Ziemassvētku balle jauniešiem „Fancy dress party!”

Ikšķiles novada Jauniešu dome un Ikšķiles vidusskolas skolēnu pašpārvalde aicina jauniešus uz Ziemassvētku balli „Fancy dress party”. Ilgi gaidītā un jau par tradīciju kļuvusī balle šogad norisināsies 16.decembrī plkst. 22:00 Ikšķiles Tautas namā (Lībiešu ielā 2, Ikšķile).

Par muzikālo pavadījumu visas nakts garumā rūpēsies DJ, kā arī dzīvā mūzika brāļu Puncuļu izpildījumā. Pasākuma apmeklētājus sagaida dažādas atrakcijas un pārsteigumu balvas, kuras sarūpējuši vietējie uzņēmēji. Lai pasākums paliktu ilgāk atmiņā, ierasto foto stūrīša vietā būs iespēja sevi iemūžināt fotokastē. Kopā pulcēsim draugus, smaidīsim un iepozēsim, lai skaistākos mirkļus paņemtu uzreiz līdzi. Tieši tāpēc aicinām ievērot dress code, atbilstoši pasākuma nosaukumam – fancy un krāsām - zils, balts un sudraba.

Balle notiks no plkst. 22:00 līdz 03:00, uz kuru laipni gaidīti gan Ikšķiles novada, gan kaimiņu novada jaunieši, aicinām līdzi ņemt uzkodas. Ieejas maksa 2 euro.

Atgādinām! Ievērojiet pasākuma laikā sabiedriskās kārtības noteikumus un domājiet par savu drošību. Ieeja no 16 gadu vecuma, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pasākumā ir stingri aizliegta alkohola lietošana.

Pasākuma atbalstītāji:

Ikšķiles novada pašvaldība un vietējie uzņēmēji – SIA “Ozoliņa konditoreja”, laivu noma SIA “ABC partners 11”, SIA”Sula”, picērija „2 Tomāti”, SIA ’’Digitālā pele” un apdrukas darbnīca SIA „I PRO”.

Vairāk par pasākumu un aktualitātēm:

www.facebook.com/IKJauniesi/

https://www.instagram.com/ikjauniesi/

https://www.instagram.com/skolasblogs

Pasākuma mirkļa birka sociālajos tīklos ir #IKFancy

Pasākumā tiks fotografēts un filmēts un materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām .

Uz tikšanos 16.decembrī, lai lieliskā ballītē pavadītu šo gadu!

OT audzēkņi dodas ekspedīcijā uz Itāliju

Valsts izglītības satura centrs uzaicināja Ogres tehnikumu iesaistīties Eiropas Savienības COSME programmas projektā ESI - European Sweets Itineraries, līgums Nr. COS-TOUR-205-3-04-1, un no 2016.gada 29.novembra līdz 06.decembrim doties uz Itāliju iepazīt saldumu maršrutus, izvērtēt iesaistīto pušu pieredzi un mērķauditorijas vajadzības. Šī brīnišķīgā iespēja tika piedāvāta Ogres tehnikuma Viesnīcu un restorānu pakalpojuma nodaļas 12 audzēkņiem.

Projektā tika izstrādāts mācību kurss un maršruti profesionālās izglītības audzēkņiem - topošajiem šokolādes un saldumu ražotājiem. Lai vienlaikus veicinātu arī mazo un vidējo tūrisma uzņēmumu konkurētspēju, jaunu produktu ienākšanu tirgū, tika piedāvāti maršruti reģionos, kuri tūristu vidū ir mazāk populāri.

Šajā pieredzes apmaiņā SULMONA, LAQUILA, PERUGIA, ASSISI, SILVI pilsētās mēs iepazināmies ar vairākiem uzņēmumiem, kas ražo dažāda veida saldumus (kēksus, šokolādi, karameli, lakricu, vafeles, cepumus u.c.). Produkciju uzņēmumos izgatavo individuāliem pasūtījumiem, un tas visbiežāk ir cilvēku roku darbs, tomēr mums arī bija iespēja novērot, kā notiek industriālā ražošana, kad cilvēku roku darbs tiek aizstāts ar iekārtām.

Viesojāmies Sapori Universitātē, kur Filipo Pinelli lasīja lekciju par šokolādes izcelsmes vēsturi, stāstīja un uzskatāmi demonstrēja, kā no kakao pupiņām var pagatavot dažāda veida saldumus. Šeit mums bija iespēja darboties praktiski - gatavojām saldējumu un sorbetu, kas likās īpaši interesanti un aizraujoši. Protams, neizpalika arī degustācija un viedokļa paušana par pašu pagatavoto meistarklases vadītāja vadībā.

Pēcpusdienās apmeklējām kultūrvēsturiskas vietas – tā bija lieliska iespēja ieraudzīt Itālijas daudzveidību, un, tā kā katru dienu mainījās pavadoņi – gidi, iepazinām arī itāļu cilvēka dabu un būtību, raksturu un temperamentu. Gandrīz ik vakaru baudījām šīs valsts nacionālos ēdienus – pastu un picu.

Lūk, ko par šo braucienu saka OT audzēkņi!

Kristīne (4MI): “Esmu neizsakāmi priecīga par iespēju piedalīties šādā projektā. Tas bija neaizmirstami – būt citā valstī, apskatīt dažādos uzņēmumus un iepazīties ar cilvēkiem, viņu dzīvesveidu un kultūru. Tas bija lieliski! Vienreizēja pieredze un neaizmirstamas atmiņas!”

Liene (2EP): “Brauciens man deva lielu pieredzi konditorejas jomā. Man ļoti patika gatavot saldējumu bez krāsvielām, vērot, kā top šokolāde. Pēc Ogres tehnikuma beigšanas gribētu doties uz Itāliju studēt. Brauciens bija ideāls!”

Oļegs (2EP): “[..] Ļoti patika mūsu kolektīvs, interesanti pavadījām laiku.”

Īpašs paldies Reinai un Edvardam par atsaucību, sapratni, aktivitāti un humora dzirksts devu visa brauciena laikā!

 

Gita un Inese

audzēkņu skolotājas – pavadones

Vizīte Igaunijā projekta ietvaros

2016. gada novembrī Ogres tehnikums sadarbībā ar Luua Mežsaimniecības skolu (Igaunija), Jamsa koledžu (Somija), kā arī Igaunijas un Somijas sociālajiem partneriem mežsaimniecības jomā uzsāka jauna projekta “Meža mašīnu operatoru izglītības programmas pilnveidošana saskaņā ar darba tirgus prasībām” īstenošanu. Projektu līdzfinansē Nordplus programma, projekta Nr.NPHZ-2016/10051.

Projekta mērķis ir, savstarpēji sadarbojoties, daloties pieredzē un ņemot vērā darba tirgus prasības, pilnveidot profesionālās izglītības programmu, lai audzēkņiem nodrošinātu iespēju augstā līmenī apgūt  meža mašīnu operatora arodu.

Ņemot vērā mūsdienu darba tirgus prasības nozarē, darba devējs no meža mašīnu operatora sagaida profesionalitāti savu tiešo darbu veikšanā, izmantot optimālus darba paņēmienus, kā arī uzturēt kārtībā un kopt darba mašīnu. Lai profesiju pasaulē meža mašīnu operatora darbs kļūtu arvien prestižāks, katrā valstī ir jāmeklē veidi, kā darba devējiem un profesionālajām izglītības iestādēm sasniegt kopīgu mērķi – nodrošināt darba tirgum izglītotu un profesionāli sagatavotu darbinieku.

Jau pirmajā darba grupas tikšanās reizē no 2016.gada 30.novembra līdz 02.decembrim Luua Mežsaimniecības skolā starp sadarbības partneriem tika veicināta gan starptautiska sadarbība, gan pieredzes apmaiņa starp darba devējiem un pedagogiem. Ogres tehnikumu pārstāvēja direktore Ilze Brante, Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska un profesionālo mācību priekšmetu pedagogs Armands Lapiņš.

Darba grupas sanāksmes laikā katrs partneris iepazīstināja ar savu organizāciju, ieskicēja  problēmu loku, kas saistīts ar izglītības programmas īstenošanu, kā arī vēlamos sasniedzamos rezultātus. Nākamā Nordplus projekta darba grupas sanāksme tiek plānota Ogres tehnikumā 2017.gada aprīlī.

Atgriežoties no vizītes Igaunijā, esam gandarīti par iespēju atkal veidot stratēģisko partnerību starp izglītības iestādēm un iezīmēt turpmākos sadarbības virzienus: kopīgu kokgāzēju treniņnometņu un sacensību, ka arī audzēkņu un pedagogu pieredzes apmaiņas programmu organizēšanu gan Latvijā, gan Igaunijā. Lai gan Ogres tehnikums ar Luua Mežsaimniecības skolu sadarbojas jau no 2011.gada, sadarbības līgumu starp Ogres tehnikumu un Luua Mežsaimniecības skolu  par projekta īstenošanu plānots noslēgt 2017.gada 12.janvārī!

Dizaina un mākslas nodaļas profesionālās darbnīcas izpelnās komplimentus

Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas piedāvātās profesionālās darbnīcas guvušas atsaucību un ir kupli apmeklētas. 1.decembrī darbnīcas notika jau trešo reizi un tās apmeklēja pārsteidzoši liels dalībnieku skaits. Jaunieši ieradās no Ugāles, Madlienas, Kalnciema, Valgundes, Līvbērzes, Zaļeniekeim, Elejas, Glūdas un arī Ogres. Darbojās septiņas izvēlētās darbnīcas- Grafikas dizaina, Animācijas multfilmu veidošanas darbnīca, Foto darbnīca, Tērpu modes darbnīca, Video darbnīca, Formu darbnīca, Dekoratīvo krāsojumu darbnīca. Kopā ar audzēkņiem darbnīcas apmeklēja un līdzdarbojās arī Mākslas skolu skolotāji. Radošā darbā pavadītās 2- 3 stundas bija intensīvas, toties rezultāts gandarī visus. Dalībnieki ir tikuši pie jaunām prasmēm un pašu gatavota dizaina priekšmeta, skolotāji ir iepazinuši jaunus materiālus, tehnoloģijas, to dotās iespējas, darbnīcu vadītāji- Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas skolotāji guvuši gandarījumu un prieku, iepazīstot un strādājot ar motivētiem, sagatavotiem jauniešiem no dažādiem Latvijas novadiem, redzot viņu prieku par darbu. Darbnīcu noslēgumā dalībnieki guva ieskatu viens otra veikumā, mielojās ar Ogres tehnikuma Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā tapušiem gardumiem, saņēma apliecinājumus par dalību konkrētā darbnīcā. Prombraucot jaunieši un viņu skolotāji izteica gandarījumu par ļoti piesātināto un produktīvo darbu, kompetentiem un draudzīgiem darbnīcu vadītājiem, patīkamo atmosfēru.

Par labi paveikto darbu liecina arī saņemtās atsauksmes:

“1.decembrī apmeklējām jūsu brīnišķīgo skolu. Liels paldies par sirsnīgo uzņemšanu, gardajām maizītēm. Esam sajūsmā par radošajām darbnīcām, laipnajiem un atsaucīgajiem skolotājiem. Guvām jaunus iespaidus un zināšanas, daudz ko varēsim izmantot savās nodarbībās. Mājup braucot, bērni nepārstāja jūsmot un dalīties savos iespaidos, izteica vēlēšanos apmeklēt arī citas darbnīcas. Daži nolēma nākt pie jums mācīties”.

Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas, mākslas nodaļas audzēkņi un skolotāji

“Bijām pie Jums 1. decembrī uz dizaina nodarbību. Ļoti priecājamies par iespēju gūt pieredzi iepakojuma dizainā, tas mums noteikti palīdzēs, lai labāk gatavotos Valsts konkursam. Domāju, dažiem ugālniekiem tehnikuma apciemojums patiešām lika aizdomāties, vai tā nebūtu laba vieta tālākai izglītībai.

Esam sadomājuši organizēt meistarklasi, kuru vadīs paši bērni, daloties ar Ogrē gūto pieredzi”.

Ilze no Ugāles Mākslas un Mūzikas skolas

Nākošās darbnīcas notiks 19.janvārī, 9.februārī, 9.martā un 6.aprīlī.

Informācija par pieteikšanos dalībai un darbnīcu saturu atrodama OT mājas lapā.

Velga Kaļeiņikova

Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja

Jaunieši īsteno projektu "Ikšķiles novads kadrā"

No 24. līdz 26.novembrim 15 jaunieši piedalījās Ogres tehnikuma (OT) organizētajā praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā".

Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātajā jauniešu projektu konkursā tika iesniegts arī OT audzēkņu iesniegtais projekts, kurš tika apstiprināts un ieguva 500 eiro finansējumu tā īstenošanai.

"Tā bija Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvaldes ideja – organizēt jauniešiem praktisku foto semināru un plenēru, kura laikā projekta dalībnieki iemūžinātu Ikšķiles novadu un noslēgumā sagatavotu ceļojošo izstādi. Tādā veidā jaunieši popularizētu Ikšķiles novadu. Tā arī būtu Latvijas simtgadei veltīta dāvana," norāda projekta vadītāja, OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Projektā varēja iesaistīties jaunieši vecumā no 14 līdz 21 gada vecumam. Pārsvarā praktiskajam foto semināram pieteicās Ikšķiles novada izglītības iestāžu jaunieši.

Tīnūžu pamatskolas 7.klases skolniece Krista Evita Damkevica portālam Ogrenet atklāj, ka viņai ļoti patīk fotografēt un šī ir lieliska iespēja gūt jaunas zināšanas un ierosmes. Krista ar fotografēšanu nopietni aizraujas trīs gadus, un "fotografē visu, ko var nofotografēt."

Projektā iesaistījās arī OT audzēkņi – ne tikai kā konsultanti, bet arī kā dalībnieki.

Fotografēšanas kurss Dizaina un mākslas nodaļas multimediju izglītības programmas 1.kursa audzēkņiem paredzēts tikai nākamajā mācību gadā, tāpēc pirmkursnieks Ralfs Meilerts izmantojis iespēju piedalīties projektā.

"Vēlos attīstīt prasmes fotografēšanā, padarboties kopā ar citiem jauniešiem. Fotografēšana man ir kā hobijs, kam tagad pievērsīšos nopietni. Projektu vērtēju ļoti pozitīvi," atzīst Ralfs.

Gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības jauniešiem vadīja OT Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs Lauris Kalniņš.

Semināra pirmajā dienā L.Kalniņš iepazīstināja jauniešus ar fototehniku un sniedza ieskatu foto pamatos, kam sekoja radošs uzdevums foto studijā, praktiskās iemaņas darbā ar fototehniku, apgaismojumu un rekvizītiem. Piektdien jaunieši devās plenērā.

"Tā kā projekts ir saistīts ar Ikšķiles novadu, brauksim uz tām novada vietām, kuras jaunieši paši izvēlēsies. Pārējā laikā es pasniegšu teorētiskas lekcijas, mēs strādāsim tehnikuma fotostudijās, parunāsim par bilžu apstrādi un praktiski padarbosimies. Kam nav sava fotoaparāta, to nodrošinās tehnikums. Semināra programmā ietverta arī fotografēšana ar mobilajiem tālruņiem. Jauniešus gaida trīs radošas, interesantas un darbīgas dienas," saka L.Kalniņš.

Fotografēšanas procesā bija iesaistīti visi projekta dalībnieki. Semināra pēdējā dienā tika veikta uzņemto fotogrāfiju atlase, un kopīgā diskusijā nolemts, kuri divi (viens uzņemts studijā, otrs – vidē) katra autora darbi tiks izlikti izstādē.

Projekta laikā uzņemto labāko fotogrāfiju izstāde pēc Jaunā gada tiks atklāta Ikšķiles novada pašvaldības administrācijas ēkā.

"No šī projekta mēs visi esam ieguvēji. Projekta dalībniekiem ir iespējas attīstīt savas zināšanas fotografēšanā, radīt darbus un izstādīt tos. Jaunieši top par atzītām personībām un veido savu karjeru, kā arī attīsta sevi un Ogres tehnikumu. Mēs attīstāmies visi kopā," norāda OT direktore I.Brante.

STUNDU NORISES LAIKI PIRMDIEN, 05.12. UN TREŠDIEN, 07.12.

MĀCĪBU STUNDU NORISES LAIKI

PIRMDIEN, 05.12.2016.

TREŠDIEN, 07.12.2016.

 

 

1. stunda

2. stunda

08.45 - 09.25

09.30 - 10.10

3. stunda

4. stunda

10.20 - 11.00

11.05 – 11.45

5. stunda

6. stunda

11.55 - 12.35

12.40 - 13.20

PUSDIENU STARPBRĪDIS

13.20 - 14.20

7. stunda

8. stunda

14.20 - 15.00

15.05 - 15.45

 

 

 

 

 

 

01.12.2016. 10.05

Mācību daļas vadītāja                                                                G.Garkalne

Tālr. 26576940

 

Ogres tehnikuma audzēkņi uzvar Ikšķiles novada biznesa ideju konkursā

Jau trešo gadu Ikšķilē tika organizēts skolēnu biznesa ideju konkurss "Labs sākums biznesam", kurā piedalās Ikšķiles novada izglītības iestāžu audzēkņi.

Biznesa ideju konkursā ar atzīstamiem panākumiem startē arī Ogres tehnikums, kura juridiskā adrese ir Ikšķiles novadā.

25.novembrī Ikšķiles novada Jauniešu telpā norisinājās labāko un veiksmīgāko biznesa ideju konkursa dalībnieku apbalvošana.

Šogad ideju konkursam "Labs sākums biznesam" kopumā iesniegti 42 pieteikumi. Līdz finišam nokļuva tikai 26 biznesa idejas.

Kā atklāja vērtēšanas komisijas pārstāvis un uzņēmējs SIA "Sula" īpašnieks Linards Liberts, šogad nebija viegli izvēlēties, kura biznesa ideja ir labāka. "Man ir prieks, ka jūs to darāt. Es vēlētos, lai jūs to darītu arī nākamgad," vēlēja L.Liberts.

Apkopojot rezultātus, noskaidroti 2016.gada konkursa "Labs sākums biznesam" uzvarētāji.

10.-12.klašu grupā:

1.vieta Ogres tehnikuma audzēknim Ādamam Larionovam par biznesa ideju "Galdniecības uzņēmums";
2.vieta Ogres tehnikuma audzēknei Lindai Jaunītei par biznesa ideju "A.f.c" (automašīnu aksesuāru izgatavošana);
3.vieta Ogres tehnikuma audzēknei Agritai Vorei par biznesa ideju SIA "Agave" (biohumusa ražošana).

Vēl divas Ogres tehnikuma audzēknes - Laila Kalvāne un Nadja Berdņika par biznesa ideju "Bērniem draudzīgs plastilīns" saņēma konkursa rīkotāju Pateicību.

OT audzēkņi – konkursa dalībnieki – saņēma ne tikai balvas, bet arī daudz atzinīgu vārdu no vērtēšanas konkursa komisijas.

Vērtēšanas komisijas pārstāvis L.Liberts atklāja, ka par pirmās vietas ieguvēju žūrijai šaubas neradās.

 

Pirmā vieta 10.-12.klašu grupā vienbalsīgi tika piešķirta OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu mēbeļu galdnieku izglītības programmas 3.kursa audzēknim Ādamam Larionovam, kurš prezentēja biznesa ideju par galdu ražošanu, kuros iestrādāts LED apgaismojums.

 

2.vietas ieguvēja Dizaina un mākslas nodaļas Apģērbu dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Linda Jaunīte prezentēja biznesa ideju par viegli noņemamu un mazgājamu auduma aksesuāru izgatavošanu. Kā skaidroja L. Jaunīte, aksesuāru uzdevums ir pasargāt automašīnu sēdekļus no bērnu apavu un suņu ķepu atstātās netīrības. „Arī līdz šim ir bijuši līdzīgi izstrādājumi, bet manis gatavotie būs personalizēti. Tiem būs kabatiņas vai uzraksti, kas atgādinās par nepieciešamību brauciena laikā piesprādzēties,” stāsta Linda Jaunīte. Šo ideju viņa nolēmusi attīstīt arī OT Skolēnu mācību uzņēmumā.

 

OT Dizaina un mākslas nodaļas Apģērbu dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Agrita Vore konkursā startēja ar izvēlētajai profesijai neierastu biznesa ideju. „Es piedāvāju kritušās un savāktās koku lapas pārstrādāt biohumusā. Mani vecāki ir lauksaimnieki, tāpēc arī man šīs problēmas nav svešas,” saka Agrita Vore.

Vērtēšanas komisija īpaši atzīmēja A.Vores biznesa ideju kā draudzīgu videi, proti, tā ir kritušo koku lapu savākšana, pārstrāde un otrreizējā izmantošana.

Skolēnu biznesa ideju konkursa organizatori pateicās arī Ogres tehnikuma ekonomikas skolotājai Lindai Pastarei, kura rosināja audzēkņus piedalīties konkursā.

„Es informēju audzēkņus par konkursu, un tos, kam bija perspektīva biznesa ideja, aicināju piedalīties. Visi šie audzēkņi ir startējuši tehnikuma biznesa ideju konkursā ,un šī jau ir nākamā pakāpe. Ikšķiles novada biznesa ideju konkursa pirmās vietas ieguvējs Ādams Larionovs, kurš uzvarēja arī tehnikumā, plāno piedalīties arī Latvijas mēroga konkursā, kas nākamā gada pavasarī notiks Malnavas koledžā,” norāda L.Pastare.

Ogres tehnikuma dienesta viesnīcas audzēkņi Latvijas 98.gadadienu atzīmē ar pasākumu „Es mīlu Tevi, Latvija!”

2016.gada 15.novembra vakarā Ogres tehnikuma dienesta viesnīcas Jaunatnes ielā 3 pašpārvalde sadarbībā ar dienesta viesnīcas skolotāju E.Šubrovsku organizēja pasākumu par godu Latvijas 98 dzimšanas dienai „Es Mīlu Tevi, Latvija”. Dienesta viesnīcas jauniešu pašpārvalde aktīvi iesaistās ikviena pasākuma organizēšanā, arī šoreiz jaunieši gan organizēja, gan aicināja piedalīties un atbalstīt pasākumu savus grupas biedrus un dienesta viesnīcas audzēkņus.

Lai gan pasākuma laikā dalībniekiem bija jāparāda savas zināšanas par Latviju, sniedzot atbildes uz dažādiem jautājumiem, tas noritēja patīkamā gaisotnē. Jaunieši pārliecinājās par savām zināšanām Latvijas vēsturē un ģeogrāfijā. Vairāki jautājumi bija par Latvijā populāriem cilvēkiem. Patīkami, ka pasākuma dalībnieki varēja atminēt latviešu dziesmu nosaukumus un etnogrāfiskās zīmes. Visvairāk grūtību sagādāja jautājumi par Latvijas pilsētu ģerboņiem – tos atpazīt nebija viegli. Ir patīkami, ka tehnikuma audzēkņi ir Latvijas patrioti, pārzina vēsturi, ģeogrāfiju un seko līdzi aktuāliem notikumiem.

Ar katru gadu arī pieaug jauniešu interese par šādiem pasākumiem, jo šogad pasākumā piedalījās 30 jaunieši, kas apvienojās 5 komandās: „Zelts”; „Bronza”, „Gaiši dzeltenie”, „Tumši dzeltenie” un „Sudrabs”.

Veiksmīgākās izrādījās un zināšanu cīņa ieguva vietas:

Pirmā vieta – „Zelts”

Otrā vieta – „Gaiši dzeltenie”

Trešā vieta – „Tumši dzeltenie.

Patīkami, ka lielu atsaucību izrādīja pirmo kursu audzēkņi.

Liela atzinība izsakāma pasākuma tiesnešiem, kuri vadīja katru konkursu, jo jaunieši gan pilnveidoja savas prasmes uzstāties, gan ieguva papildu zināšanas un prasmes.

Pasākumu vadīja Kristīne Moroza (3 EP) un Rihards Helvits Kupčers (2MO).

Pasākuma noslēgumā klātesošos priecēja pašu jauniešu noorganizēta neliela uzstāšanās - Jānis Vaičekovskis (3MD) un Rūta Irmeja (3 MD) izpildīja dziesmas, Ojārs Mārcis Kaņeps (1VO) spēlēja vijoli.

Īpašs paldies pašpārvaldes jauniešiem, kuri piedalījās pasākuma organizēšanā:

Mārtiņam Skalderam, Jānim Matīsam Skujam, Mārītei Līgai Griķei, Lindai Geidai. Andrim Ūrmanim, Kornēlijai Jakobi, Aigaram Strelēvičam, Inai Mihļenovai.

Dienesta viesnīcas Jaunatnes ielā audzinātāja E.Šubrovska

Novembrī Ogres tehnikuma audzēkņi spēlē volejbolu

Jau no novembra pirmajām dienām Ogres tehnikuma jaunieši otrdienu un trešdienu vakaros savā starpā spēlēja volejbolu, lai gatavotos sporta kluba AMI organizētajām starpskolu sacensībām un Valsts policijas Ogres iecirkņa rīkotajam ikgadējam volejbola turnīram Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novadu skolēniem.

22.novembrī Ogres tehnikuma jaunieši devās uz Bulduru Dārzkopības vidusskolu, lai apakšgrupā noskaidrotu labākos volejbolistus. Pārliecinoši izdevās uzvarēt Jelgavas Amatu vidusskolas un Bulduru Dārzkopības vidusskolās jauniešus, savukārt, cīnoties par katru punktu, piekāpāmies Saldus profesionālās vidusskolas volejbolistiem un finālā netikām.

23.novembrī volejbolu spēlējām Ogres novada sporta hallē, kur 13. reizi norisinājās Valsts policijas Ogres iecirkņa rīkotais un Ogres novada Sporta centra atbalstītais volejbola turnīrs.

Turnīrā policistu komanda cīnījās ārpus konkurences, bet medaļu komplektus savā starpā sadalīja sešu skolu komandas. Finālspēlē Ogres tehnikuma audzēkņi cīnījās pret Ogres iecirkņa policistu izlasi. Šajā reizē uzvarēja policistu komanda, tomēr starp skolām izcīnīta pirmā vieta. Otro vietu izcīnīja Ogres 1.vidusskola, trešo – E.Kaluiņa Lielvārdes vidusskola.

Ogres tehnikuma audzēkņi piekto reizi pēc kārtas čempionu statusā, savukārt labākā spēlētāja nosaukumu šogad ieguva Klāvs Briedis!!!

Komandā spēlēja: Ainārs Antiņš (2MT), Klāvs Briedis (2MT), Arvis Tišonoks (2MO), Edgars Liepiņš (3MO), Armīns Tomiņš (4DT2), Sandis Babauskis (4DT1), Henrijs Grīnblats (4DT1) un Madis Tahtahunovs (2MT).

Lai mūsu jauniešiem arī turpmāk veiksmīgi starti sacensībās!

Sporta nodaļas vadītāja Linda Caune.

OT audzēkņi viesojas pie zemessargiem

Patriotiskajā nedēļā Ogres tehnikuma (OT) pirmo kursu audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona bāzi, kur tikās ar zemessargiem.

„Šodien bataljonā ir Atvērto durvju diena, kurā mēs nodrošinām bērniem, skolēniem un jaunsargiem dažādas aktivitātes: ieroču un inženierekipējuma prezentāciju, mīnu meklēšanu ar īstiem mīnu meklētājiem, vizināšanos ar armijas visurgājējiem, sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanu un lauku virtuvi ar karstu tēju. Kopumā sniegt priekšstatu par karavīru ikdienu un ekipējumu plānots apmēram 800 bērniem un jauniešiem,” informē Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona kapteinis, plānošanas nodaļas virsnieks Raimonds Ragauskis.

Tā jau ir tradīcija, ka OT pirmo kursu audzēkņi Lāčplēša dienā, vai, kā šoreiz, laikā starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, iepazīstas ar Zemessardzes 54.Inžniertehniskā bataljona ikdienu.

„Patriotiskajai audzināšanai vēstures stundās regulāri pievēršam uzmanību, taču šai ekskursijai ir liela nozīme tieši patriotisma stiprināšanā. Audzēkņi tiekas ar cilvēkiem, kuru dienests saistīts ar valsts aizsardzību, iegūst jaunas zināšanas un pieredzi. Ogres tehnikumā nav jaunsardzes pulciņa, bet audzēkņi ir iesaistījušies jaunsargu kustībā ārpus mācību iestādes,” norāda OT vēstures skolotāja Iveta Atte.

Ogrē atrodas viena no 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas apakšvienībām, kas neitralizē nesprāgušo munīciju visā Latvijas teritorijā. Tāpēc arī Atvērto durvju dienas dalībniekiem viens no veicamajiem uzdevumiem bija mīnu meklēšana.

Topošais meža mašīnu operatoru Ģirts Bundža (1MO) kopā ar grupas biedriem uzmanīgi pārmeklēja mīnu lauku, jo, kā mēdz teikt, „sapieris drīkst kļūdīties tikai vienu reizi”.

„Piedalījos mīnu meklēšanā. Uzdevumu izpildīju, visas trīs mīnas atradu. Sajūta ir laba, jo neviena mīna „neuzsprāga”. Iespējams, ka tas var noderēt dzīvē. Kādreiz bija vēlēšanās pievienoties jaunsargiem, bet pagaidām no šīs idejas esmu atteicies. Manuprāt, ekskursija ir ļoti vajadzīga, jo ikdienā mēs taču uz šejieni atnākt nevaram,” savos iespaidos dalās Ģirts.

Patriotiskajā nedēļā OT audzēkņi arī piedalījās Lāčplēša dienas Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas akmens Daugavas krastā uz Ogres Brāļu kapiem, kur, piedaloties valsts prezidentam Raimondam Vējonim, tika atklātas piemiņas plāksnes Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Lāčplēša kara ordeņu kavalieriem.