Vienreizēja iespēja Ogres tehnikuma audzēkņiem!

Ogres tehnikumā notiks informatīvā tikšanās ar Ikšķiles novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālisti Agnesi Jankunu, kura pastāstīs par Ikšķiles novada jauniešu projektu konkursu.

Pieteikšanās līdz 2015. gada 2. februārim pie metodiķes tālākizglītības jomā Lindas Meņģes, Meža pr.13, 106.kab., vai zvanīt uz tālruni: 29454995.

OT audzēknis uzvar starpnovadu skatuves runas konkursā

Ogres tehnikuma audzēkņi regulāri ar labiem panākumiem piedalās vispārizglītojošo mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, nupat iegūtas divas godalgotas vietas starpnovadu skatuves runas konkursā.

22.janvārī Ikšķiles vidusskolā norisinājās starpnovadu  - Carnikavas,  Ķekavas, Salaspils, Olaines, Ikšķiles – skatuves runas un mazās formas uzvedumu konkursa 1.kārta. 

Konkursā piedalījās divi Ogres tehnikuma audzēkņi – izglītības programmas "Klientu apkalpošanas speciālists" 1.kursa audzēkne Sabīne Dzirkale un izglītības programmas "Multimediju dizaina speciālists" 1.kursa audzēknis Alens Līdaks, kuri bija uzvarējuši tehnikuma rīkotajā skatuves runas konkursā 25 dalībnieku konkurencē.

Uz starpnovadu konkursu līdzi just saviem audzēkņiem bija ieradušās arī abu audzēkņu latviešu valodas un literatūras skolotājas - Ruta Balode un Inese Kaupuža.

"Sabīne pirmo reizi piedalās starpnovadu skatuves runas konkursā. Tā ir ļoti liela uzdrīkstēšanās, jo viņa mācās tikai 1.kursā. taču Sabīne ir ļoti apņēmīga, un esmu pārliecināta, ka viņai veiksies,” pirms jaunieši vēl devās uz skatuvi, sacīja Sabīnes skolotāja Inese Kaupuža.  Sabīne konkursam bija sagatavojusi divus darbus – fragmentu no Kristīnes Želves stāsta "Subretes dienas" un E.Treimaņa - Zvārguļa dzejoli "Sapņu dārzi". "Izlasīju stāstu un dzejoli, un tie mani piesaistīja,"  konkursa daiļdarbu izvēli pamato Sabīne. "Ja ir saturs, kas piesaista, tad runātājs var labāk izjust tekstu," piebilst Sabīnes skolotāja. 

Arī otrs konkursa dalībnieks – Alens Līdaks -, izvēloties daiļdarbus konkursam, vadījies pēc savām izjūtām. Alens skatuves runas konkursos nav iesācējs. Mācoties Saldus 2.vidusskolā, viņš regulāri piedalījies skatuves runas konkursos.

To, ka Alenam ir skatuves pieredze, nevarēja nejust arī viņa uzstāšanās laikā, Jau pēc prozas darba (Alens bija izvēlējies latviešu tautas anekdoti par gāgānu kariem) norunāšanas tapa skaidrs, ka panākumi neizpaliks. Labākajiem, tostarp Alenam, tika dota iespēja norunāt arī otru darbu – Viļa Plūdoņa dzejoli "Pils Flandrijā".

Jaunā skatuves mākslinieka talantu un pārliecinošo uzstāšanos novērtēja arī žūrija. Alenam Līdakam 10.-12. klašu grupā tika piešķirta I pakāpe. Sabīnes Dzirkales sniegums novērtēts ar II pakāpi. Šo panākumu viņa dalīja ar Ikšķiles vidusskolas 11.klases skolnieci Lauru Andrijonoku un Ikšķiles 12.klases skolnieku Danielu Dijevu.

Konkursa dalībneiku sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija režisore un teātra eksperte Dace Liepeniece, Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis un Nacionālā teātra aktieris Zigurds Neimanis.

Darba devēji iepazīstas ar speciālistu sagatavošanu Ogres tehnikumā

 23.janvārī Ogres tehnikumā (OT) notika seminārs par praktisko mācību organizēšanu Mežsaimniecības izglītības programmas audzēkņiem.

Seminārā piedalījās Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts, pārstāvji no SIA "R Grupa", SIA "Unimotors Latvia", SIA "Krauzers", z/s 'Vairogi", OT Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis, OT Meža un medību saimniecības nodaļas vadītājs Kārlis Ranga, Ogres tehnikuma vadība un pedagogi.

"Mēs sagatavojam uzņēmumu, kuri apvienojušies Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijā, prasībām atbilstošus speciālistus. Mūsu audzēkņi tur iziet praksi un nereti kļūst par šo uzņēmumu darbiniekiem. Tāpēc darba devēji ieradušies tehnikumā, lai iepazītos, kā notiek praktisko apmācību process, kādas ir audzēkņu iemaņas – vai viņi māk nozāģēt kokus, tos precīzi sakraut,” informē Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

"Kopsadarbībā ar Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociāciju mēs izstrādājām arī mežsaimniecības izglītības programmas. Pēc darba devēju ierosinājuma tapusi Eiropas Sociālā fonda finansētā viengadīgā mežsaimniecības tehnikas programma kokvedēja kvalifikācijā, uz kuru līdz 17.februārim vēl var pieteikties jaunieši vecumā no 21 līdz 29 gadiem ar 12 klašu izglītību un B kategorijas autovadītāja tiesībām. Asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts ir šīs darba drupas vadītājs. Arī SIA "Unimotors Latvia" tirdzniecības pārstāvis Jānis Bērzkalns, kurš piedalās seminārā, ir šajā darba grupā,” piebilst I.Brante.

"Paldies Ogres tehnikumam! Tā ir unikāla sadarbība starp asociāciju un izglītības iestādi, kurā mēs varam sagatavot mežizstrādātāju nozarei atbilstošus speciālistus,” uzsver Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektors  A.Bukonts.

Pēc semināra teorētiskās daļas dalībnieki devās uz Ogres tehnikuma pārvaldījumā esošajā mežā Birzgales pagastā, kur tehnikuma audzēkņi apgūst praktiskās iemaņas mežistrādē.

Matemātika – mežā

Šī gada 14. un 15. janvārī Ogres tehnikuma 4 audzēkņi – Rūta Viznere, Marta Svalbone, Renāts Kovaļenko un Jānis Polnijs no Mežsaimniecības tehniķiem pirmā kursa, kā vieni no aktīvākajiem kursā, kopā ar Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītāju Klāvu Miezi un pedagoģi Ramonu Polmani devāmies uz Ikšķiles vidusskolas rīkoto pasākumu „Matemātika – mežā”.

Šajās 2 dienās mēs Ikšķiles skolniekus iepazīstinājām ar to, kas notiek mūsu skolā, Ogres tehnikumā, mežu jomā. Skolniekiem no sākuma tika pasniegta prezentācija, bet pēc tam jau paši varēja piedalīties tālāk notiekošajā.

Iepazīstinājām no 1. līdz 12. klasei skolniekus ar dažādiem mērinstrumentiem, koka slimībām, kukaiņiem, lapām, zaģētāju aizsargapģērbu.

Daļa skolnieku bija pozitīvi pārsteigta, ka arī meitenes izvēlas šādu profesiju. Mazāko klašu skolniekiem radās ļoti daudz jautājumu un nemaz tik viegli nebija atbildēt uz tik dažādiem jautājumiem. Bija interesanti un noderīgi sadarboties ar Ikšķiles vidusskolas skolniekiem un skolotājiem, kā arī mēs ieguvām jaunus draugus.

Rūta Viznere - 1MT grupas audzēkne

Karjeras dienas Ikšķiles vidusskolā

1. un 15.janvārī Ikšķiles vidusskolā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) rīkotās Karjeras dienas "Matemātika mežā", lai iepazīstinātu skolēnus ar mežsaimniecības specialitātēm caur matemātikas prizmu.

"Kāpēc mēs šeit esam? Matemātika, fizika un citi eksaktie priekšmeti skolēniem, it īpaši puišiem, skolā ne vienmēr interesē. Kad viņi iestājas tehnikumā, sākas problēmas, jo nepieciešamas zināšanas matemātikā. Kaut vai strādājot ar motorzāģi, jāprot aprēķināt, cik koksnes sazāģēts, cik degvielas izlietots, nerunājot jau par darbu ar sarežģītām un modernām tehnoloģijām, kādas ir arī mežā," skaidro OT Mežsaimniecības izglītības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.

OT Mežsaimniecības tehniķu pirmā kursa audzēkņi Jānis Polnijs, Renāts Kovaļenko, Rūta Viznere un Marta Svalbone stāstīja skolēniem, kā noteikt koku sugas, koka vecumu, iepazīstināja ar kaitēkļiem, kas bojā koksni. Skolēni tehnikuma audzēkņu vadībā varēja izmēģināt dažādus instrumentus, veikt šķērslaukuma un attāluma mērījumus. "Tie ir elementāri darbi, ar kuriem sastopas jebkurš, kurš ikdienā strādā mežā," norāda K.Miezis. 


Šajās divās dienās skolēni iepazinās ar mežsaimniecības profesijām, bet nākamajā tikšanās reizē – 26.februārī – Ikšķiles vidusskolas 9. un 12.klašu notiks visu tehnikumā apgūstamo profesiju prezentācija un tikšanās ar audzēkņiem,


"Mūsu tehnikumam ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Ikšķiles vidusskolu, un mēs šeit esam ļoti gaidīti,” uzsver OT projektu vadītāja Anita Stikute.


Starp citu, divi audzēkņi – Jānis Polnijs un Renāts Kovaļenko -, kuri piedalījās Karjeras dienās kā konsultanti, ir pagājušā gada Ikšķiles vidusskolas 9.klases absolventi. "Ogres tehnikumu izvēlējos tāpēc, ka tur var apgūt profesiju, kas mani ļoti saista – mežsaimniecības tehniķis. Kad iegūšu profesiju, plānoju turpināt studijas  Lauksaimniecības Universitātes Meža fakultātē,” portālam Ogrenet atklāj Jānis Polnijs. "Visiem, kam interesē mežsaimniecība, iesaku mācīties Ogres tehnikumā," piebilst Renāts Kovaļenko.

Laipni aicināti uz informatīvo vecāku nedēļu

Aicinām Izglītības programmas ”Grāmatvedība” 2GR, 3GR un Izglītības  programmas  ”Klientu apkalpošanas speciālists” 2KL, 3KL kursu audzēkņu vecākus no 19.janvāra līdz 23.janvārim Upes prospektā 16, Ogrē  apmeklēt informatīvo vecāku nedēļu, kurā būs iespējas iepazīties  ar mācību un audzināšanas darbu, aktualitātēm tehnikumā, individuāli pārrunāt interesējošos jautājumus.

Iepriekš lūdzu sazināties ar grupu audzinātāju Tatjanu Skābardi, mob.tālr. 25412721

Projekta "Inovatīvu Ideju meklējumos" atlases konkursa rezultāti

Projekta "Inovatīvu Ideju meklējumos" Nr. 2014-1-LV01-KA102-000172

ATLASES KONKURSS

IR NOSLĒDZIES

Projekta dalībniekiAudzēkņi:

Alans Līdaks – 1MD2

Darja Krasovska – 2KL

Lāsma Runcīte – 2KL

Linda Jaunīte – 1AD

Ritvars Vāvers – 3BGPedagoģiskie darbinieki:

Linda Meņģe

Ramona Polmane

Lilita Meldere

 

Apsveicam atlasi izturējušos projekta dalībniekus un pateicamies visiem par piedalīšanos atlases konkursā.

Projektu dalībnieku pirmā tikšanās notiks 2015. gada 03. februārī pulksten 16:00, Meža prospektā 13. 107.A kabinetā (tikšanās datums var mainīties).

 

 

Vairāk informācija par projektu šeit

OT padome seko līdzi tehnikuma rekonstrukcijas gaitai

14.janvārī uz pirmo tikšanos šajā gadā sanāca Ogres tehnikuma padome, kurā ietilpst tehnikumā apgūstamo izglītības programmu nozaru asociāciju, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību, vecāku un audzēkņu pārstāvji.

Tehnikuma padome ir virsuzraugs pašlaik realizētajam Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektam "Ogres tehnikuma infrastruktūras attīstība un mācību aprīkojuma modernizācija", tāpēc OT projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska informēja klātesošos par paveiktajiem būvniecības darbiem un mācību iekārtu iepirkumu gaitu.

Jau pabeigti mūrēšanas un nesošo metāla konstrukciju montāžas darbi un uzsākta mācību korpusa fasādes siltināšana, turpinās 4.stāva, kur tiks izvietotas mākslas  programmas, izbūves darbi, inženierkomunikāciju un logu montāžas darbi, uzsākta inženierkomunikāciju un karkasa starpsienu karkasa izbūve. Intensīvi rit darbi arī pie mācību angāra izbūves – pabeigta katlu māja, jumta konstrukcija un uzsākta jumta seguma montāža, turpinās inženiertīklu izbūve. Mācību angārā uzsākta tehnoloģisko iekārtu montāža, uzsākti arī labiekārtošanas darbi pie mācību korpusa un dienesta viesnīcas. 

Līdz 5.februārim izpildītajam darbu apjomam jābūt ne mazāk par 50% no līgumsummas, bet būvdarbu izpildes gala termiņš ir 17.jūnijs. 

"Mēs pašlaik iekļaujamies izpildāmo darbu grafikā, un esam mērķtiecīgi nolēmuši, ka izvirzīto plānu kopā ar būvuzņēmēju - SIA "Skonto Būve" - izpildīsim noteiktajā termiņā 17.jūnijam. Ogres tehnikuma un būvnieku sadarbība ir ļoti veiksmīga. Tiklīdz būvniecības procesā rodas kādas problēmas, būvnieki iesaka labāko risinājumu un mēs kopsadarbībā pieņemam lēmumu,” norāda OT direktore Ilze Brante.

Aizvadīts Ogres tehnikuma ziemas čempionāts vieglatlētikā 

Trešdien, 14.janvārī Ogres sporta centrā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) ziemas čempionāts vieglatlētikā.

"Šīs sacensības notiek jau otro gadu, un centīsimies tās padarīt par tradīciju, lai arī  ziemas sezonā jauniešiem būtu iespēja nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm," norāda OT sporta organizatore Ilze Ose – Hlebovicka.

Audzēkņi sacentās 40 metru sprintā, 600 metru skrējienā, lodes grūšanā un augstlēkšanā. Piedalīšanās čempionātā bija katra audzēkņa brīva izvēle, un sacensībām tika saņemti 35 pieteikumi.

Godalgotās vietas ieguva:

40m zēniem

Vieta

Vārds

Uzvārds

Rezultāts

Grupa

1.

Māris

Krievelis

5,12

3MO-1

2.

Rudolfs

Virsis

5,22

3MT

3.

Matīss

Leimanis

5,28

2MT

600m zēniem

Vieta

Vārds

Uzvārds

Rezultāts

Grupa

1.

Monvīds

Stahovskis

1:41,3

2MG

2.

Nauris

Bondars

1:42,1

3MO-2

3.

Māris

Krievelis

1:45,0

3MO-1

Lodes grūšana (4kg) zēniem

Vieta

Vārds

Uzvārds

Rezultāts

Grupa

1.

Māris

Krievelis

13,52

3MO-1

2.

Raivis

Zālītis

13,00

 

3.

Ivo

Jāne

12,73

2MT

Augstlēkšana zēniem

Vieta

Vārds

Uzvārds

Rezultāts

Grupa

1.

Ivo

Jāne

1,70

2MT

2.

Māris

Krievelis

1,60

3MO-1

3.

Elvis

Šumskis

1,55

1MO-2

 

"Ziemas čempionāts palīdz arī atklāt jaunus talantus un izveidot tehnikuma izlasi vieglatlētikā, jo mūsu audzēkņi aktīvi piedalās gan novada, gan arī ārpus novada sacensībās, tostarp biedrības "Latvijas Republikas Profesionālās izglītības sporta kluba "AMI" rīkotajās sporta spēlēs," atklāj I.Ose – Hlebovicka.  

Līdztekus sporta stundām, kas iekļautas mācību programmā, tehnikumā ir iespēja papildus trenēties ne tikai vieglatlētikā, bet arī volejbolā, smagatlētikā, kas ir populāra puišu vidū, un nodarboties ar pilates vingrošanu, ko savukārt iecienījušas meitenes.

Visi čempionāta dalībnieki saņēma saldas balvas ar tehnikuma logo, pirmo triju ieguvējus atsevišķās disciplīnās apbalvoja ar diplomiem, bet sportisti, kas startēja visās disciplīnās – arī kausus. Izglītības programma, no kuras bija  visvairāk čempionāta dalībnieku, ieguva specbalvu – kliņģeri. Kausi nonāca pie Māra Krieveļa (3 MO-1),  Mārtiņa Varlamova (1MO-2) un Elvja Šumska (1MO-2), bet kliņģeri savā īpašumā ieguva mežsaimniecības izglītības programmas audzēkņi.

Ogres tehnikuma daudzveidīgās izglītības programmas dod iespēju arī pašiem sagatavot balvas – topošie konditori sportistiem bija izcepuši kliņģeri, bet 4.kursa reklāmas dizainere Kristīne Auzenberga izveidojusi balvu un diplomu dizainu.

 

Pielikumā: OT ziemas čempionāta vieglatlētikā rezultāti.

www.ogrenet.lv

Seminārs par iespējām piedalīties starptautiskajos projektos

OGRES TEHNIKUMA AUDZĒKŅI UN PEDAGOGI! AICINĀM JŪS UZ OGRES TEHNIKUMA PROJEKTU NODAĻAS ORGANIZĒTO INFORMATĪVO SEMINĀRU

2015. GADA 28. JANVĀRĪ PULKSTEN 16.00 IZSTĀŽU ZĀLĒ, MEŽA PROSPEKTĀ 13, OGRĒ

PAR IESPĒJĀM PIEDALĪTIES STARPTAUTISKAJOS PROJEKTOS

Lūdzu pieteikt dalību pasākumā līdz 2015. gada 26. janvārim Projektu nodaļā

Meža prospektā 13, Ogrē, 107A kabinetā vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.