Latvijas Republikas 68. Skolēnu spartakiādes finālsacensībās frisbijā Ogres tehnikuma izlasei bronzas medaļas.

20.februārī Ogrē notika Latvijas Republikas 68. Skolēnu spartakiādes finālsacensības frisbijā. Ogres tehnikuma frisbijisti sīvā cīņā ar rezultātu 10:7 pārspēja Ventspils 6.viduskolas komandu.

Sacensībās piedalījās Ventspils tehnikums, Ventspils 6. vidusskola, Ventspils 4.vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Salaspils vidusskola, Ogres 1.vidusskola un Ogres tehnikums.

Ogres tehnikuma izlases sastāvs: Didzis Mālderis, Nauris Jasukevičs, Mārtiņš Kalniņš, Monvīds Stahovskis, Harijs Dombrovskis, Ričards Racins, Mārcis Lapsa un Genādijs Novikovs.

Apsveicam!

2KL iepazīst Latvijas radošāko uzņēmumu

Februāra mēnesī Ogres tehnikuma 2KL audzēknes devās ekskursijā uz Draugiem.lv biroju un Laimas muzeju Rīgā.

            Pirmais mūsu mērķis bija doties uz Draugiem.lv biroju, kuru meitenes gaidīja ar ļoti lielu nepacietību. Mūs sagaidīja ļoti atraktīvs un atvērts sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Palkavnieks, kas mūs aicināja uz rīta kafiju un iesaistīja mazā viktorīnā: cik daudz mēs zinām par Draugiem.lv? Speciālistam par lielu pārsteigumu un pašām sev, nelikām vilties un uz lielāko jautājumu daļu atbildējām pareizi. Runasvīrs Jānis mūs mudināja iepazīt un iemīlēt savu profesiju, vienmēr tiekties uz kaut ko labāku, nebaidīties no grūtībām un galvenokārt būt pozitīvām visās dzīves situācijās. Birojā viss bija mājīgi, darba laiks ir pakārtots darbiniekiem, personālam rada tādus apstākļus, lai tiem būtu patīkami ierasties darba vietā, lai kolektīvs būtu saliedēts, kas mūs arī visvairāk pārsteidza! Izrādās, ka Draugiem.lv nodarbojas ne tikai ar sociālo tīklu apkalpošanu, bet viņiem ir sava tipogrāfija, viņi labprāt iesaistās dažādos projektos ar patentiem. Uzņēmuma saukļi jeb „zelta likumi” ir godīgums, radošums un iniciatīva. Mums šis uzņēmums deva daudz vielas pārdomām-ko mēs vēlamies sasniegt, ko mēs darām, lai darbs sagādātu prieku?

            Otrais ekskursijas mērķis bija ne mazāk interesantāks Laimas muzejs, kas atklāts tikai pirms 1,5 gada. Jau ieejot muzejā, sajutām šokolādes smaržu, kas radīja romantisku noskaņu. Gide mums pastāstīja par Laimas šokolādes vēsturi, par to, kuri ir Laimas iecīnītākie produkti un no kurienes ražotne iegādājās šokolādes pupiņas, kas vēlāk pārtop tik gardā šokolādes tāfelītē. Ražotnē varējām nogaršot šokolādes dzērienu, kas deva enerģiju turpmākajai ekskursijas dienai. Bija iespēja izveidot pašām savu šokolādes tāfelīti, atzīstoties kādam mīlestībā.Tālāk sekoja pats interesentākais, un, varētu teikt, arī negaidītākais-mēs varējām izveidot fotogrāfijas, kuras pēc neilga brīža parādījās uz Laimas pulksteņa, kas ir izveidots muzejā. Šeit norisinājās brīnumlietas, un arī mēs tās jutām! Prom devāmies ar labu garastāvoki un atziņu, ka vispatīkamākais darbs, ko vari darīt, ir tad, ja redzi, ka cilvēkiem tas patīk un viņi tevī ieklausās.

            Ekskursija bija izdevusies uz visiem 100%, jo visi bija apmierināti-gan audzēkņi, gan skolotāji. Lūk, ko meitenes domā par ekskursiju:

 Dagne un Laura- Ja tu dari, tad dari to no sirds, lai citi redzētu to tavos darbos, nevis vārdos. Laba apkalpošana nesīs tavam uzņēmumam augļus!

 Darja un Karolīna- Ekskursija bija atbilstoša mūsu profesijai un” piedevā’’ bija arī kāda izklaide. Vēlētos vēl šādas ekskursijas.

Madara-Man patika draugiem.lv birojs, jo telpas bija mājīgas, kolektīvs draudzīgs un ļāva mums pavērot, kāda būs mūsu ikdiena nākotnē.

 Kristīne-Laimas muzejā valdīja brīnumaina atmosfēra, kas ilgi vēl nepazuda.

Iluta-Ekskursija lika aizdomāties par nākotni un tagadni-vai esam tur, kur vēlamies būt un darām to, par ko sapņojam. Jaunu ideju un domu pārpildīta ekskursija, kas saliedēja arī grupu!

 

Iluta Tauriņa 2KL grupas audzēkne

 

Ghetto Startup aicina OT jauniešus izmēģināt spēkus biznesā

19.februārī Ogres tehnikumā viesojās biedrības "Ghetto Games" pārstāvji, lai prezentētu biznesa ideju konkursu.

Ar audzēkņiem  tikās "Ghetto Startup 2015"  projekta vadītājs Jaroslavs Romanovičs un projekta sadarbības partnera kuģniecības kompānijas "Tallink Grupp"  pārstāvis Raimonds Šostakovičs.

Biedrība "Ghetto Games" ir ieguvusi atpazīstamību ar ielu sporta un kultūras kustības popularizēšanu, bet viens no tās darbības virzieniem ir arī veicināt jauniešu interesi par uzņēmējdarbību.

Šogad Ghetto Games uzsācis projektu "Ghetto Startup 2015”, un tā ietvaros paredzējuši apmklēt 100 Latvijas skolas.

"Bieži vien jaunieši īsti nezina, ar ko viņi vēlas nodarboties pēc skolas pabeigšanas. Tāpēc ir izveidots projekts, ar kura palīdzību viņi var noskaidrot savas stiprās un vājās puses un izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbībā,” norāda J.Romanovičs.

"Ghetto Startup" ir komandu sacensības vidusskolēniem par labāko jauno biznesa ideju vai esošā produkta pilnveidi vienā no piecām kategorijām – radošās industrijas, pilsētvide un ekoloģija, informācijas tehnoloģijas, pārtikas rūpniecība un sporta industrijas.
Pieteikšanās sacensībām līdz 28.februārim http://www.ghettofamily.com/startup/ 

Martā jauniešiem būs iespēja piedalīties apmācībās. Divas labākās komandas, kura būs uzvarējušas reģionālajā pusfinālā, startēs finālā.

Fināla uzvarētājkomanda saņems naudas balvu Eur 2000,- skaidrā naudā, otrās vietas ieguvēji - Eur 1500,- savukārt trešās vietas ieguvēji - Eur 1000,-, skaidrā naudā, kā arī balvas no projekta sadarbības partneriem, tajā skaitā kuģniecības kompānijas "Tallink".  

Tikšanās noslēgumā Ogres tehnikumā norisinājās loterija, kurā divi veiksminieki izlozēja ceļojumu ar prāmi "Tallink", bet viens – T-kreklu.

Ogres tehnikuma audzēkņi un pedagogi aktīvi iesaistījās diskusijās par biznesa ideju konkursu. Kā portālam Ogrenet atklāja tehnikuma mācību uzņēmuma "Access stories"  direktors, Multimediju dizaina programmas 1.kursa audzēknis, Alens Līdaks, iespējams, ka tieši skolēnu uzņēmuma dalībnieki vieni no pirmajiem pieteiksies šim konkursam, un viņu piemērs varētu iedrošināt arī pārējos audzēkņus.

OT audzēkņi apgūst debašu mākslu

17.februārī Ogres tehnikumā (OT) viesojās Iecavas vidusskolas Debašu kluba dalībnieki, lai sniegtu paraugnodarbību debašu organizēšanā.

Lai arī Latvijā debašu kustība aizsākās pirms 20 gadiem, Ogres tehnikumā Debašu klubs, pateicoties skolotājas Ievas Ozolas entuziasmam, nodibināts tikai pagājušā gada nogalē. OT Debašu klubā šobrīd apvienojušies apmēram 20 audzēkņu. 

Ieva Ozola tehnikumā pasniedz dažādus ar mākslu saistītus priekšmetus – kulturoloģiju, mākslas vēsturi, stila mācību, un arī mācību stundās bieži izmanto debašu metodi. 

"Audzēkņi izrādīja ļoti lielu interesi par debatēm. Iniciatīva ārpus nodarbību laika turpināt attīstīt debatēšanas prasmes – argumentēt un apgūt māku konstruktīvi izteikt viedokli - nāca tieši no viņiem, un es padevos," atklāj I.Ozola, kura pati savulaik  aizrautīgi darbojusies šajā kustībā. 

Nodarbībās, kas notiek vienreiz nedēļā,  audzēkņi sadalās komandās, izvēlas noteiktu tēmu, un cenšas par to debatēt. Tēmu loks ir plašs, nereti tās ir aktuālas, politiskas un arī sarežģītas tēmas.

Piemēram, 2015.gada pavasara sezonas debašu tēma: Vārda un preses brīvības ierobežošana masu mēdijos ir pieļaujama sabiedrības drošības nolūkos. Debates par šo tēmu bija sagatavojušas arī Iecavas vidusskolas Debašu kluba komandas sava trenera Mihaila Haļitova vadībā.

Debašu kluba nodarbība bija ļoti labi apmeklēta. Sevišķu interesi par to izrādīja OT audzēkņi, kuru nākamās profesijas būs saistītas ar klientu apkalpošanu un viesmīlības pakalpojumu sniegšanu. Viņiem ik dienas būs jāsastopas ar cilvēkiem un jāpielieto prasme uzklausīt un māka argumentēt.

"Debates – tā ir ļoti laba lieta. Esmu jau piedalījusies  debašu sacensībās. Uzskatu, ka tā ir ļoti laba pieredze, kas palīdz pārvarēt bailes, uztraukumu un iemāca diskutēt. Tas noder jebkurā dzīves situācijā," atzīst OT Debašu kluba dalībniece, Izglītības  programmas "Reklāmas dizains" II kursa audzēkne Dženeta Tropa.

Konkurss „Mūsdienīgs IT speciālists"

2015. gada 12. februārīSaldus Profesionālajā vidusskolā notika izglītības programmas "Datorsistēmas" profesionālais konkurss „Mūsdienīgs IT speciālists". Saldus Profesionālās vidusskola aicināja piedalīties arī apkārtējo novadu skolu audzēkņus. Konkursā piedalījās audzēkņi no Saldus Profesionālās vidusskolas, Ogres tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma un Jelgavas tehnikuma.Konkursa uzdevumi tika veidoti atbilstoši Datorsistēmu tehniķa profesijas standartam, dalībnieki komplektēja datorsistēmu, uzstādīja Linux operētājsistēmu, veica uzdevumus datoru tīkla veidošanā, kā arī web vietnes izstrādē. Visi uzdevumi bija jāveic ar vienu datoru, tātad nedrīkstēja kļūdīties pirmajos uzdevumos, lai veiktu pēdējo. Tika vērtētas arī prasmes iekļauties noteiktajā laikā un darba vietas  iekārtošana. Ogres tehnikumu konkursā pārstāvēja 3DT grupas audzēknis Silavs Jānis Reinis un ieguva godalgoto 3. vietu. Reinim sagatavoties palīdzēja skolotājs Viktors Ceiruls.

Nodaļas vadītāja A. Lukašenoka

11.februārī, Ogres tehnikuma trenažieru zālē Upes prospektā 18 norisinājās tehnikuma sacensības roku cīņās.

Pirmo reizi  sacensību vēsturē piedalījās arī meitenes!

Sacensības norisinājās svara kategorijā līdz 55kg.,60kg., 65kg., 70kg., 75kg., 80kg., 90kg., virs 90kg.

 

Godalgotās vietas ieguva:

-55kg.

1.Sintija Salmina 2GR

2.Alīna Pobjaržina 1MD-1

-60kg.

1.Klāvs  Zariņš 2MO

2.Ādams Larionovs 1MG

-65kg.

 1. Sandijs Ploriņš 1MO-1
 2. Ventis Ustinovs 1DTv
 3. Viesturs Rudens 1MD-2

-70kg.

 1. Ēvalds Perss 3MH
 2. Dāvis Dmitričenko 2MO
 3. Armands Semjonovs 4ET

-75kg.

 1. Arvis Burķītis 3MH
 2. Mārtiņš Varlāmovs 1MO2

3.Kristaps Semjonovs 1MO2

-80kg.

 1. Emīls Kuprovskis 3ND

2.Toms Žēlastība 3DT

 1. Viesturs Sutra 2MT

-90kg.

 1. Armands Pūpols 2ET
 2. Kristaps Mežaks 2DT-2
 3. Māris Krievelis 3MO-1

+90kg.

1.Igors Orlovs 4DT

 

 

Sacensību godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar diplomiem un vērtīgām balvām.

 

Valentīndienas balle

11.februārī notika Valentīnai dienai veltīta balle, kas bija ilgi gaidīts notikums audzēkņu vidū. Pasākums notika tehnikuma Upes prospekta ēkas aktu zālē. Šogad balli apmeklēja vairāk kā 160 mūsu skolas audzēkņi. Valdīja nepiespiesta un jautra atmosfēra. Vakaru skanīgi iesāka un jauniešus atraisīja grupa “Melnie kraukļi”. Vakaru vadīja  un par izklaidējošām aktivitātēm rūpējās Andra Maļinovska no 3KL un Ansis Buiķis no 1ETv. Kā arī lielāko vakara daļu  par mūziku rūpējās un aizraujošas rotaļas organizēja muzikants Andris Priedītis.  Pasākumu pagodināja arī labdarības organizācijas “Bāka “pārstavji, kas bija sagatavojuši viktorīnu par visu mīlētāju svētkiem un uzvarētāji saņēma saldas dāvaniņas. Balles laikā darbojās fotostūris, kurā varēja nofotogrāfēties Valentīna dienas atmosfērā. Šī iespēja tika aktīvi izmantota un fotogrāfijas ir apskatāmas  http://failiem.lv/u/lsssstq

Izsakām pateicību direktorei par iespēju balli organizēt, Ogres tehnikuma pašpārvaldei par balles organizēšanu, Armandai Auziņai par darbu koordinēšanu, vakara vadītājiem ne tikai par vakara vadīšanu,kā arī paldies visiem kas bija iesaistīti visos balles tapšanas posmos.

Alens Līdaks 1MD-2

OT audzēkņi gatavojas valsts konkursam „Radošais gleznojums”

1. un 27.martā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā norisināsies Latvijas izglītības iestāžu profesionālās vidējās izglītības valsts konkurss mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem.

Konkursam aktīvi gatavojas arī Ogres tehnikuma dizaina programmu audzēkņi.

Lai noskaidrotu valsts jeb II kārtas konkursa dalībniekus, profesionālās izglītības iestādēs tiek organizēta konkursa I kārta.   

I kārtas ietvaros jau noticis skiču konkurss, kurā piedalījās visu dizaina programmu 1.-3.kursa audzēkņi.  4.kursa audzēkņi konkursā nevar piedalīties, jo šobrīd atrodas kvalifikācijas praksē.

 

„Jau otro gadu skiču konkursā dodam iespēju piedalīties visiem audzēkņiem. Demokrātiskā konkursa organizācijas forma ļauj izpausties arī audzēkņiem, kuri citkārt kautrības vai kādu citu iemeslu dēļ nepiedalītos konkursā. Uzdevumi, kas jāveic ārpus noteiktās programmas, audzēkņos atraisa radošumu un reizēm atklājas spilgti talanti, kas ļauj arī mums, pedagogiem, ieraudzīt šos audzēkņus citā gaismā un virzīt viņus pretī jauniem panākumiem,” atklāj Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Lai arī konkursi prasa papildus ieguldījumu gan no audzēkņu, gan pedagogu puses, skolotājs Aldis Reicis atzinīgi vērtē to ietekmi uz audzēkņu redzesloka paplašināšanu. „Daudzi no audzēkņiem, kuri uzsāk mācības dizaina programmās, pirms tam nav mācījušies mākslas skolā, un, gatavojoties konkursam, mēs viņiem palīdzam iepazīt dažādus mākslas stilus, arī pašus jauniešus rosinām meklēt informāciju. Tas jau vien ir ieguvums viņu radošajā attīstībā,” atzīst A.Reicis. Ar audzēkņiem konkursa sagatavošanas gaitā strādāja skolotājs Aldis Reicis, skolotājas Rasa Šulca un Vineta Oboznaja.

 

1.-2.kursu audzēkņiem bija jāiesniedz gleznojums atbilstoši tēmai „Uz galda”, bet 3.kursu audzēkņiem – „Mana istaba”.

Izvērtējot skiču konkursa rezultātus, kam tika iesniegti vairāk nekā simts darbi, komisija par labākajiem atzinusi 22 audzēkņu darbus.

„Vērtēšanas kritēji – darba atbilstība tēmai, kompozīcija, iespēja ideju tehniski realizēt. Labas idejas ir daudziem, bet jāņem vērā, vai audzēknis spēs to arī uzgleznot,” par dalībnieku atlasi nākamajai kārtai stāsta A.Reicis.

 

Konkursa 1.a daļas uzvarētāji: Sannija Ščukina (multimediju dizains, 2.kurss), Pauls Krištabāns (multimediju dizains, 2.kurss), Jānis Vaičekauskis (multimediju dizains, 1.kurss), Paula Grīnberga (interjera dizains, 2.kurss),

Evija Grakoļska (interjera dizains, 2.kurss), Adrija Drille (multimediju dizains, 1.kurss), Liene Kraukle (reklāmas dizains, 2.kurss), Santa Skromule (reklāmas dizains, 2.kurss), Marta Ivane (interjera dizains. 2.kurss), Sabīne Bogdanova (interjera dizains, 1.kurss), Linda Liepiņa (multimediju dizains 1.kurss), Beāte Baļuka (multimediju dizains, 1.kurss), Sarmīte Zaltāne, (reklāmas dizains, 2.kurss), Kristiāna Berģe (interjera dizains, 2.kurss), Annija Liše (interjera dizains, 2.kurss), Sintija Gaidele (apģērbu dizains, 1.kurss), Linda Geida (multimediju dizains, 1.kurss), Agrita Sakse (multimediju dizains, 3.kurss), Miķelis Zemītis (multimediju dizains, 3.kurss),

Sabīne Kaņķele, (apģērbu dizains 3.kurss), Vineta Krivāne (apģērbu dizains 3.kurss), Andris Gailītis (interjera dizains, 3.kurss).

Tikai trīs labākie dosies uz valsts konkursu. Pagājušajā gadā, kad notika valsts konkurss zīmēšanā, Ogres tehnikuma audzēkne Paula Grīnberga (interjera dizains) ieguva 3.vietu mājas darbu konkursā jaunākajā grupā, bet Artūrs Jeršovs (reklāmas dizains) ieguva 3.vietu mājas darbu konkursā un 3.vietu par konkursa darbu vecākajā grupā.

 

Foto autors: Miķelis Zemītis

Ogres tehnikumā viesojas LLU Meža fakultātes studenti

10.februārī Ogres tehnikumā (OT) ieradās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes studenti, lai informētu tehnikuma audzēkņus par studiju iespējām pēc vidējās profesionālās izglītības iegūšanas.

Uz tikšanos ar studentiem bija ieradušies topošie mežsaimniecības tehniķi, meža mašīnu operatori, meža mašīnu mehāniķi, namdari, būvizstrādājumu un mēbeļu galdnieki, kuru profesijas vistiešākajā veidā saistītas ar Meža fakultātē apgūstamajām specialitātēm.

OT audzēkņiem par savu fakultāti stāstīja mežinženieru specialitātes 3.kursa students Mārcis Cielava un 4.kursa students Pēteris Vīrs, kā arī kokapstrādes specialitātes 3.kursa students Leonīds Beluško.

L.Beluško pats pirms trim gadiem absolvējis Ogres tehnikumu mežsaimniecības tehniķa specialitātē. "Lai arī augstskolā studēju kokapstrādi, tehnikumā iegūtās zināšanas mežsaimniecībā man ļoti noder. Mācoties Meža fakultātē, jāorientējas ne tikai kokapstrādē, bet jāizprot kopsakarības starp meža audzēšanu, izmantošanu un apstrādi,” norāda L.Beluško.

LLU Meža fakultāte Ogres tehnikuma absolventu vidū ir ļoti iecienīta. Šobrīd tur pilna un nepilna laika studijās mācās vairāk nekā 10 bijušo Ogres tehnikuma Mežsaimniecības programmu audzēkņu. Viņu vidū arī L.Beluško jaunākais brālis Ņiķita, kurš arī studē kokapstrādi.

Ogres tehnikumu (toreiz Ogres Meža tehnikumu) absolvējis un pēc tam augstāko izglītību LLU Meža fakultātē ieguvis arī OT Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.

"Mežsaimniekiem, lai pilnvērtīgi strādātu savā profesijā, ir nepieciešama augstākā izglītība. To saprot arī mūsu absolventi, un mērķtiecīgi dodas studēt uz Meža fakultāti. Tā kā tehnikuma audzēkņiem jau ir iegūta pamatprofesija, viņi nereti izvēlas nepilna laika studijas, jo reizē var strādāt un turpināt mācīties,” uzsver K.Miezis.

Ēnu dienas dalībnieki iejūtas Ogres tehnikuma audzēkņu lomā

11.februārī Ogres tehnikumā (OT) norisinājās Ēnu diena, kurā bija izteikuši vēlmi piedalīties skolēni no dažādām Latvijas skolām, lai iepazītu kādu no19 piedāvātajām izglītības programmām.

Visvairāk skolēnu ieradās no Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novadiem, bet interesi par tehnikumu izrādīja arī jaunieši no Aizkraukles, Ropažiem, Stalbes un Drabešiem.

"Ogres tehnikums Ēnu dienā piedalās jau otro reizi, un tas ir viens no mūsu karjeras izglītības pasākumiem. Ēnu dienas dalībnieku  ieguvums ir tas, ka viņi var iepazīt profesijas, kuras viņi nākotnē varētu izvēlēties. Paldies visiem, kuri izrādījuši interesi par mūsu mācību iestādi. Jauniešiem, kuri piedalās Ēnu dienā, ir iespēja uzzināt, ar ko mūsu audzēkņi nodarbojas ikdienā,” norāda Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

Pēc iepazīšanās ar tehnikuma mācību kabinetiem, laboratorijām un viesnīcām, ēnotājus gaidīja pusdienas, ko bija pagatavojuši un pasniedza viesiem Ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu izglītības programmu nodaļas audzēkņi.

Savukārt pēcpusdienā visi iesaistījās radošajās darbnīcās, kur kopā ar Ogres tehnikuma audzēkņiem veica dažādus uzdevumus. 

Jaunietēm, kuras ēnoja Apģērbu dizaina programmas audzēknes, kopā ar 3.kursa audzēknēm mūzikas stilu (klasikas, roka, džeza un repa) pavadījumā bija jāzīmē tērpi, bet topošie meža mašīnu operatori mācību poligonā izmēģināja darbībā dažādu tehniku.