Ogres tehnikuma audzēkņi Uzņēmēju dienā gatavo un degustē astoņkāji

No 20. līdz 24.martam Ogres tehnikumā (OT) pirmo reizi notiek Uzņēmēju dienas – Atvērto durvju dienas, kad vienuviet satiekas skolēni, tehnikuma audzēkņi un uzņēmēji.

"Uzņēmēju dienas tehnikumā mēs organizējam, lai audzēkņi varētu sastapties ar nākamajiem darba devējiem, uzzināt, kādus darbiniekus sagaida šie uzņēmumi, kā arī ieklausīties uzņēmēju personiskajā pieredzē. Tas palīdzēs audzēkņiem skaidrāk apjaust savu nākotni un veidot karjeru. Savukārt tiem vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēniem, kuri vēl tikai gatavojas kļūt par Ogres tehnikuma audzēkņiem, dodam iespēju rast atbildi uz jautājumu, vai tā ir tā profesija, kuru jaunietis vēlas nākotnē apgūt. Tuvojoties pamatskolas izlaidumam, daudzi vēl nav izdarījuši konkrētu izvēli, kas viņi vēlas būt," norāda OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa.

Pirmā Uzņēmēju diena notika Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņiem un tiem jauniešiem, kuri savu nākotni vēlētos saistīt ar darbu viesmīlības un ēdināšanas uzņēmumos. Šajās Uzņēmēju dienās piedalījās skolēni no Ogres, Jelgavas, Lielvārdes un citiem novadiem un pilsētām.

Uzņēmēju dienu atklāja OT direktore Ilze Brante, iepazīstinot viesus ar tehnikuma vēsturi un attīstību.

Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas vadītāja Ineta Rumpētere informēja par Ogres tehnikuma audzēkņu plašajām un daudzveidīgajām iespējām – konkursiem, starptautiskiem projektiem un praksēm ārzemēs.

Visgaidītākās bija tikšanās ar uzņēmējiem. Monin zīmolu vadītājs Latvijā, starptautisko konkursu laureāts Inguss Rozenbergs vadīja bezalkoholisko kokteiļu gatavošanas paraugdemonstrējumus, atklājot profesionālas nianses garšīgu, estētiski baudāmu un oriģināli noformētu kokteiļu tapšanā.

"Andrito Coffee Roasting" vadītājs, vairākkārtējais pasaules baristu (kafijas meistaru) čempionātu dalībnieks un starptautisku baristu čempionātu tiesnesis ogrēnietis Andris Petkēvičs stāstīja par kafijas gatavošanas noslēpumiem.

Jauniešiem ne mazāk saistoši bija arī uzņēmēju dzīvesstāsti, kā veidojusies viņu karjera. Inguss Rozenbergs pēc pamatskolas beigšanas turpinājis mācīties profesionālajā skolā, studējis uzņēmējdarbību. "Mana pieredze ir bijusi veiksmīga. Es pabeidzu Rīgas Tirdzniecības un kulinārijas skolu, Rīgas Restorānu servisa skolu un pēc tam arī Biznesa augstskolu "Turība". Tikai no mums pašiem ir atkarīgs, cik tālu tiksim. Tas, ja jūs iestājaties profesionālās izglītības iestādē pēc 9.klases beigšanas, nekādā gadījumā neliecina, ka jūs dzīvē neko nesasniegsit. Jūs sasniegsit vēl vairāk par tiem, kuri ir palikuši vidusskolā," jauniešiem sacīja I.Rozenbergs.

Uzņēmēju dienas noslēgumā restorāna "Betty’s Corner" šefpavāre Iveta Lamberte vadīja meistarklasi "Vidusjūras virtuve", kurā aktīvi iesaistījās Ēdināšanas pakalpojumu izglītības programmas audzēkņi.

"Šodien gatavojām astoņkāji, palentu ar Parmezāna sieru, melnās gliemenes kokosriekstu pienā ar citronzāli un ceptas austeres, kā arī garšojām svaigas austeres un mācījāmies tās pareizi atvērt," stāsta I.Lamberte.

Uzņēmēju dienā Ogres tehnikumā demonstrē meža tehniku

Ogres tehnikuma (OT) Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļā notika Uzņēmēju- Atvērto durvju diena, kas pulcēja vairākus simtus interesentu.

"Mēs iesaistām audzēkņus izglītības procesā, un vēlamies parādīt, ko viņi dzīvē var sasniegt. Pirms divām nedēļām Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļā, tāpat kā visā tehnikumā, notika Absolventu diena. Tajā audzēkņi varēja tikties ar tehnikuma absolventiem, kuru vidū ir arī nodaļas vadītājs Klāvs Miezis. Savukārt šodien mēs vēlamies parādīt sadarbību ar uzņēmējiem," atklājot pasākumu, sacīja OT direktore Ilze Brante.

OT direktore informēja par tehnikuma vēsturi, attīstību un nākotnes plāniem. Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas audzēkņi var apgūt profesiju pirms gada uzceltā angārā, iesaistīties darba vidē balstītā izglītībā un paralēli valsts piešķirtajai stipendijai saņemt arī uzņēmumu stipendijas.

Pasākumā varēja tikties ar uzņēmējiem, kā arī uzzināt par profesionālā dienesta iespējām Latvijas armijā.

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvis, kaprālis Jānis Iesalnieks informēja jauniešus, ka iegūtās zināšanas mežsaimniecībā var izmantot arī kļūstot par profesionālu karavīru vai zemessargu: "Mežs, armija, inženierija ir ļoti saistītas lietas. Jaunieši var nākt pie mums gan pēc tehnikuma absolvēšanas, gan arī turpināt mācības Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Tas varētu būt kā papildus virziens jau iegūtajām zināšanām mežsaimniecības profesijā."


Laukumā pie mācību angāra ikviens varēja aplūkot un izmēģināt meža tehniku, iemācīties gatavot putnu būrīšus, stādīt kokus, pavērot, kā tehnikuma audzēkņi darbojas ar motorzāģiem.


Apmeklējot mācību kabinetus un tiekoties ar Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem un pedagogiem, varēja izjautāt visu par interesējošo profesiju.


OT Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas 3.kursa audzēknis Ralfs Grīnvalds, kurš mācās par mežsaimniecības tehniķi, šodien bija konsultanta lomā. Arī Ralfam kādreiz bija jāizvēlas, kur mācīties.


"Šo profesiju man ieteica tētis, kurš savulaik absolvēja Ogres Meža tehnikumu un strādā savā profesijā. Mūsu ģimenei pieder arī mežs, tāpēc izvēlējos nākt uz Ogres tehnikumu, kur var iegūt mežsaimniecības tehniķa specialitāti. Iesaku arī citiem jauniešiem nākt mācīties, jo tehnikumā var iegūt plašas zināšanas par mežu, ir iespējas piedalīties dažādās profesionālajās sacensībās un izstādēs. Mācības notiek jaunās ēkās, pedagogi ir ļoti pretimnākoši," stāsta R.Grīnvalds.


Uz OT organizēto Uzņēmēju-Atvērto durvju dienu bija ieradušies skolēni no Rīgas, Jūrmalas, Tārgales, Ventspils, Saldus un, protams, tuvākajiem novadiem – Ikšķiles un Ķeguma.


Pasākuma dalībnieku vidū varēja sastapt arī Tīnūžu pamatskolas 9.klases skolniekus Reini Latišu un Sandi Nesauli. "Atbraucu apskatīt tehnikumu, jo tuvojas 9.klases izlaidums, un vēl neesmu īsti nolēmis, ko mācīties pēc pamatskolas beigšanas. Ceru uzzināt ko jaunu un iegūt noderīgu informāciju," atklāj Sandis. Arī Reinis ir vienisprātis, ka Ogres tehnikums varētu būt viena no izvēlēm, kur varētu turpināt izglītību.


Par Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Uzņēmēju-Atvērto durvju dienu interesi izrādīja arī Ogres pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Ogres tehnikuma viesu vidū bija PII "Dzīpariņš" un PII "Zelta sietiņš" bērni un viņu skolotājas.

"Mēs jau pagājušajā gadā sadraudzējāmies ar Ogres tehnikumu, kad piedalījāmies ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi". Šodien trīs lielāko bērnu grupiņas ir atnākušas aplūkot meža mašīnas. Mācījāmies arī noteikt koka augstumu, stādīt kokus un naglot putnu būrīšus. Bērniem jāaug ne tikai par patērētājiem, bet jāsaprot un jāsaudzē apkārtējā vide," norāda PII "Zelta sietiņš" vadītāja Inese Ādmine.

Ogres tehnikumā praktizējas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no Turcijas

Ogres tehnikumā šonedēļ ieradušies Sapandžas (Turcija) Profesionālās vidusskolas audzēkņi, lai piedalītos Erasmus+ programmas projektā "Praktiskā IT un metāltehnoloģiju īstenošana".

Sapandžas Profesionālā vidusskola īsteno metāltehnoloģiju un informācijas tehnoloģiju izglītības programmas, un Latvijā audzēkņi projekta ietvaros vēlas padziļināt zināšanas un apgūt praktiskās iemaņas.

"Jaunieši no Turcijas Ogrē uzturēsies divas nedēļas. Šajā laikā viņi darbosies Ogres tehnikuma rīkotajās radošajās darbnīcās, kas notiks Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas elektronikas laboratorijā, kā arī Dizaina un mākslas nodaļā, kur jaunieši iepazīsies ar 3D printera iespējām. Lai varētu īstenot iecerēto programmu, jauniešiem no Turcijas organizēsim ekskursijas un praktiskās nodarbības, dosimies uz vairākiem ar metālapstrādi saistītiem uzņēmumiem un mācību iestādēm. Plānots apmeklēt arī Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabriku un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu. Viena no LMA Dizaina nodaļas apakšnozarēm ir metāla dizains, kur jaunieši varēs uzzināt, kā mākslā izmanto alumīniju," norāda OT Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska.

Jau pirmajā ierašanās dienā Sapandžas Profesionālās vidusskolas audzēkņi darbojās OT elektronikas laboratorijā.

"Pirmajā dienā jauniešiem bija praktiskās nodarbības lodēšanā, nākamajā viņi apstrādāja koka medaļas, kurās pēc tam iededzināja attēlus. Vēl viņi mācīsies, kā metāla profilos iestrādā diodes," stāsta profesionālo priekšmetu skolotāja Inga Ieraga.


Kā atklāja projekta dalībnieki, viņu mērķis ir arī iepazīt Latvijas profesionālās izglītības iestādes un salīdzināt tās ar līdzīgām mācību iestādēm Turcijā.


Jauniešu pirmie iespaidi par Ogres tehnikumu ir ļoti pozitīvi. Viņus patīkami pārsteigusi jaunā tehnikuma ēka, ar modernām tehnoloģijām aprīkoti kabineti un laboratorijas, tīrība un kārtība, kādā tiek uzturēta mācību iestāde, un, protams, smaidīgie un laipnie audzēkņi un pedagogi.

Konkurss “Jāņu siera ceļš”

Biedrība “Siera klubs” sadarbībā ar profesionālās izglītības kompetences centru “Ogres tehnikums” izsludina konkursu “Jāņu siera ceļš”, lai veicinātu jauniešu interesi un paplašinātu zināšanas par Latvijas unikālo produktu „Jāņu siers”, par tā gatavošanu, ēdieniem un kulināro mantojumu. Siers ar nosaukumu “Jāņu siers” ir iekļauts Eiropas Savienības Garantēto tradicionālo īpatnību (GTĪ) reģistrā.

Konkursa ietvaros profesionālo izglītības iestāžu, dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņi ir aicināti dalīties savos personīgajos stāstos caur glezniecību attēlojot “Jāņu siera ceļš”, radot brīvas interpretācijas par siera radīšanas procesu, garšas izjūtām, savas asociācijas par sieru.

Konkursā audzēkņi tiek aicināti iesūtīt radošos glezniecības darbu eļļas, akvareļa, temperas, akrila vai pasteļa gleznojuma tehnikā. Darbam jābūt noformētam uz stingras pamatnes, 50cmx60cm formātā, gatavam eksponēšanai.

Konkurss notiek no 2017.gada 15.marta un līdz 2017.gada 8.maijam.

Žūrija izvēlēsies 20 (divdesmit) labākos darbus, kas tiks iekļauti ceļojošajā izstādē, no kuriem 6 (sešus) darbus iekļaus biedrības “Siera klubs” grāmatā “Jāņu siers”.

Plašāka informācija par radošo konkursu un kritērijiem ir pieejama konkursa Nolikumā, kā arī biedrības “Siera klubs” mājas lapā www.sieraklubs.lv un Ogres tehnikuma mājas lapā www.ovt.lv.

Nolikums

Vizuālās mākslas un mājturības skolotāji iepazīstas ar Ogres Tehnikumu

Ogres tehnikumā (OT) seminārā tikās Ogres novada vizuālās mākslas, mājturības un pulciņu skolotāji.

Semināra ieskaņā OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa sniedza ieskatu Ogres tehnikuma vēsturē un attīstībā. OT ir četri darbības virzieni, kuros var apgūt 21 izglītības programmu.

Atbilstoši mērķauditorijai, plašāk ar savu nodaļu iepazīstināja Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova. "Klasiskajām izglītības programmām – interjera dizains, apģērbu dizains, vizuālās reklāmas noformējuma dizains, pēdējos gados klāt nākušas jaunas programmas – multimediju dizains, vides dizains, video operatoru programma. Piepildot darba tirgu ar vienas dizaina jomas, piemēram, interjera dizaina speciālistiem, rodas pieprasījums pēc citādas ievirzes speciālistiem. Šobrīd tie ir vides dizaineri. Arī mēs maināmies līdzi laikam," saka V.Kaļeiņikova.

Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja ne tikai stāstīja kolēģiem no vispārizglītojošām skolām par tehnikuma iespējām, bet arī laipni izrādīja visus kabinetus un iepazīstināja ar pasniedzējiem.


Seminārā piedalījās skolotāji no Ogres 1.vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Ogres sākumskolas, Madlienas vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Ķeipenes pamatskolas, Suntažu internātpamatskolas rehabilitācijas centra, Ogres novada Bērnu un jauniešu centra, kā arī pārstāvji no Dienas centra "Saime" .


No Ķeipenes pamatskolas bija ieradušies ne tikai pedagogi, bet arī vairāki jaunieši, no tiem trīs Ķeipenes pamatskolas skolēni – 8.klases skolēni Žanis Kalniņš un Miķelis Mačuks, 7.klases skolniece Paula Upeniece, kā arī viņas draudzene Marta Laura Avotiņa, kura mācās Valmieras Viestura vidusskolas 7.klasē. Viņi visi vēlējās iepazīties ar Ogres tehnikumu.

Žanis Kalniņš atklāja, ka viņu visvairāk ieinteresējusi video montāža. Arī viņa klasesbiedram Miķelim patikusi video montāža, bet ne mazāka interese esot par meža mašīnām. OT direktores vietniece B. Liepiņa visiem interesentiem sagādāja ekskursiju uz mācību angāru, kur praktiskās nodarbības norit Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem.

"Radās iespēja skolēnus iepazīstināt ar Ogres tehnikumu, ko arī izmantojām. Mēs esam pamatskola, kuras absolventiem jāizvēlas tālākās izglītības gaitas. Man personīgi radās ļoti labs iespaids par Ogres tehnikumu, tāpēc ieteiktu jauniešiem šeit mācīties," atzīst Ķeipenes pamatskolas skolotāja Mārīte Šteinberga.

Arī pārējiem semināra dalībniekiem ir ļoti pozitīvi iespaidi par redzēto Ogres tehnikumā.

Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāja Sanita Nikitenko: "Ogres tehnikumu apmeklēju pirms vairākiem gadiem, bet jaunajā ēkā esmu pirmo reizi. Ļoti gaišas, skaistas telpas, patīkama aura. Tehnikuma kabineti aprīkoti ar modernām tehnoloģijām. Esmu ļoti pozitīvi iespaidota. Ieinteresēja tehnikuma piedāvātās profesionālās darbnīcas, kuras ieteiktu jauniešiem apmeklēt, lai pilnveidotos mākslas jomā."

Ogres Bērnu un jauniešu centra Ādas plastikas pulciņa pedagoģe Gita Līkuma: "Es jau sen gribēju redzēt, kā Ogres tehnikumā tiek organizēta mākslas izglītības programmu apguve. Esmu ļoti patīkami pārsteigta par redzēto. Ļoti laba izglītības iestāde. Saviem audzēkņiem, kuri interesējas par mākslu, stāstīšu, ka tehnikumā var īstenot savas idejas un intereses."

"Ogres tehnikuma rekonstrukcija pabeigta jau pirms gada, bet mēs šīs jaunās iespējas vēl nebijām apzinājuši. Kā šodienas diskusijās noskaidrojās, pedagogiem biežāk jāielūkojas arī Ogres tehnikuma mājas lapā, lai iegūtu darbam noderīgu informāciju. Ikdienā strādājam katrs savā skolā, un bieži nepamanām, ka mūsu novadā ir mācību iestāde, kur augstā līmenī var apgūt perspektīvas profesijas, gūt pieredzi vietējos un starptautiskos konkursos. Tehnikumā strādā jauni, radoši pasniedzēji, kas spēj piesaistīt jauniešus. Skolotājiem pēc šīsdienas semināra būs daudz ierosmju turpmākajam darbam, un tas ir tikai sākums tālākai sadarbībai starp novada vispārizglītojošajām skolām un tehnikumu," norāda Ogres novada mājturības skolotāju Metodiskās apvienības vadītāja Sanita Čiekure-Salceviča.

Veiksmīgi noslēdzies konkursa pusfināls grafiskā dizainera profesijā

No 7. līdz 8.martam norisinājās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais Jauno profesionāļu meistarības konkursa pusfināls profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri apgūst grafiskā dizainera profesiju.

Ogres tehnikuma Reklāmas dizaina 4.kursa audzēkne Renāte Balode un 3.kursa audzēkne Estere Terēze Valtere Skills Latvia 2017. pusfinālā, 16 dalībnieku konkurencē iekļuva 6 labāko skaitā un izcīnīja tiesības piedalīties

profesionālās meistarības konkursa finālā.

“Pusfināla dalībnieki uzrādīja ļoti labas zināšanas un prasmes, konkursantu iegūto punktu skaits liecina par labu sagatavotību darba uzdevuma izpildei. Profesionālās meistarības konkursā Skills Latvia 2017, kas notiks no 20. līdz 22. aprīlim, sacentīsies seši labākie pusfināla dalībnieki. Sagaidāms, ka konkurence par šī gada labākā jaunā grafiskā dizainera titulu būs sīva,” atzīst Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās meistarības konkursu nodaļas vadītāja Aleksandra Joma.

Mēs lepojamies ar Esteres Terēzes Valteres un Renātes Balodes panākumiem!

Turam īkšķus un vēlam veiksmi Profesionālās meistarības konkursa finālā Skills Latvija 2017!

Materiālu sagatavoja OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova

Rakstā izmantoti VIAA materiāli

Ogres tehnikums kopā ar vācu kolēģiem izstrādās darba vidē balstītu mācību modeli

Ogres tehnikumu darba vizītē apmeklēja Fraunhofera institūta (Vācija) profesionālās izglītības projektu konsultants, Leipcigas universitātes emeritētais profesors Dīters Šulcs.

"Profesors Dīters Šulcs ir ieradies, lai risinātu jautājumu par turpmāko sadarbību starp Latvijas un Vācijas profesionālās izglītības iestādēm. Mēs savus audzēkņus sūtītu uz Vāciju, savukārt Vācijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi brauktu pie mums, lai īstenotu darba vidē balstītu izglītību," vizītes mērķi īsumā raksturo OT direktore Ilze Brante.

Dītera Šulca darbības joma ir pedagogu sagatavošana profesionālajai izglītībai. Kā atzīst Šulca kungs, Vācijā savulaik tā bijusi aktuāla problēma, ka pedagogi tiek sagatavoti pārāk akadēmiski. Tāpēc profesora mērķis pedagogu izglītošanā ir sasaistīt teoriju un praksi.

Profesors uzskata, ka skolotāja izglītība nav tikai vienam reģionam, vienai valstij, bet tā ir starptautiska jeb internacionāla. Ar to skaidrojama intensīvā sadarbība starp Leipcigas un Latvijas Universitātēm.

No 1998.gada profesors vada seminārus doktorantiem gan Vācijā, gan Latvijā, kur viņš ierodas vairākas reizes gadā. Profesors D.Šulcs ir arī Latvijas Universitātes Goda doktors. Šādā seminārā Vācijā 2002.gadā piedalījusies arī Ilze Brante.


Kopš 2006.gada D.Šulcs iesaistījies Fraunhofera institūta projektu konsultēšanā. Fraunhovera institūts ir viena no četrām institūcijām, kas Vācijā nodarbojas ar profesionālās izglītības attīstības problēmu pētīšanu un risināšanu.


"Tā kā daudzās Eiropas valstīs tieši jauniešu vidū ir liels bezdarbs, mēs vēlamies atrast tā cēloņus. Viens no veidiem, kā risināt šo problēmu, ir darba vidē balstītās mācības," norāda D.Šulcs.


Jāpiebilst, ka Ogres tehnikums ir viena no pirmajām sešām profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, kas 2013.gadā uzsāka īstenot darba vidē balstītas mācības.

Ņemot vērā, ka OT jau ir laba sadarbība ar profesionālās izglītības iestādēm Vācijā, D.Šulcs par savas vizīte mērķi izvēlējās tieši Ogri. Marta sākumā Ogres tehnikumā norisinājās starptautiskā robotikas projekta "ROBOT - rescue, offer help, be a friend, open doors, take on Europe" pasākumi. Šajā projektā piedalās arī Walter-Gropius-Berufskolleg (Vācija) audzēkņi. D.Šulcs atklāja, ka Vācijas jaunieši ļoti atzinīgi novērtējuši Ogres tehnikumā organizētās projekta norises.

Pēc iepazīšanās ar Ogres tehnikumu viesis atzina, ka audzēkņu izglītošanas procesa organizācija tiek veikta mērķtiecīgi, viss tehnikumā notiekošais ir vērsts uz attīstību, tostarp darba vidē balstītās mācības, kurās audzēkņi mācās sasaistīt teoriju ar praksi, apgūstot atbildību reģiona, valsts un starptautiskā līmenī. Īpaši Šulca kunga uzmanību piesaistījis Latvijas valsts prezidenta vēlējums, ko var apskatīt OT II stāva vestibilā.

D.Šulcs ierosināja, ka Ogres tehnikumam jākļūst par koordinatoru starp citām profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, lai darba vidē balstītu mācību apmaiņas programmu projekts aptvertu vairāk audzēkņu un profesiju.

"Sadarbībā ar Vācijas pārstāvjiem Ogres tehnikums izstrādātu darba vidē balstītu mācību modeli, ar ko varētu iepazīstināt profesionālās izglītības iestādes ne tikai Latvijā un Vācijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Tam jābūt reālam modelim, ko mēs ikvienam interesentam varētu parādīt un nodemonstrēt. Frauehhofera institūts sniegtu atbalstu nevis kā uzraugošā, bet kā padomdevēja institūcija, lai palīdzētu attīstīt sadarbību ar uzņēmējiem," norāda D.Šulcs.

Jau drīzumā Ogres tehnikumā ieradīsies 20 profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no Turcijas, kas darba vidē balstītās mācībās strādās OT elektronikas laboratorijā, kokapstrādes darbnīcās un dosies uz metālapstrādes uzņēmumiem. Savukārt aprīļa sākumā Ogrē ieradīsies jaunieši no Spānijas profesionālajām izglītības iestādēm. Viņiem paredzētas vairāk nekā divus mēnešus ilgas darba vidē balstītas mācības Ogres un Ikšķiles novados.

Ogres tehnikuma audzēkņu labdarības koncerts Ropažu pansionātā

Sagaidot starptautisko Sieviešu dienu 2017.gada 8.martā Ogres tehnikuma interešu izglītības kora audzēkņi vadītāja Reiņa Grīnhofa vadībā sniedza sirsnīgu svētku koncertu Ropažu pansionāta dāmām un, protams, arī kungiem.

Pedagogs Dmitrijs Usins sveica visus koncerta dalībniekus ar laba vēlējumiem un gardu sveicienu, ko bija sagatavojuši Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņi un pedagogi Gita Kalnaģeidāne un nodaļas vadītāja Ineta Rumpētere.

VSAC "Vidzeme" filiāle "Ropaži" kultūras pasākumu organizatore Irēna Ceijere sūta visiem pateicības vārdus: “Paldies par brīnišķīgo koncertu, tik garšīgām dāvanām un fantastiskām emocijām ko mums, un īpaši mūsu klientiem, sagādāja Jūsu, patiesi talantīgie audzēkņi un pedagogi! Šodien mēs patiesi jutāmies kā lielos svētkos! Ceru, ka šī draudzība turpināsies arī nākotnē. Vismaz reizi gadā mūsu klienti būtu ļoti priecīgi par Jūsu audzēkņu priekšnesumiem. Brauciet pie mums arī bez dāvanām, jo dāvana esiet Jūs paši!”Sagatavoja: Armanda Auziņa

Ogres tehnikuma dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi tiekas ar absolventiem

7.martā norisinājās pirmais pasākums ciklā "Tikšanās ar Ogres tehnikuma absolventiem – veiksmes stāsti".

Pasākuma dalībniekus uzrunāja OT direktore Ilze Brante: "Mums vienmēr jāizdomā kaut kas jauns, lai tehnikums attīstītos, pilnveidotos. Šodien mūsu mērķis ir parādīt, ko mūsu absolventi spēj dzīvē sasniegt, un pašreizējiem audzēkņiem ļaut saprast, uz ko tiekties. Mūsu audzēkņi ir tehnikuma galvenā vērtība. Viss, kas notiek tehnikumā, ir vērsts uz to, lai audzēkņi labi justos un iegūtu izglītību. Mēs lepojamies ar absolventiem, kas dzīvē daudz sasnieguši."

Tik plaša mēroga pasākums Ogres tehnikumā tiek rīkots pirmo reizi, lai audzēkņi uzklausītu absolventu pieredzes stāstus par iespējām strādāt un pilnveidoties iegūtajā specialitātē, turpināt izglītību, izvēloties atbilstošu augstāko mācību iestādi, kā arī par veiksmīgi plānotu un īstenotu darbošanos, lai izvirzītu un sasniegtu mērķi.

Lai absolventu stāstītais būtu vērsts uz konkrētu mērķauditoriju, tikšanās tiek organizētas atsevišķi katrā nodaļā.

"Šobrīd audzēkņus viņu ikdienas gaitās virza pedagogi un audzinātāji, bet, absolvējot tehnikumu, viņiem pašiem būs jāizvēlas, kādu ceļu iet. Šis pasākums ir veltīts tam, lai audzēkņiem būtu vieglāk atrast savu vietu dzīvē," uzsvēra OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Kā informēja V.Kaļeiņikova, vairums no Dizaina un mākslas nodaļas absolventiem turpina izglītību augstākajās mācību iestādēs, pārsvarā ar mākslu un pedagoģiju saistītās specialitātēs. Absolventi izvēlas studēt arī augstākajās mācību iestādēs ārpus Latvijas. Pagājušā mācību gada Apģērbu dizaina programmas absolvente Diāna Stoļerova apgūst modes dizainu Skotijā, bet Interjera dizaina programmas absolvents Andris Gailītis pēc veiksmīgas piedalīšanās apmaiņas programmā un kvalifikācijas prakses Austrijā turpina studijas šajā valstī.

Cikla pirmajā pasākumā piedalījās OT Dizaina un mākslas nodaļas absolventi – Marta Zariņa, Gunta Ieva Dzelme, Artūrs Jeršovs un Krišs Kupruks. Viņi visi palikuši uzticīgi savai izvēlētajai profesijai.


Pagājušā gada absolvents Krišs Kupruks paralēli mācībām OT Multimediju dizaina programmā strādāja "Latvijas Radio – 5", bet tagad nomainījis darbības virzienu un pievērsies digitālajam mārketingam.

Vizuālās reklāmas programmas 2015.gada absolvents Artūrs Jeršovs šobrīd strādā Ogrē, SIA "Digitālā Pele" par lielformāta drukas operatoru.

Gunta Ieva Dzelme un viņas kursabiedrs Gatis Guščins jau divus gadus strādā TV "RīgaTV 24" par video operatoriem. Gunta Ieva Dzelme darbu apvieno ar studijām Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, kur apgūst audiovizuālo mediju mākslu. Kā portālam "OgreNet.lv" atklāja Gunta, arī savu nākotni viņa saista ar darbu televīzijā.

Šī paša gada OT absolvente Marta Zariņa strādā dizaina jomā un mācās Rīgas Stradiņa universitātes Komunikāciju fakultātē, kur papildina zināšanas multimediju komunikācijā. Marta atzīst, ka darbā ļoti noder tehnikumā apgūtās prasmes, it īpaši fotografēšanā.

OT absolventi sarunā ar audzēkņiem atklāja, cik nozīmīgi ir izmantot tehnikumā sniegtās zināšanas un iespējas, lai varētu patstāvīgi veikt uzticētos pienākumus un sasniegt iecerētos mērķus.


Šajā ciklā vēl plānoti vairāki pasākumi, kurā uz tikšanos būs aicināti Viesnīcu un restorānu pakalpojumu, Mežsaimniecības un koka izstrādājumu, Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļu absolventi.

Ogres tehnikumā noslēgušās Absolventu dienas

Ogres tehnikumā nedēļas garumā audzēkņi tikās ar absolventiem un uzklausīja viņu veiksmes stāstus.

Cikla noslēdzošajā pasākumā ar OT absolventiem tikās Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas audzēkņi, kuri apgūst elektroniku, datortehniku, grāmatvedību un klientu apkalpošanu. Tāpēc arī ciemiņu profesiju saraksts ir tikpat daudzveidīgs.

Ar jauniešiem pieredzē dalījās datorsistēmu tehniķu programmas absolventi Reinis Jānis Silavs, Andris Strelčs un Mārtiņš Švirksts, grāmatvedības programmas absolventes Lelde Ķuze un Kristīne Šleinus, kā arī klientu apkalpošanas programmas absolvente Kristiāna Švanka.

Visas minētās profesijas ir ļoti pieprasītas darba tirgū. OT absolventi strādā valsts pārvaldē, privātajā sektorā, starptautiskos uzņēmumos, veido savus uzņēmumus.


Starp citu, arī OT pedagogu un speciālistu vidū ir šīs nodaļas absolventi. Inga Ieraga kļuvusi par profesionālo priekšmetu pedagogu un māca topošos elektroniķus, Iveta Ozoliņa ir personāla speciāliste, Kristīne Buče – galvenā grāmatvede, Laura Mazure - lietvede.

"Viss, ko es esmu tehnikumā iemācījusies, man līdz šim laikam ir noderējis. Piemēram, pamatlietas lietvedībā. Mani nav iespējams pārliecināt par lietvedības dokumentu sagatavošanu neatbilstoši pieņemtajiem likumiem, jo es zinu, kā tam jābūt. Arī studēt augstskolā ir daudz vieglāk," atklāj K.Švanka.

Kristiāna studē Banku augstskolā uzņēmējdarbību, un tā nav nejaušība, jo, mācoties Ogres tehnikuma 4.kursā viņai jau bija savs uzņēmums, kas specializācijas IT jomā.

Kristiāna, kura mācību laikā tehnikumā bija ļoti aktīva – dziedāja ansamblī un solo, lasīja dzeju, piedalījās dažādos starptautiskos projektos, aicināja jauniešus izmantot mācību iestādes dotās iespējas. Absolvente arī atgādināja audzēkņiem par nepieciešamību mācīties svešvalodas, tajā skaitā krievu valodu.


Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka teica paldies arī audzēkņiem, kuri šobrīd loti labi mācās, piedalās olimpiādēs un konkursos.


"Tā jau ir sena tradīcija, ka mēs tehnikumā sveicam labākos audzēkņus. Es ceru, ka arī Absolventu dienas Ogres tehnikumā kļūs par tradīciju. Audzēkņiem tā ir iespēja dzirdēt absolventu stāstus un pieredzi, uzdot jautājumus, noskaidrot sev svarīgas lietas un izdarīt secinājumus. Varbūt kāds no pašreizējiem audzēkņiem būs vēl veiksmīgāks savā karjerā, nekā uz šo tikšanos uzaicinātie viesi," norāda A. Lukašenoka.