Ogres tehnikuma audzēkņu un kolektīva vēlējums prezidentam

Aicinām visus ar savu laba vēlējumu atbalstīt mūsu prezidentu.

Ogres tehnikuma atklāšanai prezidents Raimonds Vējonis ir veltījis savus spēka vārdus mums - "Skolā sākas mūsu rītdiena un tiek likti pamati mūsu valsts attīstībai. Lai Ogres tehnikums kļūst par nozīmīgu atbalstu Latvijas ceļā uz pārticību un labklājību", ko katrs varam izlasīt ikdienas tehnikuma 2.stāva vestibilā.

Arī mēs varam dot savus spēka vārdus prezidentam interneta lapā Turies, prezident!  http://turiesprezident.lv/

Ar savu spēcinošo vēlējumu palīdzi uzaust mūsu Valsts prezidentam veltītu Lielvārdes jostu!

Katrs vēlējums ļaus ieaust jaunu un spēcinošu rakstu rindiņu Lielvārdes jostā.

Vēlējuma noslēgumā lūdzu izmantot kopīgu atsauci #OgresTehnikums  - lai vienotos kopīgā vēlējumā.

 

Lai kopā izdodas

Armanda Auziņa

Ogres tehnikuma

Direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā

Ogres tehnikuma jaunieši Skolēnu sporta spēļu turnīrā volejbolā izcīna 1.vietu

2016.gada 27.janvārī Lielvārdes novada sporta centrā notika Skolēnu sporta spēļu turnīrs volejbolā 10.-12.klašu audzēkņu komandām. Turnīrā piedalījās Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novadu izglītības iestāžu jauniešu komandas. Septiņu komandu konkurencē Ogres tehnikuma jaunieši ieguva 1.vietu, aiz sevis atstājot Jumpravas vidusskolas jauniešus (2.vieta) un Ogres 1.vidusskolas jauniešus (3.vieta).

Ogres tehnikumu  skolotāja A.Priževoita vadībā pārstāvēja: Armīns Tomiņš (3.kurss DT2 grupa), Emīls Lamberts (4.kurss MT grupa), Elvis Šumskis (2.kurss MO2 grupa), Ainārs Antiņš (1.kurss MT grupa), Klāvs Briedis (1.kurss MT grupa), Arvis Tišonoks (1.kurss MO1 grupa), Emīls Elksnītis (4.kurss MT grupa).

Skolu direktori iepazīst Ogres tehnikumu

Ogres tehnikumā tiešsaistē piedalās novadu fizikas olimpiādē

Ogres tehnikumā mācās nākamie robotu pavēlnieki

Elektronika ir viena 19 licencētajām un akreditētajām izglītības programmām, ko var apgūt profesionālās izglītības kompetences centrā "Ogres tehnikums".

Kvalifikāciju "Elektronikas tehniķis" var iegūt gan jaunieši ar pamatizglītību (mācību laiks – 4 gadi), gan ar vispārējo vidējo izglītību pusotra gada laikā. 

"Šobrīd Ogres tehnikumā elektronikas tehniķa profesiju apgūst teju pussimts audzēkņu, bet, protams, gaidām vēl vairāk. Pieprasījums gan pēc praktikantiem, gan pēc speciālistiem no nozares uzņēmumiem ir tik liels, ka nespējam to nodrošināt. Tāpēc aicinām jauniešus nebaidīties no fizikas un matemātikas un nākt mācīties," aicina OT Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.

Jauniešiem, kuri OT izvēlas apgūt elektronikas tehniķa specialitāti, ir nodrošinātas visas iespējas – moderni mācību kabineti un laboratorijas tikko rekonstruētajā mācību kompleksā "Aizupēs", kā arī darba vidē balstītās izglītības priekšrocības SIA "Hansa Matrix" elektronikas uzņēmumā Ogrē, kur no 1.kursa var iepazīt darbu ražošanā un apgūt praktiskās iemaņas.

Audzēkņu iecienīts ir arī OT Robotikas pulciņš, ko vada sava darba entuziasts skolotājs Kārlis Berkolds. Likumsakarīgi, ka audzēkņi, kuri iesaistījušies pulciņa nodarbībās, ir arī veiksmīgāki teorētiskajās mācībās un ar labiem panākumiem piedalās Latvijas mēroga un starptautiskajos konkursos.

 

OT Robotikas pulciņš jau otro reizi pērnā gada nogalē piedalījās lielākajās Ziemeļeiropas robotikas sacensībās "Robotex 2015" Tallinā, kur 3.kursa elektronikas izglītības programmas audzēknis Sandis Mālnieks, konkurējot ar dalībniekiem no visas Eiropas, sīvā konkurencē izcīnīja 12.vietu līnijsekošanas disciplīnā.

Kā portālam Ogrenet atklāja Sandis Mālnieks, nākamgad viņš cer vēl uzlabot sasniegto rezultātu. "Darbojoties Robotikas pulciņā, esmu iemācījies teorētiskās zināšanas pielietot praksē,  būvēt robotus un pārbaudīt savu veikumu sacensībās," stāsta Sandis. Jāpiebilst. ka aizvadītā decembrī S.Mālnieks ieguva 3.vietu profesionālo skolu audzēkņu konkursā "Elektroniķis 2015".

„Robotex 2015” sacensībās Tallinā piedalījās vēl divi Robotikas pulciņa dalībnieki – datorzinātnes izglītības programmas 3.kursa audzēknis Ritvars Makarovs un elektronikas izglītības programmas 2.kursa audzēknis Artis Linītis, kuri, pēc pašu teiktā, Tallinā ieguvuši neatsveramu starptautisku sacensību pieredzi.

Ritvars mācās par datorsistēmu tehniķi, un elektroniku robotikas pulciņā apgūst papildus. "Tā es varu paplašināt savas zināšanas datorsistēmās un labāk iemācīties programmēt dažādās programmēšanas valodās. Pulciņā esmu apguvis elektroniku tādā līmenī, lai pēc tehnikuma beigšanas varētu izvēlēties, ko studēt – elektroniku vai datorzinātnes".

"Darbošanās pulciņā dod zināšanas par to, kā strādā elektronika. Tie, kas iestāsies tehnikumā, iegūs daudz lielākas zināšanas, nekā viņiem ir tagad," topošajiem audzēkņiem saka Artis Linītis.

Robotikas pulciņa vadītājs K.Berkolds atzīst, ka pulciņa dalībnieki ir pietiekami profesionāli izauguši, lai sāktu sevi pierādīt arī starptautiskā līmenī.

OT Robotikas pulciņš ir kļuvis par Erasmus+ programmas projekta "ROBOT - rescue, offer help, be a friend, open doors, take on Europe" partneri, kurā piedalās profesionālās izglītības iestādes no Vācijas, Spānijas, Turcijas un Latvijas, ko pārstāv Ogres tehnikums.

Projekta mērķis ir veidot un programmēt Lego robotus, kas palīdzētu cilvēkiem dažādās problēmsituācijās, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēkiem un invalīdiem sadzīvē, cilvēkiem pēc plūdiem vai citām katastrofām.

Ogres tehnikuma audzēkņiem II pakāpes Diplomi skatuves runas konkursā

22.janvārī  Ikšķiles vidusskolā norisinājās starpnovadu skatuves runas un mazās formas uzvedumu konkursa I kārta, kurā sacentās individuālie izpildītāji un kolektīvi. 

Starpnovadu skatuves runas konkursā piedalījās skolēni no Carnikavas, Ķekavas, Salaspils, Olaines un  Ikšķiles novadiem. Pavisam konkursā savus talantus demonstrēja 57 individuālie dalībnieki.

Jau otro gadu lieliskus panākumus starpnovadu skatuves runas konkursā uzrādīja OT audzēkņi – Klientu apkalpošanas izglītības programmas 2.kursa audzēkne Sabīne Dzirkale (skolotāja Inese Kaupuža) un Multimediju dizaina izglītības programmas 2.kursa audzēknis Alens Līdaks (skolotāja Ruta Balode).

Šajā konkursā Sabīne un Alens izcīnīja II pakāpi. Arī pērn abi konkursa dalībnieki, izturējuši konkursu tehnikuma rīkotajā skatuves runas konkursā, ļoti veiksmīgi startēja starpnovadu runas konkursā. Alens sniegums tika novērtēts ar I pakāpi, bet Sabīne saņēma II pakāpes Diplomu.

Vēl pirms konkursantu uzstāšanās Alena latviešu valodas un literatūras skolotāja Ruta Balode sacīja: "Esam noskaņoti uz panākumiem. Sagatavošanas posmā ielikts liels darbs, un ir jābūt labam rezultātam”.

Audzēkņu pašpārvalde piedalās Barikāžu atceres pasākumā “Bulvārī brīvība”

2016. gada 16. janvārī Rīgā Ķīpsalā norisinājās barikāžu atceres pasākums "Bulvārī brīvība". Pasākums ilga no plkst. 15:00 - 19:40.

No paša sākuma vaļā bija viena zāle, kur bija iespēja skatīties video no Barikāžu laika un baudīt siltu tēju. Plkst. 15:30 durvis vēra otra zāle, kur tad arī notika pasākuma galvenā daļa. Zālē visa pasākuma garumā varējām mieloties ar lauku virtuves labumiem -zupu, putru un tēju. Pretī skatuvei bija salikti galdiņi.

Pasākums sākās ar ugunskura aizdedzināšanu, kura norisi mēs varējām redzēt uz ekrāna pie skatuves. Mēs vērojām priekšnesumus no mūzikas apvienības "Jauno Jāņu orķestris", muzikālās apvienības "Raxtu raxti", etnogrupas "ElektroFolk", Latvijas apvienības jauktā kora "Sõla", Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestra SPO, kā arī jaunās dziedātājas Aleksandras Špicergas. Vēl bez mūzikāliem priekšnesumiem uz ekrāna tika rādīti video, ko bija sagatavojuši audzēkņi no Kultūras akadēmijas. Tur tika lasīta dzeja un stāstīta pieredze par Barikāžu laiku no jauniešu skatpunkta.

Pasākuma laikā "Studija 2" un režisors Zigurds Vidiņš Latvijas vidusskolām un profesionālajām izglītības iestādēm dāvināja 2011. gadā tapušās filmas "Tēvu barikādes" DVD ierakstus. Arī Ogres tehnikums saņēma disku un mums bija iespēja iegūt režisora parakstu un vēlējumu.

Pasākums bija ļoti noderīgs un interesants, vērsts uz Latvijas vēsturi un mūsu vecāku likteņiem jaunībā, brīvības cīņām un mīlestību pret dzimteni.

 

Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvalde

Dace Līga Dzelme

Anzhelika Konyashkina

Ēnu diena 2016!

Šī gada 10. februārī ir Vislatvijas Ēnu diena.

Ogres tehnikuma audzēkņi,

 kuri vēlas piedalīties vai ir jau, pieteikušies šajā aktivitātē OBLIGĀTI līdz 04.02.2016. aizpildīt iesniegumu par ēnošanas vietu pie grupas audzinātāja!

Neskaidrību gadījumā: jautāt audzinātājam vai griezties pie skolotājas Lindas Meņģes, 227. kab., tālrunis: 29454995 vai e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 Viss par ēnu dienu – www.enudiena.lv

 

Ogres tehnikums piedāvā vakances ēnotājiem!

Ēnotājiem ir iespēja iepazīt vairāk nekā 20 profesijas.

 Sīkāk skatīt www.enudiena.lv

 

Ogres tehnikuma audzēkņi ieklausās Barikāžu dalībnieku stāstos

20.janvārī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi, pedagogi un darbinieki pulcējās pie simboliska ugunskura, lai atsauktu atmiņā janvāra  notikumus pirms 25 gadiem.

"Nākotne balstās uz vēsturi, un mums mūsu valsts vēsture ir jāciena un jāgodā. Pirms 25 gadiem jūsu vecāki rūpējās par to, lai jūs piedzimtu brīvā un neatkarīgā Latvijā. Šodien mēs atceramies tos, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību un tās dēļ atdeva dzīvību. Godināsim viņu piemiņu, un dzīvosim, strādāsim un mācīsimies tā, lai veicinātu Latvijas valsts izaugsmi un attīstību," atceres pasākuma dalībniekus aicināja OT direktore Ilze Brante.

Barikāžu aizstāvju rindās pirms 25 gadiem bija arī OT pedagogi un darbinieki, daži no viņiem vēl mācījās augstākajās vai vidējās mācību iestādēs. 

Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis tolaik bija Ogres Meža tehnikuma 3.kursa audzēknis, Meža un medību saimniecības nodaļas vadītājs Kārlis Ranga – Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (Latvijas Lauksaimniecības universitāte) students. K.Miezis atceras, ka tieši janvāra dienās pirms 25 gadiem tehnikumā bija brīvlaiks, un visi 3.kursa puiši to izmantoja, lai dotos uz Barikādēm.

Katram no viņiem ir savas atmiņas un stāsts, kā šis laiks ietekmējis viņu turpmāko dzīvi. 

"Daudzējādā ziņā šie notikumi, kas risinājās 1991.gada 20.janvāra vakarā, kad OMON apšaudīja Iekšlietu ministrijas ēku un gāja bojā cilvēki, noteica arī manu turpmāko dzīvi. Kad Latvijas parlaments 1991.gada septembrī pieņēma Likumu par Zemessardzi, es ne mirkli nešauboties tajā iestājos un nodienēju līdz 2002.gada beigām. Tā bija mana izvēle – būt par virsnieku un darīt to, kas jādara, lai mūsu valsts būtu brīva un lai neviens ienaidnieka zābaks šeit nestaigātu," atklāja OT Mežsaimniecības programmu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Artūrs Cīrulis. 

Jauniešus uzrunāja arī OT darbinieks, Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona bijušais vada komandieris, kurš arī šobrīd atrodas zemessargu rindās, Uldis Brants: "Šeit tehnikumā ir jūsu "barikādes" – jums jāizcīna sava vieta dzīvē, jāizvēlas ceļu, pa kuru iet: vai tas būs zināšanu un attīstības, vai bezcerības ceļš. Tie būsit jūs, kas turpinās mūsu dzīvi un darbu un cels godā Latviju!"

 

Datorsistēmu tehniķi raksta dzeju un gūst godalgotas vietas valsts mēroga literāro darbu konkursā “Ko gan es darītu, izjājis stikla kalnā?” (R.Mūks)

„Kas mani pūta, kas mani dzina?

Vai eņģeļu spārni? Vai raganu dzira?

Mirdz zili stikli – es esmu kalnā,

Viz zaļi ledi – stingst dvēsele salnā.”

(Nora Vecvanaga 1DT)

 

2016. gada 15. janvārī Riebiņu novada Galēnu skolā notika dzejniekam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītā desmitā jaunrades darbu konkursa noslēguma pasākums. Grupā no 2. – 12. klasei konkursam pavisam tika iesūtīti 458 skolēnu darbi.

No Ogres tehnikuma piedalījās 5 audzēkņi - Daniēls Austriņš (1EP), Arnis Matvejevs(1EP), Maija Strelča (1VP), Līga Trinska (1VP), kuri saņēma Pateicības un Diānas Skaidrītes Varslavānes grāmatu "Pretspāki". Savukārt man, 1.kursa datorsistēmu tehniķu izglītības programmas audzēknei Nora Vecvanagai – Atzinība un Annas Elizabetes Maieres grāmata „Putna svars”.


Dalībniekus sveica Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis. Pēc oficiālās daļas visi klātesošie bija mīļi gaidīti uz cienastu, kura laikā apsprieda savus darbus un ieklausījās citu dalībnieku uzskatos par Stikla kalnu.

Parasti piedalos konkursos, ja par tēmu ir kaut kas svarīgs sakāms. Kad mana latviešu valodas skolotāja Inese Kaupuža piedāvāja piedalīties R. Mūka literāro darbu konkursā „Ko gan es darītu, uzjājis stikla kalnā?”, piekritu, jo tēma bija interesanta.

Man stikla kalns vienmēr ir saistījies ar Raiņa pasaku lugu „Zelta zirgs”, tādēļ šķita aizraujoši pamodulēt – ar ko gan atšķiras šī darba sižets no mūsdienām, kā arī veidot nedaudz citu stāstu.

„Piedod, Raini, ne vienmēr viss veicas,

Šai pasakai būs citādas beigas..”

 

1DT grupas audzēkne Nora Vecvanaga.