Ģimenes diena

Ogres tehnikums sagatavojis teju 200 jaunos speciālistus

28.jūnijā Ogres Kultūras centra Lielajā zālē notika Ogres tehnikuma absolventu izlaidums.

Šogad diplomu par profesionālo vidējo izglītību un profesionālo kvalifikāciju saņēma 198 Ogres tehnikuma audzēkņi, kuri mācījušies Mežsaimniecības, kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu, Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba un Dizaina, tūrisma, pārtikas ražošanas, ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu izglītības programmās.

Izlaidumā audzēkņus sveica Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, pašvaldību pārstāvji – Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos un Ikšķiles novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Māra Niedra, nodaļu vadītāji, audzinātāji, pedagogi, vecāki un draugi.

Uzrunājot absolventus, I.Brante atgādināja par kopīgi piedzīvotajiem nozīmīgajiem notikumiem. Šī gada absolventi bija tie, kuri uzsāka mācības jaunizveidotajā Ogres Valsts tehnikumā, izcīnīja Ogres tehnikumam Profesionālās kompetences centra statusu, bija klāt tehnikuma rekonstrukcijas uzsākšanas brīdī un sniedza priekšlikumus, kādai jāizskatās jaunajai mācību iestādes ēkai, kurā rudenī mācības uzsāks jau citi jaunieši.

"Tie ir jūsu labie darbi, ko jūs varēsit ierakstīt savā biogrāfijā. Novēlu arī turpmāk izmantot tās iespējas, ko dzīve piedāvā. Vienmēr būt aktīviem, radošiem un atsaucīgiem!”- sakot paldies par četros gados paveikto, absolventiem sacīja I.Brante.

Labākie un aktīvākie audzēkņi par ieguldījumu Ogres tehnikuma attīstībā saņēma Pateicības un žetonus.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece I.Tamane pauda gandarījumu par gandrīz diviem simtiem labu speciālistu, kuri ienāks darba tirgū. "Gudri un zinoši jaunieši ir viena no mūsu valsts bagātībām. Jūs esat sapratuši, ka šis diploms jūsu dzīvē ir svarīgs. Lai dzīvē kaut kur pakāptos, izglītība ir tā, kas nepieciešama ikvienam un to jums neviens nevar atņemt. Tāpēc es vēlu jums, lai šis diploms nav pēdējais jūsu dzīvē. Turpiniet meklēt, atrast un dariet to darbu, kuru esat izvēlējušies,” sacīja I.Tamane.

Nupat aizvadīts izlaidums, bet Ogres tehnikumā pilnā sparā rit jaunu audzēkņu uzņemšana, kuri 1.septembrī uzsāks mācības. Tehnikumā var apgūt 18 profesijas ar pamatizglītību un 10 profesijas ar vispārējo vidējo izglītību.

 

Topošie apģērbu dizaineri absolvē tehnikumu ar modes skati

27.jūnijā t/c "Ogres Prestižs" zālē norisinājās Ogres tehnikuma Apģērbu dizaina programmas absolventu kvalifikācijas darbu aizstāvēšana.

Pasākuma pirmajā daļā, kurā varēja piedalīties ikviens interesents, varēja vērot un vērtēt deviņu jauno dizaineru veidotās tērpu kolekcijas.

Kolekcijas ir tikpat dažādas kā ko autori. Marta Velika, radot savu kolekciju "One piece", iedvesmojusies no klasiskā 80.gadu bikškostīma, apvienojumā ar jūrnieku stilu. "Kad sākas siltais laiks, rodas vēlme nomest visu lieko un smago, kas uzkrāts pa ziemu, tāpēc piedāvājumā ir viegli un brīvi bikškostīmi vasaras sezonai," ar savu kolekciju iepazīstina Marta. Nosaukums "One piece" atspoguļo kolekcijas būtību – tērps vienā gabalā.

Agnese Vanaga uzskata, ka sievietes, kuras būs tērptas viņas kolekcijas "Paisums" tērpos noteikti nepaliks nepamanītas, jo šie tērpi ir radīti sievietēm, kas nebaidās no jaunā, nezināmā un neizprastā. Kolekcijas vienojošais elements ir klasiskas zilganvioletas žaketes, kurām pievienoti avangardiski elementi.

Tā kā kolekciju autori ir jaunieši, radot tērpus, viņi pārsvarā rūpējušies, kā izskatīsies viņu vienaudži. Madara Ivanova, veidojot kolekciju "Aizpūstais", domājusi par jauniešiem un viņu aktīvo ikdienu, kā tā paskrien vēja ātrumā. Jaunieši pa dzīvi gandrīz tiek "aizpūsti", uzskata Madara. Viņa veidojusi apģērbus, lai tie pasargātu to valkātājus no mainīgajiem Latvijas laika apstākļiem, tajā pašā laikā ļaujot justies brīvi, ērti, silti un moderni.

Arī Anisims Detuševs savu kolekciju "Street" ("Iela") veltījis brīviem, nepiespiestiem un radošiem jauniešiem. Autors pats izstrādājis audumu apdrukās, kuras īstenojis džemperos un kreklos. Andra Nagle ar savu kolekciju "Bezrūpīgais rudens" cer iepriecināt jaunas sievietes, kuras vēlas drūmajās rudenīgajās dienās piešķirt savam tēlam priecīgākas noskaņas.

Vairāki kolekciju autori mēģinājuši pacelties virs ikdienā valkājamā apģērba un piedāvāja neierastākus tērpu risinājumus.

Annas Vilciņas kolekcijas "Kompozīcija Nr.4" nosaukums radies, pateicoties abstrakcionista Kandinska mākslai. Kolekcijā apvienots klasiskais stils un kubisms, kas šķiet pretēji un nesavienojami. Terēzes Seiles kolekcijas "Stikla kalns" ideja atvasināta no kalnu kristāliem, lai radītu tērpus, kas būtu romantiski un tajā pašā laikā noslēpumaini.

Antras Patmalnieces kolekcijas "Mirāža" vienojošais elements – drapējums. "Mirāža ir optiska parādība, un drapējums arī veido ilūziju ar savu krītošo ēnu," atklāj kolekcijas autore. Savukārt Ieva Zača par iedvesmas avotu izvēlējusies asimetriju un minimālo destruktīvismu. Kolekciju "Gandrīz pareizi", kā jau uz to norāda nosaukums, raksturo neregulāras formas, līnijas un dažādi fragmenti, kas dažreiz šķiet neracionāli un nesaprotami.

Jauno dizaineru radītās kolekcijas vērtēja kompetenta žūrija, kurā aicināti nozares profesionāļi: modes nama "Alexander Pavlov" modes nama radītājs Aleksandrs Pavlovs (žūrijas komisijas priekšsēdētājs), SIA "Burdas salons" valdes priekšsēdētāja Gunta Brūmane (žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietniece), un Latvijas Mākslas akadēmijas lektore Santa Zariņa (žūrijas komisijas locekle).

Pēc kvalifikācijas darbu aizstāvēšanas apģērbu dizainerus sveica atbalstītāji. "Mēs esam ļoti gandarīti, ka mūs uzaicināja atbalstīt kvalifikācijas darbu modes skati, kurā jaunie talanti pierāda sevi. Tā kā esam šūšanas tehnikas firmas "Brother" izplatītājs, mūsu izvēlētajam favorītam dāvināsim kvalitatīvu elektromehānisko šujmašīnu "Brother RL 425", kas viņam vai viņai būs ieguvums turpmākajā darbā. Pārējiem jaunajiem dizaineriem firma dāvina veicināšanas balvas," norāda SIA "Sonika" šūšanas tehnikas menedžere Ilze Mendziņa. SIA "Sonika" savu dāvanu pasniedza Madarai Ivanovai. Jaunie dizaineri saņēma balvas arī no SIA "Fazer Latvija".


Salaspils botāniskais dārzs

Šogad, 3. jūnijā, 1MT grupas prakses ietvaros devāmies uz Salaspils botānisko dārzu. Salaspilī ir viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, tāpēc, apmeklējot šo dārzu, mēs varējām apskatīt un izpētīt mācību stundās grāmatās un prezentācijās mācītos augus. Dzīvē, apskatot un aptaustot šos augus, mūsu teorētiskās zināšanas guva reālus priekšstatus.

Šī mums bija laba iespēja aktīvu atpūtu saistīt ar mācību procesu. Kad bijām apskatījuši mācībām noderīgos kokus un augus, varējām doties uz tropu māju un apskatīt tropos augošos augus. Tropu mājā bija silts, mitrs gaiss, kas ir piemērots tur augošajiem, siltumu mīlošajiem augiem.

Kad bijām izstaigājuši dārzu apsēdāmies, lai atvilktu elpu un iestiprinātos ar skolotājas sagatavotajiem pīrāgiem.

Kad ekskursija bija beigusies devāmies atpakaļ uz Ogri.

1 MT audzēknis Raitis Legzdiņš

Ogres tehnikumā varēs apgūt četras jaunas profesijas

8.jūnijā Ogrē, Meža prospektā 13, darbu sāka Ogres tehnikuma (OT) Uzņemšanas komisija, un vispārizglītojošo skolu absolventi sākuši pieteikties mācībām tehnikumā.

Pirmie seši jaunieši, kuri vakar atnāca iesniegt dokumentus, izrādījuši interesi par multimediju dizaina, lietvedības un reklāmas dizaina programmām.

Uzņemšanas komisijā darbojas pārstāvji no visām nodaļām, pārsvarā grupu audzinātāji. Līdz ar to jaunieši, stājoties tehnikumā, var saņemt izsmeļošu informāciju par turpmākajām gaitām izvēlētajā mācību iestādē.

Katram reflektantam uzņemšanas komisija sagatavojusi arī mapīti ar nepieciešamo informāciju, tostarp Ogres tehnikuma un OT dienesta viesnīcas iekšējās kārtības noteikumiem. Uzņemšanas komisijas telpā novietota arī planšete, kurā katrs reflektants ar atbilstošas krāsas uzlīmi atzīmē novadu, no kura ieradies.

Lai iestātos tehnikumā, nepieciešams uzrakstīt iesniegumu. Ja jaunietis ir nepilngadīgs, tiek noslēgts sadarbības līgums starp mācību iestādi, izglītojamo un vecākiem.

Iesniedzot dokumentus, jāuzrāda pase vai dzimšanas apliecība (var būt kopija). Nepieciešams izglītības dokumenta oriģināls, sekmju izraksts, 4 fotogrāfijas 3x4cm un medicīnas izziņa (veidlapa 027/u).

"Svarīgi atcerēties, ka reflektantam jābūt tieši šāda parauga izziņai, kurā norādīts, vai jaunieša veselības stāvoklis piemērots izvēlētajai profesijai. Ogres tehnikums ir profesionālās izglītības iestāde, kurā vairumam apgūstamo profesiju nepieciešams atbilstošs veselības stāvoklis,” atgādina Uzņemšanas komisijas pārstāve Anita Stikute.

Profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums" uzņem jauniešus gan ar pamatskolas, gan ar vidējo izglītību.

Tehnikumā var apgūt 18 profesijas ar pamatizglītību un 10 profesijas ar vispārējo vidējo izglītību. Iepriecinoša ziņa jauniešiem ar vidējo izglītību – jau esošajām sešām profesijām (meža mašīnu operators, mežsaimniecības tehniķis, datorsistēmu tehniķis, elektronikas tehniķis, vizuālās reklāmas noformētājs un lietvedis) pievienojušās vēl četras.

Sākot ar 2015./2016.mācību gadu, Ogres tehnikumā varēs iegūt arī stikloto būvkonstrukciju montētāja, koka būvkonstrukciju montētāja, kokvedēja automobiļa vadītāja un drēbnieka kvalifikāciju.

Mācoties šajās programmās, audzēkņi saņem Eiropas Sociālā Fonda (ESF) stipendiju. ESF finansētās programmas ieguvušas lielu popularitāti vidusskolu absolventu vidū, un jaunieši labprāt izmanto iespēju viena vai pusotra gada laikā apgūt profesiju un iekļauties darba tirgū.

Kuri reflektanti tiks uzņemti Ogres tehnikumā, lems Uzņemšanas komisijas sēdē, kas notiks 17.jūlijā. Tajās programmās, kur vēl būs nepietiekams audzēkņu skaits, uzņemšana turpināsies līdz 28.augustam, informē A.Stikute.

Neskaidrību gadījumā var saņemt informāciju pa tālr. 29996675 (Baiba Liepiņa, OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā) vai pa tālr. 291828809 Anita Stikute, OT projektu vadītāja tālākizglītības jomā), e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. OT mājas lapas adrese: www.ovt.lv

Uzņemšanas komisijas darba laiks: darbdienās no plkst.8.30 līdz 17.00.

Ogres tehnikuma pludmales volejbola sacensībās 1.vietu izcīnija Emīls Elksnītis 3MT, Liliāna Bernāne 4GR

9.jūnijā, Sporta Centra pludmales volejbolam paredzētajos laukumos norisinājās Ogres tehnikuma jaukto komandu sacensības pludmales volejbolā.

Šāda veida sacensības tika aizvadītas pirmo reizi Ogres tehnikuma vēsturē! Tehnikuma pirmajā turnīrā piedalījās septiņi pāri, kuri tika sadalīti divās apakšgrupās. No katras apakšgrupas divi labākie pāri ieguva tiesības spēlēt pusfinālā, kurā pāru uzvarētāji cīnījās par zelta un sudraba godalgām, savukārt zaudētāji noskaidroja 3.vietas ieguvēju.

Nr.

Komanda

1.

2.

3.

4.

Punkti

Vieta

1.

Dincis

 

15:3

15:2

15:9

6

1.v.

2.

Viss Bumbās

3:15

 

7:15

7:15

0

4.v.

3.

Micīte

2:15

15:7

 

1:15

2

3.v.

4.

Lāčuki

9:15

15:7

15:1

 

4

2.v.

Dincis –Diāna Storļerova 3AD, Armīns Tomiņš 2DT-2

Viss Bumbās – Viktors Lablaiks 1ID, Marta Skudra 1ID

Micīte - Liene Āriņa 3GR, Raivis Punka 3GR

Lāčuki – Sandijs Ploriņš 1MO-1, Rigonda Grakoļska 1ID

Nr.

Komanda

1.

2.

3.

Punkti

Vieta

1.

Lili

 

15:1

15:3

4

1.v.

2.

Kokteilītis

1:15

 

14:16

0

3.v.

3.

Ice

3:15

16:14

 

2

2.v.

 

Lili – Emīls Elksnītis 3MT, Liliāna Bernāne 4GR

Kokteilītis – Elvis Vanags 3MT, Alise Ķupe 2KL

Ice – Toms Skudra 1MD-1, Amanda Linde 1ID

1/2 fināls

Lili vs Lāčuki 21:8

Dincis vs Ice 21:10

Fināls

Lili vs Dincis 21:18

Lāčuki vs Ice 21:15

 

1.vieta - Emīls Elksnītis 3MT, Liliāna Bernāne 4GR

2.vieta - Diāna Storļerova 3AD, Armīns Tomiņš 2DT-2

3.vieta - Sandijs Ploriņš 1MO-1, Rigonda Grakoļska 1ID

 

 

 

 

 

2KL grupas meitenes mācību ekskursijā uz Tallinu

2KL grupas meitenes 3. jūnijā devās mācību ekskursijā uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Mūsu mērķis bija iepazīties ar prasībām klientu apkalpošanā un dokumentu aprites organizēšanā starptautiska mēroga iestādēs ārpus Latvijas - Latvijas vēstniecībā Tallinā un mākslas muzejā KUMU. Protams, apskatīties arī Tallinu. Ekskursija notika dokumentu pārvaldības mācību priekšmetā.

Par spīti mainīgajiem laika apstākļiem un agrajai izbraukšanai bijām apņēmības pilnas iepazīt tuvāk ne tikai iestādes, kurās pieteicām vizīti, bet arī valsti. Citām meitenēm tas bija pirmais ceļojums ārpus savas valsts robežām. Citām kārtējais brauciens, ko pievienot jau esošajam apceļoto vietu sarakstam.

Igaunija no Latvijas atšķirās ar maigo krāsu paleti, kas valda māju toņos, mierīgo un bez steigas pavadīto dzīves stilu, citu valodu un, neapšaubāmi, klientu apkalpošanu. Pirmais apskates objekts bija KUMU Mākslas muzejs Tallinā. Tas atzīts par vienu no labākajiem muzejiem Eiropā gan ekspozīcijas, gan oriģinālās arhitektūras un skaistās apkārtējās ainavas dēļ. Muzejā aplūkojama igauņu mākslinieku daiļrade un starptautiski atzītu moderno mākslinieku darbi. Muzejā valdīja mierīga, patīkama atmosfēra, kas ļāva bez steigas aplūkot muzeja ekspozīcijas un iemūžināt spilgtākos mirkļus fotoattēlos. Klientu apkalpošana laipna, lielākoties kontaktējoties ar apmeklētājiem angļu valodā. Dokumentu aprite atbilstoša muzeja darbības specifikai.

Nelielai atslodzei apmeklējām Piritas pludmali – Tallinas jūrmalu. Tā atklāja brīnišķīgu skatu uz jūru, kā arī parādīja igauņu tautas drosmīgumu. Pludmalē sastapām divus bezbailīgus igauņus, kas izaicināja jūras viļņus – peldētāju un kaitotāju. Apskatījām arī kāda cariskās Krievijas tēlnieka vēl pagājušā gadsimta sākumā veidoto skulptūru ”Rusalka”. Tā ir nāriņa, kas, turot rokās paceltu pareizticīgo krustu, jūrā norāda uz vietu, kur 19. gadsimta beigās nogrimis impērijas kuģis ar visiem cara armijas zaldātiem.

Pēc tam mēs devāmies uz Latvijas vēstniecību Igaunijā. Mūs laipni sagaidīja diplomātiskā dienesta darbiniece Zenta Ļaksa un Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone. Agrāk viņš bijis vēstnieks Somijā un ir strādājis arī par vecāko referentu Ārlietu ministrijā. Vēstniecības darbiniece mums pastāstīja, ka ēka ir būvēta 19.gs.beigās kādas ģimenes vajadzībām. Šobrīd tā ir viena no lielākajām Latvijas valstij piederošajām ēkām ārvalstīs. Vēstniecībā strādā 3 diplomāti - konsuls, vēstnieks un padomnieks, sekretāre un mājas pārvaldnieks. Vēstniecības viens no galvenajiem uzdevumiem ir popularizēt Latviju ārvalstīs un sniegt palīdzību krīzes situācijā nonākušiem Latvijas pilsoņiem. Vēstnieks atgādināja, ka esam ieradušās ļoti svarīgā dienā, kad tiek vēlēts jaunais Latvijas valsts prezidents.

Publisko dokumentu aprite vēstniecībā tāda pati kā visā valsts pārvaldē. Pastāv arī sevišķā lietvedība, kas attiecas uz slepeniem dokumentiem. Atbildot uz mūsu jautājumu, kā nokļūt darbā Ārlietu ministrijā, uzzinājām, ka jāiegūst politologa, svešvalodu speciālista vai jurista izglītība un jātic tam, ko vēlies sasniegt. Darbs ārlietu jomā neiekļaujas tikai astoņu stundu darbadienā. Tas ir dienests, kurā darbiniekiem jābūt gataviem pienākumu izpildei 24 stundas diennaktī. Pēc apmeklējuma 2KL audzēknes viesu grāmatā ierakstīja pateicību par viesmīlīgo uzņemšanu.

Pēc vēstniecības apmeklējuma devāmies iepazīt Igaunijas vecpilsētu. Aplūkojām vecpilsētas laukumu, atjaunotās ēkas. Tallinu no augstākā punkta pilsētā - skatu laukuma. Tas bija brīnišķīgs skats uz vecpilsētas jumtiem un pilsētas jauno arhitektūru.

Ekskursijā ieguvām jaunas zināšanas un pieredzi. Katrai no mums, protams, ir savas īpašās atmiņas, bet man tā sniedza jaunu skatījumu uz savu profesiju, ko apgūstu, un domas par nākotni!

2KL audzēkne Iluta Tauriņa

Iespaidi biznesa plānu konkursā Ventspilī

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu biznesa plānu konkursa noslēguma kārta šogad notika Ventspils tehnikumā maija mēnesī. Lai tajā piedalītos, audzēkņiem vispirms bija jāizstrādā biznesa plāni. Tos vērtēja neatkarīga ekspertu komisija no dažādu nozaru speciālistiem:

  • Līga Dadeika – AS Swedbank Ventspils filiāles klientu apkalpošanas vadītāja,
  • Mārtiņš Velde – Ventspils Augsto Tehnoloģiju parka Ideju studijas vadītājs,
  • Baiba Mierkalne – uzņēmējdarbības konsultante,
  • Inga Bolmane – “Junior Achievement Young Enterprise Latvija” programmu direktore,
  • Kristīne Bulka – Valsts Izglītības satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta Tālākizglītības un projektu nodaļas vecākā referente.

Kopumā biznesa plānu konkursam no visām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm bija iesniegti 26 biznesa plāni. Dalībai otrajā kārtā tika nominēti piecpadsmit biznesa plānu autori. Arī Ogres tehnikuma 1VP audzēkņi Beāte Maģe un Rūdis Grundmanis. Otrajā kārtā tika vērtēta biznesa plānu autoru prasme prezentēt un aizstāvēt praktiskās realizēšanas iespējas.

Beātei un Rūdim biznesa plānu palīdzēja izstrādāt ekonomikas skolotāja Aiga Pastare. SIA ,,RUDBET” biznesa plāns saistīts ar 3D grāmatu ražošanu bērniem lasītprasmes veicināšanai. Patīkami, ka biznesa ideja ieinteresēja žūriju un klausītājus.

Konkurss notika 2 dienas. Laiks pagāja nemanot, jo organizatori bija padomājuši arī par dažādām interesantām aktivitātēm gan pedagogiem, gan audzēkņiem.

Konkursā pirmo vietu ieguva Valsts SIA PIKC „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” audzēkne Agrita Aizstrauta par biznesa plānu „Know-How” mini golfs”. Tātad nākošgad konkurss notiks Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. Beātei un Rūdim līdz godalgotas vietas iegūšanai nedaudz pietrūka, bet svarīgākais, ka esam labāko piecpadsmitniekā! Beāte atzīst: “Man ļoti patika dalība biznesa plānu konkursā. Sākotnēji gan bija jāiegulda pamatīgs darbs, lai izstrādātu biznesa plānu, bet tas atmaksājās.” Lai Beātes teiktais iedrošina un motivē audzēkņus rakstīt biznesa plānus nākamajā gadā!

Ekonomikas skolotāja Aiga Pastare,

metodiķe vispārizglītojošo mācību priekšmetu jomā Daiga Zvirbule

Atskats uz tehnikuma biznesa ideju konkursu

Jau tradicionāli, ceturto gadu, vispārizglītojošo mācību priekšmetu nodaļas ekonomikas skolotāji organizēja biznesa ideju konkursu. Šajā mācību gadā konkurss notika vairākās kārtās no marta līdz maijam. Atlases fināla kārtā piedalījās 15 audzēkņi no visām izglītības programmu nodaļām un piedāvāja 12 interesantas biznesa idejas. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, idejas bija vairāk orientētas uz klientiem, kas tā vai citādi vēlētos paaugstināt sadzīves un atpūtas komfortu. Saturiski biznesa ideju realizēšanu audzēkņi bija pārdomājuši tik detalizēti, ka reāla biznesa uzsākšana būtu iespējama tūlīt, ja vien gatavs biznesa plāns.

Konkursu ievadīja ekonomikas skolotājas Aigas Pastares stāstījums par dalību Latvijas profesionālo izglītības iestāžu biznesa plānu konkursā, kurā tehnikumu pārstāvēja 1VP audzēkņi Beāte Maģe un Rūdis Grundmanis ar biznesa plānu uzņēmumam “3D grāmatas bērniem”. Skolotāja īpaši uzsvēra, ka biznesa ideju autoriem vēlams pēc iespējas ātrāk pievērsties biznesa plāna izstrādāšanai, lai nākošgad veiksmīgi piedalītos valsts mēroga biznesa plānu konkursā.

Īsi par konkursa fināla atlases kārtas dalībniekiem. 2MO grupas audzēknis Mārtiņš Siliņš reklamēja uzņēmumu “Bez steigas”, kas ražotu oriģinālus interjera priekšmetus no organiskā stikla. Dāvis Dmitrčenko /2MO/ prezentēja koka rotaļlietu uzņēmumu “EKO Wood toys”. Laura Jankune piedāvāja sienas gleznojumu pakalpojumu, Pauls Krištabāns /abi 2MD/ interneta konceptveikalu “Shmotka” jauniem cilvēkiem, kam patīk moderns un vinitage apģērbs. Sarmītei Zaltānei /2RD/ ir biznesa ideja aktīvai atpūtai dabā – spēle “Darkness in the woods”. Nauris Īstenais /3MO/ prezentēja malkas skaldīšanas pakalpojumu – IK “Koks-8”. Lolita Gunta Kozlova un Ilze Tropa /3KL/ vēlētos veidot inovatīvu mākslinieciskas kreklu apdrukas darbnīcu. 2KL grupas meitenēm Sintijai Spandegai, Laurai Vitkovskai, Dagnei Vītolai ir ideja par inovatīvu somu izgatavošanu “Laubag”. Alise Estere Ķupe vēlētos veidot uzņēmumu, kas ražo apdrukātas zeķubikses, Sintija Linuža /arī 2KL/ uzņēmumu, kas ražo apzīmētas kedas. 1MT pārstāvēja Mārīte Griķe ar mājas kūku ražotni un Jānis Krugaļaužs ar oriģinālu bērnu rotaļlietu ražotnes ideju.

Paldies ekonomikas skolotājām par audzēkņu motivēšanu biznesa ideju radīšanai un gatavošanu dalībai konkursā!

Konkursa uzvarētāji:

1.vieta Sintijai Spandegai, Laurai Vitkovskai, Dagnei Vītolai /2KL/ par ideju - inovatīvu somu izgatavošana “Laubag”.

1.vieta Laurai Jankunei /2MD/ par ideju “Sienas gleznojumi”.

2.vieta Paulam Krištabānam /2MD/ par interneta konceptveikalu “Shmotka”.

3.vieta Jānim Krugaļaužam /1MT/ par oriģinālu bērnu rotaļlietu ražotnes ideju.

Sveicam konkursa uzvarētājus, dalībniekus un viņu skolotājas!

Metodiķe vispārizglītojošo mācību priekšmetu jomā Daiga Zvirbule

Ogres tehnikumā pateicas labāko audzēkņu vecākiem

5.jūnijā Ogres tehnikumā norisinājās svinīgs Ģimenes dienas pasākums, kurā godināja audzēkņu vecākus.

"Ģimenes diena tehnikumā ir pirms pāris gadiem iedibināta tradīcija. Šajā dienā mēs tiekamies ar audzēkņu vecākiem un pateicamies viņiem par lielisku bērnu audzināšanu, kuri dod ieguldījumu tehnikuma un visas valsts attīstībā," norāda Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

Ģimenes dienas pasākumā tika godināti Kriša Kupruka (3 MD), Edvarda Ignatjeva (2 EP), Unas Turkas (2 VP) Dāvja Stikāna (4 BG), Ilmāra Ansona (1 MH), Ata Jenerta ( 3 MO2), Oskara Pavāra (3 MO2), Madaras Strautas (4 MT), Evitas Birziņas (3 KL), Raivja Punkas (3 GR), Marata Džamajeva (3 ET), Kristapa Cerminieka (2 DT-1) un Agneses Kalējas (3 TK) vecāki.

Vecākiem I.Brante pasniedza Ogres tehnikuma Pateicības, bet audzēkņi saņēma OT žetonus.

"Tā ir goda zīme, kas apliecina audzēkņu augstos sasniegumus tehnikuma un visas valsts attīstībā. Žetons arī pauž piederību tehnikumam, un liek justies kā daļai no šīs lielās ģimenes – Ogres tehnikuma kolektīva,” sveicot audzēkņus, teica Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Katra ģimene uzstājās ar prezentāciju, sniedzot ieskatu, kā viņiem izdevies izaudzināt tik labus bērnus. Vecāki arī pateicās Ogres tehnikumam, ka viņu bērniem ir iespēja apgūt profesiju.

'Esmu ļoti gandarīta, ka mana meita mācās Ogres tehnikumā. Te viņa var mācīties lietas, kas viņai interesē, – tūrismu. Agnese jau veiksmīgi izgājusi praksi Līgatnes dabas parkā, vadījusi ekskursijas, piedalījusies arī Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursā "Tūrisma pakalpojumi”. Iesaku arī citiem vecākiem atbalstīt bērnu izvēli mācīties profesiju,” saka topošās tūrisma pakalpojumu speciāliste Agneses mamma Ieva Kalēja.

Arī Meža mašīnu operatoru programmas 3.kursa audzēkņa Oskara Pavāra mamma Svetlana Pavāre ir pārliecināta - ja jaunietim ir skaidrs mērķis, ko viņš dzīvē vēlas sasniegt, tad ieteicams izvēlēties mācības profesionālās izglītības iestādē.

"Manam dēlam vienmēr paticis būt pie dabas, mežā un upmalā. Viņš mācās 3.kursā, un jau ieguvis dažādus sertifikātus, apliecības, tiesības. Viņš var vadīt mašīnu un traktoru, strādāt ar motorzāģi. Oskars ir ļoti mērķtiecīgs, un vēlas paņemt maksimālo, ko var sniegt profesionālās izglītības iestāde. Pēc tehnikuma beigšanas viņš būs gatavs darba dzīvei, un varēs izmantot tehnikumā gūtās zināšanas," atklāj S.Pavāre.

Ar muzikāliem priekšnesumiem vecākus un pedagogus sveica Ogres tehnikuma vokālais ansamblis skolotājas Lienes Grīnhofas vadībā. Pasākuma noslēgumā vecāki ierakstīja vēlējumus Ogres tehnikuma Ģimenes dienas Goda grāmatā.