Pa Mūžības ceļu aizgājusi Rita Insberga

Pa Mūžības ceļu aizgājusi

Aizupes Meža tehnikuma / Ogres Meža tehnikuma skolotāja

Rita Insberga.

Skolotāja, kura visu savu mūžu veltījusi jauno mežsaimnieku izglītošanai.

Atvadīsimies no skolotājas Ritas Insbergas

2017.gada 24.februārī plkst. 12.00 Ogres tehnikumā.

Zemes klēpī guldīsim II Meža kapos Rīgā.

Atvadu vārdi Ritai Insbergai

Septiņpadsmitā februāra naktī mūžībā aizgājusi Rita Insberga - mamma, vecmāmiņa un izcila pasniedzēja, kuras zināšanas un sirds siltumu dāsni saņēmušas divas mežkopju paaudzes.

Rita Insberga dzimusi 1931. gada 21.aprīlī Daugavpilī, skolotājas un aktiera ģimenē. 1950. gadā ar sudraba medaļu beigusi Limbažu vidusskolu, 1955. gadā absolvējusi LLA Mežsaimniecības un meža tehnikas fakultāti. No tā brīža līdz 2000. gadam bijusi botānikas un dendroloģijas pasniedzēja Aizupes, vēlāk Ogres Meža tehnikumā. Daudzi stipri vīri un sievas, kas šodien vada firmas, ieņem augstus amatus un ir visā valstī cienīti mežsaimnieki, ir viņas bijušie audzēkņi, ar kuriem Ritai draudzība saglabājās visu mūžu. Bijušie studenti savu pasniedzēju joprojām mīļi saukuši par Tillīti. Vārdā, ko atvasinājuši no latīniskā liepas nosaukuma.

Kopš dzīvesbiedra, Andra Insberga, bijušā Aizupes Meža tehnikuma pasniedzēja un direktora aiziešanas mūžībā, Ritas savā dzīvoklītī Ogres “Aizupēs” dzīvoja viena, taču vai ik nedēļu pie viņas viesojās kāds no bijušajiem audzēkņiem, dāvinot gan meža, gan ezera veltes, gan biļetes uz operu un koncertiem, kurus apmeklēt Ritai tik ļoti patika.

Dzīves pēdējos gados atklājās vēl kāds Ritas talants – rakstniecība. Nepilna gada laikā viņa uzrakstīja grāmatu, kuru tā arī nosauca “Mūža vienīgā grāmata”. Rita pati to sauca par sasildīšanos pie atmiņu ugunskura. Grāmata spēj uzburt tā laika smaržas un sajūtas un tās atklāšanas svētkos Ogres Valsts tehnikuma zāle bija pilna ar sveicējiem – audzēkņiem, draugiem, bijušajiem kolēģiem.

Par savu mūža darbu Rita Insberga saņēmusi meža nozares apbalvojumu “Zelta čiekurs”. To viņa arī vēlējusies ņemt līdzi, aizejot savu zelta ceļu.

No Ritiņas atvadīsimies piektdien, 2017.gada 24. februārī Ogres tehnikuma zālē, apbedīšana otrajos Meža kapos Rīgā.

Valentīna dienas balle

Ogres tehnikumā 14.februārī notika Mīlētāju dienai veltīta balle, kas bija ilgi gaidīts notikums audzēkņu vidū. Balli plānoja un organizēja audzēkņu pašpārvalde, rūpējoties gan par zāles noformējumu, kas šogad tika īpaši uzteikts, gan par mūziku visa vakara garumā, kā arī konkursiem un balvām atraktīvākajiem dalībniekiem. Šogad balli apmeklēja vairāk kā 160 mūsu tehnikuma audzēkņi un viesi. Vakaru vadīja un par izklaidējošām aktivitātēm rūpējās Marta Brokāne, par mūziku rūpējās Genādijs Djuženko. Balles laikā darbojās fotostūris, kurā varēja nofotogrāfēties Valentīna dienas atmosfērā, par šo iespēju rūpējās Roberts Jeste un Eduards Kusins. Šī iespēja tika aktīvi izmantota un foto stūra bildes vaicāt privāti pašpārvaldei vai fotogrāfiem, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , kā arī var griesties pie savu grupu audzinātājiem. Atmiņām par balli video apskatu izveidoja Edgars Ļaksa.

Izsakām pateicību direktorei par iespēju organizēt balli, Ogres tehnikuma pašpārvaldes dalībniekiem par balles organizēšanu, noformēšanu un lieliskas atmosfēras radīšanu, direktores vietniecei Armandai Auziņai par visa procesa koordinēšanu, pedagogam Laurim Kalniņam par atbalstu tehnikas nodrošinājumā, kā arī paldies visiem kas bija iesaistīti visos balles tapšanas posmos.

OT pašpārvalde

Skolēni Ēnu dienā ēno Ogres tehnikuma audzēkņus

Ēnu dienā Ogres tehnikuma (OT) mācību kabinetos, laboratorijās un darbnīcās kopā ar audzēkņiem darbojās skolēni.

Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante pauda gandarījumu par jauniešu izvēli ēnot Ogres tehnikuma audzēkņus, kā arī informēja par mācību iestādes izglītības virzieniem un programmām.

"Izvēles iespējas ir lielas. Ogres tehnikumā var apgūt 21 akreditētu izglītības programmu. Tehnikumā darbojas arī trīs skolēnu mācību uzņēmumi, kuros var attīstīt uzņēmējdarbības prasmes. Mūsu tehnikuma lielākā vērtība ir tā, ka ļaujam audzēkņiem darboties un izpausties, lai viņi būtu iesaistīti visos procesos un būtu lēmēji par to, kas notiek tehnikumā," uzsvēra I.Brante.

Iespēju apmeklēt Ogres tehnikumu izmantoja 20 jauniešu no Rīgas, Jelgavas, Ropažiem, Aizkraukles, Jaunjelgavas, Varakļāniem, Smiltenes un citām pilsētām un novadiem.

Visvairāk – aptuveni puse no ēnotājiem – izrādīja interesi par Dizaina un mākslas nodaļā apgūstamajām specialitātēm. Arī Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem ēnu netrūka.

Ropažu vidusskolas 9.klases skolēns Āris Bumbieris atklāj, ka viņam ļoti patīk darbs ar koku, tāpēc ļoti vēlētos mācīties par galdnieku. Arī viņa klasesbiedrs Ēriks Simbircevs vēlas kļūt par galdnieku un nākotnē sapņo par savu galdniecības uzņēmumu. Vadims Antonovs pēc Ropažu vidusskolas 9.klases absolvēšanas nolēmis apgūt tehnikumā meža mašīnu tehniķa profesiju.

Daudzeses pamatskolas 9.klases skolnieki Matīss Caunītis un Egīls Čipa-Ziemelis Ēnu dienā devās uz elektronikas laboratoriju, jo abi vēlas apgūt šo sarežģīto, bet ļoti vajadzīgo un interesanto profesiju.

Lai Ēnu dienā jaunieši nebūtu tikai pasīvi vērotāji, bet pietuvinātos izvēlētajai profesijai, bija rūpīgi gatavojušies arī OT audzēkņi un pedagogi.

"Mēs piedāvāsim skolēniem piedalīties praktiskajās nodarbībās kopā ar audzēkņiem. Datorsistēmu tehniķi veidos kabeli tīklam un pārbaudīs, vai tas strādā, kā arī labos datoru. Savukārt elektronikas tehniķi saslēgs shēmas un veiks mērījumus. Ēnu dienas dalībnieki veiks praktiskos uzdevumus kopā ar audzēkņiem, lai jauniešiem veidotos izpratne par profesiju," informē Datorikas, Elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.

Arī Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis uzsver, ka Ēnu dienā ir svarīgi jauniešiem radīt izpratni, ar ko viņiem nāksies saskarties izvēlētajā profesijā, ja viņi mācīsies Ogres tehnikumā.

"Skolēnu fiziskajām spējām un vecumam atbilstoši ļausim izmēģināt savas spējas kokgriešanā. Jauniešus iesaistīsim dārza dekoratīvā elementa – koka vardes - veidošanā. Lai skolēniem būtu interesantāk un dienas beigās varētu sajust sava darba rezultātu, viņi piedalīsies dekoratīvā elementa izgatavošanas noslēguma procesā. Skolēniem tiks dots uzdevums – izgriezt vardei pleznas. Topošie meža mašīnu operatori darbosies ar simulatoriem, meistara vadībā varēs vadīt arī traktoru laukumā pie mācību angāra," norāda K. Miezis.

Viens no Ēnu dienas dalībnieku ieguvumiem bija iespēja kontaktēties ar OT audzēkņiem, jo jauniešiem ir vieglāk atrast kopīgu valodu.

"Es stāstīšu par to, kā ir mācīties un iejusties svešā pilsētā un skolā, jo pati esmu no Jelgavas, un Ogri līdz mācību sākumam tehnikumā nepazinu. Ēnas, kuras arī, starp citu ir no Jelgavas, iepazīstināšu ar savu, vizuālās reklāmas noformētāja, profesiju. Ieteiktu to apgūt jebkuram, kurš vēlas savu dzīvi saistīt ar mākslu," saka OT Dizaina un mākslas nodaļas Vizuālās reklāmas noformēšanas izglītības programmas 4.kursa audzēkne Liene Kraukle.

Arī Jelgavas 4.vidusskolas 9.klases skolnieces Undīne Bikše un Laura Černiķa vēlas kļūt par vizuālās reklāmas noformētājām un septembrī nolēmušas uzsākt mācības Ogres tehnikumā.

Ēnu dienas noslēgumā skolēni saņēma Apliecinājumu par piedalīšanos Ēnu dienā.

OT apģērbu dizaineru kolekcijas pamana un novērtē konkursā Madonā

Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļa ar labiem panākumiem piedalījusies modes skatē-konkursā "Dizaina balss".

Šogad Madonā, pasākumā "Dizaina balss", piedalījās septiņas Latvijas profesionālās dizaina un mākslas vidusskolas, tajā skaitā Ogres tehnikums.

"Pasākumā Ogres tehnikumu pārstāvēja 20 Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un viņu pedagogi no dažādām izglītības programmām, jo modes skate-konkurss ir tikai viena no pasākuma sadaļām," informē OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Viens no pasākuma mērķiem ir iepazīstināt Madonas reģiona profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņus, viņu vecākus un pedagogus ar mākslas un dizaina tālākizglītības iespējām Latvijā. Šāda iespēja ir arī OT Dizaina un mākslas nodaļā.

Lai ieinteresētu par OT Dizaina un mākslas nodaļas izglītības programmām, audzēkņi un pedagogi praktiskajās darbnīcās organizēja nodarbības video, foto, 3D modelēšanā, darbā ar grafiskajām planšetēm un citas aktivitātes.

Par pasākuma "Dizaina balss" gaidītāko notikumu kļuva modes skates-konkurss, kurā vērtēšana notika divās kategorijās – "Mūsdienu tērps" un "Avangarda tērps".

"Konkurence bija milzīga, jo kategorijā "Mūsdienu tērps" bija pieteikta 21 kolekcija, bet kategorijā "Avangarda tērps" – deviņas kolekcijas. Ogres tehnikums konkursam bija sagatavojis trīs mūsu nodaļas absolventu kolekcijas. Apģērbu dizaina izglītības programma paredz, ka kolekciju audzēkņi veido 4.kursā, kas ir arī viņu kvalifikācijas darbs," norāda V.Kaļeiņikova.

Pēc žūrijas vērtējuma godalgotas vietas izpelnījās divas OT pārstāvju kolekcijas.

Kategorijā "Avangarda tērps" Diānas Stoļerovas kolekcija "Dark radiance" ieguva 2.vietu. Diāna Stoļerova 2016.gadā absolvēja OT Dizaina un mākslas nodaļu un šobrīd koledžā Skotijā (North East Scotland College) studē modes dizainu.

 

Savukārt kategorijā "Mūsdienu tērps" Anisima Detuševa kolekcija "Black street" iekļuva trīs labāko skaitā, iegūstot 3.vietu.

Sintijas Vargas kolekcija "Whatever" šoreiz palika aiz godalgoto trijnieka.

"Lēmums, kuras kolekcijas pieteikt konkursam, tika pieņemts kopā ar audzēkņiem. Konkursam izvēlējāmies, atraktīvākās, vizuāli un inovatīvi veiksmīgākās kolekcijas. Esmu ļoti priecīga un patīkami pārsteigta par sasniegtajiem rezultātiem," atklāj Dizaina un mākslas nodaļas apģērbu dizaina profesionālo priekšmetu skolotāja Baiba Cihovska.

Skolotāja pauž gandarījumu par audzēkņu iesaistīšanos ne tikai kolekciju izvēlē, bet arī demonstrējot savu kolēģu tērpus skatē: "Tērpu prasmīga demonstrēšana ir ne mazāk svarīga, kā pati kolekcija. Tas ir viens no priekšnoteikumiem, lai sasniegtu augstus rezultātus. Palīdzēja arī tas, ka Apģērbu dizaina programmas audzēkņi ir topošie profesionāļi un viņiem piemīt dizaina domāšana. Viņi izjūt tērpa raksturu un prot to pasniegt."

TV3 Ziņu sižets par Ogres tehnikumu

Ogres tehnikuma audzēkņi iesaistās sporta aktivitātēs un cīnās par Ziemas kausa laureātu titulu

2017.gada janvāra pēdējās dienas un februāris iesākās ar sporta aktivitātēm, kurās aicināti piedalīties bija visi Ogres tehnikuma audzēkņi. Ziemas kausa sacensībās pieteicās 21 grupa, 163 audzēkņi. Divu dienu laikā audzēkņi piedalījās šaušanā, zāģēšanā ar divroci, veiklības stafetē un vairākās vieglatlētikas disciplīnās. Patīkami, ka arī meitenes piedalījās gan šaušanas, gan zāģēšanas disciplīnās, jo tas tomēr vairāk piederas jauniešiem.

Vieglatlētikas disciplīnās – 40m sprintā, 600m skrējienā, lodes grūšanā, augstlēkšanā- kopā piedalījās 60 audzēkņi.

Sporta aktivitāšu nedēļa noslēdzās ar tikšanos ar speciālo uzdevumu vienības seržantu Kasparu Kalnbērzu, kurš mūsu audzēkņiem stāstīja gan par Latvijas karavīru misijām Afganistānā un citos “karstajos” punktos, gan par smago treniņu darbu, gan nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, lai kļūtu par Latvijas karavīru.

Visveiksmīgākie šogad izrādījās Mežsaimniecības nodaļas audzēkņi:

2MT grupa 1.vieta

1MT grupa 2.vieta

2MO grupa 3.vieta

SVEICAM LABĀKOS SPORTISTUS!!!

Pārējie sacensību rezultāti un individuālais sniegums:

Šaušana

1.vieta

2MT grupa

2.vieta

1MT grupa

3.vieta

2MO grupa

5 no 5 mērķiem sašāva

Sandis Mernics 1MG

Mārtiņš Skruls 2DT

Edvards Andersons 3DT

Madis Tahtahunovs 2MT

Zāģēšana

1.vieta

1MT grupa

2.vieta

2MT grupa

3.vieta

3EP grupa

Stafete

1.vieta

2MT grupa

2.vieta

2MO grupa

3.vieta

3MT grupa

Vieglatlētika

1.vieta

1MT grupa

2.vieta

3MT grupa

3.vieta

1DT grupa

Individuālie vērtējumi

Augstlēkšana

1.vieta

Arvis Tišonoks 2MO grupa

2.vieta

Ralfs Grīnvalds 3MT grupa

3.vieta

Mārtiņš Nils Pumpuriņš 2VP grupa

600m skrējiens

1.vieta

Monvīds Stahovskis 4MG grupa

2.vieta

Edgars Liepiņš 3MO grupa

3.vieta

Renāts Kovaļenko 3MT grupa

40m sprints

1.vieta

Monvīds Stahovskis 4MG grupa

2.vieta

Renāts Kovaļenko 3MT grupa

3.vieta

Elvis Zvaigzne 3MT grupa

Lodes grūšana

1.vieta

Monvīds Stahovskis 4MG grupa

2.vieta

Aleksis Jankovskis 3MG/ND grupa

3.vieta

Jevģenijs Semjonovs 2MT grupa

Sporta nodaļas vadītāja L.Caune

Ogres tehnikuma audzēkņiem sasniegumi sportā

Ogres tehnikuma audzēkņi pierādījuši, ka ir labi sportisti un atbildīgi jaunieši ne vienās vien sportiskās aktivitātēs un sporta sacensībās.

2017.gada 25.janvārī Lielvārdes novada sporta centrā norisinājās starpnovadu sacensības volejbolā jauniešiem, lai varētu doties uz “Lāses kausu 2017”. Jāpiemin, ka pagājušajā gadā “Lāses kausā” Ogres tehnikuma jaunieši valsts mērogā ieguva 12.vietu. Šogad saskaņā ar nolikumu komandā nedrīkstēja startēt 3 spēlētāji, tāpēc par vietu “Lāses kausa” finālā cīnījās 7 spēlētāji- Klāvs Briedis 2MT grupa, Ainārs Antiņš 2MT grupa, Madis Tahtahunovs 2MT grupa, Elvis Audzītis 3MT grupa, Arvis Tišonoks 2MO grupa, Edgars Liepiņš 3MO grupa un Silvestrs Mārtiņš Rutkis 1MO grupa.

Jau no pirmās spēles notika spraigas cīņas gan ar Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, gan Ogres 1.vidusskolas jauniešiem. Spēlē ar Ogres 1.vidusskolu 3 setos izcīnījām uzvaru, tomēr savstarpējā spēlē pret Lielvārdi, ko nospēlējām neizšķirti, punktu attiecība bija labāka lielvārdiešiem, līdz ar to šogad uz “Lāses kausu” nedosimies. Iegūtā 2.vieta novada sacensībās ir jauns stumuls censties visu paveikt vēl labāk, lai nākamgad atkal būtu pirmie.

Paldies audzēkņiem par atsaucību un atbildību, piedaloties sacensībās!

Sporta nodaļas vadītāja Linda Caune

Ogres tehnikuma darbinieki arī sportā vieni no labākajiem

Tradicionāli katru gadu janvārī profesionālās izglītības iestāžu darbinieki mērojas spēkiem dažādos interesantos un atraktīvos sporta veidos. 2017.gada 27.janvārī četri Ogres tehnikuma darbinieki – skolotāji Inga Ieraga un Armands Lapiņš, darbinieks – Andrejs Januševskis un sporta nodaļas vadītāja Linda Caune devās uz Rīgas Celtniecības koledžu, lai pārstāvētu tehnikumu Rīgas reģiona darbinieku sporta spēlēs.

Sacensības norisinājās 9 sporta veidos – bija jāmet basketbola soda metieni, jāspēlē mini galda teniss, domino, jāliek puzle, jālec maisos un jāveic daudz citi uzdevumi. Draudzīgā atmosfērā, nopietni veicot katru uzdevumu, komanda izcīnīja godpilno otro vietu deviņu skolu konkurencē.

Paldies kolēģiem par atsaucību un vienotību, piedaloties sacensībās!

Sporta nodaļas vadītāja Linda Caune

Informatīvā vecāku nedēļa Ogres tehnikumā 2017.gada 27.februāra līdz 3.martam

Ogres tehnikums, Aizupes, Tīnūžu pagasts, Ikšķiles novads – jaunais mācību korpuss

Aicinām visu izglītības programmu vecākus uz informatīvo vecāku nedēļu, kurā būs iespējams individuāli ērtākā laikā;

  • iepazīties ar mācību un audzināšanas darbu
  • individuāli pārrunāt interesējošos jautājumus ar grupas audzinātāju, priekšmetu skolotājiem, nodaļas vadītāju
  • aktualitātēm tehnikumā
  • iepazīt jauno Ogres tehnikumā mācību kompleksu

Iepriekš lūdzam sazināties ar grupu audzinātājiem par iespējamajiem tikšanās laikiem

Dizaina un mākslas nodaļa

Grupas audzinātājas

Audzināmās grupas

Kontakttālrunis

Armanda Auziņa

Multimediju dizains 2.kurss MD

Video operators 3.kurss VO

Apģērbu dizains 3.kurss AD, 4.kurssAD

T.22011292

Ilze Dzirkale

Multimediju dizains 3.kurss MD

26512668

Violeta Ozola

Multimediju dizaina speciālists,

Vizuālās reklāmas noformētājs

Interjera noformētājs

Vides dizains

Video oepartors

25450895

Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļa

Grupas audzinātājs

Audzināmās grupas

Kontakttālrunis

Dmitrijs Usins

Viesmīlības pakalpojumu speciālistu, ēdināšanas pakalpojumu un maizes un miltu konditorejas izstrādājumu speciālistu grupām

29188649

Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļa

Grupas audzinātājas

Audzināmās grupas

Kontakttālrunis

Inga Ieraga

Elektronikas tehniķis 3.kurss 2ET

22481573

Gunta Āmane

Datorsistēmu tehniķis

Elektronikas tehniķis

22045503

Tatjana Skābarde

Grāmatvedis

Klientu apkalpošanas speciālists

Elektronikas tehniķis 2.kurss 1ET

25412721

Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļa

Grupas audzinātājas

Audzināmās grupas

Kontakttālrunis

Vija Vīksna

Mežsaimniecības tehniķis

Mēbeļu galdnieks

Namdaris

29448093

Antra Rišē

Meža mašīnu operators

Meža mašīnu mehāniķis

26321823

R GRUPA izsludina stipendiju piešķiršanas konkursu

Latvijas mežsaimniecības uzņēmums ar 15 gadu pieredzi, izsludina stipendiju piešķiršanas konkursu Ogres tehnikuma„Mežsaimniecība un meža tehnika” profesijā studējošiem audzēkņiem.

Piesakies!

Stipendijas piešķiram Ogres tehnikuma diviem izcilākajiem audzēkņiem (1 stipendija 4 gadīgā programma, 1 stipendija 1.5gadīgā programma), kuri studē izglītības programmā „Mežsaimniecība un meža tehnika” profesionālajā kvalifikācijā:

„ Meža mašīnu operators”

No Tevis gaidām:

· CV

· aizpildītu pieteikuma veidlapu

· motivācijas vēstuli

· Ogres tehnikuma apstiprinātu iepriekšējā semestrī iegūto vērtējumu apliecinošu dokumentu, ar norādītu vidējo vērtējumu

· Ogres tehnikuma direktores rakstisku rekomendāciju

Dokumentus lūdzam iesūtīt līdz š.g. 20. februārim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar norādi „Pieteikums stipendijai”.

Uz otro atlases kārtu tiks virzīti tie kandidāti, kuri būs sagatavojuši un iesnieguši, visus nolikumā noteiktos dokumentus.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa atrodama SIA „R Grupa” mājas lapā

http://rgrupa.lv/lv/par-mums/aktualitates

Stipendiju konkursa pieteikuma anketa (127.26 KB)

Stipendiju konkursa nolikums (215.59 KB)