju turpinātājs. Šajā mācību gadā mežsaimniecības izglītībai Ogrē aprit 75. gadadiena, Ogres Meža tehnikumam – 70, bet Ogres Profesionālajai vidusskolai – 55 gadi.


Ogres tehnikuma jaunieši kopā ar politiķiem pieņem lēmumu

Ikšķiles novadā jau piekto reizi notika neformāla diskusija "Kafija ar politiķiem". Pasākumā piedalījās Ikšķiles novada domes deputāti, Ikšķiles novada pašvaldības nozaru speciālisti, kā arī jaunieši no Ikšķiles vidusskolas, Tīnūžu pamatskolas, Ogres tehnikuma un Ikšķiles novada Jauniešu domes.

Pasākumu atklāja Jaunatnes lietu speciāliste Agnese Jankuna, sniedzot ieskatu par Ikšķiles novada jaunatnes jomas veikumu aizvadītajā gadā. Atzinīgi un par izdevušos tiek augstu vērtēta starpnozaru sadarbība un brīvprātīgā darba attīstība novada ietvaros. Tāpat veicināta jaunatnes jomas atpazīstamība vietējā un nacionālā līmenī, kā arī paplašināta un labiekārtota jauniešu telpa.

Savukārt pasākuma otrajā daļā notika simulācijas izspēlē, ko vadīja biedrības "Projektu darbnīca kopienām" pārstāvis Rinalds Rudzītis. Aktivitātes mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par demokrātiskas valsts procesiem līdzdalības un lēmumu pieņemšanas jomās. Dalībnieki iesaistījās sabiedriskajā apspriešanā, lai izvērtētu uzņēmēju iesniegto priekšlikumu par autostāvvietas un servisa izbūvi Ikšķiles centrā – laukumā pie Ikšķiles Tautas nama. Jaunieši un politiķi, sadalījušies dažādās sabiedrības grupās – uzņēmēji, pensionāri, jaunieši, vides aizstāvji – aktīvi diskutēja, argumentēja un centās rast kompromisus, sabalansējot savas un sabiedrības intereses, kā arī beigās izdarot gala balsojumu.

Pasākuma noslēgumā izskanēja atziņas, ka diskusija ir bijusi ne tikai interesanta, bet arī vērtīga un noteikti vajadzētu atkārtot arī nākotnē. Aleksandra no Tīnūžiem: "Diskusija "Kafija ar politiķiem" deva man iespēju iejusties deputātu ikdienā. Tagad saprotu, ka tas nav viegls darbs, jābūt saprotošam, daudzpusīgam, lai objektīvi uztvertu visu cilvēku viedokļus. Katru gadu esmu ļoti priecīga satikt mūsu novada deputātus un uzzināt viņu viedokli par tālāko attīstību!"

Neformālā diskusija „Kafija ar politiķiem” ir Latvijā adaptēta metode neformālā dialoga veidošanai starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī jauniešu iesaistīšana lēmumu pieņemšanas procesos, viedokļa paušanā un kopienas attīstībā.

Informācija no www.ikskile.lv

Ogres tehnikuma JDK „Solis” piedalās koncertā “Kāres satuvinātie” Vecbebros

2016.gada 7.maijā Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas deju kolektīvs “Kāre” uzņēma ciemiņus – draugu kolektīvus, saaicinot tos uz kopīgu koncertu “Kāres satuvinātie”. Kā teica programmas vadītāji Renāte un Elvis: “Mūs visus vieno dejotkāre, kāre parādīt sevi uz skatuves, kāre izbaudīt puišu un meitu attiecības dejā, kāre saņemt aplausus… Tik dažādas un daudzveidīgas ir dejotkāres izpausmes!”

Koncertā piedalījās Pļaviņu kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Daugaviņa”, Lubānas pilsētas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Žuburi”, Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs, Ogres tehnikuma deju kolektīvs “Solis” un, protams, pašmāju “Kāre”. Koncertu krāsaināku darīja Bebru pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Nianse“ dziedātājas.