OT Defilē pulciņa dalībnieces piedalās Mākslas dienās Rīgā

16.un 17.maijā Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" norisinājās Mākslas dienas, uz kurām bija aicināti arī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi.

Mākslas dienu noslēguma pasākumā "Māksla mums blakus" programmā bija ietverta Ogres tehnikuma Apģērbu dizaina nodaļas audzēkņu diplomdarbu kolekciju prezentācija.

OT Defilē pulciņa dalībnieces - Gunta Ieva Dzelme, Dace Līga Dzelme, Agrita Vore, Linda Jaunīte, Anželika Koņaškina – demonstrēja Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu kvalifikācijas un kursa darbus. Skatītāju vērtējumam tika nodotas kolekcijas: "Gadalaiki", "Latvju zīmes", "Vilku līgavas", "Čaplins".

Defilē pulciņa dalībnieces uz Mākslas dienām devās kopā ar pulciņa vadītāju Annu Krastiņu un OT direktores vietnieci kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armandu Auziņu.

"Tā nav pirmā reize, kad mūsu tehnikuma audzēknes aicina demonstrēt tērpu kolekcijas ārpus mācību iestādes. Nupat marta nogalē Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" piedalījāmies pasākumā "Satiec savu Meistaru", kur Defilē pulciņa dalībnieces tika augstu novērtētas," atklāj A.Auziņa. Un turpina; "Defilē pulciņa meiteņu ārpusskolas aktivitātes atbalsta arī vecāki, par ko viņiem paldies. Piemēram, māsu Dzelmju – Guntas Ievas un Daces Līgas – tētis Agris Dzelme meiteņu uzstāšanos iemūžināja fotogrāfijās..”

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazīst siera vērtīgās īpašības

7.maijā Ogres tehnikumā notika biedrības "Siera klubs" organizētā Meistaru diena, kurā varēja nogaršot 16 siera šķirnes un nobaudīt ēdienus, kuru gatavošanā izmantots siers.

Ar tehnikuma audzēkņiem un pedagogiem tikās biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, SIA "SierŠtelle" valdes priekšsēdētājs Māris Legzdiņš, restorāna "Le Dome" šefpavāra vietnieks Nikolajs Borodkins un Publisko un privāto partnerību biedrības "Zied zeme" administratīvais vadītājs Māris Cīrulis.

"PPPB "Zied zeme" pārstāvi Māri Cīruli aicinājām tāpēc, lai tehnikuma audzēkņi ne tikai iepazīst sieru un citus piena produktus, bet arī vairāk uzzina par iespējām nodarboties ar uzņēmējdarbību un Eiropas Savienības fondu atbalstu. Ogrē un tās apkārtnē tiek ražoti ļoti interesanti produkti – tikai jāprot tos piedāvāt. Audzēkņi varēja uzklausīt arī cilvēkus, kas jau kaut ko sasnieguši un iedvesmoties no viņiem," norāda V.Davidanova.

Siera kluba organizētajā Meistaru dienā audzēkņi ne tikai uzzināja, kur un kādus sierus un piena produktus ražo, bet arī varēja tos nobaudīt degustācijā. Meistaru dienā savu produkciju prezentēja AS "Lazdonas piensaimnieks", AS "Smiltenes piens", Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība "Straupe", SIA "ELPA" no Kazdangas, SIA "Mālpils piensaimnieks", AS "Tukuma piens" un pašmāju ražotāji SIA "SierŠtelle" no Ogres.

Viens no eksotiskākajiem ēdieniem, kas tika pasniegts galdā, bija Mangalicas šķirnes cūku gaļas uzkodas ar kūpinātu sieru. Šīs šķirnes cūkas tiek audzētas SIA "TD Sveķi" Madonas novadā.

Pēc degustācijas pavārs Nikolajs Borodkins kopā ar topošajiem pavāriem gatavoja ēdienus, kuros, protams, bija izmantots siers, bet galvenā sastāvdaļa – AS "Tukuma piens" ekoloģiskais bezpiedevu jogurts.

AS "Tukuma piens" bezpiedevu jogurts iederējās visos Nikolaja Borodkina gatavotajos ēdienos: nātru, spinātu un avokado aukstajā zupā, jauno galda bietīšu un gurķu zupā, jogurta un siera krēmos, pildītos groziņos, vistas aknu un jogurta krēmā, pildītā groziņos, kvinojas un pērļu grūbu sautējumos ar jogurta mērcēm, jogurta krēmā ar biezpiena uzputeni, arī vistas balotīns tika pasniegts ar jogurta un zaļumu mērci.

"Viens no galvenajiem uzdevumiem ir jauniešus izglītot un mācīt ēst veselīgi. Jaunieši no piena produktiem nav iecienījuši sviestu un krējumu, bet jogurtu lieto labprāt. Pavārs šodien gatavo vistas balotīnu ar jogurta mērci, kā arī saldos ēdienus ar jogurtu. Bezpiedevu jogurtu var izmantot arī salātos un aukstajās zupās. Kuram negaršo piens, var no tā pagatavot kokteiļus,” stāsta V.Davidanova. Un smaidot piebilst: "Kaut kā jau jāiemāna jauniem cilvēkiem tie piena produkti, lai viņiem būtu stipri kauli, veseli zobi un arī paši labi izskatītos. Daudzi apskauž frančus, ka viņi ir tik slaidi, bet Francijā uzturā patērē ļoti daudz siera."

Siera klubs jau vairāk nekā 10 gadu garumā sadarbojas ar profesionālajām vidusskolām, kurās mācās topošie pavāri, konditori un viesmīļi, lai jaunieši iemācītos pazīt sierus un pēc tam tos izmantotu ēdienu gatavošanā. Ogres tehnikums ir arī biedrības "Siera klubs" biedrs, un šim veselīgajam produktam veltītās Meistaru dienas tehnikumā jau kļuvušas par tradīciju.

OT pasniegta Gada balva mākslā un dizainā "Lāpsta 2015"

Šogad jau otro reizi Ogres tehnikumā (OT) tika sumināti Gada balvas mākslā un dizainā” ieguvēji.Balva tiek piešķirta gan audzēkņiem, gan pedagogiem par aktīvu radošu darbību un sasniegumiem mākslā un dizainā pēdējā gada laikā.

Šā gada svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija notika 6.maijā tirdzniecības centra "Ogres Prestižs" svinību zālē.

"Ogres tehnikumā šī balva ir augstākais sasniegums, kas apliecina sadarbību starp audzēkņiem un pedagogiem, un kas vainagojas ar izcilu rezultātu. Es lepojos ar katru no balvas ieguvējiem, es lepojos, ka mūsu tehnikumā ir tik talantīgi audzēkņi un pedagogi. Katram no jums ir savs talants un novēlu to attīstīt, kā arī rosinu pieņemt izaicinājumus,” sveicot balvas ieguvējus, vēlēja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

Novērtējot dizaina programmu audzēkņu un pedagogu mākslinieciskos sasniegumus, I.Brante apbalvoja ar Pateicību Dizaina un tūrisma nodaļas vadītāju Velgu Kaļeiņikovu.

"Sveicināti, mākslas lauka rušinātāji, kaplētāji un racēji – skaistā radītāji! Šodien mēs svinam svētkus un atskatāmies uz paveikto, godinām un apbalvojam tos, kuri izrakuši skaistākās tēmas un mirdzošākos akmeņus. Tie ir mūsu kolēģi un audzēkņi, kuri rok dziļi, pamatīgi, centīgi un kuri ir atraduši vietu, kur rakt,” savā uzrunā teica Velga Kaļeiņikova.

Nodaļas vadītāja arī vedināja klātesošos uz filozofiskām pārdomām par mākslu un mākslinieka vietu radīšanas procesā: "Kas ir svarīgāks mākslā – rezultāts vai process? Pirmajā mirklī varbūt šķiet, ka tas ir rezultāts, jo kā tad darbosimies, nedomājot par rezultātu. Taču mākslā rezultāts aiziet no tās radītāja – to skatās citas acis, klausās citas ausis, par to runā svešas mēles, bet process ir tas, kas paliek mūsos, tas ir tas, kas mūs padara par māksliniekiem, liek augt un dara mūs laimīgus.”

"Laimīgākie no laimīgākajiem" saņēma Gada balvu mākslā un dizainā "Lāpsta 2015”.

Par Gada balvas laureātiem šogad kļuva:

Interjera dizaina izglītības programmas 4.kursa audzēkne Zane Stūrīte par iekļūšanu nacionālajā komandā, kas gatavojas dalībai pasaules jauno profesionāļu konkursā "WorldSkills 2015" skatlogu noformētāja profesijā,

Apģērbu dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Sabīne Kaņķele un Multimediju dizaina izglītības programmas 4.kursa audzēknis Pāvils Dzirkalis par izcīnītajām godalgotajām vietām Latvijas profesionālo mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņu valsts konkursā „Radošais gleznojums”, kur S.Kaņķele ieguva II vietu par mājasdarbu "Mana istaba", bet P.Dzirkaļa konkursa darbs "Klusā daba", kas bija jāveic uz vietas, tika novērtēts kā trešais labākais valstī.

Apģērbu dizaina izglītības programmas 4.kursa audzēkne Terēze Seile par izcīnīto 1.vietu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu tekstilnozares profesiju audzēkņu konkursā "Jaunais profesionālis 2015".

Reklāmas dizaina programmas 1.kursa audzēknes Raivita Stūrīte un Beāte Gredzena par 1.vietu SIA "Austra Pak" radošajā konkursā jauniešiem – "Iedves kartonā dzīvību!"

Svinīgajā ceremonijā tika sumināti arī audzēkņi un viņu pedagogi par aktivitātēm mākslas un dizaina pasākumos: Baltijas jūras valstu Modes dienās Tallinā, Dizaina dienā Madonā, Lieldienu olu dekorēšanu Ogres pilsētai, konkursos "Radošais gleznojums" un "Rasējam" (tehnikuma olimpiāde tehniskajā grafikā) Ogres tehnikumā. Dalībnieki saņēma balvu "Čaklā lāpstiņa”.

Balvas pasniegšanas ceremonijā uzstājās grupa "Sparkling 5", Modernās dejas studija "Teiksma" , kā arī varēja aplūkot pedagogu Rasas Šulcas un Laura Kalniņa gleznu izstādi.


Dziesmu svētku pasākumā Jēkabpilī piedalās 70 Ogres tehnikuma audzēkņu

29.aprīlī Jēkabpilī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros norisinājās profesionālās izglītības iestāžu jauniešu radošais pasākums "Radi, rādi, raidi!", uz kuru devās arī Ogres tehnikuma (OT) jaunieši.

"Mēs bijām vislielākā delegācija, kopskaitā 70 dalībnieku. Ogres tehnikumu pārstāvēja visi interešu izglītības pulciņi - koris, instrumentālais ansamblis, vokālais ansamblis, defilē pulciņš, jauniešu deju kolektīvs "Solis". Pasākumu atbalstīja arī Multimediju dizaina programmas audzēkņi Juris Jevdokimovs, Elmārs Lauskis un pedagogs Toms Ezerietis. Juris un Elmārs darbojas kā fotogrāfi, bet Toms Ezerietis bija dizaina autors Foto stendam, pie kura pasākuma dalībnieki varēja tapt iemūžināti. Pēc šī pakalpojuma bija tāds pieprasījums, ka jaunieši pat stāvēja rindā,” atklāj Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Pasākumā piedalījās 12 profesionālās izglītības iestādes no Zemgales reģiona - Jēkabpils Agrobiznesa koledža, Aizkraukles Profesionālā vidusskola Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola, Jelgavas Amatu vidusskola, PIKC "Jelgavas Tehnikums", Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, PIKC "Ogres tehnikums" , PIKC Valsts SIA "Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums", Rīgas 3.arodskola, Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola, Saulaines Profesionālā vidusskola un Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskola.

OT audzēkņu piedalīšanās pasākumā "Radi, rādi, raidi" citu profesionālo mācību iestāžu audzēkņu atmiņā paliks ne tikai ar speciāli pasākumam veidoto Foto stendu, skanīgajiem, raitajiem un krāsainajiem priekšnesumiem, bet arī ar Lienas Grīnhofas un OT audzēkņu kopīgi sacerēto dziesmu "Radi, rādi, raidi”. Ar šo dziesmu tika atklāts pasākums Jēkabpilī.

Visus vienojošo dziesmu varēs noklausīties arī radošajā pasākumā "Radi, rādi, raidi", kas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā no 9.-.12.jūlijam notiks Vērmanes dārzā. Šajā pasākumā piedalīsies arī Ogres tehnikuma interešu izglītības kolektīvi, kā arī būs OT nodaļu radošās darbnīcas.

Savukārt OT jauniešu deju kolektīvs "Solis" godam ir izturējis lielo konkurenci un ticis uz XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Šī priecīgā ziņa dejotājus sasniedza pasākumā Jēkabpilī. OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa saka paldies par ieguldīto enerģiju un darbu kolektīva vadītājai, pedagoģei Dairai Dālei.

FOTO: Juris Jevdokimovs (1.kurss MD-1 grupa) un Elmārs Lauskis (2.kurss MD-2 grupa).

Baltijas jūras valstu Modes dienās uzliesmo OT dizaineru "Zibens"

No 22.līdz 24.aprīlim Tallinas Industriālajā izglītības kompetences centrā norisinājās Baltijas jūras valstu Modes dienas, kurās piedalījās arī Ogres tehnikuma (OT) apģērbu dizaineri ar kolekciju "Zibens".

Kolekcija "Zibens" tapusi, iedvesmojoties no pārdzīvojumiem un spēcīgām sajūtām, ko rada zibens spēriens negaisa laikā. Dizaina autore ir OT Apģērba dizaina izglītības programmas 3.kursa audzēkne Solvita Gaidele (pedagoģe Liena Niedre), bet kolekcijas radošajos un tehniskajos risinājumos bija iesaistītas visas apģērbu dizaina 3.kursa audzēknes. Kolekcijas autores kopā ar tehnikuma defilē pulciņa dalībniecēm piedalījās arī pašu veidoto tērpu demonstrēšanā.

"Kolekcija, kurā ietilpa septiņas kleitas, tika radīta īpaši Modes dienām, kurām šoreiz tika dota tēma "Ilgtspējīgs dizains". Ilgtspējīga mode uzdod tās radītājam uzdevumu domāt nevis par patērētāju, bet par vēstījumu, ko tā sevī nes. Kolekcijas dizaina izstrādāšanā tika izmantoti būvmateriālu pārpalikumi. Tas ir veids, kā aktualizēt un atbalstīt dabai draudzīgu dzīvesveidu, neļaujot nonākt tiem atkritumos un nenodarīt kaitējumu apkārtējai videi un cilvēkiem. Tā bija mūsu misija – šo vairs nevienam nevajadzīgo materiālu padarīt par mākslas objektu,” norāda pedagoģe Liena Niedre.

Kolekcija, ar ko audzēknes piedalījās Modes dienās Tallinā, tapa tēlainās domāšanas pusgada ietvaros. Apģērbu dizaina nodaļā tas ir jauninājums, kas ieviests tikai šajā mācību gadā. "Audzēknēm tas zināmā mērā bija izaicinājums, jo bija jāatkāpjas no ierastajiem pieņēmumiem par apģērba funkcijām un jāattīsta dizaina domāšana, kas arī viņām izdevās. Dizaina domāšana vienmēr ir bijusi mūsu tehnikuma audzēkņu stiprā puse. Jau pagājušajā gadā Modes dienās, kas notika Kauņā, mūs uzteica tieši par dizaina domāšanu,” uzsver L.Niedra.

Baltijas jūras valstu Modes dienas, kurā piedalās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, kas apgūst apģērbu dizainu un tekstila izstrādājumu izgatavošanu, notiek katru gadu kādā no dalībvalstīm – Somijā, Igaunijā, Lietuvā. Latvijā. Nākamgad Modes dienu rīkotāja lomu uzņemsies Latvijas pārstāvji – Ogres tehnikums.

OT vispārizglītojošie priekšmeti nav atstāti otrajā plānā

Izvēloties turpināt izglītību vidējā profesionālajā mācību iestādē, jauniešus un viņu vecākus nereti māc bažas, vai pietiekamā līmenī varēs apgūt vispārizglītojošos priekšmetus.

Tas ir arī viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem, ko nākas uzklausīt Atvērto durvju dienās un karjeras atbalsta pasākumos skolās.
Ogres tehnikumā (OT), kas ir profesionālās izglītības kompetences centrs, jau pats nosaukums liecina, ka šajā mācību iestādē izglītības līmenis, tajā skaitā vispārizglītojošos priekšmetos ir augstā līmenī.

Viens no rādītājiem, kas liecina, ka Ogres tehnikuma audzēkņu zināšanas vispārizglītojošos priekšmetos ir līdzvērtīgas vispārējo vidējo mācību iestāžu skolēnu zināšanām, ir mācību priekšmetu olimpiādēs gūtie rezultāti. Olimpiādēs uz vienādiem noteikumiem piedalās gan vispārizglītojošo, gan profesionālo mācību iestāžu audzēkņi.

"Kad 9.klasē domāju par mācībām tehnikumā, es uztraucos par to, vai šeit apgūšu tikpat labi vispārizglītojošos priekšmetus, kā tas varētu būt vidusskolā vai ģimnāzijā,” atklāj OT Administratīvā darba izglītības programmas 2.kursa audzēkne Sintija Salmiņa, kura apgūst grāmatveža profesiju. Un turpina: "Tehnikumā pārliecinājos, ka šeit jākārto tie paši centralizētie eksāmeni, kas vispārizglītojošās skolās, lai varētu iestāties augstskolā. Arī mācību saturs ir tāds pats, kā maniem draugiem, kuri mācās vidusskolā. Pats svarīgākais ir iespēja piedalīties olimpiādēs, ko arī esmu izmantojusi un guvusi labus panākumus."

Trijās – latviešu valodas, vēstures un matemātikas - olimpiādēs tehnikumā Sintija šajā mācību gadā ieguvusi 1.vietu. Audzēknes lielākais sasniegums šajā mācību gadā ir izcīnītā 2.vieta novadu apvienības latviešu valodas olimpiādē, pērn iegūta dalīta 3./4. vieta novadu apvienības olimpiādē latviešu valodā. Pagājušajā mācību gadā novadu apvienības olimpiādē matemātikā Sintija izcīnīja 3.vietu. 2014.gadā viņa piedalījās arī Latvijas Televīzijas spēlē "Gudrs, vēl gudrāks", kurā arī ierindojās labāko skaitā.

Sintija nav vienīgā OT audzēkne, kura vispārizglītojošos priekšmetos uzrādījusi izcilus panākumus. Šajā mācību gadā novadu apvienības olimpiādē angļu valodā Henrijs Grīnblats (2DT-1) un Ervīns Malnačs ( 2MO) ieguva 3.vietu.

Šogad jauniešiem liela interese bija par dalību tehnikuma informātikas olimpiādē "Mazais Paskāla ritenis", ko organizēja Datorikas un elektronikas izglītības programmu nodaļa sadarbībā ar vispārizglītojošo mācību priekšmetu nodaļu. Uzvarētāji: Edgars Putka /3DT/, Kristaps Cerminieks /2DT/ - 1.vieta, Kristiāns Pika /3DT/ - 3.vieta, tika izvirzīti dalībai Daugavpils universitātes organizētajā valsts mēroga olimpiādē "Paskāla ritenis". Edgars un Kristiāns ieguva Atzinības, kas ir augsts sasniegums.

"Mācību gada laikā audzēkņiem bija plašas iespējas piedalīties gan skolas mēroga, gan Rīgas reģiona novadu skolu apvienības (Siguldas, Ķekavas, Olaines, Salaspils, Ikšķiles novadu skolas), gan valsts mēroga olimpiādēs. Audzēkņi piedāvātās iespējas atsaucīgi izmantoja. Vidēji katrā olimpiādē piedalījās divdesmit astoņi dalībnieki. Pedagogi ir gandarīti par audzēkņu lielo aktivitāti. Īpaši par sasniegumiem novadu un valsts mērogā. Patīkami, ka iegūtas gan godalgotas vietas, gan augsti kopējie sasniegumi,” norāda OT metodiķe vispārizglītojošo mācību priekšmetu jomā Daiga Zvirbule.

Rekonstruētajai Ogres tehnikuma ēkai tomēr nebūs koka apdares

Ogres tehnikuma padomes aprīļa sēdē uzmanības centrā nonāca Ogres tehnikuma rekonstrukcijas gaita un tās izmaiņas.

SIA "Ozols&Bula, arhitektu birojs" pārstāve Andra Bula informēja padomes locekļus par izmaiņām, kas radušās projekta gaitā. Viena no būtiskajām izmaiņām ir saistīta ar fasādes apdares materiāla maiņu.

"Sākotnēji projektā tika paredzēta ēkas apdare ar koku. Kaut gan izteicām šaubas par materiāla izvēli, ideja – ēkas apdare ar koku – visiem patika. Materiālu pārbaudes bija pozitīvas. Kad tuvojās šīs idejas realizācija, mēs vēlējāmies pārliecināties, ka pie ēkas nodošanas ekspluatācijā problēmu nebūs, un testi tika veikti atkārtoti. Atkal saņēmām pozitīvu atbildi, ka šāda apdare ir izmantojama. Un tikai tad, kad SIA "Skonto būve”, balstoties uz ilggadējo pieredzi celtniecībā, vēlreiz veica testus, pozitīvu rezultātu neieguvām. Uzskatu, ka mēs nedrīkstam riskēt un izmantot būvnormatīviem neatbilstošu, ugunsnedrošu apdares materiālu. Īpaši jau tāpēc, ka tā ir izglītības iestāde. Tāpēc koku aizstāsim ar cementa šķiedru plāksnēm, kas ir absolūti ugunsdrošas,” skaidro A.Bula.

Lai arī padomes locekļu starpā izraisījās diskusijas par iespējām atgriezties pie sākotnējās ieceres, Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante norāda, ka to nevar izdarīt projekta realizācijas termiņu dēļ: "Ja ēka netiks nodota ekspluatācijā paredzētajā termiņā, tad 12,6 miljoni eiro būs neattiecināmās izmaksas.”


Ogres tehnikuma rekonstrukcija tiek īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "Ogres tehnikuma infrastruktūras attīstība un mācību aprīkojuma modernizācija" ietvaros, un tā kopējās izmaksas ir EUR 12 632 826.51 (no tām būvniecības izmaksas - EUR 10 104 412,98).


Rekonstrukcija šobrīd tuvojas noslēgumam, atlikuši tikai iekšējās apdares un labiekārtošanas darbi. SIA "Skonto būve" projektu vadītājs Andris Pureklis pieļauj, ka nelielas nobīdes darbu izpildes termiņos varētu rasties saistībā ar ēkas fasādes apdares materiāla maiņu, bet, neraugoties uz to, ēkā varēs ievākties paredzētajā termiņā. Līgumā paredzētais būvdarbu gala termiņš – 17.augusts.

Ogres tehnikuma 2 kursa MD-2 audzēknim Didzim Malderim 1.vieta ,,Pavasara krosa,, sacensībās29.aprīlī spītējot lietum un zemai gaisa temperatūrai, Zilo kalnu slēpošanas trases starta un finiša zonā norisinājās skolēnu pavasara krosa sacensības kurās vairāk nekā simts skolēnu no Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu izglītības iestādēm izgāja uz starta un cīnījās par augstiem rezultātiem.

Mūsu skolas audzēknis Didzis Malderis izcīnija 1.vietu A grupā.

Sacensību rezultāti:

Zēni 3000m
1. Didzis Malders (Ogres tehnikums) – 9:57.2
2. Matīss Pēteris Polis (Jumpravas vidusskola) – 10:14.8
3. Artūrs Kurpnieks (Lielvārdes vidusskola) – 10:21.5

 

Apsveicam!

OT audzēkņi prezentē savu mācību iestādi Ikšķiles novada izglītības iestāžu audzēkņiem

30.aprīlī Ikšķiles vidusskolā pirmo reizi norisinājās nodarbinātības un karjeras veicināšanas pasākums “Karjeras diena 2015”, uz kuru bija aicināti arī Ogres tehnikuma pārstāvji.

Karjeras dienas pirmajā daļā jauniešus uzrunāja Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas priekšsēdētājs Lauris Liberts, pieredzē dalījās Ikšķiles uzņēmēji ¬ SIA "Fittero" vadītājs Toms Āboltiņš un SIA "Sakret" direktors Andris Vanags. Pasākumā piedalījās arī vieslektori – sociālā tīkla www.draugiem.lv dibinātājs Jānis Palkavnieks ar lekciju "Kas ir pieredze?" un ASV vēstniecības karjeras attīstības programmas "Start Strong" lektore Solvita Jirgensone ar lekciju "Sociālie tīkli. Solis tuvāk sapņu darbam".

Savukārt pasākuma otrajā daļā jaunieši varēja iepazīties ar mācību iestāžu piedāvājumiem. Pasākumā piedalījās 12 augstskolas un 12 vidējās profesionālās izglītības iestādes, tajā skatā arī Ogres tehnikums.

Daudz apmeklētāju bija ari pie Ogres tehnikuma stenda. „Jauniešus interesēja gan vispārīgi jautājumi par uzņemšanas noteikumiem tehnikumā, gan arī konkrēti jautājumi, Piemēram, kādi vispārizglītojošie un kādi profesionālie priekšmeti jāapgūst tehnikumā. Tāpat skolēni vēlējās uzzināt par dažādām tālākizglītības iespējām, kursiem, kurus tehnikuma audzēkņiem piedāvājam uz izdevīgiem noteikumiem,” informē Ogres tehnikuma projektu vadītāja tālākizglītības jomā Anita Stikute.

OT audzēkņiem pasākumā bija arī interesanta un rosinoša tikšanās ar pagājušā gada OT absolventu Robertu Pētersonu, kurš šobrīd ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes students un Ikšķilē prezentēja savu augstskolu.

Tā nav pirmā OT viesošanās Ikšķiles vidusskolā šajā mācību gadā. 14.un 15.janvārī Ikšķiles vidusskolā notika pasākums „Matemātika mežā”, kura laikā divu dienu garumā OT mežsaimniecības programmu audzēkņi un pedagogi stāstīja skolēniem par darbu mežā un tehnikumā apgūstamajām profesijām.

Birzgales mežos demonstrē jaunāko meža tehniku

23.aprīlī Ķeguma novada Birzgales pagastā notika Ogres tehnikuma un SIA "BT1" organizētais bezmaksas seminārs un meža tehnikas demonstrējumi.

Seminārā piedalījās 250 dalībnieku no visas Latvijas, tajā skaitā no AS "Latvijas Valsts meži" un tajā ietilpstošajām virsmežniecībām, Valsts meža dienesta, uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām, kas nodarbojas ar mežistrādi.

Seminārs notika starptautiskā lauksaimniecības, dārzkopības un mežsaimniecības izstāde "Nature Expo 2015” ietvaros. Visi dalībnieki saņēma Ogres tehnikuma direktores Ilzes Brantes un Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektora Artūra Bukonta parakstītu Apliecinājumu par profesionalitātes pilnveidi valsts mēroga seminārā "Jaunākās tehnoloģijas meža kopšanā un mežistrādē".

"Tā jau ir tradīcija, ka dienu pirms gadskārtējās izstādes atklāšanas, notiek tehnikas paraugdemonstrējumi. Jau otro gadu tos organizējam sadarbībā ar Ogres tehnikumu, par ko viņiem paldies. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šoreiz ir daudz kuplāks paraugdemonstrējumu dalībnieku skaits, arī apmeklētāju interese ir ievērojami augusi. Seminārā var iepazīties ar visdažādāko meža tehniku – sākot ar mežistrādes tehniku, kas domāta profesionāļiem un beidzot ar vienkāršākām lietām, kā, piemēram, malkas sagatavošanas ierīcēm, šķeldotājiem. Lielākā daļa no šodien Birzgales mežā redzamās meža tehnikas būs apskatāma arī izstādē, bet šeit apmeklētājiem ir daudz ērtāk iepazīties ar tehniku, uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt izsmeļošas atbildes,” norāda SIA "BT1" projektu vadītāja asistents Jānis Āboliņš.

Aktīvāko semināra dalībnieku vidū bija arī Ogres tehnikuma mežsaimniecības izglītības programmu audzēkņi un absolventi. "Šodien te ieradušies ap 80 topošo mežsaimniecības  tehniķu, meža mašīnu operatoru un meža mašīnu mehāniķu, arī nodaļas absolventi. Tam, ka audzēkņi jaunāko tehniku redz nevis mācību materiālos un izstādē, bet mežā, ir ļoti liela nozīme. Tāpēc gādājām, lai audzēkņiem ļautu iepazīties ar iespējami daudzveidīgāku tehnikas klāstu,” skaidro Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.


Izstādē "Nature Expo 2015”, kas no 24.līdz 26.aprīlim notiek Ķīpsalas izstāžu zālē, piedalās arī Ogres tehnikums.